Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Androidus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 121
Ez az Ultra-Tolakodás Plusz.
Előzmény: dare-devil (120)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.30 0 0 120
Eset:

Pirosan villog a vasúti lámpa, 25-30 autóból áll a sor, elől 3 autó áll majd a 4. szünetet hagy mert utca van és ha valaki ki akar onnan fordulni a másik irányba hát hagy menjen, felkiáltással. Ford Tranzitos barátunk (IFF-???) a többi embert semminek nézve beáll erre a bizonyos helyre mint aki jól végezte dolgát.

Ezt minek nevezhetjük?

Egyébként meggyőződésem, hogy ha nincs az a hely akkor beáll az első mellé és amint emelkedik a sorompó kilő.

Androidus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 119
Most, hogy mondod... :) Viszont akkor mi, a statiszták elrontottuk a felvételt, mert elfelejtettünk össze-vissza egymásnak menni mindahányan :)
Előzmény: dare-devil (118)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.30 0 0 118
Filmforgatáson vett részt?:))
Előzmény: Androidus (117)
Androidus Creative Commons License 2002.10.30 0 0 117
Mit láttam a minap, teljesen elhűltem tőle. Jöttem fel az Erzsébet hídra a Krisztina felől, illetve csak közelítettem, amikor jobbról a Tabán felől az erdőből előkeveredik egy utcai terepes, de ezerrel jön ám. Iszonyú lendülettel beront a többiek közé, de senki nem hatódik meg, nem csinálnak neki helyet, erre kimegy oldalra, a buszmegállóhoz, és fél kerékkel a járdán (!) nyomja be erőszakkal az orrát valaki elé, és már a bal szélső sávban is van, és cikázik tovább. Legalábbis egy darabig, mert a hídon viszontláttam, amint türelmesen cammogott a sorban. Úgy tűnik, egyáltalán nem sietett...
Androidus Creative Commons License 2002.10.26 0 0 116
Ez megint a szabálytalanság kategóriája, nem a tolakodásé szerintem. Nekem van egy jó pár menekülő útvonalam árkon-bokron keresztül, mert a kényszer nagy úr. Szerintem a légynek se ártok vele, de nem vagyok biztos benne, hogy a rendőrnek is tetszene.
Előzmény: dare-devil (114)
kivi Creative Commons License 2002.10.26 0 0 115
Hát... ezért tarkólövés járna! :-)
Előzmény: dare-devil (114)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.25 0 0 114
Szvsz csak az mondható illetlenségnek részemről, hogy a sáv vége előtt 100 méterrel megálló és indexelő autóst a járdán kerültem ki.
Előzmény: Androidus (112)
kivi Creative Commons License 2002.10.25 0 0 113
OFF
Legközelebb nyomjál már válaszadást, és akkor nem kell keresgélni, hogy pontosan melyikre válaszolsz

Furcsa lett volna erre "választ" nyomni, mert ugyan d-d írására regáltam, de neked szólt. :-)

Előzmény: Androidus (112)
Androidus Creative Commons License 2002.10.25 0 0 112
"Na, megint én! :-) Ha jól olvason, dare-devil kolléga egy elfogyó sávban ment végig, és abból akart besorolni. Androidus, szerinted ez miért nem volt illendő? Az a sáv dísznek van ott?"

Hmmm, így második olvasatra már nem tűnik annyira durvának. Leginkább az zavart benne, hogy erőszakosan akart bemenni arra a helyre, ez pedig sehogyse kóser. De az önmagában, hogy az elfogyó sávban jött, és annak az elején akart bekéredzkedni, még nem tolakodás.

Legközelebb nyomjál már válaszadást, és akkor nem kell keresgélni, hogy pontosan melyikre válaszolsz.

Viszont a kismértékben zavarás jogos, nem jutott eszembe, de tényleg van benne ilyen.

Előzmény: kivi (111)
kivi Creative Commons License 2002.10.24 0 0 111
Na, megint én! :-) Ha jól olvason, dare-devil kolléga egy elfogyó sávban ment végig, és abból akart besorolni. Androidus, szerinted ez miért nem volt illendő? Az a sáv dísznek van ott?

