Keresés

Részletes keresés

stolaz Creative Commons License 2021.01.25 -1 0 2747

Tiszteletem a fórum közösségének!

Tavaly szeptemberben vásároltam egy Sundirect smart applikációval vezérelhető 1000W-os infrapanelt, amibe gyárilag be volt építve a wifi egység. Nagyon szeretem, kényelmes, hibátlanul működik egy hétvégi házban használom.

Most, a napokban a fürdőszobába is rendeltem - máshonnan - egy 350W-os panelt, szintén beépített wifivel, amely egység megszólalásig hasonlt a korábban vásároltra. De csak amíg meg nem szólal...

Ezt egy Klarstein nevű applikációval lehet (lehet?? -Ey frászt lehet!) vezérelni. Összevissza kapcsol, idétlen hőmérsékleteket mér, áramkimaradás után nem kapcsol vissza, kézzel kell bekapcsolni, akkor sem kezd fűteni, ha 10 fokkal kevesebb van a helységben, mint amit beállítottam. Aztán meg váratlanul bekapcsol és akkor sem hagyja abba, amikor már többet mér, mint a beállított.

Utánaolvastam az oldalon a vásárlói véleményeknek - sajnos utólag -. Mindenki ugyanerről panaszkodik.  Innen rendeltem: https://www.electronic-star.hu/Haztartas/Hosugarzok/Infrapanel/Wonderwall-36-infravoros-hosugarzo-60-x-60-cm-360-W-heti-kapcsoloora-IP24-feher-60-x-60-cm.html?force_sid=44913ftf39preurntjcklppv67

 

Arra gondoltam, hogy ha leszerelném a wifis vezérlőegységét, és kicserélném egy sundirectesre, akkor talán rendesen működne. Jól gondolom? Ki lehet ezt cserélni, vagy iktatni és az említett sundirectes megoldást használni? Mit kell ehhez, és honnan beszereznem?

Köszönöm a választ, ha tudtok tanácsot adni.

Stolaz

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2746

Majd ha másikat építek, ezt meghirdetem kutya ólnak. De más ötletem nem volt az erkélyre, mert ez ott van. Nem nagy az erkélyünk sajnos.

Előzmény: Varek1 (2743)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2745

Annyiból előnyös lenne hogy a földből a nedvesség hamar kipárolog és a növény nem kezd el begombásodni. Sajnos jelenleg a párásodás és gombásodás is probléma, mivel enyhén nedves talaj nem tud kiszáradni, lévén hogy a hő jelenleg felfelé száll és a ház aljába hidegebb van. Az a tervem hogy az infra fóliából a felszálló hőt keringetem ventilátorokkal majd.

Előzmény: Poc2 (2739)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2744

1 méter magas, 1 méter széles és 0.5 méter mély. Kisebb növények teleltetésére használom most is, csak a fűtés szar benne, mert gyenge. De túl erős fűtést sem rakhatok bele mert akkor megpusztulna a növény.

Előzmény: Törölt nick (2738)
Varek1 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2743

  Ez egy kis kutya ól !

  ill. nagy kutya ól, két kuvasznak,  nekik jó lesz !!

Előzmény: Törölt nick (2737)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2742

Az brutal lenne egy viragnak, bele is pusztulna az atteleltetesbe.

Előzmény: Poc2 (2741)
Poc2 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2741

A 20fokos melegítő egyáltalán nem infra!

Úgy értettem a mostani helyett akar rendes infrát!

Előzmény: Törölt nick (2740)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2740

Azert azert valljuk be, egy 20 C fokos melegito folia nem igazan tekintheto infrasugarzonak, hanem kb csak sima futotestnek kb. konvektiv hoatadassal.

Előzmény: Poc2 (2739)
Poc2 Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2739

Az infra szembe sugároz.Biztos jó lulról a cserepet megvilágítani/melegíteni vele?

Előzmény: Törölt nick (2737)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2738

"1x1x0,5 méteres 5 cm vastag, belül hungarocellel szigetelt kis növényház"

 

Biztosan jól írtad le a méretet? Térdmagasságú az egész?

Előzmény: Törölt nick (2737)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.13 0 0 2737

Sziasztok!

