Keresés

Részletes keresés

rilon Creative Commons License 2003.01.10 0 0 124
Nem lőttem le, csak elcsüggedtem:-) Úgy érzem bármilyen példafölvetéssel próbálkozom, félresiklik.
Ha kamerával mész az öreg költőhöz, bizonyára boldog lesz, mert érzi, hogy figyelem egy parányi része feléje fordul.Ez már valami. Csak az számit, amit a tévé a köztudat figyelmébe dob.
Erről beszélek, no meg arról, hogy mi van azzal, azokkal, akik, amik túl, illetve innen vannak.
Ismerek egy zseniális filozófust. Olyan világos az agya mint a Nap. Senkisem tud róla. Vele beszégetve jutott eszembe, miért van az, hogy Verebes mindenhol ott van, ő meg sehol nincs, pedig amit mond az több mint jóslat, és több mint
amit pillanyatnyilag föl tudnánk fogni.
Mert az ember a pillanatnyi divat hóbortjait követve, a pillanatnak él, ugye? Na, igen, erre is szükség van, mert a mindennapokra kimért pillanatokból lehet csak kikövetkeztetni a jövöt.
( Ha halványan is )
Előzmény: Törölt nick (123)
rilon Creative Commons License 2003.01.09 0 0 122
Akárki híres ember gyereke nem veri a seggét a földhöz örömében, de a többség igen. Kivételek erősítik a szabályt.
Van akit nyomaszt a nagy fa árnyéka ( a kis Latabár sem tudott a nagy Latabár mellett labdába rúgni, de azért labdát kapott.) Sose mondtam, hogy Takács Marika jobb volt Jakupcseknél, csak más. Más időben, más körülmények között élt és dolgozott. (Ő csak bemondó volt egyébként is)
Azt hiszem elveszünk a példák részleteiben. A példa csak arra jó, hogy megvilágítsuk vele a lényeget.
Belterjes körök, összefonodások, urambátyám kapcsolatok mindig voltak és lesznek,( Ez is természetes) ám a média hatalma sosem volt ilyen
végzetesen erős. Tudom, nehéz a téma, nem is akarom tovább bonyolitani. Mindenbizonnyal csak
elbeszélnénk egymás mellett.
A történet, amit az öreg költőről elmondtam, aki
a Váci utcán árulta a könyveit, továbbgondolásra lett volna érdemes. Hiba volt éppen Verebest felhoznom ellenpéldaként. Igy inkább csak indulatokat gerjesztettem, mintsem gondolatokat.
Előzmény: Törölt nick (121)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.01.08 0 0 120
"Nyilván jobb dolog Verebes gyerekének születni"
ez nem biztos. Sok híres ember gyerekét nyomasztotta a híres szülő, hiszen folyton összehasonlítják az őssel. Igaz, ismeretlen egyetemi tanár buta gyerekének lenni sem könnyebb. Szabadabb az ez egyén, akinek nem kell valamilyen ideálnak megfelelnie.
A népszerűség maga is lehet nyomasztó.
Előzmény: rilon (119)
rilon Creative Commons License 2003.01.08 0 0 119
Ha azt mondom " figyelemre méltó személyiség", akkor ez bőven azt jelenti, hogy saját magát adja.
Nincs is ezzel semmi gond. Én a megmutatkozás felesleges bőségéről beszélek, ami óhatatlanul megkoptatja az egyéniség erejét, akkor is ha egyébként az ismertség, a népszerűség csúcsán van. A téma túlnő Verebesen, őt csupán példaként hoztam fel.
Sokkal inkább arról beszélek, hogy a média ördöge egy belterjes körben mozgatja figuráit, akik a népszerűség révén hatalmat nyernek ( és sok pénzt is mellé)s akik a szürke közönség, vagy mondhatom úgyis, rajongó tábor jóvoltából istenekké válnak, akkor is ha vannak náluk jobbak, okosabbak, tehetségesebbek. Nem állítom, hogy ez a jelenkor problémája, csak éppen itt és most burjánzott normális határokon túlra a jelenség a televizió "jóvoltából". Nyilván jobb dolog Verebes
