Keresés

Részletes keresés

mikey8585 Creative Commons License 2017.04.04 0 0 16944

Sziasztok!7 hónapos fr. bulldogunk van és 4.hónapja nem tudunk kijönni az állandó vakarózásból-hólyagokból.Étel allergiát kizárnám, független az állapota attól hogy mit kap legyen az csirke,marha,pulyka.Tápot már legalább 3 hónapja nem kap.Jelenleg nyersen darált húst vegyes zöldségekkel.A vakarózás-hólyagok a 2 első láb alatti részt érinti leginkább,de minimálisan van fej,fül illetve lábrágás is.Voltunk allergia vizsgálaton mely kiderítette hogy minimálisan allergiás a házi poratkára,de nem gondolnám hogy maximálisan ez okozná a panaszainkat mivel valamikor javuló állapotot látunk valamikor pedig teljesen eldurvul a helyzet.(ugyanabban a lakásban) . Gyógyszerek hadát adták már be neki,de meguntam és jelenleg semmit nem kap.Esetleg valakinek volt már hasonló a kutyájával?Nem akarom elhinni hogy nincs megoldás csak a gyógyszer.Segítségeteket,válaszokat,ötleteket előre is köszönöm.

gabika654 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 16943

Üdv mindekinek!
Olyan kérdésem lenne van két kicsi(3 hónapos) francia bulldogunk és eddig napi kétszer kaptak enni ásztatva royal canin mini starter tápot és öröm volt nézni ahogy befalták!most viszont napok óta jelentősen kevesebbet esznek és az egyiken megis ltászik hogy nem eszik úgy mint eddig!vele voltunk dokinál megkapta az étvágyfokozót meg antibiotikum meg stb ez volt tegnap reggel ,este elég jól evett ahoz képest de ma reggel megintcsak minimális!Viszont a kedvük nem esett visza ugyanúgy szaladgál virgoncok meg minden!Mi lehet az oka a visszafogott evésnek?! gondoltam már a foguk miatt lenne valami vagy nemis tudom?!

StPaulifish Creative Commons License 2016.12.30 0 0 16942

Üdv!

Segítségeket szeretném kérni!
Idén végre családi házba költöztünk, ezért tavasszal végre kibővítenénk a családot.
Szeretnénk egy kutyát venni. több lehetőség is felmerült a dologgal kapcsolatban.
A ház a Mecsek oldalában van. Átlagosan 2-3 fokkal hidegebb van itt mint a városban.
Én szeretném ha a kutya az udvarban lenne, tehát nem benti kutyát akarunk.
A telek 850m2 és vannak az egyik felén fák bőven.gyümölcsfák, ecetfa, diófa.
A szomszédos telkeken szomszéd nincs, és nem is lesz, viszont kisebb fajta dzsungel van ezáltal.
A teraszról kinézve sokszor látunk őzet, vaddisznót, és lehet hallani esténként ahogy a szomszédos telkeken közlekednek.
a telek jól körbe van kerítve.
Még ugyan nem készült el, de a tavaszi tervek között szerepel egy nagyobb (kb 30-40m3) kerti tó megásása is, ahol tavasztól őszig díszhalakat tenyésztek majd.
(vajon a kutya mennyire akarja majd kifogni a halakat?)
Viszonylag sokat dolgozunk mind a ketten, de szeretnénk egy kutyát, ami a család
(Feleségem, 8 éves fiam és én) barátjaként és valamennyire a ház őrzőjeként is csatlakozna hozzánk.
sokat nézelődtem és olvastam utána a különböző fajtáknak, de mivel szeretnénk hogy ne csak nekünk, hanem a kutyának is jó otthona legyen, megkérnélek titeket, hogy adjatok tanácsokat.
Feleségem gyermekkora óta egy kék szemű husky-t szeretne. Én pedig szeretném ha boldog lenne.
Ami engem illet szép kutya, de nekem jobban tetszene egy német boxer, vagy egy amerikai bulldog.
de az is lehet, hogy a égén menhelyről hozunk majd el egy kutyust. Ami engem illet, mindenképpen szukát szeretnék.
és annak ellenére hogy feleségem csak egy kutyát akar, nagyon gondolkodom azon is, hogy két kutyust vegyünk.
szeretném ha segítenétek abban, hogy ezeket a fajokat kicsit jobban megismerhessem és olyan döntést tudjunk hozni, ami a kutyának és nekünk is jó.
aki ezeket a fajtákat tartja, kérem írjon arról, hogy a huskynak mennyire van melege nyáron, a boxer mennyire fázik kint télen.
milyen igényei vannak a fajtáknak. elég-e neki pl az, hogy az udvarban játszunk és mondjuk hetente elmegyünk egy nagy kirándulásra,
vagy igénylik a minden napi rendszeres sétákat a kerten kívül. mennyire aktívak, mennyire kezelhetőek és nevelhetőek ezek a fajták.
Mennyire fog frászt kapni a kerítés közelében elhaladó esetleges szarvastól, vagy mennyire ugrik majd ilyenkor a kerítésnek hogy megtámadja.
minden infó amit megosztotok velem hasznos lehet, abban hogy felelősségteljesen dönthessünk.
előre is köszönöm a segítségeteket a döntésben.