Androidus,
a szemközti oldalon van a forgalom, és megvárja, amíg az elmegy. Közben persze megérkezik a kocsisor az innenső oldalon, akik beakadnak miattam, és dudálnak veszettül. Ez tolakodás-e?

Nem az. A Kresz lehetővé teszi hogy kismértékben zavard az elsőbbséggel rendelkezőt is. (És a józan ész is ezt diktálja.)
Hasonló szituáció, amikor egy kétsávos utat akarsz keresztezni (lámpa nincs) de nem látható be a jobb irány. Ilyenkor csak azt teheted hogy ha balról nem jönnek, akkor előremész addig hogy beláss jobbra. Ha eközben balról odaérnek akkor megállnak, és ha van egy kis eszük akkor nem is anyáznak rád.

Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 110
Szerintem pedig pont ezek a pici különbségek számítanak.
Előzmény: lakos (109)
lakos Creative Commons License 2002.10.24 0 0 109
Hát lényegileg ez nem sokban különbözik attól amít én leírtam. Elvileg jobbra tartási kötelezettség is van, másrészt ha végig szabad a külső sáv akkor mért ne?
Előzmény: Androidus (108)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 108
Itt szerintem az a tolakodás, amikor a belsőben haladó észreveszi, hogy szorulás van, kimegy a szélsőbe, és a sor elején bekéredzkedik. Megcsinálják, sajnos.
Előzmény: lakos (104)
Infomaker Creative Commons License 2002.10.24 0 0 107
Én is így teszem, bár a 0-áson.
Előzmény: lakos (104)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.10.24 0 0 106
Lehet en irtam pontatlanul, -bar nem hiszem-, na mind1, a lenyeg, hogy valoszinueleg ugyanugy velekedunk errol. En a megszuno savra mondtam, hogy azt kihasznalva szerintem nem bunkosag eloremenni a sor mellett! Nem pedig a kanyarodora.

'Az elfogyó sávnál viszont azok a buták akik nem képesek előre menni az elfogyóban (és inkább állnak egy sorban mint a libál). Merthogy az a sáv arra való.' - Pont ezt mondtam.

Előzmény: kivi (85)
Vámpír Creative Commons License 2002.10.24 0 0 105
Ha meg tudtam állni, az nem azt jelenti hogy nem sietek, hanem hogy úgy érzem, kiengedek egy (vagy akárhány) autót, jóindulatból.
Előzmény: dare-devil (103)
lakos Creative Commons License 2002.10.24 0 0 104
Ezt még korábban írtam egy másik topicba, de ideillik:

Az M3 ason rendszeresen szembe találom magam olyan helyzettel, hogy mondjuk valami építkezés van és először a külső sáv megszűnik, a belsőbe kell sorolni majd az átmegy a szembejövő oldalra. No ez úgy szokott kinézni, hogy megyek kényelmesen a külsőben, egyszercsak a belsőben hirtelen lelassul a sor, majd ott egy többszáz méter hosszú sor a belsőben, miközben a sáv elfogyásáig ott van előttem még vagy 300-400 méter üres külső sáv. Elmegyek a végéig, index és ált. be is engednek minden különösebb gond nélkül. Nem tolakodok, nem agresszíven, szabályosan, nyugodtan. Ha egy két lila fejű nem enged és rágörcsöl 5 centire az előtte menőre, akkor vállat vonok és kivárom őket. Igaz így elmegyek kb 50 autó mellett amik korábban, leelőztek 160-170 nel, most meg ott állnak, de hát az én bajom?
Satuzzak egyet 100 ról amikor meglátom a belsőben álló sort és furakodjak be több száz méterrel hátrébb a sávelfogyástól?

