Keresés

Részletes keresés

Bandi-T Creative Commons License 2011.04.04 0 0 176

Nagyságrendileg igen, bár én csak 80-at számoltam.

Előzmény: mr_ricsi (175)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.04.04 0 0 175

Azt tudod, hogy 1 órányi tömörítetlen videó 102 GB?

Előzmény: Bandi-T (174)
Bandi-T Creative Commons License 2011.04.04 0 0 174

Hi8-ról szeretnék tömörítetlen teljes felbontású videót nyerni számítógépre.

 

Valaki tud ilyesmiben segíteni?

mr_ricsi Creative Commons License 2011.04.04 0 0 173

Ha nincs firewire csatlakozó a gépeden, akkor kell egy firewire kártya. Azon keresztül működik a teljes részletességű másolás.

Előzmény: Varga_Ádám (172)
Varga_Ádám Creative Commons License 2011.04.03 0 0 172

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy öreg Samsung VP-D363 MiniDV-s kameránk. Apám már több kazettát megtöltött a felvételeivel és állandóan nyaggat, hogy vegyem át DVD-re.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan?

A kamerához kapott Ulead videószerkesztővel át tudom venni a kazettájáról, de mivel csak USB kábelem van hozzá, pocsék, 320*240-es minőségben.

Milyen kábelt kéne vennem hozzá, hogy egy általános DVD minőségben tudjam leszedni róla a felvételeket?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Varga Ádám

kepzavarvideo Creative Commons License 2011.03.01 0 0 171

Elkelt!

 

Van pár eladó "olcsóbb" kártyám, legalábbis a vételi árához képest nagyon olcsó!

 

Matrox Digisuite DTV (a dual Xeon számitógéppel együtt amiben volt eddig is) 120e

 

Matrox Digiseuite LE 40e

 

Canopus DVStormSE 40e

 

de itt egy másik topicban részleteztem...

 

(Esetleg egy JVC GY-DV500 profi cserélhetőobjektives vállkamera 300e ért? csak 117 órát futott)

 

 

Ha érdekel kérdezz! Mail nyilvános

Előzmény: kepzavarvideo (170)
kepzavarvideo Creative Commons License 2011.02.05 0 0 170

Szia!

 

 

Ez megoldás analóg bemeneti gondra (is), bár gyanitom nem innen találok vevőt rá,  de azért megpróbálom!

 

Szóval eladom kis NLE rendszerem agyát!

 

LEITCH DPS VELOCITY QUATTRUS kártya+ fém, 19' rackbe építhető csatlakozódoboz LEITC BOB 4400

 

 

 

analóg video bemenet YUV (3xBNC), composite (BNC), S-video

analóg video kimenet YUV (3xBNC), composite(BNC), S-video

analóg key kimenet YUV(3xBNC), composite(BNC), S-video

Referencia (genlock) bemenet/kimenet (BNC)

VITC kimenet

Timecode bemenet/kimenet (BNC)

RS 422 vezérlés (virtuális videomagnóként vezérelhető külső szabványos jog korongról, ill vezérel külső videomagnót)

analóg audio bemenet: XLR, RCA

analóg audio kimenet: XLR. RCA

digitális hang bemenet: AES/EBU XLR, BNC; SPDIF BNC

digitális hang kimenet: AES/EBU XLR, BNC; SPDIF BNC

 

a kártyában integrált scsi3 UW160 vezérlő van, egy külső és egy belső csatlakozó van a kártyán!

 

Figyelem, tömöritetlen videomunkához, ha ki akarod használni a kártya tudását, akkor 15.000rpm SCSI UW merevlemez kell, vagy10.000rpm es UW SCSI-kből kialakitott RAID tömb!!! A 7200rpm ATA/SATA nem tudja kiszolgálni a kártyának a full tudását, csak tömöritett video mellett!

 

A kártya hardveresen 4 tömöritett vagy tömöritetlen videosávot tud, hardveres multieffekttel (3D DME), +6 hardveres grafikai sáv, +8 audio sáv hardveres DSP vel. A Real time és a hardveres, itt tényleg azt jelenti amit mindenhol jelentenie kellene, nem a processzorra terheli a munkát, hanem a kártya számol valós időben! Természetesen több sáv is használható de ott már számoltatni kell!

