Keresés

Részletes keresés

velorex0 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 668
A magányosságról

 végülis jó ülni a körengetegben és locsolgatni egyetlen megmaradt belsö énemet.

 a magányosság nem az egyedüllét, hanem mikor mások kényszerítenek a saját valótlanságukhoz.

 ahogy pók fonja hálóját valami belsö kényszer által, így viselem én is sorsomat bizalommal.

 meg kell hogy büntesselek titeket szeretteim, fájdalmat kell okozzak önmagamnak. meg kell vonnom magamat töletek, ez felelösségem valós bizonyítéka.

 kinyilatkozásam marják értelmemet, de ez csak még ami éltet.

 nektek megmaradok egy nyomnak, egy befejezetlen üzenetnek, mely mint illat a mohos kötenger felett, egy fecskevillanás ha elszáll.

 hisz "bíznék mint kutya abban, ha volna kinek." /J.A./

 de ha lenne is egy kéz, amely felém nyúlna, nem bízhatnék benne


..


a nincs
kommander2 Creative Commons License 2010.07.23 0 0 667
nem
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 666
666
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.07 0 0 665
kommander2 Creative Commons License 2010.04.24 0 0 664
nem
brekkancs Creative Commons License 2010.03.07 0 0 663
Szövevényes háló ez. Ez az élet. Sűrű pókhálófonalak érzelmekből: szerelemből, szeretetből, barátságból, önzésből, vágyból, hogy elismerjenek, féltékenységből, gonoszságból, igazságvágyból, bosszúvágyból, tündökölni akarásból, szeretetéhségből, feltűnni vágyásból. És akárhová lépsz - mint az igazi, valós pókhálóban - moccantod a szálakat. Nem kell sok hozzá, csak egy pillekönnyű lépés, alig-érintés. És a pókháló egész távoli pontján megmoccan valami. Valami nem fog klappolni. A te moccanásod moccanást szül, akció-reakció. Így természetes. Csak milyen fura, mert nem feltétlen oda fut vissza a szálban a reakció, ahonnan kiindult. Mert nem is feltétlen annak szól. Hanem egy harmadiknak. Figyelj, érezz! Akarom. Kerülőutakon járnak a gondolatok, vágyak.
Hogy lehet kilépni belőle? Hátat fordítani az egésznek. Hmm... Milyen egésznek? Kivonulni az életből? Nevetség. Nincs kivonulás, csak másfajta hálók. De mégis csak jobb, ha az ember olyan hálóban ül, amely ringatja. Ahol nem kell minduntalan támadástól tartania váratlan helyzetekből. Félreeső zugokból. És ahol nem használnak ki mindent, amit valaha kiadott magáról. Ahol nem bűnhődik más vétkéért. Ahol nem büntet más vétkéért. Van-e olyan hely? Ki tudja...
Elengeded az egyik kezet, megfogod a másikat.
brekkancs Creative Commons License 2009.12.05 0 0 662
Nem jogból vagy nick, topik iránti tiszteletből. Leírtam ami eszembe jutott. Töröltesd, ha gondolod. Nem fogom le a kezed. :)
Előzmény: hétszázhetvenhét (661)
hétszázhetvenhét Creative Commons License 2009.12.05 0 0 661

Te is fiam, Brutus? - mert szerinted te is csak a témához szóltál hozzá és nem topikot élesztgetsz? ( Ozagen 2003-10-18 20:37:18 (575) )

