Keresés

Részletes keresés

Mike Creative Commons License 2002.10.21 0 0 56
A Fidesz kicseszett a Miéppel áprilisban, most ők csesztek ki a Fidesszel.
Hostel Creative Commons License 2002.10.21 0 0 55
"De csak akkor tudtam volna rá szavazni, ha nem áll ki ennyire egyértelműen a "polgári oldal" mellett, hanem középre húz."
Sőt.
Csak akkor tudtál volna Karsaira szavazni, ha balra húz...
Előzmény: kaleb (45)
Tamás Creative Commons License 2002.10.21 0 0 54
Valóban nem olvastam elég figyelmesen, elnézést kérek... :-(
Előzmény: Kenderes (52)
chieschphaludhy Creative Commons License 2002.10.21 0 0 53
A jobboldalt már a MIÉP sem menthette volna meg. Azok ugyanis, akik most is Csurkáékra szavaztak teljesen elkötelezettek, és majdnem annyira irtóznak a Viktortól, mint pl én.
Kenderes Creative Commons License 2002.10.21 0 0 52
szerintem jobban járnál, ha kissé figyelmesebben olvasnál:

"hallottál olyan városról, hogy Budaörs?
Több körzetben lépett vissza a MIÉP és a FIDESZ jelöltje a másik javára. Hol volt a ballib felháborodás?"

vagyis én nem a polgármester-jelöltről beszéltem, hanem a TÖBB KÖRZETBEN visszalépett képviselő-jelöltekről

Előzmény: Tamás (48)
bad100 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 51
ez az a stejner, akinek a borítékot kellett adni, amikor önkormányzati üzlethelységet akartál bérelni a kerületben? :-)
kaleb Creative Commons License 2002.10.21 0 0 50
A lapok:

Mindenesetre rendkivül zavaros helyzetet teremtett. Nem tudom, ki miért volt felelős, de az biztos, hogy egyik oldalról Karsai is feszítette a húrt, mégpedig politikai okokból. Ha felbonthatatlan szerződést kötött, akkor azzal. Szerintem nem szült jó vért, hogy minimum négyféle kerületi lapot dobtak be, az együttműködés helyett a széthúzás látszatát mutatta, és csökkentette a bizalmat.

Tüntetés

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Én egy miért van elkerítve az Erzsébet tér c. demonstrációra emlékszem. Ez valamilyen polg. körös rendezvény volt.

Jó helyen vagyunk?

Lehet, hogy mindezt rossz helyen beszéljük meg. Fel kéne hozni a Belváros topikot, és ott folytatni.

Előzmény: Turulmadár (49)
Turulmadár Creative Commons License 2002.10.21 0 0 49
külön kerületi lapot indíttatott

Az újonnan lett baloldali többség bontott azonnal szerződést a régi kiadóval, s hozott létre új lapot, a régi kiadó wiszont folytatta a zöld lap megjelentetését.

az Erzsébet téren polgári tüntetésen szónokolt

Nem tüntetés, kampány-nyitó.

Előzmény: kaleb (45)
Tamás Creative Commons License 2002.10.21 0 0 48
hallottál olyan városról, hogy Budaörs?

Na, mesélj Budaörsről... tudod mit, inkább én.

Se Fidesz, se MIÉP jelölt nem volt... csak egy "független", aki mellesleg jelöltette magát kisebbségi képviselőnek is. :-DDD De úgy sem jutott be. :-DDDDDDDDD

Előzmény: Kenderes (35)
Qqberci Creative Commons License 2002.10.21 0 0 46
MIÉPp el akartunk húzni a francba...
Előzmény: Turulmadár (-)
kaleb Creative Commons License 2002.10.21 0 0 45
Karsai nem a testületben ment jobbra. Ott ezt nem is nagyon tudom értelmezni.

Feleslegesen vállalt fel bizonyos szimbolikus gesztusokat. Március 15 után is hordta a kokárdát, meglengette a Bazikikában az országzászlót, külön kerületi lapot indíttatott, Orbánnal és Paskaival fényképezkedett és ezt tette plakátjára, testületi ülés szünetében az Erzsébet téren polgári tüntetésen szónokolt.

Tavasszal még azt mondta, nem tudja, indul-e, és ha igen, megkapja-e a polgári pártok támogatását. Lehet, hogy a támogatásnak ez volt az ára. Én azt szerettem volna, ha indul. De csak akkor tudtam volna rá szavazni, ha nem áll ki ennyire egyértelműen a "polgári oldal" mellett, hanem középre húz. Így nem lehetett eldönteni, hogy Karsaira szavazol-e, vagy a Fideszre.

Sajnálom, hogy így alakult.

Előzmény: Turulmadár (41)
Kenderes Creative Commons License 2002.10.21 0 0 44
ne nevetess már! ki fogja azok közül kiközösíteni, akik eddig még nem közösítették ki?
Előzmény: dzsászti (43)
dzsászti Creative Commons License 2002.10.21 0 0 43
Nem beszeltem automatizmusrol. Arrol beszelnek a szamok, hogy ha csak minden negyedik MIEP-re szavazo a Fideszre szavaz, fordul az eredmeny.