 

Szeretném tapasztalt, hozzáértők véleményét kikérni a következővel kapcsolatban.

Adott egy általam épített 1x1x0,5 méteres 5 cm vastag, belül hungarocellel szigetelt kis növényház amiben jelenleg egy picike 12 voltos fűtőpanel van és egy full spektrumú led lámpa. Olvasva a netes véleményeket, ezt a fűtőpanelt szeretném jövőre infra paneles fűtésre lecserélni, mivel ez a jelenlegi fűtőpanel kb annyit ér mint halottnak a csók. Azt tervezem hogy legalulra tennék egy hőtükör fóliát és egy ilyen infra fóliát 1 méter hosszan, majd az infra fólia fölé pár cm magasságban egy rácsos tartó polcot szerelnék hogy a meleget ne szigeteljem el a növényektől. Kérdésem hogy ez a kis téli ház ezzel az infra fóliás fűtéssel mennyire lenne hatékony szerintetek? Ha mondjuk kint ilyen hideg van mint most, ez a -5,-8 fok, akkor van e annyira hatékony hogy egy jól szigetelt 1x1x0,5 méteres kis fa házba (amin elől hőszigetelő plexi lap van) biztosítson 6-7 fokot?

Most a fűtésvezérlőre nem tértem ki direkt mert az már adott. Itt a fő kérdésem az hogy hidegebb körülmények közt mennyire hatékony ez a fajta fűtési módszer?

Poc2 Creative Commons License 2020.12.06 -1 0 2736

Gondoltam,de akkor is!Meg ha nem vitatkozik vele senki,akkor könnyebben rásóz bárkire ilyen szart,mert nem látja az érdeklődő az ellenérveket.

Előzmény: Törölt nick (2735)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2735

Vedd észre egy forgalmazóval és telepítővel vitatkozol.....

Előzmény: Poc2 (2734)
Poc2 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2734

Érzed ugye,hogy vérlázító parasztvakítás ami az oldalon szerepel? Kilowattonként ~40Ft mitől is olcsóbb mint a gázzal 12-13Ft/kw?

Előzmény: eristof1 (2733)
eristof1 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 2733

Most csináltuk meg az irodánkba az infrafűtés fűtőfóliául, mutatóba került ki infrapanel is. Ha valaki szeretné kipróbálni, milyen egy ilyen lakásban tartózkodni, szeretettel várjuk.

 

1138 Budapest, Úszodaru u. 10

Fűtőfólia

 

Az elektromos fűtések ezen változatát csak ajánlani tudom mindenkinek.

JosebBassebet Creative Commons License 2020.11.07 0 0 2732

Erre a hsz-ra gondoltam, hogy vki tud tizedáron, csak azt nem láttam később, hogy mire gondol ...

Előzmény: Mariusi (2661)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.06 -1 0 2731

Nem tudom mi mennyibe kerül!

Jófogáson szokott lenni infra panel is,meg sugárzó is.Nekem sugárzók vannak,azok vörös fénnyel világítanak.De mint mondtam nekem a wc-ben meg a fürdőben van.Ott nem zavaró a fénye.

Ilyen a mienk:

https://lpv.hu/infrafutes-trotec-hosugarzo-taviranyito-kulterre

Csak fütyi voltam,és más cimkével megvettem dupla áron!Ez világít vörösen.

Előzmény: JosebBassebet (2730)
JosebBassebet Creative Commons License 2020.11.06 0 0 2730

Na jó, mostmár kezdem érteni .... És köszönöm a válaszokat

 

Érdekes, hogy viszonylag sokat olvastam utána, de hasonló gondolatok, csak most jöttek velem szembe, bár lehet most figyelek csak rá.

 

És találtam is 2 (kezd őszinte lenni) leírást: 

- A panelek, ill. a fűtőfilm felületi hőmérséklete határozza meg, hogy a hőátadásban mennyire domináns tényező az infravörös sugárzás! Itt levonhatjuk a következtetést: minden fűtési móddal előállítunk infravörös hőhullámokat! Az infra-fűtőfilm fűtésrendszer szempontjából tehát nem az a különleges, hogy infra sugárzást bocsát ki, hanem a felhasználhatóságának a sokrétűsége!

