Keresés

Részletes keresés

Árvizi hajós Creative Commons License 2002.11.10 0 0 62
Látom nagyon megoszlanak a vélemények Pongrátz Gergely személyéről.
Egyet bizton állithatok, Ő nem azon gondolkodott 56-ban mint Mécs Imre, hogy mi lesz a haszna a forradalomból, hanem tiszta hazaszeretetből tette amit hősként tett.
Mécs Imre egy megélhetési forradalmát és megélhetési politikus.
Ez a legszőrnyűbb minősités amit ember kaphat!
Ez felér egy hazaárulással!

Árvizi hajós

zesi Creative Commons License 2002.11.09 0 0 61
Tehát igaz a mondás: aki hülye, haljon meg!
Előzmény: Pártus (58)
Pártus Creative Commons License 2002.11.08 0 0 58
Hej, Gergely bátyám most kellene belőled vagy tízezer, nem tobzódna itt ez a sok hazaáruló pénzéhes kapitalista- kommunista!

EZEKNEK se hazájuk se Istenük nincsen csak az aranyborjú!

Egy remény van Orbán karizmatikus vezetésével a mostani egyetemi fiatalság fogja ezeket a kapzsi libsiket 3,5 év múlva legyőzni.

Akkor már erős lesz a jobboldal és tényleg csomagolni fognak!

Persze igen gazdagon, mert addigra ellopják még a maradék vagyont is, de legalább mi tisztességben fogunk meghalni!

Pártus

Szkíta-hu Creative Commons License 2002.11.06 0 0 57
Miért nem hívják be a Napkeltébe az 56-os hős Pongratz Gergelyt?
Miért csak a hazaáruló Mécs Imrét látni egyoldalúan a TV állomások műsoraiban?
Ez a kiegyensúlyozott média?

Szkíta

eztEgyed Creative Commons License 2002.10.26 0 0 55
Pongrác Gergely 56-os hős. Ez tény.

(De ha már aktuálpolitikába keveredett egy fricska: Elképzelem, amerikába emigrálásakor megállt a parton, és eddig nem volt hajlandó belépni, amíg bocsánatot nem kértek tőle Trianonért.)

Árvizi hajós Creative Commons License 2002.10.26 0 0 54
Medgyessynek nagyon kellemetlen lehet, hogy élnek még az ötvenhatosok között karakán magyarérzelmű szabadságharcosok, mert nagyon megnehezítik azt a törekvését az MSZMP-nak, hogy elbagatelizálják 56-ot.
Nem tudják azt a törekvésüket sem a közvélemény torkán ledugni, hogy 56-ot a reformkommunisták csinálták!

Árvizi Hajós

RontóPál Creative Commons License 2002.10.25 0 0 53
Mécs Imre és Pongrátz Gergely között van hasonlóság. Mindketten arccal és névvel nyilatkoztak az 1986-ban a BBC által készített '56-os dokumentum filmben, amelyet akkoriban csak fű alatt lehetett megnézni.

Van azonban különbség is: Pongrátz ezt amerikai farmján tette, míg Mécs a budapesti 301-es parcellában (is).

Előzmény: amp11 (51)
amp11 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 51
Nem hittem volna, hogy egyszer veled fogok egyetérteni valamiben, de most mégis ezt teszem.

Szerintem is sok élő 'hős' gyanús. Itt van mindjárt példának okáért Göncz Árpád és Mécs Imre.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Előzmény: Törölt nick (8)
amp11 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 50
Szerintem, te még csak nem is voltál Uz Bence, abban pedig teljesen biztos vagyok, hogy nem vagy Uz Bence, és talán már sohasem leszel Uz Bence.
Előzmény: Uzbencevolt (6)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 49
A masodik mondatoddal melysegesen egyetertek.
Előzmény: Milos (46)
Zmac Creative Commons License 2002.10.25 0 0 48
Hogy jön ez ahhoz, amit én írtam?
Egyébként - ha jól értettem - nem Pongrátznak, hanem Maléternek fájt.
Előzmény: Törölt nick (16)
menetfésű Creative Commons License 2002.10.25 0 0 47
Én csak azt szeretném, ha egyik sem következne be újra

Úgy gondolom, hogy ez csak és kizárólag a zsidókon múlik.

Előzmény: Milos (46)
Milos Creative Commons License 2002.10.25 0 0 46
Mindtam én egy szóval is, hogy bárki kérjen bocsánatot akár a Holocaustért is?
Én csak azt szeretném, ha egyik sem következne be újra, és a temetőben nyugottan el lehetne mondani egy miatyánkot, vagy egy kaddist.
Előzmény: DEIGEN (43)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 45
Akinek megvan a hangfelvetel esetleg kitehetne a netre, megkoszonnem.
Bevallom, nem emlekszem ra.
Előzmény: Törölt nick (42)
kaleb Creative Commons License 2002.10.25 0 0 44
Én nem vagyok az Mszp.

Mit írok át? Először meg kellene írni a történelmet. Azoknak, akiket érdekel. Egyelőre erre nem látszik igény. Ezzel szemben Pongráczra van kereslet. Fegyvert látott, antikommunista csirkefogók ma nagyon kelendőek. Nem baj, ha kicsit kétes értéküek, csak a kommancsokat ne szeressék, és 56-hoz közük legyen.

Szegény Angyal István e szerepre alkalmatlan. De milyen jó is Tóth Ilona, Mansfeld Péter, Pongrácz Gergely!

