Keresés

Részletes keresés

turulkovics Creative Commons License 2002.11.18 0 0 45
Hát igen. Sokat ártott a Szülőföldjének.Isten talán megbocsájtja a hazudozásait..
Előzmény: polites (44)
polites Creative Commons License 2002.11.04 0 0 44
Szedd be a nyugatót. :)

Én is azt mondtam, hogy a MIÉP természetesen megteheti amit tett, de én is megtehetem, hogy arra szavazok akire akarok.
Nem azért, mert a Fidesz ezt vagy azt mondja, épp elég hülyék voltak ők is.

"HA NEM NYERTETEK, AZÉRT NEM MÁS A HIBÁS? HANEM TI!"

:)))
Nagy tévedésben vagy. :)
Én nem a Fidesz mellett állok, hanem a komcsikkal szemben.
Ha az esélyes MIÉP jelölt bukott volna el a Fidesz zsarolása miatt, akkor most a Fídeszt írnám le ugyanígy. :)))

Előzmény: kis pimasz (43)
kis pimasz Creative Commons License 2002.11.04 0 0 43
polities!

Ideje lenne elfogadnod a demokrácia legalapvetőbb normáit. Ezek nem tartalmazzák, hogy kizárólag az a demokratikus, ami a Fidesznek kifejezetten előnyös.
Tudod, minden pártnak joga van jelöltet állítania az önkormányzati választásokon, így a MIÉPnek is. Semmi, de semmi jogalapod nincs azt követelni, hogy más mondjon le a Te javadra, ha nem tudsz vele "üzletet" kötni, vagyis a lemondást valamivel ellentételezni.
HA NEM NYERTETEK, AZÉRT NEM MÁS A HIBÁS? HANEM TI!

Előzmény: polites (42)
polites Creative Commons License 2002.11.04 0 0 42
"Polites véleményét nem osztom: a politikában az alku nem jegyüzérkedési akció."

Nem általában az alkuról beszéltem, az szerintem is természetes.
Azt ítélem el, amikor a károkozási képességet hozzák alkualapként.

Mégegyszer elmondom:

Ésszerűtlen lenne azt várni a MIÉP-től, hogy mondjuk ne indítson körzeti jelölteket egy másik párt érdekében. A körzeti jelöltek vesztesen is hoznak eredményt, hülyeség lenne visszalépteni őket egy másik párt érdekében.

Nem így van a polgármesterjelölt esetében.
Ott semmit nem kap a MIÉP a vesztes szavazatokért.
Tehát csak egy döglött macskát tud felajánlani a másik pártnak, akinek rossz esetben nyertes jelöltet, jobb esetben vesztes, de a listán még mindig értékes szavazatokat kell adni cserébe.

Ezt nevezem zsarolásnak.
Megteheti a MIÉP, de rám többé ne számítson.

Most már én is zsarolok. :))

Előzmény: Tiborc (41)
Tiborc Creative Commons License 2002.11.04 0 0 41
Kedves hidegkuti!
Rosszul tudja.
Balczó András a 9., vagy 10. választókörben kérte.
(Forrás: Demokrata 2002/44)

Érdekes, és megfontolandó az egész budai körzet sorsa.
I.,II., III., XI., XII., XXII: kerület eredménye.
A III. kerületben biztos voltam, jelöltem bejött. (Kemény munka volt, de az ellenfele az internetes világban meg sem tudott szólalni, pedig szeretett volna. Ehhez kegyetlen pergőtűz kellett, mert a kitartás szót nem merem megemlíteni sem. Erre a mai pártkatonák képtelenek, ehhez hit is kellene.)
A XII. kerületi eredményben aggódtam, Csath Magdolna jobban szerepelt, mint vártam.
A többi kerület pedig azt kapta, ami várható volt.