 

Vezérel szabványos stúdió videomagnót (BetaSp, Digitalbeta, DVCAM...) RS 422 -őn keresztül, illetve szabványos bármilyen jogkoronggal vezérelhető a szoftver, képes bejátszóként is működni, mint virtuális videomagnó, a lineráris vágórendszerek képesek vezérelni!!!

 

Amit adok hozzá:

Quattrus driver/application CD

VelocityQ 8.1 vágószoftver eredeti install CD

Eyeon DFX+ kompozitáló/effekt/animátor eredeti install CD

tutorial CD-k a velocityQ hoz és a eyeon hoz, illetve user manualok

 

100% os technikai állapot, a bob. tetején pár apró karc, és a a rackbe fogató csavarok nyoma. NEM egy sima capture kártya!!!

 

Hardver igénye nem irreális, mivel a kártya hardverből dolgozik! P4 3Ghz -el megelégszik, egy stabil alaplapban (64bit PCI csatlakozása van), és egy radeon 9800 elég mellé! Csak a merevlemez ami minél gyorsabb legyen, SCSI-t ajánlják hozzá, be lehet szerezni nem irreális árakon azt is! Javaslom ha valakinek megnyeri a tetszését, hogy egy használt szervert vegyen alá, amiben ott vannak a SCSI lemezek! A scsi csak a munkára kell, egyéb adat, archiv dolgok tárolására inkább a költséghatékonyabb sima SATA/PATA merevlemezt ajánlom!

 

A mailcimem nyilvános!

 

Árat nem irok, az új árának a feléből is 0km es autót lehetett venni, de a mostani értéke sajnos ennek a töredéke!

 

Ajánlatokat minden esetben megfontolom, profi SD (DSR300, JVC GY-5000 körüli... vagy félHD JVC GY-HD100/200 szerű) kamera csere szóba jöhet (igen fél éve itt adtam el a saját kamerám, de most ismét kell)!

 

 

 

 

 

Előzmény: Laci a rallys (162)
Laci a rallys Creative Commons License 2010.11.07 0 0 169

köszi!

mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.07 0 0 168
Előzmény: YCbCr (167)
YCbCr Creative Commons License 2010.11.07 0 0 167

Egy Sony DCR-TRV310-zel szenvedek én is.

Amíg XP volt fent, a PC-re minden további nélkül le tudtam menteni. Ámde több helyen is olvastam, hogy a win7-nek van egy olyan bugrija, hogy a 6 érintkezős (nagy) firewire-t (PC részen) csak akkor hajlandó felismerni, ha eredeti sony kábel van hozzá használva (csak a 6 érintkezősnél! 6-4: a pc-nél 6, a kameránál 4 érintkezős). Ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de tény, sok mindent megpróbáltam és semmi sem látja így a kamerát. Még a firewire csatoló driverét is megpróbáltam lecserélni, semmi. A kamera pedig írja, hogy DV IN.

Laptopon 4 érintkezős (kicsi) firewire csatlakozó van, ott működik rendesen (4-4 kábel, win7). Most megpróbáltam egy olyat, hogy rendeltem 6>4-es átalakítót, majd 4-4-es kábellel hátha menni fog. Ha megy, ide is beírom, melyik átalakító volt az. Nagyon reménykedem benne, hogy megy, mert ha nem... eh.

Előzmény: Barnigabi (164)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.06 0 0 166

A TV-kártyával nagyon beszophatja, mert azokat általában a kvarc-pontosságú TVadásokhoz készítették, a videokamera viszont forgófejjel állítja elő a képeket.

Előzmény: DJG (163)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.11.06 0 0 165

Töltsd le és telepítsd a Windows Movie Maker Installer-t, ami win7-re felteszi a MovieMaker régebbi verzióját. Abban van DV export-import funkció.

Előzmény: Barnigabi (164)
Barnigabi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 164

Sziasztok!

 

Dv kamera,Firewire kártya,kábel van!A kártyát az eszközkezelő látja.A kamerát a Win 7az eszközök között mutatja és fel is ismeri.A kamáráról régebben tudtam felrakni filmeket Uleaddal.Most viszont mióta Win 7 van fent semeik program nem látja a kamerát.Ulead,Pinacle,Moviemaker,Windv.