Szerintem a MIEP "erofitogtatasa" utan pont nem az fog tortenni, amit Csurka szeretett volna, marmint hogy a Fidesz szalonkepesse teszi a MIEP-et, hanem az, hogy latvanyosan ki fogjak kozositeni.

Előzmény: forumromanum (40)
Profán Béni Creative Commons License 2002.10.21 0 0 42
Tényleg, hányszor? Keresd elő, légy szíves. Meg az ellenkezőjét is.
Előzmény: Turulmadár (2)
Turulmadár Creative Commons License 2002.10.21 0 0 41
Karsainak az volt a hibája, hogy túlpolitizálta magát, és elment jobbra.

Mit tehetett wolna szerencsétlen, miután a Steiner wezette szocik kerültek többségbe a testületben? Szívatták, ahol tudták.

Előzmény: kaleb (32)
forumromanum Creative Commons License 2002.10.21 0 0 40
Javaslom ne add hozzá. A jobboldali jelölt szavazatait automatikusan növelni a MIÉP szavazók voksaival óriási tévedés. Aki a tavaszi választások után a MIÉP-re adta a szavazatát, az elkötelezett annyira, hogy sohasem adja másnak, legfeljebb nem megy el. Követi a zsírtáltost tűzön-vízen át, ő pedig sértődött a mellőztetéstől.
Ha pl. elolvasod a Karsai mögött álló hosszú támogatói listát, akkor látható hogy nem a MIÉP hiányzott. Még a belvárosi kisgazdák is ott voltak! Sokan, de nem elegen, ugye.
Előzmény: dzsászti (27)
Turulmadár Creative Commons License 2002.10.21 0 0 39
Ilyen is wolt, akkor a köröknek is köszönet...
Előzmény: eztEgyed (38)
eztEgyed Creative Commons License 2002.10.21 0 0 38
Turul az nem zavar, ahol azért vesztett a FIDESZ-MDF, mert a polgári kör külön jelöltet állított? Vagy a főnököt inkább mégsem kritizálnád?
pömpisz Creative Commons License 2002.10.21 0 0 37
A miépnek ez volt a célja. Nem gondolták komolyan, hogy lehet akár egy polgármesterük is, de valahogy meg akarták büntetni a fideszt az áprilisi akciójuk miatt. Ezt támasztja alá a zsírfejű első nyilatkozata is.
A fidesznek meg szerintem megérte ez a 2 polgármesteri hely, mert ha szövetkeznek pistamajommal, akkor sokkal több helyen veszíthettek volna.
Előzmény: Turulmadár (-)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2002.10.21 0 0 36
Tudom, hogy nem roma származású (amit mások mondanak róla, hogy zs..., az sem érdekel), de akkor is olyan feje van, mármint nem rasszista értelemben, hanem az a nem bizalomgerjesztő maffiózó fej...
Előzmény: kaleb (33)
Kenderes Creative Commons License 2002.10.21 0 0 35
Hát vitázzunk
hirtelen 2 példa is idevág
hallottál olyan városról, hogy Budaörs?
Több körzetben lépett vissza a MIÉP és a FIDESZ jelöltje a másik javára. Hol volt a ballib felháborodás?
És ugyanez történ Bp. XI. kerületében.Ott sem történt semmi különös, azt is tekintetbe véve, hogy ott már az elmúlt 4 évben is a Fidesz a Miép-pel karöltve vezette a várost, Fideszes polgármesterrel és MIÉP-es alpolgármesterrel.
Nem akkora dolog az...
Előzmény: dzsászti (29)
kaleb Creative Commons License 2002.10.21 0 0 34
Karsai nem rossze meber = Karsai nem rossz ember
Előzmény: kaleb (32)
kaleb Creative Commons License 2002.10.21 0 0 33
Steiner miért gazsi?
Előzmény: Beavis Butt-Head (31)
kaleb Creative Commons License 2002.10.21 0 0 32
Miért örülsz, hogy Karsai megy?

Én is 5. kerületi vagyok, Steinerre szavaztam, de nem örülök, hogy Karsai megy. Karsai nem rossze meber, nem valószínű, hogy Steiner jobb polgármester lesz. Karsainak az volt a hibája, hogy túlpolitizálta magát, és elment jobbra. Ha középen marad, én is megszavaztam volna.

Előzmény: Hettie (5)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2002.10.21 0 0 31
Na igen. Steiner "Gazsi" Pálra csak rá kell nézni. Tipikusan illik rá az az ellenkampány, amivel Nixont is lejáratták anno. Meg hozza vissza kedvenc jegyzőnket is, akiről már így is sokkal többet tudunk, mint amennyi jólesne...

