Keresés

Részletes keresés

Bandi1976 Creative Commons License 2023.09.21 0 0 1089

Sziasztok

 

Szeretném a tanácsotokat kérni, egy íjászattal kapcsolatos kérdésre. A fiam ( 12 éves ) kb. 1 éve íjászkodik. Elég sikeresnek mondható, versenyekre is eljárunk, dobogós helyezésekkel térünk haza. Viszont mostanában elkapkodja a lövéseket. Ezt úgy kell érteni, hogy az edző ha számol ( vagy ha otthon gyakorol, akkor én számolok neki ), akkor jól lő, de ha nincs számolás, akkor elkapkodja, hamar lő. 1re célra tart, 2re feszít/céloz, 3ra lő. Na mostanában a kettő után szinte azonnal van a lövés, néha úgy, hogy ki se húzza teljesen az íját. Elég frusztráló Neki, hogy a többiek előtt dorgálja le az edző, de egyenlőre nem tudunk mit kezdeni a helyzettel.

 

Van valakinek tapasztalata hasonló problémával, esetleg ötlete a hamar oldás javítására? Otthon tükör előtt gyakoroljuk gumival ( sportáruházban vásárolt gumi ) az oldást.

 

Előre is köszönöm a válaszokat

uralhatötven Creative Commons License 2023.07.12 0 0 1088

Elkelt az íj. Köszönöm a lehetőséget!

Előzmény: uralhatötven (1087)
uralhatötven Creative Commons License 2023.07.09 0 0 1087

Eladó Topoint M1 csigás íj és kiegeszítői.

A szett használt de kitűnő  állapotú.

A gyári kifutót ,billenő kifutóra cseréltettem (az eredetit is adom).
Íj leírás:

Topoint M1

Ajzás magasság :8"

Tengely táv : 29 1/4"

Sebesség : 310fps

Állítható húzáshossz : 19-30"

Állítható erősség :20- 70#

Kikönnyítés : 80%

Kiegészítők:

Szivacsos gyöngyvászon tok.

Elsütő.

6 darab vessző.

Képek az alábbi linken:

https://pin.it/7fKC8MH

Ára:65000forint.

Érdeklődni:hetven5676kettő28

 

torokbence7 Creative Commons License 2023.01.23 0 0 1086

Sziasztok!


Eladásra kínálom a csigás íjamat. 

Sajnos nincs időm arra, hogy használni tudjam, jelenleg a port fogja a szekrényemben.

Az íj körülbelül 1 éve van nálam, ez idő alatt maximum tízszer használtam.

Megkímélt állapotban, 4 darab vesszővel, elsütő szerkezettel.

Technikai paraméterek:

Íj név: Poe Lang Rex Quad

Erősség: 25-65 lb 28", személyre szabottan lehet állítani a húzás hosszát, valamint az erősségét az íjnak.

Az erősségre nincs garancia, nem volt bevizsgáltatva, ez volt az íj paraméterének megadva.

Az íj ára tartalmazza az 1 darab íjat(irányzékkal, imbuszkulcsokkal, peep-pel, ami nincs felszerelve, vessző tartóval, ez levehető)

Továbbiakban tartalmaz még 4 darab karbonvesszőt, kicsavarható hegyekkel, illetve az íjhoz egy elsütő szerkezetet.

A vesszők Spine értéke 400, 30" hosszban.

Az elsütő szerkezet: Avalon Classic Caliper csuklópántos elsütő - csattos

Amennyiben szükséges megtudom bontani, de leginkább egyben eladók.

 

A képek itt tekinthetők meg:

https://indafoto.hu/torokbence

 

 

 

Tisztelettel: Török Bence

Érdeklődni az alábbi email címen: torokbencee.2002@gmail.com

Dédav Creative Commons License 2020.12.21 0 0 1085

Sziasztok! Van egy Barnett Quad 400as számszeríjam. Tudna valami segíteni milyen vesszőt és milyen vadász hegyet használjak? Próbáltam több féle hegyet, a gyakorló hegyekkel 6ból 6 vessző pontos, a vadász heggyel egy vesszőt belövök az pontos, a többi össze-vissza hord... 