hasznos lenne az is ha jó tenyésztőket (nem szaporítókat) tudnátok ajánlani hogy tőlük és tanácsot kérjek.

András

Krinya20 Creative Commons License 2016.10.28 -1 0 16941

Kedves Gazdik!
 10 éves kutyás tapasztalattal vállalom kutyák képzését, szittelését. Saját kutyámmal, aki egy labrador, IPO sportágban (engedelmes ágazat, BH szintek) versenyzünk, de elötte versenyszinten agilityztünk, frizbiztünk, egészségügyi problémák miatt abba kellett hagynunk ezeket :(
Miben tudok segíteni?
-szocializáció
-kutya-gazdi kapcsolat kialakítása (pl behívás)
-alapengedelmességi feladatok elsajátitása
-felkészítés, BH1,2 vizsgára

-frizbi oktatás
-viselkedési problémák megoldása
-sétáltatás/etetés, /felügyelet
Kiscsoportos, és egyéni foglalkozások, a kutya személyiségét,és a gazdi igényeit figyelembe véve oktatok.
Elérhetőség:
kiképzésre jelentkezés: krinya20@gmail.hu
sétáltatást, sziettelést szeretnél: http://dogsurf.hu/sitter/sitter-profile?id=2578&service=1

ívfény Creative Commons License 2016.10.27 0 0 16940

sziasztok!

szeretnék egy szürkés kék színű kis francia buldogot magamnak!, kölyök formátumban, nincs esetleg valakinek? vagy esetleg más színű is érdekelhet, ha megtetszik. nőstény kellene.

lili0010 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 16939

Sziasztok!

Francia bulldog tartásával kapcsolatban kérdezném, milyen körülmények között tartható szabadban és házi kosztot mennyire tolerálja?

osztin Creative Commons License 2015.05.17 0 0 16938

 

Előzmény: osztin (16937)
osztin Creative Commons License 2015.05.17 0 0 16937

még legyenek is jó pár évig veled 

 

nálunk is mindenki jól van Osztinon látszik nagyon, hogy öregszik már szép komotosan sétál

 

a fogadott Mendyke meg éli világát apája agyon kényezteti na meg unokáim is képesek rajtuk összeveszni

Előzmény: Zsebdömpi0 (16935)
osztin Creative Commons License 2015.05.16 0 0 16936

résztvétem nagyon sajnálom

 

 

Előzmény: Bandita Bulldogov (16934)
Zsebdömpi0 Creative Commons License 2015.05.04 0 0 16935

Én is olyan régen jàrtam erre,hogy új regi kellett :S 

A jelszóra meg semmire nem emlékeztem.

 

:(((((((( Mondom benézek......erre ez a rossz hír.....hírek.....

Sajnàlom a kis röfit :((((

Dettinek is levették két cickójàt, plusz kipakoltàk szerencsére vmi jóindulatú dolog volt 2 éve, de ő is 10 éves elmúlt màr, a hallàsa nem az igazi, de virgonc még.

Dennis is megvan, ő 7 évesen.