dare-devil Creative Commons License 2002.10.24 0 0 103
Ha jobbra akar kifordulni valaki, azaz elém akkor én is egyet engedek ki, de ha az a valaki balra akar fordulni akkor már két irányt kell figyelnie és akkor szvsz nem túl szép dolog csak egy autót kiengedni ha már megálltál. Ha már meg tudtál állni az azt jelenti, hogy nem sietsz, azaz tudsz várni akár 30 mp-et is míg kifordul vagy 4-5 autó.
Előzmény: Vámpír (101)
Vámpír Creative Commons License 2002.10.24 0 0 102
Ez nem, ez inkább a muszáj. (Pl. Lajos u.)
Előzmény: Androidus (95)
Vámpír Creative Commons License 2002.10.24 0 0 101
Szerintem igen, mert a cippzár-elv szerint (pl. reggel a Tétényi úton)a mellékutcából egyet szoktam kiengedni, aztán jőjjenek a többiek.
Előzmény: dare-devil (89)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.24 0 0 100
1 0 0
dare-devil Creative Commons License 2002.10.24 0 0 99
Ezt a szitut kényszernek nevezném. Semmiesetre sem tolakodásnak.
Előzmény: Androidus (95)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.24 0 0 98
örülök:))
Előzmény: Androidus (94)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 97
Szerintem a sorbanállás nem birkaság kérdése, hanem bizonyos civilizációs ártalom :)
Előzmény: dare-devil (96)
dare-devil Creative Commons License 2002.10.24 0 0 96
azt áruld el, hogy miért?
van 50 "bírka", akkor miért én legyek az 51-ik?
szépen kitettem az indexet miután a sáv végéhez értem és (először) óvatosan húzódtam befelé. Áruld már el mi ebben a pofátlanság? Az, hogy én nem akarok az 51 "bírka" lenni?
Előzmény: Androidus (93)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 95
Viszont erről eszembe jutott egy hasonló szitu. Mi van azokon a helyeken, ahol a mélyen tisztelt gyalázatos közlekedésszervezőink megcsináltak egy helyet úgy, hogy a mellékutcából lehessen balra kanyarodni a 2x2 sávos főútra lámpa nélkül, de a főút forgalmát a a lámpa úgy osztja be, hogy vagy egyik irányból, vagy a másikból ölik az autó. Na? Ott hogy jössz ki?

Nyilván itt szokás azt csinálni, hogy miután az ember végigvárt 5 lámpahullámot, teljesen reménytelenül, és meggyőződött róla, hogy itt este fog majd elmenni, szépen kisunnyog a felezőig, amikor a szemközti oldalon van a forgalom, és megvárja, amíg az elmegy. Közben persze megérkezik a kocsisor az innenső oldalon, akik beakadnak miattam, és dudálnak veszettül. Ez tolakodás-e?

Előzmény: dare-devil (89)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 94
Az elengedés szabály szerint egy autóra vonatkozik. Ha csak ezt néznénk, akkor tolakodás lenne. Viszont az olyan helyeken, ahol nehéz kijutni, célszerű, hogy jöjjön már ki azzal a lendülettel az a pár autó, ami még ott áll. Ha már egyszer lelassított a főútvonal forgalma, az a pár másodperc nem a világ ahhoz képest, hogy valakinek majd újból meg kelljen állni miatta. Szóval ez nem volt tolakodás, szerintem.
Előzmény: dare-devil (89)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 93
Valószínűleg a skodás helyében én sem engedtelek volna be. Ha az a szitu alakult ott ki, hogy mindenki szépen kivárja a sorát, csak te nem szeretted volna, akkor a te hozzáállásod alapján nagy ívben tojtál arra, hogy a többieknek mi a jó. Miért várod, hogy cserébe ők viszont segítsenek neked a haladásban? Ha már mindenképpen tolakodni akarsz, akkor oldd meg :)

Annyit tudok még hozzátenni, hogy ha én vagyok a skodás helyében, akkor valószínűleg nem is jöttél volna be :)))

(Akadtam már össze tolakodó taxissal úgy, hogy az én első lökhárítóm behorpasztotta az ő sárvédőjét oldalt. Amikor nagy dérrel-durral kiszáll, hogy fizessek, meg rendőrt hív, én csak röhögtem, hogy vajon hogyan fogja elmagyarázni, hogy volt hely a sávban, amikor én az ő oldalának ütköztem. Ettől valahogy lehiggadt :)

Előzmény: dare-devil (88)
Androidus Creative Commons License 2002.10.24 0 0 92
Figyu, értjük a példát :) Igen, ez a tolakodás szótári definíciója. Pontosan. De itt ennél sokkal bonyolultabb eseteket feszegetünk.
Előzmény: kivi (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!