gyerekének születni, mint akár egy nagyon értelmes, de a média által fel nem fedezett egyetemi tanár ivadékának.:)
Előzmény: vizi(mianick) (118)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.01.08 0 0 118
Verebes saját magát adja, nem játssza meg magát. Egyszerű és természetes. Vállalja a fogyatékosságait - szuszogás - ugyanakkor normálisan gondolkodik, (legalábbis én rendszerint egyetértek vele) Hogy mekkora művész (volt), az majd néhány évtized múlva kiderül.
Előzmény: rilon (114)
rilon Creative Commons License 2003.01.07 0 0 116
Nem ítéletet mondtam, csak véleményt. Óriási különbség!
Hiszed vagy nem, mindenek ellenére jó fejnek tartom a Verebest. Izgalmas, figyelemre méltó
személyiség. Ha valaki ebből meg tud élni, azért az nem semmi. Kértem, hogy mondj legalább
egy színházi ( vagy filmbéli) alakítását, ami igazi nagy színésszé avatta. Tedd meg, és már is
meg vagyok győzve.
Friderikusz egyébként az egyik legjobb riporter ebben a hazában, igazi profi a szakmájában. És nem
ment el Anettkához 8 millióért sem a Budapest tévébe "szerepelni", Verebes viszont elment a valóvillán keresztül egészen Lagzi Lajcsiig. Ez persze nem baj. A pénzért, meg a népszerűségért bármit meg lehet tenni ( már akinek erre módja van) csak ne akarja sem ő, sem más elhitetni velem, hogy nagy színész, és nagy rendező.
Ő egy jó kiállású, értelmes szerencsefi, és ez éppen elég.
Előzmény: Törölt nick (115)
rilon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 114
Verebest érdekes, izgalmas személyiséggé emelte
a média által manipulált köztudat.
Jó rendező? Nem vitatom, bár egyetlen egy kiemelkedő , nagy port kavaró rendezéséről nem hallottam. Jó színész? Ezt sem vitatom, bár egyetlen emlékezetes alakítása sem ugrik be.
Nagy formátumú színész esetében föltétlenül kell
lenni valaminek ( Básti? Lear király. Latinovits?
Cipolla, Ványa bácsi. Kállai? Revizor. Domján Edit? Bolond lány. Darvas I? Egy őrült naplója.
Természetesen van még jó héhány szerep, amit a
nevük fémjelez, de nem akartam szaporítani a szót, úgy is értitek, mire gondolok.
Mi van még? Verebes jó műsorvezető? Ha lehetne érteni, amit mond, talán az lenne. Ha kivetetné az orrmanduláit talán lehetne, persze ez sem biztos.
Az én szerény megítélésem szerint Verebes nem élvonalbéli rendező, nem is átütő tehetségű színész, műsorvezetőnek meg egyenesen katasztrófális. Mégis Ő a Verebes. Amolyan mindenhol jelenlévő ügyes mindenes. Ahogy mondani szokás, van benne valami. De mi? Aki erre válaszolni tud, az előtt megemelem a kalapom.
Előzmény: AgyProTézis (110)
rilon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 113
Igen zsoltu, mindig ez a kérdés:Te mit tettél volna? És Ő? És én? Adott szituációban mindenki egy kicsit ( vagy nagyon) másként viselkedik,és a
legritkább esetben gondolkodunk el azon, vajon
helyes volt e , amit és ahogyan...
Tetszik, hogy leültél volna, és belenéztél volna a
könyvébe, azt hiszem az öreg is hálás lett volna, akkor is ha nem szánod rá magad a vásárlásra.
Előzmény: Törölt nick (111)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.02 0 0 110
A Verebes a szavaival/gondolataival/rendezői alkotásaival kereshetne méltó/méltányos pénzt, azt is kitelik/ne Tőle, ámbár, pecunia non olet.../csak, ha tudjuk.../