Egész nap olvasgattam,gugliztam,de semmi!!!

Esetleg valaki?????

DJG Creative Commons License 2010.11.05 0 0 163

TV-tuner kártya vagy külső hasonló eszköz (én a belsőt jobban szeretem, jobban bírja, ha közben használod a gépet, mert több mindent végez maga). Ezeknek van sima videóbemenete is, és tipikusan MPEG2 lesz a felvett anyagból.

Előzmény: Laci a rallys (162)
Laci a rallys Creative Commons License 2010.11.05 0 0 162

A kamera analog és ha tudod a megoldást akkor magyarosabban mond el.

Laci a rallys Creative Commons License 2010.11.05 0 0 161

A kamera analog bocsi de elirtam

DJG Creative Commons License 2010.11.03 0 0 160
DV? FireWire kábel kell (meg ilyen kimenet a számítógépen, persze, ha nincs, olcsón kapható hozzá kártya), és bármelyik videószerkesztő program capture része, vagy az ingyenes WinDV program (ha Windowsra kell, más platformra is vannak hasonlók).
Előzmény: Laci a rallys (159)
Laci a rallys Creative Commons License 2010.11.03 0 0 159
Digitális a kamera
Előzmény: mr_ricsi (156)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 158
Csupán annyi, hogy a digitális szalagon már 1-esek és 0-k formájában áll a video, és a vinyókon is így tárolják az adatokat, ezért aztán szerencsés esetben egy 900Ft-os kábel is elég a másoláshoz, miközben a másolat minősége nem változik.

Analógnál viszont szükség van egy digitalizáló szerkezetre, ami nem olcsó, és a kialakítása nagyon meghatározza a digitalizált másolat minőségét, és a szopási tényezőt.
Előzmény: BeerP (157)
BeerP Creative Commons License 2010.10.26 0 0 157
Ez engem is érdekelne. Mi a különbség?
Előzmény: mr_ricsi (156)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.10.26 0 0 156
Attól függ, hogy "digitális" szalagos, vagy "analóg" szalagos.
Előzmény: Laci a rallys (155)
Laci a rallys Creative Commons License 2010.10.25 0 0 155
Sziasztok!Szerintetek szalagos videokamerárol hogy lehet feltölteni a számítógépre??(adatkábel van)
Ha van ötletetek akkor legyetek szivesek irni!
Köszi!!!!!
Bandi-T Creative Commons License 2010.08.26 0 0 154
Gyanúsan olcsó. :)

Ha nem a ketyere digitalizálja a hangot is, akkor kicsit is tökéletlen videóanyag esetén a kép és a hang elcsúszhat.

De én olyan nagyon nem értek ezekhez. Itt van viszont egy szaktopik: Video digizés-feldolgozás
Előzmény: Lógás Hugó (153)
Lógás Hugó Creative Commons License 2010.08.26 0 0 153
Köszönöm. Közben én is keresgéltem és ezt találtam:
Ez jó lehet?





Előzmény: Bandi-T (152)
Bandi-T Creative Commons License 2010.08.26 0 0 152
Nem, ehhez nem kell, ez a kamera olyan korszerűtlen, hogy ez még analóg jeleket ad ki magából, tehát neked digitalizáló kártyára (vagy külső egységre) lesz szükséged, hogy beolvashasd a vele készített felvételeket számítógépbe.
Előzmény: Lógás Hugó (151)
Lógás Hugó Creative Commons License 2010.08.26 0 0 151
Üdv.
Hozzájutottam egy Sony CCD-TR425E kamerához. Annyit már megtudtam hogy kell a gépemre venni egy firewire kártyát+kábelt, hogy át tudjam játszani a gépemre. Viszont a kamerán nincs firewire csatlakozó csak rca videó és audió. Ilyenkor mi a megoldás?
Előre is köszi!
Ilyen kamera csak 330X digital zoom-os
Sutherland Creative Commons License 2003.09.26 0 0 150
A jack dugó-szerű csatlakozón keresztül (amelynek másik vége a PC soros portjára csatlakozik) a memóriakártyára rögzített állóképeket lehet áttölteni. Az én kamerámhoz tartozékként adtak ilyet, hogy hol lehet kapni - passz.. Ugyanúgy járt a kamerához egy butácska kis (Sony) software, amellyel ezeket a memóriakártyára rögzített képeket lehet áttölteni, nézegetni, rendszerezni. (Nyilván létezik több tucat más freeware, amely képes erre.)