Előzmény: Bandita Bulldogov (16934)
Bandita Bulldogov Creative Commons License 2015.04.20 0 0 16934

Sziasztok! Nagyon régen nem jártam mar feletek, de gondoltam megírom nektek is, hogy szeretett kiskutyánk szombaton itt hagyott minket :( Áttétes volt benne a rák :( 

Legyetek jók és vigyázzatok a kis röfikre!

marci3_ Creative Commons License 2015.01.30 0 0 16933

Remélem reklám miatt hamar törölnek innen is meg a spániel topikból is, 2 hozzászólás, 2 reklám...

Előzmény: Petraa23 (16932)
Petraa23 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 16932

Na ez tényleg cuki:) Kedvencgyűrűről rendeltem...

marci3_ Creative Commons License 2014.08.21 0 0 16931

nem nyilvános sajnos, amit feltett, és nem tudom, hogy törzskönyvesek-e?

Előzmény: MrsDorian (16930)
MrsDorian Creative Commons License 2014.08.21 0 0 16930

Fb-ra most tett fel Matyóka Krisztina 6 hetes kék buldikat. Nézd meg.

Előzmény: marci3_ (16929)
marci3_ Creative Commons License 2014.08.21 0 0 16929

mivel itt a kutyák egyáltalán nem tetszenek, ezért kizárólag magyar tenyésztőtől keresünk T. Gábor is magyar. Lehetett volna már törzskönyves szukánk a telikék kanunk mellé, de nem tetszett, hosszú orra volt a magyar kutyának, az itteniek meg szörnyűek, nem pénzfüggő, csak tetszen a kis szuka.

Előzmény: MrsDorian (16928)
MrsDorian Creative Commons License 2014.08.20 0 0 16928

igen , külföldön a kék nagyon keresett.

viszont azt jobb ha tudod, h ott jobban előfordulhat genetikai hiba. Nekünk is először a kék volt a preferált. Ill azok általában sokkal drágábbak is!

Előzmény: marci3_ (16927)
marci3_ Creative Commons License 2014.08.20 0 0 16927

kék szukát keresünk kizárólag törzskönyveset, ill kék hordozó is lehet, bármilyen szinű, ő eladta az összes kéket együtt sajnos...

Előzmény: dorian.hu (16926)
dorian.hu Creative Commons License 2014.08.20 0 0 16926

Igen, ő.

Ahogy tapasztaltam az árak egyik tenyésztőnél sem igazán publikusak, így javaslom, hogy erről nála érdeklődj, de nem kell óriási, őrült összegekre gondolni. Ha jól tudom most még van pár eladó kutyusa.

Előzmény: marci3_ (16925)
marci3_ Creative Commons License 2014.08.19 0 0 16925

T. Gábor?

Mennyiért sikerült megkapni?

 

Előzmény: dorian.hu (16924)
dorian.hu Creative Commons License 2014.08.19 0 0 16924

Sziasztok!

Mi is csatlakozunk, nem sokáig leszünk már bulldogtalanok :)

Amit összeolvastunk a témában, nagyon fontos, hogy jó tenyésztőtől vásároljon az ember. Nekünk úgy tűnik sikerült. Egy olasz Alpokban cseperedő kölyköt választottunk, szeptember közepétől lesz velünk, addig marad az ábrándozás a képek alapján :)

Ő Buborék:

 

 

Johnny19861215 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 16923

Igen, szeretnenk alaposan utanajarni, kinel vesszuk. :S

 

koszi

Előzmény: marci3_ (16921)
Johnny19861215 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 16922

Köszi a választ.

 

Nem lenne fontos a standard, csak az, hogy egeszseges legyen szegeny, hogy a kozos eletunk azert megse a dokihoz jarasrol es a betegsegek okanak kutatasarol szoljon.

 

Ezer eurok?! Ez azert joval tobb, mint amivel szamoltunk. 110-120e Ft-ban gondolkodtunk korulbelul Oo

 

Ha ebbe nem fer bele, akkor lehet, hogy inkabb mast keresnunk, ezert is probalunk elore infot gyujteni. Sajnos nagyon beleszerettunk ebbe a fajtaba.

 

Amiket azota talaltunk forumokat, ott 20-60ezerert vasarolt es menhelyes egyedeknel emeltek ki, hogy az elso evekben 100-150ezreket koltottek a kutyara plusszban. Bar a tenyesztoi arakrol meg mindig semmi infonk, azert kezdtunk remenykedni, hogy talan az emlitett 110-120e Ft-tal indulva fogunk talalni majd normalis helyrol egeszseges peldanyt, ha belevagunk.