Adakozzunk a Verebes-szoborra!

Előzmény: rilon (103)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.02 0 0 109
Én a nyáron a strandon találtam egy mobilt, bevittem a recepcióra, később bemondták a hangosban. Most 1-én találtam a táncparketten/mozaiklap/ egy karláncot, azt is visszaszármaztattam...
Talán egy kis-művész lelket Te is megmenthettél volna? Lehet, hogy jó versek voltak..Nem tudhatod!!!

Vadrealista adok-kapok/-kapok-kapok../

Előzmény: rilon (107)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.02 0 0 108
Mijé? be kell neki mutatni, hogy hogyan kell kint pisilni/kakilni? A szomszédok mit szóltak?:DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Tán a téli tájat fényképezted, és hosszú volt az expozíciós idő?:DDDDDDDDD

VírushArcKép

Előzmény: Törölt nick (106)
rilon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 107
Az első mondatodból semmit sem értek, mint ahogy
te sem értetted meg, amit én akartam elmondani a történettel. Az öreg nem volt hajléktalan, és a
lényeg nem a meglepetésben van.
Te mit tettél volna az én helyemben? Ez itt a kérdés!
Előzmény: Törölt nick (105)
rilon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 104
A szabályok a igények szerint módosulnak.
Előzmény: Törölt nick (102)
rilon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 103
(Úgy látszik elaludtam kicsit)

Körülbelül két hete történt, a Váci utcán mentem ,
vagy inkább sodródtam a tömeggel (karácsony előtti nyüzsgés) és megláttam az öreg férfit, aki egy padon ült, mellette könyvek. Hosszú fehér haja volt és furcsa, világos tekintete. Amikor mellé értem megérintette a kabátom ujját , és felemelt egy könyvet. Ezek az én verseim, kérem vegyen egy kötetet- mondta.
Riadtan ellöktem a kezét, és határozott léptekkel
folytattam utamat.
Két nappal később egy könyvesbolt kirakatát bámultam, és megütötte a szemem a grandiózus kiállítású könyv: Verebes István.
A borítóról maga az Isten(?) nézett le rám a magasztos bíbor alkonyatból.
Akkor eszembe jutott a férfi a Váci utcából. Sosem
tudom meg milyen verseket rejett a vékony kötet.
Rossz kedvem lett.
Hány ismeretlen tehetség süllyed el a névtelenségben, míg a média futószalagon gyártja a
sztárokat. Nem Verebessel van bajom, csak magammal.
Azóta már kétszer is végig sétáltam a Váci utcán, de a fehér hajú öreg férfit nem láttam sehol.

Előzmény: Törölt nick (102)
hnb Creative Commons License 2002.12.29 0 0 101
egyedül fogok itt lakni?
beköltöztem már?
(szerintem nem)
rilon Creative Commons License 2002.12.22 0 0 100
Jól van, a kedvedért elkezdjük újra, mintha abba se hagytuk volna.
Ha önmagunkat megismerjük, tisztázhatjuk a világhoz való viszonyunkat.
Te vagy az első, aki úgy érzi, hogy érdemes megpróbálni. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle.
Előzmény: hnb (98)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.22 0 0 99
Az eszperantó, a volapük, az kutya? Amiért nincsenek a térképen, meg reguláris hadseregük, valutájuk sincs, attól még léteznek. Az emberek szívében.
Cu vi parolas esperanto?...én se!
Előzmény: Kisherceg (88)
hnb Creative Commons License 2002.12.22 0 0 98
kezcsokolom
van hely?
nekem azt hittem van onismeretem, aztan mindig odabokik, hogy nincs.
aztan tobb het onmarcangolas, aztan kegyetlenkedesek magamma szemben, elotte onsajnalat, utana ongyulolet..
azt, hogy egy netes jatek segithet-e magamat jobban megismerni, arrol fogalmam sincs.
en elfogadom a szabalyokat, vesztenivalom nincs, nyernivalom: nincs.
nahatakkormeg.
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.21 0 0 97
Bocsi, villmuli, de bánkódom,....bosszant...
Talán kis ország vagyunkc -bár mihez képest...-, de azér a golyostolltól az atombombáig mindenhez közűnk volt,(mondhatnám a szartól a repülőig- úgyhogy ez nem "kifogás"!
Előzmény: villma (96)
villma Creative Commons License 2002.12.19 0 0 96
Kicsi ország vagyunk, kicsi lehetőségekkel. Ne bánkódj emiatt.
Én elég jól beszélek virágnyelven, nagyjából értem a madarak szárnycsevelyét, és az őzek szelíd
tekintetét is, de ez nem elég, önmagában kevés ahhoz, hogy kommunikálni tudjak a gyorsulástól megszédült világgal. Szájról olvasni tanulok, s mindenkihez úgy szólok, ahogy hozzám szólnak.
A békához békául, az oroszlánhoz oroszlánul, a sashoz sasul,a krokogyilkoshoz gyilkosul, az öreg bölcshöz meg igyekvő, riadt bölcsességgel.
(Kard, tőr, szöges bakancs az önvédelemhez szükségeltetik:)