Előzmény: brekkancs (660)
brekkancs Creative Commons License 2009.12.05 0 0 660

El lehet-e engedni olyan kezet, amely sosem fogott? El lehet-e engedni olyan kezet, amely folyton markol? El lehet-e engedni büntetésből? El lehet-e engedni, hadd szárnyaljon? Van-e szabad akarat? Vagy csak lavírozás mindenféle sziklák és sodrások között? Le lehet-e vetkőzni csupaszra? Nem jobb-e hallgatni? El lehet-e mondani, milyen szövevényes hálókba gubancolódott az ember? Le lehet-e írni a hálók természetét? Szabad-e egyáltalán tudomást venni a hálókról? Lehet-e kívül maradni rajtuk? Lehet-e nem a részükké válni? Szabad-e? Lehet-e úgy kezet megfogni, hogy közben nem markolod a kezet? Lehet-e olyan kapcsolatban állni, amely csak félig kapcsolat? Létezik-e egyáltalán ilyesmi? Létezik-e egyáltalán olyan gumikötél, amelyiknek csak az egyik fele rugalmas? Akarhat-e az ember mindent és semmit egyszerre? Akarhatja-e a kötelet és a szabadságot is? Mi a korrekt és mi nem? Mi a rugalmasság és mi a ridegség?

Elengedem a kezed...

Előzmény: Ozagen (575)
hétszázhetvenhét Creative Commons License 2009.12.05 0 0 659
Gondolod, hogy neked lehet feléleszteni régi, "kihalt" topikokat?
kommander2 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 658
nem
Ilex Creative Commons License 2007.11.20 0 0 657

'Pidä ystävän kädestä kiinni!'

 

azaz:

 

"Tartsd a barátod kezét fogva!"

batka-manó Creative Commons License 2006.10.08 0 0 655

 

TÖBBÉ NEM AKAROM ELENGEDNI A KEZED...

batka-manó Creative Commons License 2006.10.08 0 0 654
TÖBBÉ NEM AKAROM...
batka-manó Creative Commons License 2006.08.09 0 0 653
én is
HI-É-NA Creative Commons License 2006.07.15 0 0 652
HI-É-NA Creative Commons License 2006.07.13 0 0 651
Rába György

Végül

 

Engedj el oldd meg köteled

a vadonba megyek

estétől reggelig

próbáltam vak ösvényedet

 

Ahonnan jöttem odatartok

lakatnéma sötét

nincs ki elmondaná

a zárnyitó igét

HI-É-NA Creative Commons License 2006.07.08 0 0 650

Köszönöm, hogy szóltál.

vizi(mianick) Creative Commons License 2003.11.12 0 0 648
elfelejtettem mondani, kikölcsönöztem a könyvtárból URH-t, tetszett, átmásoltam
:-)
Előzmény: vizi(mianick) (647)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.11.12 0 0 647
jár ide, jár oda....
szomszéd nem barcogott?
Előzmény: Törölt nick (646)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.11.12 0 0 645
ne túlozz, Sid, közben felcsempésztem jó kis zenéket!
Inkább arra felelj, termelődött-e újabb avarod?
Előzmény: Törölt nick (643)
velorex0 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 642
Egy szerzetes valami bűnt követett el, s egy ember elfogja. Éjszakára
egy fogadóban szállnak meg, és a barát töltögeti a bort, biztatgatva emberét,
hogy igyék, és mikor az lerészegedik, levágja annak haját és elmenekül.
Amikor embere kijózanodik, a házban mindenütt keresi a barátot, de nem
találja. Végül is a fejéhez ér a keze és rádöbben, hogy nincsen haja.
- A barát itt van! - kiáltja el magát. - Csak én mentem el valahová!

:-)

..

ZöPö Creative Commons License 2003.11.10 0 0 641
"Embereket kutatni, meghurcolni, úgymond, nyomozásokat folytatni, mivégre értelmes foglalatosság, hacsak itteni nick-létezésednek nem az lenne a lényege: a hatalom akarása?"

Egyanez a virtuális identitás egy szomszédos topicban:

"Megnéztem, ojh, a topicjaidat, meg a hozzászólásaidat, itt. (Ozagen, 2003-11-08 23:54:07)

Most akkor magához beszél? Valószínűleg ez lehet a helyzet, ha már "hatalom akarásá"-t emleget. Ugyanő: "... kérjed meg az itten fungáló moderátort, hogy küldje a levesbe ezt a ... topicot." (Ozagen, 2003-11-08 23:28:30) "Ha nem veszed személyeskedésnek, akkor javaslom, húzzál el a topicoddal minimum az Állati-ba..." (Ozagen, 2003-11-09 00:03:35)

Ez az ember súlyosan beteg, saját hagymázait vetíti ki másokra.