Kedoka Creative Commons License 2020.11.02 0 0 1084

Sziasztok eladóvá vált az alábbi csigás íjjam, idő/pénz hiány miatt válok meg tőle. Második tulajdonosa vagyok.

-Üreslövés mentes 

-50-70 font között állítható az erőssége

-29-31 húzáshossz

-jobb kezes

-5 pines irányzék

-rezgéscsillapító

-vessző kifutó vadászathoz.

 

Az íjhoz tartozik:

-elsütő

-7db új nyilvessző gyakorló hegyekkel

-íjtáska

 

Érdeklődni e-mailben lehet, illetve ott tudok, vagy Facebookon további képeket küldeni. (https://www.facebook.com/gergo.abonyi.5/)

 

 

 

 

csuka12 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 1083

Üdv !

Nagyon szép íj !

Előzmény: sünmacska (1080)
pampalini68 Creative Commons License 2020.09.07 0 0 1082

szép napot tisztelt publikum eladó sorba van egy 70 font körüli nyilpuska érdeklődni a 06 30 62 99 326

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2020.08.27 0 0 1081
sünmacska Creative Commons License 2020.08.25 0 0 1080

Üdvözletem. Nem találtam megfelelő fórumot, ezért itt próbálkozom. Eladó egy Kádár László által készített 45#-os tradcionális íj. Újszerű állapotban, üres lövés mentesen. Ára 35.000.- érdeklődni lehet a 06 30 329 3352 telefonszámon, vagy a katanaordog@freemail.hu email címen.

Órás bácsi Creative Commons License 2020.07.07 0 0 1079

Üdv!

 

Remélem a topik még nincs kihalva.... :(

Most kezdem el az íjászatot és a véleményeteket szeretném ki kérni.

 

Vesszőfogónak mennyire jó a szalma bála? Vagy esetleg nagy széna bála?

 

Carbon nyílvesszőim vannak, 45 fontos vadász-reflex íj.

A carbon nyílvesszőimnek mennyire tenne jót?

Kedoka Creative Commons License 2020.06.13 0 0 1078

Sziasztok, csigás íj vásárlása előtt állok, gyerekkoromba sokat íjaztam, azt tudom már hogy jobb kezes íjász vagyok, viszont a fontokkal nem vagyok tisztában, 37-50 font között állítható az íjjam, ez mit jelent, milyen kezdő sebessége van, illetve ez "jónak számít?" 

BTGG Creative Commons License 2020.01.09 0 0 1076

Nagon szép eredmény!!!

Gratulálok!!!

Előzmény: Ec pec kimehecc a (1076)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.08 0 1 1076

"4 magyar íjász 11 világrekordot lőtt a World Archery Amerikai Egyesült Államokban rendezett távlövő világversenyén, többek között egy óriási, 918 méteres lövésnek köszönhetően."

 

11 világrekordot úgy lőni, ahogy megálmodta két család, ugyanakkor millió ember vágyaival, reményeivel, elvárásaival a lelkedben megmérkőzöl bárkivel a világon a kilőtt nyílvesszőiddel.
A Magyar Íjász Szövetségtől semmilyen támogatást soha sem kapott. 

 

 

lehella Creative Commons License 2018.04.28 0 0 1075

Sziasztok, észak Buda környékén hol lehet íjâszkodni? Budaörs, Budakalász környékén hallottam hogy van esetleg lehetőség, de nem találtam hozzájuk elérhetőséget.

Chronoss Creative Commons License 2018.02.01 0 0 1074

Azért ennyire nem kellene leírni a favesszőt :) A karbon ugyanúgy megsérül és a színe, meg a szerkezete miatt nehezebben is veszed észre rajta. Na annak a tizedmilliméteres szálai tudnak még szépen átszaladni a kézen.... Egyébként a képen szereplő íj 15 font húzóerejű gyerek/gyakorló íj, amit ez oldáskor el képes törni, az már olyan mértékben sérült, hogy a vak is látja.