Előzmény: Mr.Dimitrij (16920)
marci3_ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 16921

csakis törzskönyvest vegyél, akinél nem fontos a törzskönyv az egyik sem tenyésztő....

Előzmény: Johnny19861215 (16918)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2014.08.14 0 0 16920

Amelyik tényleg belefér a standardba 2 éves korára és egészséges is, azok ezer eurokért találnak gazdára. Nehéz jó tenyésztőt találni...

 

Előzmény: Johnny19861215 (16918)
Johnny19861215 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16919

Francia bulldogról lenne szó

Johnny19861215 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16918

Sziasztok,

Nemrég jutottunk el odáig, hogy úgy érezzük, be tudnánk fogadni egy kutyust a lakásunkba. Ez a kis röfögő izomkupac körülbelül elsőre elcsábitott minket a videók és leírások alapján. :) Elég sok infót sikerült már a várható viselkedésével, tartásával kapcsolatban begyűjteni. Tudjuk, hogy egy röfögő/pukizó, de szeretetre vágyó, vidám, játékos, és ugyanakkor nagyon intelligens és strapabíró gombócról van szó. Tényleg lenyűgöző, mennyire jóarcnak tűnnek. :)
Ugyanakkor azt is több helyen olvasni, hogy megvannak a maga kényességei a meleggel, kifáradással és kajával kapcsolatban. És szinte mindenhol írják, hogy nagyon sokféle öröklődő problémákkal is küszködhetnek. És éppen ezért nagyon oda kell figyelni, honnan szerezzük be a kutyust. Ami nem egyszerű, mert nagyon sok lelketlen szaporítóval lehet Mo-n találkozni.
 
 Ebben szeretnék Tőletek elsősorban segítséget kérni. Ha eljutunk a vásárlásig, szeretnénk jó alomból választani, hogy minél egészségesebb legyen. De ugyanakkor nem szeretnénk továbbtenyészteni, vagy kiállításra vinni. Hol keressuk es milyen arral kene majd szamolnunk ezekkel a feltetelekkel?
 Az apróhirdetésekben 60.000 és 300.000 Ft. között minden van. De ebből nem tudni, melyik megbízható. A nagyobb kennelek az oldalukon pedig nem irnak arakat, es a legtobb helyen ugy tunik, kulfoldi eladasra jutnak a kolykok.
 A voroses//bezses kanok erdekelnenek elsosorban.

 Ezenkivul nagyon örülnénk, ha tudnátok ajánlani egy jó könyvet vagy blogot//fórumot, ahol minel több hasznos információ van egy heyen. Eddig az info nagy reszet vagy 20 különböző egy oldalas leirasokbol szedtuk össze. Itt egy kicsi a kajarol, ott egy kicsit több az ápolásról/gyakori betegségekről, de pl. nem túl sok a nevelési technikáról.

Nagyon köszönjük előre is. :)

osztin Creative Commons License 2014.08.13 0 0 16917

SEHOL SENKI ,,,,,,,,,,,,,,,?????????????

 

DOBOK FEL EGY PÁR KÉPET HÁTHA VALAKI IDE TÉVED

 

 

 

 

kis drágámat megmütötték tumorral, de már jól van virgonckodik,

 

 

remélem mindenki jól van, irjatok ti is

 

Mr.Dimitrij Creative Commons License 2014.05.14 0 0 16916

Ha már erre járok, beköszönök Nektek! :)

Stitch mindjárt 8 éves, egy kicsit már lelassult, de még teljesen ruganyos, szaladgál, játszik, tolakodik.

A szakálla már nagyon őszül, a szemei is kicsit megereszkedtek, amúgy minden rendben vele.

Egy időben nagyon sokat ivott és folyton bepisilt, azt hittem, vesebeteg, de csak szorongott, mert keveset voltam otthon vele.

Azóta van egy perzsa cica is mellette, jól kijönnek.

Még mindig egy angyal, annyira szerencsém volt vele. :-)

További szép napot!

 

hornyaz Creative Commons License 2014.05.11 0 0 16915

Ma egy esős napon EZT készítettem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!