Polites véleményét nem osztom: a politikában az alku nem jegyüzérkedési akció.
A Fidesznek is ismernie kellett az időközi választások eredményeit: ahol elhatárolódtak a MIÉP – től, ott vesztettek. Most is ez történt.
Sajnálom, de azt kell mondanom, idióta politizálás volt ez mindkét párt részéről: úgy befeküdtek önként a szalámizgatásba, hogy Rákosi elvtárs könnyesre röhögte magát a túlvilágon!
Elvégezték, amit az MSZP – SZDSZ egyesült erővel sem tudott volna megtenni.

Lehet gürizni mindkettőnek a jövőben, hogy vigye valamire.
Borítékoltam, mit kellene tenni, és mit nem tesznek. A pálya széléről könnyű, elismerem.
Igaz, hogy Csurka István összekeverte a választásokat, de ez nem indokolja a Fideszesek hibás lépéseit. A budai kerületekben komoly jelöltek indultak, ezt figyelembe venni hiba volt, főleg azon polgármesterektől, akik nem olyan stabilak, mint Tarlós István, és Mitnyán György. Az eredmény látható.
Szigorúan magánvéleményem: Csurka István helyében a választás előtti időszakban, akkor, amikor még szót kaphatok a médiában, visszaléptettem volna a jelölteket, önként, feltétel nélkül. A nemzet érdekére hivatkozva. Véleményem szerint sikeres visszatérés lett volna. Elvesztett népszerűséget szerzett volna vissza.
Nem így történt.

Tanulságképpen javasolom a pártok szimpatizánsainak, olvassák el a 2002/44 Demokratából a Belépni, pártba cikket, amelyet Balázs Attila – Pátrovits Amrita írt.
Nem lep meg, hogy saját tapasztalataimat olvastam benne.
Igazuk van: kicsit több figyelmet kellene a „polgári oldalnak” szentelni a frissen jelentkezőkre. Azokra, akik még tennének valamit – önzetlenül.
Tiborc

Előzmény: hkuti (27)
Geyza Creative Commons License 2002.10.31 0 0 40
Hétfőtől péntekig 16 órakor zárják a tőzsdét. Szzombat, vasárnap ki se nyit.

Na, gondoltam. A polgári világban 16.30-ig volt nyitva!

Előzmény: Big-B (39)
Big-B Creative Commons License 2002.10.31 0 0 39
Hétfőtől péntekig 16 órakor zárják a tőzsdét. Szzombat, vasárnap ki se nyit.
Előzmény: Geyza (35)
Kovarcz Creative Commons License 2002.10.31 0 0 38
Meddig lesz még kint a bájgúnár Horváth Csaba képe az utcákon meg a Margit-hidon stb? Látszik rajta a simabeszédű semmit-mondás meg az ejrópa-konform szocdem vigyorgás tudománya. Egy hányinger. Egy nímand. Ki ez a gyerek, honnan szedték? MASZOP new generation? A tévében a Rogán fél perc alatt lesöpörte. És mégis. Megérdemeljük, tanulópénz. De nem lesz már egy kicsit sok a tanulópénzből?
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.31 0 0 37
Hogy mérsékeljem a vigyorgó kárörömöt, Kutalikné is pofára esett. :-))))
Előzmény: grund-harcos (4)
flaci.2 Creative Commons License 2002.10.31 0 0 36
OVI-n ingyen TV. és ingyen szavazó kell. Nála ez a modi, nagyon okos az MDF. Mig nem volt meg az 5% -a kussolt most, hogy egy kicsit jobban áll a szénája. A fidesz rohan le a szakadékba az elnökasszony okos hölgy. Valamit valamiért.
A vén nácitól elvette az OVI. a parlamentbe való bejútást, a pannon rádiót és ezt Csurka nem bocsájtja meg. Most még áll a báll a Vasárnapi ujságért. De ott is el döl a háború sorsa. Addig a szocik egy fillért nem adnak a rádiónak, mig meg nem szüntetik a fasiszta csöcseléket. Már a föszerkesztő menesztve de kirugni a levesbe az összes miépes nácit. Az öszi vállaszás az maga a csöd volt a nácinak is és a Fidesznek.
Balhorog
Geyza Creative Commons License 2002.10.31 0 0 35
Én úgy tudom, hogy államosít, stb.