Szóval semmi baj azzal a fa vesszővel, ha odafigyel az ember, ami az íjászatnál és minden hasonló sportnál elengedhetetlen. Én 40 - 60 font húzóerejű íjaimmal is favesszőt használok (meg a tradicionális íjászok 99%-a) és nem ér ilyen "baleset". A vesszőket rendszeresen ellenőrzöm, karbantartom, ha reped észreveszem és nem használom tovább. A fa vesszőnek legtöbbször a hegye törik, kis veszteség a hosszból, újra lehet rá hegyet szerelni, tovább használható. De ha a karbon egyszer megroggyan, akkor az kuka, nincs mentség.

 

Előzmény: masterólomlábú (1071)
masterólomlábú Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1073

Szerintem rajtam kívül nem fog itt senki se válaszolni,mert ez a fórum úgy halott ahogy van!
A dechatlonos íj az minden szerintem csak nem komoly.
Én mikor ott megnéztem a holmikat,talán a kesztyűk értek valamit.
A vesszők pl 300-asok voltak.
Tudsz tollazót venni kb 14 € a fölött nem érdemes pénzt kiadni érte.Ragasztónak a sima pillanatragasztó teljesen jó,csak ne a leghitványabbat vegyed ;-) .
Aliexpressről tudsz mindent rendelni !Nock,tollak,vessző test.De szerintem ha ilyen szinten vagy ne ezzel kezd!
Nem tudom helyileg hol vagy,de érdemes lenne felkeresned egy szak boltot.PL. neten tüzesíjjász.hu,Budapesten van boltjuk,értenek hozzá.Tőlük meg tudod kérdezni,hogy a deckás íjj mire is jó,illetve ahoz milyen vesszőt érdemes venned.
Meg keress valakit aki meg tudja mutatni,hogy tulajdonképpen mit is csinálj,mert így csak elb@szol egy halom pénzt értelmetlenül,aztán meg elmegy az egésztől a kedved. :-( 
Az íjjak általában mindenben az angol mértékegységet követik,de pl. nekem az irányzék és a stabilizátor az metrikus menetű csavarokkal volt jó.

Előzmény: sanyooo1 (1072)
sanyooo1 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 1072

Sziasztok!

 

Én ma próbáltam először komolyabban íjászkodni :))) dechatlonos íj, ugyanonnan 80 cm-es karbon vesszők. Egyiket telibe találtam, eldeformálódott a villája, egyet elvesztettem a gazban (hihetetlen, hogy nem találtam meg) harmadik úgy látszik tönkrement, elmegy balra mindig! Egynek meg lejött a vashegye. Nem olcsó szenvedély ez sem! :(

Vesszőket lehet javítani? Tollazni, a villát cserélni a végén, vashegyet vissza ragasztani? Milyen ragasztó jó ehhez?

 

Köszönöm a válaszokat! sanyooo

 

Ja és kéne egy olcsó sörtés kifutó! Annak a menetje whitwort, mert az M8 nem ment bele?

masterólomlábú Creative Commons License 2017.10.17 0 0 1071

Ez a fórum eléggé kipusztult.
Heck Antal -Íjászat című szerzeményét tudom ajánlani ;) .

http://kowako.hu/archery/doksik/HackAntal-ijaszat.pdf

Ebben elég sok minden van.
Fa vesszőt én mindenképp elfelejteném,még gyerek íjban is!Volt kollégám bátyja járt úgy,hogy lövöldözött a kertben,el volt repedve a fa vessző,nem vette észre mikor kilőtte,eltört és vége már a kezébe állt bele.
Az alu vesszővel az a baj,hogy az meg elgörbül és értelmetlen,így marad a karbon ami meg kicsit drágább.
szerintem keress rá neten,hogy a gyártó mit ajánl az íjadhoz.

Előzmény: PalmaiP (1070)
PalmaiP Creative Commons License 2017.10.11 0 0 1070

Előzmény: PalmaiP (1069)
PalmaiP Creative Commons License 2017.10.11 0 0 1069

Sziasztok!