 

- A PADLÓFŰTÉS LEHET INFRA? Nem. A padlófűtés nem infrafűtés. A hagyományos vizes padlófűtések és a fűtőfilmes padlófűtési rendszerek is a sugárzó felületfűtések csoportjába tartoznak. A padlófűtések maximális hőmérséklete mindösse 29-31°C. Az infrasugárzás fűtésre alkalmas tartománya speciális hőleadó felületen és 80°C felett alakul ki, beltéri fűtésre alkalmas egyetlen kategóriája az infrapanel, kültéren pedig az infra-halogén és infra-sötétsugárzók. Ezen termékek felületi hőmérséklete 94-260°C. Ha az infrasugárzás áthatolna a burkolaton miért állna meg a fűtendő térben és nem megy át a mennyezeten is? Kerülje el az “infra fűtőfóliákat” és egyéb vevőcsapdákat!

 

Vki írta egy terméknél, hogy tized árban tud hasonlót szerezni. Olyan infrapanel, lámpa létezik, amelyik max 100w környéki és nem 20-30000 ft?

Előzmény: Poc2 (2729)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.05 0 0 2729

A fűtőfilm/fűtőfólia az olyan mint az autó hátsó ablakának a fűtése!Nem sugároz,hanem fűti magát,meg amihez hozzáér. A szőnyeg eleve lefogná a hőt.Vannak sötét/fekete sugárzók, bolttól függ melyik megnevezést használja.Azok mint egy ledpanel,úgy néznek ki.Azok sugározzák a hőt amire rálátnak.Rakhatod falra mennyezetre,akárhova.Ezek kis teljesítményűek,és idő kell nekik mire sugározni kezdenek.A vörös sugárzók azok amik a csirkekeltetőkre emlékeztetnek.Viszont azok azonnal nyomják a hőt,és nagyon.Nekünk a wc-ben és a fürdőben vannak olyanok.

Előzmény: JosebBassebet (2728)
JosebBassebet Creative Commons License 2020.11.05 0 0 2728

hát nincsenek tapasztalataim és a tudásom is korlátozott a témában. Szóval: mi is az a cikászos fólia? mit kellene nekem beszereznem, ha a lenti problémára szeretnék vmiféle megoldást? Tehát a padlószint környékén adott területen szeretnék jobb hőérzetet, illetve ágy környékén. Ágymelegítőnk van, amit mi szeretünk, de a gyerekek nem és a folyamatos visszatakarás sok energiát fogyaszt az alvási lehetőségekből. Persze nem feltétlenül egy csirkekeltető világításra gondolok, de vmi megoldás csak lehet :)

 

ez az infradolog ilyennek tűnt, de egy sok100 w-os panel csavarozása helyett szimpatikusabb volt a fólia és a kérdéseim is erre irányultak volna, hogy elfedem, nem fedem, mikor hatékonyabb a fenti problémára? De ha ezek a fóliák nem is azok, akkor gondban leszek :) Ebben egy kicsivel több infót tudsz adni, vagy egy olyan linket, amiben ezt nem maeketingesek magyarázzák el.... köszönöm :)

Előzmény: Poc2 (2727)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.04 -1 0 2727

Az a fólia,az nem infra.Az sima cekászos fólia.Sok helyen infrának hívják,de nem az.Az infra rád kell lásson,ahhoz hogy téged melegítsen.

Előzmény: JosebBassebet (2724)
Varek1 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 2726

 

 

 Hopp a sancinak ment volna !!

Előzmény: Varek1 (2725)
Varek1 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 2725

  A topik társ helyett.

 

 Pl. hogy a hatékonysága jó . 

 Mivel mérik  ?

Vagy ex  --has kijelentik ?

Előzmény: Calcitos (2722)
JosebBassebet Creative Commons License 2020.11.04 0 0 2724

Üdv mindenkinek!

 

Tapasztalattal rendelkezőket kérdeznék:

 

Szeretném ha a házunkban, azokon a területeken, ahol a gyerekek játszanak (padló szint) lenne egy olyan fűtés rásegítésünk, ami a hőérzetet javítja. Nem gondolom, hogy hűvös lenne nálunk, de a hagyományos fűtés miatt a plafon és a padló közötti hőmérséklet különbség a családtagokban bosszúságot okoz :). - fogalmazzunk szépen.