Előzmény: 4t (34)
DEIGEN Creative Commons License 2002.10.25 0 0 43
Szerintem is a "bocsánatkérés"-nek aktuálpolitiai íze van.
Erről Horn Gyula Holocaust bocsánatkérése jut eszembe, érdekes ez a kettős mérce, ettől úgy látszik nem lehet szabadúlni. Sajnos így van kitalálva az ember nevű élőlény.
Előzmény: Milos (33)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 41
fontos reszlet, de a teljes mu felidezeset javaslom
Előzmény: Milos (40)
Milos Creative Commons License 2002.10.25 0 0 40
"nem együtt-gyűlölni, együtt-szeretni születtem"
Szophoklész: Antigoné
Előzmény: 4t (36)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 39
forras?
Előzmény: Törölt nick (38)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 37
Az eredeti hangfelvetelt? :)
Előzmény: Törölt nick (35)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 36
Nagy baj lehet az irodalom oktatasunkkal,
ha mar nem kotelezo olvasmany az Antigone.
Előzmény: Milos (33)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 34
Az MSZP eppen megkiserli ujra atirni a tortenelmet?
Ez nagyon ismeros. :)
Előzmény: kaleb (32)
Milos Creative Commons License 2002.10.25 0 0 33
Urak, urak, ti wales ebek!

Miért kellene itt mindenkinek mindenért bocsánatot kérnie. A bocsánatkérés a halottaknak már nem használ, és a börtönben eltöltött éveket sem adja vissza.

Abszurd!
Kérjen tőlem is bocsánatot az a gimnáziumi tanárom, aki miatt nem vettek fel a jogra!

Amikor nem tanultam, és dugót kaptam, gondolkodhattam volna, hogy nem lesz jó vége.

Amikor az 56-osok fegyvert fogtak, tudták jól, hogy meg is halhatnak.
Vállalták a kockázatot, ezért hősök.
Tudták, hogy kard által vész el, mind, ki kardot ragad. Mit vártak a katonai vereség vereség után? Dícséretet?
Vae victis! Jajj a legyőzöttnek. A fegyverek joga - sajnálatos, de igaz - erősebb minden másnál.
Szerencsére a történelem elszállt a hajdani szovjet birodalom feje felett is. A történelem előre halad, nem lehet visszaforgatni. Nem is érdemes próbálkozni. Aki túlélte viharait, örüljön, hogy láthatja a mai napot, és fejet hajthat az elesettek, kivégzettek sírjánál. Ne akarjon minden áron valami nehez megfogható bocsánatkérést.
Ennek nincs igazi értelme, csak aktuálpolitikai célokat szolgálna ki.

Legyen egyszer már csend temetőkben!

Milos, a hazaáruló

kaleb Creative Commons License 2002.10.25 0 0 32
a Koztarsasagot 1956 legitimalta

Akárki mondja is ezt, ez nem igaz. A köztársaságot te, én, és ő (együtt mi) legitimáljuk, amikor időről időre elmegyünk szavazni.

bocsánatkérés

Pongrácz mikor kért bocsánatot? Bár nem tudok olyan szavakat elképzelni, ami után megbocsátanám neki a Corvin téri srácok halálát.

Pongrácz egy békétlen, összeférhetetlen ember. Ez tegnap este is kiderült. Jobb lett volna neki, ha 56-ban meghal. Akkor talán lehetne mítoszt gyártani köré.

Apropo. Miért nem emlegeti senki Szabó bácsit, Angyal Istvánt, Dudás Józsefet, és a többi felkelő parancsnokot? Vagy a Corvin korábbi parancsnokát? Mert hogy ők nem alkalmasak arra, hogy a mai szélsőjobb dicső múltat hazudjon magának?

Előzmény: 4t (26)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 31
A Meray konyv vegen megtalalod.
Előzmény: Törölt nick (30)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 29
Eros dontetlen.

Most nem tudom beidezni, de figyelmedbe ajanlanam
Nagy Imre utolso szo jogan elmondott gondolatait:
kulonosen a jovovel kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (27)
malaclopo Creative Commons License 2002.10.25 0 0 28
Nyilvan frocsogni fognak most, ahogy az arulova lett cuclista diszpinty Mecs is.
az 56-os hősök nem fognak örülni fröcsögésednek, egyébként csak magadat minősítetted
Előzmény: britnike (25)
4t Creative Commons License 2002.10.25 0 0 26
1. Mintha belpolitikarol lenne szo.
2. Emlekeim szerint a Koztarsasagot 1956 legitimalta,
igy egy szt-tiszttol elvarhato lenne a bocsanatkeres, moralis gesztuskent.
Ennyi.
Előzmény: kaleb (22)
britnike Creative Commons License 2002.10.25 0 0 25
Tutti volt az oreg!

A riporter a vegen annyira hatasa ala kerult, hogy meg elbucsuzni is alig tudott, egy ideig keptelen volt a kameraba nezni. Pedig probalta a tipikus kommunista feligazsagokkal kizokkenteni, de Pongracz szenzacios volt, vagyis inkabb egy ilyen igaz embernel ez nem is jo szo, mert nem egy mutatvanyt adott elo, hanem oszinte es egyenes maradt.

A komcsik ettol mar elszoktak, azt hiszik, minden kiforgathato, par fillerert eladhato.

Nyilvan frocsogni fognak most, ahogy az arulova lett cuclista diszpinty Mecs is. Milyen konnyu lenne nekik, ha nem lenne Pongracz, ha nem lennenek kozottunk meg igazi hosok.

Le a kalappal az oreg elott:

ISTEN ELTESSE MEG SOKAIG!

Es koszonet 56-ert, es a mai tartasaert!

A cuclistak pedig csak had frocsogjenek, nyaladzanak, mocskolodjanak. Okt 23, a forradalom a mienk marad, a kommunistake nov 4. :o)))

Előzmény: Árvizi hajós (-)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.10.25 0 0 24
Ezt miért nem hallottam még Rajtad kívül senkitől?
Előzmény: kaleb (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!