Keresés

Részletes keresés

Nayah Creative Commons License 2003.09.05 0 0 7
Szia!

Köszi az infot. Sikerült beszerezni párat a kiállításon.
Még kint vannak az udvaron, szépen nőttek is a nyáron. Teleltetéshez mi a minimális hőmérséklet, ami még jó nekik?

Szaporítás is megtörtént, barátnőmnek megtetszett, és kipróbáltuk. Működött, így már neki is van. :)

Előzmény: lufikukac (6)
lufikukac Creative Commons License 2003.06.07 0 0 6
Szia!Nem tudom aktuális-e még a szenéció gondod? Azért írok néhány sort. Nekem is van és nekem szépen fejlődik.Sőt télen szokott virágozni. Szereti a sok fényt, de a tűző nap ténykeg nem tesz jót neki. Egyszer kiraktam a teraszra, de nem nagyon tetszett neki a dolog.Locsolni akkor szoktam amikor a földje már kiszáradt.Tápoldatozni ritkán kellett. Szaporítani baromi könnyű, ledugsz egy kis darabot belőle a földbe és nem sokára már gyökerezni is fog.Hogy minél dúsabb legyen a hosszabb hajtások egy részét földbe rakom és ott is újabb hajtások keletkeznek.
Előzmény: Gobe (-)
Nayah Creative Commons License 2003.04.11 0 0 5
Köszi! :)
Megnézem.
Előzmény: alsotekeres (4)
alsotekeres Creative Commons License 2003.04.10 0 0 4
Állítólag hamarosan lesz kaktusz kiállítás de szerintem jó esélyed van rá, hogy április végén a Kertészeti Egyetemen lévő kiállításon is kaphatsz. A konkrét időpontokról nézd meg a kiállítások topikot.
Előzmény: Nayah (3)
Nayah Creative Commons License 2003.04.10 0 0 3
Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehetne beszerezni?

Köszi

Nayah

Előzmény: Gobe (-)
alsotekeres Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2
Bár már nekem sincs meg,de korábban több éven keresztül nevelgettem. Kezelésben kb azt igényli, mint a többi világos levelű pozsgás növény. Nyáron: mérsékelt locsolás, világos hely, de a közvetlen tűzőnaptól védeni kell, mert megperzseli a leveleket. Különösen mikor a teleltetés után kivisszük a szabadba.

Télen: Szintén világos helyen legyen. Locsolás leginkább attól függ, hogy mennyire tudod hűvös helyen tartani (ideális kb 10 C lenne).
Talajnak általános virágföldet használtam, amihez kb 1/4 rostált sódert kevertem
Arra emlékszem, hogy az enyém elég érzékeny volt a gyapjas tetvekre.

Előzmény: Gobe (-)
pireisz Creative Commons License 2002.10.28 0 0 1
Helló! Nekem többször volt már ilyenem, de sosem birta ki egy hónapnál tovább. Állítólag bírja a szárazságot, de ez így nem volt igaz. Szereti a napot. Ez sem igaz így. Nagyon érzékeny mindenre, mozgatásra például. Tehát locsolni kell, de keveset. Napra kell tenni, de nem tűző napra. Nem tudom, hogy aki szaporítja, annak hogy sikerül a felnevelése. Én is szeretném tudni, mivel tetszik a növény és érdekesnek találom.
Előzmény: Gobe (-)
M41 2101 Creative Commons License 2002.10.25 0 0 0
Nekem 0 infóm van err?l...
Előzmény: Gobe (-)
Gobe Creative Commons License 2002.10.18 0 0 topiknyitó
Szaisztok!

Remélem ilyen témába nem volt még topic - nem volt időm mindent átnézni.

Segítségre lenne szükségem, a fent említett zöldborsólevelű szenéciót (senecio rowleyanus) illetően.
A növény adott, csak azt nem tudom, hogy milyen feltételek kellenek neki, hogy jól érezze magát. Eddig nem sok infót találtam róla, ezért gondoltam, hogy megkérdezlek benneteket...
Ha valakinek szépen zöldellik otthon egy hasonló egyed, az ossza meg velem a titkot! :o)
Milyen helyet szeret, hűmérdséklet, fény, öntözés, stb...?

Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Gobe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!