Az infra fólia szimpatikus lenne, azonban - mivel nem nagy területekről van szó, - nem bontanám még a laminált padlót sem.

A kérdéseim ezzel kapcsolatban, hogy mennyire van jelentősége, hogy a filmet eltakarom vmivel, vagy sem? Tehát ha - mondjuk - az ágyam fölé helyezek egy filmet, akkor az éjszakai hőérzetemet jobbá teszi és melyik esetben teszi jobbá, ha csak a filmet rakom fel, vagy ha pl. gipszkarton mögé helyezem? (Esztétikailag megoldom, hogy elviselhető legyen, csak az elméleti hatásfok érdekelne)


Melyik lenne a jobb megoldás? Egy szőnyeg alá helyezett, (na jó megbontom a padlót) a padló alá rakott, vagy a falra szerelt (padlómagasságba) filmnek? A fenti kérdés itt is adott, hogy ha falra szerelem, mennyire van jelentőség az eltakarásnak? Olvastam ezzel kapcsolatban már sajnos ilyet és olyat is, de a sok marketing szöveg mellett valódi beszámolót nem találtam. - Nem zavar ha egyenes vonalban melegít csak, hiszen adott területen érdekel a hatása. 

 

Az olvasottak alapján nem tudom eldönteni, hogy alapvetően a film elé rakott közeg melegét fogom érezni, vagy tényleg ha odaállok elé, akkor nekem lesz kellemesebb a hőérzetem és ezen utóbbihoz melyik járul hozzá jobban, ha eltakarom és ezzel gondolom a hullámok nagy részét elnyeletem, vagy ha ezt nem teszem meg.

 

Bocs, ha nem teljesen érthető amit kérdezek, de hátha... előre is köszönöm a válaszokat

ksanci Creative Commons License 2020.11.02 0 0 2723

Mint például?

Csak a korrektség kedvéért...

Előzmény: Calcitos (2722)
Calcitos Creative Commons License 2020.11.02 0 0 2722

 Sok hülyeséget összehordanak abban a cikkben !

Előzmény: BéDéKá (2717)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.01 0 0 2721

Nagyon egyszerű, számold ki, hogy 1kwh energia egyes esetekben mennyibe kerül, és akkor kijön, hogy a gáz kb 3.2-szerese az infrafűtés, és minden egyéb cop1 jellegű fűtés (a tescos hősugárzótól az olajradiátoron át egészen a szuperlativus jelzőkkel ellátott dolgokig)..

 

Előzmény: BéDéKá (2717)
kormos* Creative Commons License 2020.11.01 0 0 2720

A gáz sokkal olcsóbb.

Előzmény: BéDéKá (2717)
Zoltanuss Creative Commons License 2020.11.01 0 1 2719

 Van benne  valami !

Előzmény: ötfelezős (2716)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 2718

Nekem drága vörössugárzóim vannak,de engem pont átbasztak!

Fél évvel később találtam ugyan olyat,más matricával sokkal olcsóbban.

Azért lehet olcsóbb az infrafűtés,mert nem melegíted fel az egész ólat ugyan arra a hőfokra mint bármi mással.Én pl a fürdőbe és a wc-be tettem infrát.A fürdőbe 22-24 fok van télen fűtés nélkül.Nekünk ez cidri,így fürdéskor bekapcsolom,és melegem lesz a fürdőben,pedig a hőfok 1 fokot ha változik.

A wc-ben meg van egy 200m3/h légszállítású elszívó.Oda hiába tennék radiátort,az elszívónak egy perc sem kell hogy a teljes légmennyiséget kivigye,így a meleg levegő már el is illant.Az infrát bekapcsolom mikor bemegyek,és úgy érzem mintha 30 fok lenne a wc-ben,mikozben ugyan úgy 20 fok van.

Egyébként átmelegíti ez is a falakat egy idő után,mint bármilyen fűtés,de a sugárzás miatt ha 2 fokkal alacsonyabbra állítod,akkor is melegebbnek érzed.

Előzmény: BéDéKá (2717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!