Magyar BL-győztes: Jakabfiék debütánsként a csúcson
A Jakabfi Zsanettel felálló Wolfsburg nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, miután a döntőben egy tizenegyesből szerzett találattal 10-ra legyőzte a Lyont.
A Wolfsburgban meglepetésre ott volt a kezdőben a bokaszalag-szakadásból felépült Jakabfi Zsanett, aki az egyetlen olyan magyar női labdarúgó, aki nem, hogy tagja egy nemzetközileg is elismert külföldi csapatnak, de alapembere, kulcsjátékosa is annak.
A farkaslányok" már a BL-döntő előtt is kiváló szezont tudhattak maguknak, hiszen megnyerték a Bundesligát és a Német Kupát. A Lyon azonban nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a Stamford Bridge-en rendezett fináléban, ugyanis a franciák magabiztosan meneteltek eddig a szezonban. Az Olympique ennek szellemében több helyzetet alakított ki az első félidőben, a 11. percben először Amandine Henry fejelt nem sokkal kapu mellé.
A lyoni játékosnak három lehetősége is volt az első fél órában, de egyikből sem lett gól, csakúgy mint a 30. percben, amikor csapattársát, Camille Abilyt játszotta meg a kapu előtt. A Wolfsburg legnagyobb lehetősége a szünet előtt adódott, amikor Martina Müller csapott le egy labdára a tizenhatoson belül, és nem sokkal tüzelt a jobb alsó mellé.
A második játékrészben Élodie Thomis aktivizálta magát, és bizony gyorsaságával sok kellemetlenséget okozott Jakabfiéknak. Ebben a félidőben is először a Lyon előtt adódtak lehetőségek, egy szöglet után az 56. percben Alisa Vetterleinnek lábbal kellett hárítania.
Ezt követően kezdett kiegyenlítődni a játék, mégis némileg váratlanul jutott tizenegyeshez a Wolfsburg a 73. percben (Georges ellen fújtak kezezést), amelyet Müller kegyetlenül bombázott magasan a kapu közepébe (10). Néhány perccel később lecserélték Jakabfit, a hátra levő időben hiába próbálkozott azonban a Lyon, ezúttal nem tudott betalálni, így pedig elbukta a döntőt.
A Wolfsburg debütánsként hódította el a BL-trófeát, erre korábban a Frankfurt 2002-ben, a Potsdam 2005-ben és a Duisburg 2009-ben volt képes. A németek a hetedik csapat, amely megnyerte a női BL-t (negyedik német együttesként), és ezzel tripláztak az idényben. Jakabfi Puskás Ferenc után a második magyar BL-győztes. Az is biztossá vált, hogy mind a nőknél, mind a férfiaknál német a győztes, hiszen a szombati fináléban a Bayern München és a Borussia Dortmund találkozik a Wembleyben.
Farkaslányok a csucson vannak női BajnokokLigája GYőztese lett tegnap WOLFSBURG Gratuálok nekik szép mecs volt.
Qrva unalmas már, hogy mindenhol az AZ-ba kötnek bele. Abba a csapatba, mely rajtunk és a Barca-n kívül tavaly egyértelműen Európa legkiegyensúlyozottabb csapata volt. Amúgy sem értem, hogy lehet komolyan meglepődni a mi 4. kalapunkon, s azon, hogy az Alkmaar - az elmúlt esztendők európai teljesítményét figyelembe véve- a 2. kalapban kapott helyett. Robbantani kell idén, esetleg elhozni az EL-serleget, s akkor nem lesz gond a kiemeléssel a következő idéynekben (nem mintha bármit is számítana amúgy).
Veh nagyon szeretné Voronin-t. Lehet, hogy már le van zsírozva a Dzeko-ügy?
Közben a műanyagoknál Neuer egyre közelebb a Bayern-hez. Érdekes lenne, ha az - amúgy általam is kiváló képességűnek tartott- arrogáns káposztafejű a Van Gaal-féle alakulatnál kötne ki.
Svájci kapus érkezett a csapathoz, Marwin Hitz az FC Wintherthur-tól jött és hároméves szerződést kötött a klubbal és Bernd Korzynietz a Bielefeld-től egy évig kölcsönben szerepel majd a csapatnál...
Valamelyik beharangozó riportban láttam a Wolfsburgól pár percet, amikor Zaccardóról és Barzagliról volt szó, mutattak egy edzésen készült fotót, amin a 2 olasz egymás mellett sétálva egyszerre igazgatta a hajpántját. :)
Nem lesznek kiemeltek, mivelhogy 9 éve szerepeltek utoljára európai kupában az intertotot leszámítva, és az ország pontszámmal indulnak.
A feltételek adottak a jó szerepléshez, van egy jó edzőjük, a keret megerősödött, a célkitűzésük pedig minél messzebb eljutni az UEFÁ-ban, és egy BL indulást biztosító helyezés a bajnokságban. Nagyon magasra nem teszik a mércét, mert ahányszor megtették majdnem kiesés lett a vége.