Előzmény: Ozagen (639)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.10 0 0 639
Nyilván azért, mert elborzasztja őt ama tükörben látva a lelki hányadékodat. Embereket kutatni, meghurcolni, úgymond, nyomozásokat folytatni, mivégre értelmes foglalatosság, hacsak itteni nick-létezésednek nem az lenne a lényege: a hatalom akarása?

Mondom mégegyszer: szándékod, az merőben hájas. Éjjel írom ezt, mert nyilván pihegsz a lelki párnáidom, így és most azonban olvashatja, aki még ezt olvashatni képes.

Másként van itt elmentve minden. Hogy úgy mondjam, ez egy irattár.

Előzmény: ZöPö (638)
ZöPö Creative Commons License 2003.11.09 0 0 638
Aztán te miért veszed komolyan ezt a szerencsétlen manifeszt elmebajnokot? (c:
Előzmény: Törölt nick (635)
Tie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 636
Apropó kiállítás. Nem tudom még, de igyekszem. A melóból mindenképpen lelépek előbb, de eddíg úgy terveztem, hogy végre a práterbe ugrok be egy kicsit. Majd összehozom a dolgokat, szvsz ott leszek keszin.

Még valami: Baj, ha viszem egy barátomat?

Előzmény: Törölt nick (635)
Tie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 634
Rettentő mértékben ostobák vagytok...

Ennyi időt elbaszni ilyen ortopéd marhaságokra... Oz, legalább ne írnál ilyen terjengősen. Az amúgy is felesleges marhaságokat tökéletesen hiábavaló dolog terjengve írni. Ha valakit el akarsz küldeni a picsába, akkor mondd neki azt, hogy "mennyapicsába".

Fárasztóak vagytok. És értelmetlenek.

Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 633
Az igénytelenség lábszaga.

zsoltu, ezért utálnak téged errefelé sokan: kissé befolyásolható vagy, kissé, emiatt, elfogult, kissé selyemszürke vagy, kissé trend-orientált.

Nézd, nekem hálásnak nem kell lenned azért, amiért beszélgetek veled. De legyél már azzal tisztában: egy mondatot kétszázszor kopipasztázni nem valaminő trendeket megelőző cselekvés. Mondtam már ezerszer neked: dolgozz, dolgozz, és olvass, olvass. Ha nem teszed, nem vagy komolyan létezhető. Most éppen abban a fázisban leledzel, hogy nem veszlek komolyan.

P. s.: Rajongók: Ez valamiféle végrendelkezés?

Előzmény: Törölt nick (631)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 632
Nem lehetsz, szvsz, megelégedve a valóságoddal, te zsoltu! Ha megszólítasz, alkalmazz vesszőket. Ezért kellene olvasnod mindig is azt, amit leírsz. Dicsekedel azzal, nem olvasod el azt, amit leírsz, újra, küldés előtt. Ez így léhaság, öntelt figyelmetlenség, kedves zsé. Egyébként meg ki nem szarja le, hány százalékban vagy itt? Fontosnak tartod leírni nekem, nekem, hogy mi a Technicolor? Be vagy rúgva, kedves zsoltu?

P.s.: No flood, no cry, te kedves erkölcsmester.

Előzmény: Ozagen (630)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 630
zsoltu válasz erre | adatok | e-mail 2003-11-09 14:43:28 (45)

persze, hogy értem ozagen, perszehogy. van mit adni? volna mit?

nézem a magam valóságát, meg vagyok vele elégedve ozagen, képzeld, meg. a magam valósága 100%-os, színes, szagos, szélesvásznú, mint írtam. ide morzsák jutnak belôle ozagen, picike morzsák. neked elég a morzsa, kapd föl, míg meleg.

hazugnak neveztél? de jó, végre egy jelzô ozagentôl. kalapom mellé tűzöm: egy nick hazugnak nevezett. :-D

[előzmény : (44) Ozagen, 2003.11.09 14:25]

Erre itten válaszolok. Nem csavarja orrodat a bűz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!