Előzmény: Kisherceg (95)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 95
Pár nyelven elgagyogok,
de virág-nyelven nem tudok... :)

Ha már itt tartunk a nyelveknél:
vajh, ha az ember keresgél
a Neten magyar versek végett
idegen nyelven, versikéket
mérnem lel csak alig-alig????!
Mindenki leszarja Adyt,
Radnótit, Babicsot,
hogy a világ róluk mit se tud???
Eccerűen nem fér a fejembe
mér nem kerül kishazánkból
millió nyelven
millió mű a netre???????!!!!! :(((

Előzmény: villma (92)
villma Creative Commons License 2002.12.17 0 0 94
Naja, protézissal könnyű, az mindig egyformán
műxik.
Nem én cipiálódtam, te! Az aper nem bírta befogadni az információt. A habitust pedig kikérem magamnak! Ki az az Intellektuális?
(Villma befűzi a bakancsát és duzzogva odébb áll)
Előzmény: AgyProTézis (93)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.12.17 0 0 93
Apercipiálódni? Miolta tartozik ez az intellektuális habitusodhoz, villmuci?!
approxomative Szintetikus Apertúra
Előzmény: villma (92)
villma Creative Commons License 2002.12.16 0 0 92
Felületes voltam, belátom. Nem böngésztem végig tüzetesen, csak azt láttam, hogy hun után hun német, hun angol, hun nem tudom mi, és nem jöttem rá, hogy mindvégig ugyan az. (Butaságom története:) Nem apercipiálódott agyamban a lényeg.

Ki ily sok nyelven ír, beszél,
az ezer életet megél,
az holdul tud, és nappalul,
s éjszaka rózsául tanul:)

Előzmény: Kisherceg (90)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.14 0 0 91
"Titok a rózsa. / Aki firtatja -- talmi a tudása. / Ki
csak csodálja: az a tudósa. / A rózsa: rózsa."
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.14 0 0 90
Ki kell ábrándítsalak...ugyanz az egy sort írtam le számos más nyelven éppen azért hogy mindenki értse bárhonnan is netel. A magyar az első....(?)
Vagy a versikémet nem értetted...? :))