Most a "komcsik" vannak 6almon.
Mikor zárják be a tőzsdét?

Előzmény: polites (34)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 34
"Áruld már el nekem, mit jelent a komcsi? "

Mintha nem tudnád. :)))

Előzmény: Geyza (33)
Geyza Creative Commons License 2002.10.31 0 0 33
Komcsik nyertek?

Áruld már el nekem, mit jelent a komcsi?

nem fideszes?

Mert én annak idején úgy tanultam, hogy a komcsik pl.:

- államosítanak, elveszik még a kis szatócsboltokat is;
- egypártrendszert tartanak fenn.

Most melyik dolgot valósítják meg éppen?
Én ma nem hallgattam rádiót, úgy ülök itt, tudatlanul...

Előzmény: polites (23)
Gedeon bá a nők bálványa Creative Commons License 2002.10.31 0 0 32
Hasonlót számoltunk mi is :)
Előzmény: hkuti (27)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 31
"Amúgy szerintem még mindig nem erőszak egy önálló pártnak saját jelöltet állítani, ..."

Nem hát, de ha csak azért indít, hogy utána odamenjen alkudozni, hogy mit kapok, ha visszalépek, akkor azzá válik. Kb. mint a jegyüzér.

Máshol már írtam, hogy a MIÉP éppen a hasonló praktikákat szokta felróni a "galiciai jöttmenteknek". :))

Előzmény: Venyerin (30)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.31 0 0 30
Szegény MIÉP! ;-)

Amúgy szerintem még mindig nem erőszak egy önálló pártnak saját jelöltet állítani, de ha ezt tovább firtatom, akkor nyílván nekem se bocsátasz meg... ;-)

Előzmény: polites (26)
Kenderes Creative Commons License 2002.10.31 0 0 29
de nem számít az, hogy akkor nem maszopos polgármestre van, hanem jobbos?
a jobbos polgármesternek is ugyanúgy van egy szavazata a testületben...
Előzmény: hkuti (27)
vomit Creative Commons License 2002.10.31 0 0 28
de ki az a _csrurka_?
Előzmény: kis pimasz (-)
hkuti Creative Commons License 2002.10.31 0 0 27
Úgy tudom Balcóék a 12. körzetet kérték. Én ott indultam valamennyire meg tudom tippelni, mi történt volna, ha az SZDSZ-MSZP jelöltje elött 75 szavazattal nyert FIDESZ jelölt visszalép az 7% körül végzett MIÉP jelölt javára. Szerintem az lett volna az eredménye, hogy most nem 15:15 lenne a képviselőtestüület aránya, hanem 16:14 az MSZP javára.
Előzmény: Bumburnyák (10)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 26
"Erőszakkal?"

Igen. Azzal, hogy Balczó indult, amikor nem volt esélye a győzelemre (és semmiféle nyereséget nem hoznak a polgármesteri vesztes szavazatok, csak károkozásra alkalmasak), zsarolni próbált.

Sikerült neki. Ha ez jó a MIÉP-nek? :)

Persze egy kerületi polgármesterség elvesztése miatt nem dől össze a világ, de nálam a MIÉP elkapart.
És láthatod, hogy a komcsiknak sem tudok megbocsátani, ami nem valami jó jel a MIÉP-nek. :))

Előzmény: Venyerin (25)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.31 0 0 25
Erőszakkal?
Mindössze azt kérte, hogy tényleg kérjék, ha kérik... ;-)
Előzmény: polites (23)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 24
"ez hülyeség, vannak azért fontosabb szempontok!"

Persze. Úgy értettem, hogy nekem bármelyik párt elfogadhatóbb, mint a komcsik.

Előzmény: harangláb (22)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 23
"Lehet, hogy rövid távon előnyösebb lett volna, ha a Miép mindenhol visszalép, de akkor ezzel be is fejezhette volna, ami hosszabb távon nem jó a jobb oldalnak!!"