 

 Segítséget szeretnék kérni. A napokban hirtelen felindulásból vásároltam egy íjat. Eddig soha semmilyen kapcsolatom nem volt ezzel a sporttal, csak gondoltam a fiammal gyakorolnánk a kertbe. Sajnos az eladó nem tudott nyílvesszőt adni hozzá. Meg tudnátok mondani, milyen anygú és hosszúságú vessző való hozzá? Ha esetleg külföldön kaphatót tudnátok ajánlani, az lenne a legjobb, ebayen megrendelném. Csatoltam 2 képet az íjról, sajnos több infóm nincs.

 Minden segítséget előre köszönök.

masterólomlábú Creative Commons License 2017.08.12 0 0 1068

Sziasztok!
Nemrég kaptam egy íjat. 56" hosszú ,45 fontos 29" húzáshosszal.Elmentem ausztriában egy profihoz,hogy mit lehetne ebből kihozni,és hogy vennék ezt azt ami kell rá.
Leginkább a nyílvesszővel voltak gondjaim.Kaptam is hozzá carbon vesszőt 600-as spine értékűt.
Viszont,utánakerestem neten és ami fellelhető táblázatok léteznek azok teljesen más értékeket írnak :( .
Pl.





Az íj is kicsit erős,így rendeltem hozzá 35 fontos karokat.Megkérdeztem,hogy ez a vessző még jó e hozzá,azt a választ kaptam,hogy igen,de gyengébbhez már nem jó.
Ami még bonyolítja kicsit a dolgot,hogy ez az íj kicsit "nagy" nekem.tehát a húzás hossz kicsit nagyobb.nem tudom ez mennyit számít?!
A kérdésem az lenne,hogy ha most után rendelnék másik vesszőket,akkor mi alapján válasszam ki?
Ha carbon vesszőt szeretnék ami nem ragasztott hegyű,illetve ha alu vesszőt szeretnék akkor milyet?100 grain-es heggyel.
Köszönöm szépen a válaszokat előre is!
További szép napot!

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1067

Budapest mellett - Budakalászon a Holló utca végén van egy nagy íjásztábor - egész évben nyitva.

Előzmény: Ormió (1061)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1066

Tiszteletem!

Eladó - Hack Antal: Az íjászat technikája és szabályi c. könyv, /194 oldal/.

bookline-on található igen borsos ár feléért, Budapesten-Budakalászon.

Bármi kérdés felmerül ->e-mail.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.01 0 0 1065

Budapest mellett - Budakalászon a Holló utca végén van egy nagy íjásztábor - egész évben nyitva.

Előzmény: Ormió (1061)
wertmeister Creative Commons License 2015.10.19 0 0 1064

Sziasztok ha van még itt valaki kèrem segìtsen!Olyan ìjászboltot keresnék ahol tudok szèp-kártyával fizetni!

La75 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 1063

Sziasztok szeretnék venni egy Fejes Gyula által készített Nomád íjat. Tud róla valaki véleményt mondani? 

nemtudommiért Creative Commons License 2015.03.14 0 0 1062

Helló!Van egy csigás íjam,nem érdekel?

Előzmény: Popyrec (1054)
Ormió Creative Commons License 2015.03.08 0 0 1061

Halihó, van itt még valaki? Nem tudom, hol máshol tehetném fel a legfontosabb kérdésem: hol lehet íjászkodni? Van egy 50 fontos Szalóky-Kelemen reflexíjam, amit vagy 10 éve nem használtam. Korábban vidéken a sógoromék szőlőjében használtam, az egy hatalmas magánterület volt, ott senkit nem zavart, nem veszélyeztetett. Ez a lehetőségem már nincs.

Megtehetem, hogy kisétálok egy tisztásra, ahol a terep alkalmas (van egy jó domboldal, ahol nem jöhet senki/semmi), és egyszerűen íjászkodom? Vagy csak lőtéren, vagy magánterületen?

Előre is köszönöm a választ...

Biovadász Creative Commons License 2014.11.10 0 0 1060

Aki íjat postai úton értékesít, attól bármi kitelik...

 

175/2003 korm. rend.

4. § 

(3) Gázspray, íj, számszeríj, szigonypuska csomagküldő szolgálat, ügynöki tevékenység, házalás és az információs társadalommal összefüggő szolgáltatás útján nem forgalmazható.

Előzmény: alexwine (1059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!