Előzmény: villma (89)
villma Creative Commons License 2002.12.13 0 0 89
Lefordítanád? Mered lefordítani? Északnak melyik tájáról jöttél? ( A titkod titok maradt)
Nem egy nyelvet beszélünk:-(
Előzmény: Kisherceg (88)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.13 0 0 88
Méltatásodtól rózsaként pirulok
Torkomban gombóc(…vagy rajta hurok…? 
A kevés rózsa,kérded,hogy jutott eszembe:
Kisherceg gyakra útrakel, hogy szedne…,
A hóalatt megkötve hever a rózsa
Tápászkodni vágy, de az út kifut alóla
Bársonyos bíborában
Hófödte ttéli tájban
Kék-hideg könnyet sír
Íme, a titkom. Egyszerü: az ember csak a szívével lát jól. A lényeges a szemnek láthatatlan.
Voici mon secret. Il est très simple: on ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.
And now here is my secret, a very simple secret: It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
Hier ist mein Geheimnis. Es ist ganz einfach: man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar.
He aquí mi secreto. Es muy simple: no se ve bien sino con el corazón. Lo esencial es invisible a los ojos.
Vot moy sekret, on ochen prost: zorko adno lish serdse. Samovo glavnova glazami nye uvidish.
Tady je to mé tajemství, úplne prostinké: správne vidíme jen srdcem. Co je dulezité, je ocím neviditelné.
Jen mia sekreto. ^Gi estas tre simpla: oni bone vidas nur per sia koro. La esenco estas nevidebla per okuloj.
Ecco il mio segreto. È molto semplice: non si vede bene che col cuore. L'essenziale è invisibile agli occhi.
Nu ska du få höra min hemlighet. Den är mycket enkel: det är bara med hjärtat som man kan se ordentligt. Det viktigaste är osynligt för ögonen.
Nyt saat salaisuuteni. Se on hyvin yksinkertainen. Ainoastaan sydämellä näkee hyvin. Tärkeimpiä asioita ei näe silmillä.
Nu skal jeg betro dig min hemmelighed. Den er ganske ligetil: kun med hjertet kan man se rigtigt. Det væsentlige er usynligt for øjet.
Vehineh ha-sod sheli. Hu pashut meod: Rak ba-lev efshar lir'ot heytev. Mah she-xashuv be-emet samuy min ha-ayin.
Oto moja tajemnica. Jest bardzo prosta: widzimy tylko poprzez serce. To co najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Vou-te contar o tal segredo. É muito simples: só se vê bem com o coração. O essencial é invisível para os olhos.
Dit is mijn geheim, het is heel eenvoudig: alleen met het hart kun je goed zien. Het wezenlijke is voor de ogen onzichtbaar.
Chilò áste sëgn spo ince mî socrët. Al é dër scëmpl: an vëiga mâ bun cun le cör, l'essenzial ne vëigon nia cun i edli.
Honatx ene sekretoa Oso sinplea da: Bihotzaz baizik es dira gauzak garbi ikusten. Gauzen muinaren berri jakitea ezina
Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna: c'ovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je oc'ima nevidljivo.
Cuj mojo skrivnost. Zelo preprosta je: Kdor hoce videti, mora gledati s srcem. Bistvo je ocem nevidno.
Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: covek samo srcem dobro vidi. Sushtina se ocima ne da sagledati.
Bocsánat mindenkitől, nem bírtam ki....

Előzmény: villma (87)
villma Creative Commons License 2002.12.13 0 0 87
A világoskék ruhán a sötét tintafolt valóban gázos, illetve látványosan kellemetlen:)
Rájöttél mire gondoltam, és ez teccik! Kicsi herceg létedre az öreg herceg képességeit villogtatod, így lenne ez rendjénvaló. Sok öregben
ott vibrál a fiatalság heve, és sok fiatalban fényeskedik az idősek megszerezhető bölcsessége. Ez lenne az ideális, de nem feltétlenül van így.

Kevés a rózsa? Hogy jutott ez eszedbe? Éppen a minap írtam haikut a rózsáról

Az ég alatt kikötve
izzik a rózsa,
tüskéi belenőnek
a rabtartó karóba.

Hóhomály fehérében,
bársonyos téli éjben
vörös könnyet sír.

( Én most akkor meg vagyok szelíditve? Kérdi a róka. Alkalmas vagy rá? Kérdi herceg, mireföl a róka szégyenlősen bedugja az orrát a farka alá, és szinte csak magának mondja: asszem neeem.

Előzmény: Kisherceg (86)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.13 0 0 86

Kicsi Villmám, a tükör nem egyéb,
Mint ha a lélek becsukja a szemét,
Ha tükröt tartasz magadra, a lelkedbe nézel,
De fontold meg jól, tán baj lesz a képpel:
Sokmindent talán fordítva látsz,
Magadban olyat is kritizálsz,
-minden tükörkép csacska-csalfa, balga-
mi talán nem is ott van mellközéptől balra…,
Tükörben mindent nagyon tisztán látni,
Mégis milyen nehéz benne bajszot vágni…,

Szerintem a róka ki velem szóbaáll,
Nem is olyan vad, s ha eléri a halál
régen meg van ő már szelidítve,
különben velem aligha beszélne….
A probléma asszem korántsem a róka,
Hanem, hogy e bolygón oly kevés a RÓZSA.
Ha végre egy igazi rózsára lelnék,
Még ha oly nehéz is, érte bíz’ felelnék!!
EGYNEK írtam egykor, hogy „Je suis responsible….”
De erről ehelyütt nem beszélnék inkább….

Epilóg:

A tintacsepp a kék ruhán egy cseppet néha gázos,
ha a tinta sötétkék, a ruha meg világos….

Előzmény: villma (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!