Erőszakkal és zsarolással akkor sem tud szavazatot szerezni, saját magát teszi tönkre vele, mert feldühít olyan szavazókat, akik nem foglalkoztak az elhatárolódásokkal, hanem szavaztak úgy, ahogy céljaik eléréséhez szerintük kellett.

"Másik:
Ha a tavaszi választásokkor egy kicsit is visszafogja a fidesz magát, és nem határolódik el a miéptől annyira, akkor az a fél százalék összejött volna a miépnél, persze -fél százalék a fidesznél, viszont a jobboldal nyert volna!!"

A tavaszi MIÉP-szereplést Csurka cseszte el.
Az első forduló előtt semelyik párt sem javasolhatja lehetséges szavazóinak, hogy a listán is egy másik pártra szavazzanak. Csurka éppen ezt tette. Ezzel vesztette el az 5%-ot.

Előzmény: ef_ (20)
harangláb Creative Commons License 2002.10.31 0 0 22
"Engem egyik párt sem érdekelt különösebben, csak az, hogy a komcsik veszítsenek."

ez hülyeség, vannak azért fontosabb szempontok!

Előzmény: polites (18)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 21
???
Előzmény: Venyerin (19)
ef_ Creative Commons License 2002.10.31 0 0 20
Kérdés, hogy hosszú távra nézel előre vagy rövid távra!!

Lehet, hogy rövid távon előnyösebb lett volna, ha a Miép mindenhol visszalép, de akkor ezzel be is fejezhette volna, ami hosszabb távon nem jó a jobb oldalnak!!
Hosszabb távon jobb, ha marad a Miép is!

Másik:
Ha a tavaszi választásokkor egy kicsit is visszafogja a fidesz magát, és nem határolódik el a miéptől annyira, akkor az a fél százalék összejött volna a miépnél, persze -fél százalék a fidesznél, viszont a jobboldal nyert volna!!!!

Mert ne felejtsd el, összességében a jobboldal nyert, de az 5 százalék alattiak elvesztek. Viszont akaik erre szavaztak, azok is a jelenlegi képviseltek!

Előzmény: polites (18)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.31 0 0 19
Theát úgy döntöttél, hogy a MIÉP többé nem praktikus... ;-P
Előzmény: polites (18)
polites Creative Commons License 2002.10.31 0 0 18
"A Fidesz nem érdemelte volna meg a sok elhatárolódás után!"

Ez a választás Balczó napja volt.
Az történt, amit ő akart. Megleckéztette a Fideszt. Az ő bajuk.

Csak az a baj, hogy én meg mellre szívtam azt, hogy a komcsik nyertek, ezért mostantól én meg a MIÉP-et fogom leckéztetni. :))

Eddig pragmatikusan szavaztam, arra a pártra, ahová leginkább kellett a szavazat a komcsik legyőzéséhez. Engem egyik párt sem érdekelt különösebben, csak az, hogy a komcsik veszítsenek.

Ebből a csoportból most számomra kiesett a MIÉP.
Ágyő.

Előzmény: ef_ (14)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.30 0 0 17
Na igen...

Bencze azt bizonygatta egyfolytában, hogy Balczónak vissza kellett volna lépnie a javára. Erre Balczó azt mondta, hogy ehhez meg kellett volna állapodniuk vele, de ezt eleve kizárták Benczéék. Erre Bencze azt bizonygatta nemzetközi féligpéldákkal, hogy a megállapodás eleve kizárt, mivel nem hozhat annyit, amennyi veszteséget okoz. Erre Balczó azt bizonygatta, hogy megállapodás nélkül visszalépni önfeladás lett volna, ami nem lehet a MIÉP útja. Erre...

Ebből futottak vagy tíz kört, miközben Friderikusz majd leesett a székről.

Előzmény: kis pimasz (1)
alphanumericus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 16
Én ezt meg piszkosul nem értem. Szerintem meg lyó, hogy nem lépett a mijép vissza, mert ne támaszkoggyon már a mai magyar jobboldal a szélsőjobbra. Má majnem gratuláltam, osztán láttam, hogy nem a mijépes, hanem a fideszes nyavalyog... szar ügy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!