Állóképek készítéséről: a közepes kategóriájú kameráknál, mint amilyen az enyém (Sony DCR-TRV320E) lehet szalagra (kazettára) és memóriakártyára is állóképet készíteni. Ha videókamera üzemmódban készítek állóképet a "Photo" gombbal, akkor a szalagon tárolja a képet, ha "Memory" üzemmódban, akkor a memóriakártyán.
A mozgóképből állóképek készítése (az én kamerám esetén) úgy műxik, hogy "Player" üzemmódban egyszerűen az adott résznél megnyomom a "Photo" gombot a távirányítón /persze lehet lassítani a lejátszást, kockánként léptetni/, a kamera ilyenkor a memóriakártyára rögzíti az állóképet.

A szalagon tárolt állóképeket (nálam legalábbis) csak DV (iLink) kimeneten keresztül lehet áttölteni PC-re, a memóriakártyán lévő képeket lehet a soros-kábelen áttölteni.

VideoCD formátumba még nem archiváltam, nincsenek tapasztalataim, de talán az a kérdés, hogy az asztali DVD lejátszód ismeri-e a VideoCD formátumot.

Előzmény: Kris79 (148)
Bandi-T Creative Commons License 2003.09.25 0 0 149
Hát ebben lehet valami. Azt hiszem a kérdést a magunk szintjén rövidrezártuk; pontosabbat csak Tündérpótló tudna mondani az igényeiről. :)
Előzmény: Sutherland (147)
Kris79 Creative Commons License 2003.09.25 0 0 148
Hello mindenkinek!

Említés szintjén esett már szó a topic-ban állóképek átviteléről digitális kamerából számítógépre. Erről szeretnék több mindent tudni.
A kamerán van DV (iLink) kimenet, és külön erre a célra szolgáló állókép kimenet is. Ebbe -a rajz szerint- egy olyan kábelnek kell csatlakoznia, amelynek a kamera felőli végén jack-dugóra emlékeztető csatlakozója van, a sz.gép felőli végén pedig soros port-szerű. Szeretném megkérdezni, hol kapható ilyen kábel, és kb. mennyibe kerül. Elég-e önmagában ez a kábel és vmilyen freeware szoftver a fényképek letöltéséhez, vagy mindenképpen iLink kábelt és FireWire kártyát (és speciális programot) kell venni?
És a mozgóképből képkockákat lementeni más úton lehet, mint a fényképeket? Gondolom, a kettő más-más technikát igényel.
És még egy kérdés, amely lehet, hogy tájékozatlanságomról árulkodik, úgyhogy bocs, de fontos lenne: a dig. kameráról áttöltött, valamilyen CD-íro programmal VideoCD formátumban CD-re kiírt film lejátsztható asztali DVD-lejátszón?

Elöre is köszönöm, ha válaszoltok,

Kris

Sutherland Creative Commons License 2003.09.24 0 0 147
Félprofi ? Jómagamat csupán lelkes (megfáradt) amatőrnek minősítem.
Azt gondolom, hogy amikor egy hozzám hasonló, digitális képfeldolgozásban járatlan csákó dig. kamerát vásárol, hogy a felvételeit számítógépen (CD-n) archiválja, azt azzal a tudattal teszi, hogy a végeredmény szuper minőségű kép lesz, amely talán még a VHS minőségét is felülmúlja. Hiszen nem olyan olcsó mulatság a digi kamera - bár manapság egyre elérhetőbbé válik - így jogosan elvárható a szuper minőség.
Namost ehhez képest, amikor egy e-mail-ben küldhető méretű klipet készítünk – vagy alapszintű tudással, a kamerához mellékelt szoftverrel filmet tömörítünk - , az már messze nem lesz olyan, mint az eredeti: apró / homályos / darabos, stb. Szóval aki csak mekegi a digitális videótechnikát, és kiad 360eFt-ot egy kameráért, megkockáztatnám, nem lesz elégedett és felhőtlenül boldog a végeredménnyel. (Most nem udvariaskodom :-))
Előzmény: Bandi-T (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!