Mellesleg anyám ott dolgozik az önkormányzatnál, és ő is tökre ki van akadva emiatt, pedig ő nem is jobbos! De azt mondja, az egész hivatal le van döbbenve, hogy történhetett ez. A MIÉRT most kimutatta valóban a foga fehérjét. Nem, nem egy kollaboráns párt. Hiszen nem állt le a Figyusszal sem most már. Nem, egy gőgös pöffeszkedő ostoba vadmagyar bagázs, akik mellett Viktor sehol sincs az országimázzsal, és az összes polgári sörökkel együtt. De mit akarnak? A figyuszt ugyanúgy árulónak tartják, mint Torgyánék, a baloldallal meg továbbra sem állnak le. Az a tipikus beszűkült gondolkodásmód, amivel csak önmagukat tartják üdvözítő megoldásnak, és emiatt nem riadnak vissza a "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzáállástól sem. De most ezzel megsz*patták magukat is... de ezt sem hajlandók beismerni. Majdcsak oda jutnak, mint a Független Kisgazda Földmunkás és Torgyán Párt...

Előzmény: Turulmadár (13)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.21 0 0 30
2 helyen bukta volt a miép miatt. 2000 helyen meg a fidesz miatt.

logikus, hogy a miép a bűnbak.

Előzmény: forumromanum (26)
dzsászti Creative Commons License 2002.10.21 0 0 29
Akkor vitatkozzunk:-)
Ad 1) Ha a Fidesz a MIEP-pel barhol kozos jeloltet inditott volna, azzal lett volna tele a teljes ballib sajto. Ugyanez persze bekovetkezett MSZP-Munkaspart osszeborulaskor nem volt hir.
Ad 2) A MIEPes jelolt elott ket ut allt. Vagy elindul es biztos harmadik lesz, amivel a Fideszes jelolttol vesz el szavazatot, s igy tk. tamogatja az MSZP-SZDSZ-es jeloltet vagy nem indul el s igy az MSZP-SZDSZ-est gyengiti. Nos, ok az elsot valasztottak.
Előzmény: Kenderes (28)
Kenderes Creative Commons License 2002.10.21 0 0 28
Igen, a szemét MIÉP, stb.
De amikor azt mondták, hogy ők visszalépnek nektek, csak fogadjátok nyilvánosan a támogatást, akkor inkább fityiszt mutattatok. itt a jutalom kispajtás. ráadásul ha a Viktor áprilisban nem csak a félszázaléknyi kisgazda voksnak mond köszönetet, hanem mondjuk a plusz kétszázezer miép-szavazónak is, akkor lehet hogy Csurka (és a szavazói) máshogy álltak volna hozzátok
Előzmény: Turulmadár (-)
dzsászti Creative Commons License 2002.10.21 0 0 27
"a nyerés esélyét a MIÉP sehol nem befolyásolta. "
Egy picit ellentmondanek (add hozza a MIEP-es szamokat a Fideszehez es csodalkozz). Egyuttal en is gratulalok a MIEP-nek:-((

II.ker:
=======
1 HORVÁTH CSABA MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT
SZABAD DEMOKRATÁK SZÖVETSÉGE 22 764 47,05
2 BENCZE B. GYÖRGY FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI PÁRT
MAGYAR DEMOKRATA FÓRUM 22 696 46,91
3 BALCZÓ ZOLTÁN MAGYAR IGAZSÁG ÉS ÉLET PÁRTJA 2 918 6,03

V.ker:
======
1 DR. STEINER PÁL MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT
SZABAD DEMOKRATÁK SZÖVETSÉGE 7 580 48,37
2 KARSAI KÁROLY FIDESZ-MAGYAR POLGÁRI PÁRT
MAGYAR DEMOKRATA FÓRUM
MKDSZ
BELVÁROS JÖVOJÉÉRT EGYESÜLET
KISGAZDA POLGÁRI EGYESÜLET 7 464 47,63
3 TÓTH LAJOS MAGYAR IGAZSÁG ÉS ÉLET PÁRTJA 628 4,01

Előzmény: forumromanum (26)
forumromanum Creative Commons License 2002.10.21 0 0 26
A II. és az V. kerület köszöni az MSzP-s polgármestert...
Örömmmel látjuk, hogy megfelelő pénzösszeg esetén a MIÉP is tud rugalmas lenni, s összefog a "nemzetvesztő szociálliberálisokkal". Büszkék lehettek magatokra, jelöltjeitekre!

Kiváló! A fenti szöveg bizonyítja: a papír mindent elbír. Ekkora baromságot kimondani röhögés nélkül valszeg nem lehetett volna. Bármennyire fáj a vereség, ennyire ne veszítsük el a józan ítélőképességünket. A vesztés a parlamenti ellenzék pártjainak önsorsrontó kampányolásán és a parlamenti többség sikeres politizálásán múlott (a fontossági sorrend fordítva igazabb), a nyerés esélyét a MIÉP sehol nem befolyásolta.

Előzmény: Turulmadár (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!