Keresés

Részletes keresés

Han Pritcher Creative Commons License 2005.07.10 0 0 19
A bbc oldalán találtam ezeket: Irish Scottish Gaelic
Az ír verziót próbálgatom, de még harmadik hallgatásra sem tudom a tag után mondani :)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.06.25 0 0 18

Hello!

 

És itt van a netről lejátszható verzió:

 

http://astream.net/links/discovery/2003/feb/uk1_300.wvx

 

Mar sin leat,

JJB

Előzmény: WACO (17)
WACO Creative Commons License 2003.08.17 0 0 17
Amennyire én tudom, a kelta nyelvek két fő csoportba tartoznak: a P illetve a Q-Kelta nyelvek csoportjába. Hogy melyikbe pontosan melyik is tartozik, annak utána kell néznem, mert ezeket nemegyszer keverem.
A Scots Gaelic nekem talán egy kicsit, de jobban tetszik mint a az ír (pedig az is gyönyörű), viszont hátránya, hogy (ha jól tudom) aktívan kb. még 75,000-en beszélik.
Az ír könnyebb abból a szempontból, hogy Írország nagyon támogatja az ír tanulást, szal elég sok segédanyag fellelhető némi utána járással.
P.s.. Van egy U.N. reklám a Discovery-n (lehet, hogy egyéb csatornán is, "Promoting diversity...")) ahol egy hölgy Scots Gaelic-ül beszél a Scots Gaelic-ről. Egyszerűen elbűvölő.

Üdv,

WACO

Előzmény: fazek99 (16)
fazek99 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 16
Alapvetoen nagyon hasonlo, csak mashogy irjak - jellemzoen megertik egymast. Egyes szavak viszont tok mast jelentenek.

pl:ehes vagyok
Tá ocras orm (ir)
Tha acras orm (skot)

A kelta nyelveknek harom elo aga van, az ir, a skot es a manx (ez utobbi egy pici sziget). A tobbi agabol alakultak ki a britt nyelvek (welszi, angol).

En magam csak a skotot tanulom...

Ha erdekel, nezd meg ezeket a linkeket:
http://www.ibiblio.org/gaelic/celts.html
http://www.contemporarypoetry.com/brain/lang/maqqisessay.html

Han Pritcher Creative Commons License 2003.08.04 0 0 15
Ezeken az oldalakon a Scottish Gaelic-ről van anyag, ugye? Ez mennyiben különbözik az Irországban beszélttől? Van külön Ir és Skót Gaelic?
Előzmény: fazek99 (14)
fazek99 Creative Commons License 2003.08.03 0 0 14
Ha valaki a neten szeretne tanulni, ajanlom a

http://www.smo.uhi.ac.uk/gaidhlig/ionnsachadh/

linket, itt eleg sok segedanyag talalhato.Az legfontosabb eloszor talan a kiejtesi utmutato:

http://www.akerbeltz.org/fuaimean/fuaimean.htm

A nyelv helyenkent eleg furcsa, de szerintem nagyon izgalmas es nem olyan remisztoen bonyolult.

WACO Creative Commons License 2002.10.16 0 0 13
Köszönöm, neki futok!

Üdv, WACO

Előzmény: khomeini (12)
khomeini Creative Commons License 2002.10.15 0 0 12
Magyar-Ír Baráti Társaság ...? (Jókai Klub)

csak tipp.

Kh.

Előzmény: WACO (-)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 11
Nagyon kösze, de abban semmi kihívás. Ja, meg nem is érdekel. A kelták viszont igen. Szar ügy, de ez van, vazze...:-)))
Előzmény: Pali bá (10)
Pali bá Creative Commons License 2002.10.15 0 0 10
Akkor tanulj szlovákul, vazze! :)
Előzmény: WACO (9)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 9
Köszi az ötletet, csak az a gondom, hogy itthon kék valahogy megoldanom. Egyébként a University of Dundee-val még kapcsolatom is van, de nekik sem volt épkézláb ötletük.

Üdv, WACO

Előzmény: pdia (8)
pdia Creative Commons License 2002.10.15 0 0 8
Skóciában volt szervezett oktatás Gaelic-ből. Tévében is mentek nyelvleckék (súkör-cukor...:-)).
Javaslom, hogy keress Edinburghban főiskolákat (Stephenson College - ott foglalkoztak ilyennel), és érdeklődj akár telefonon is.
Előzmény: WACO (7)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7
Nekem egész jó Gaelic oktató anyagom van, hanganyaggal együtt, csak rá kellett ébredjek, hogy irányítás nélkül nem nagyon tudok haladni vele. Így leragadtam a 'Ciamar a tha thu'-nál. Pedig gyönyörű nyelvek mind az ír, mind a Gaelic is. Az is a probléma, hogy felhívtam az Ír Nagykövetséget is, mint valószínűsíthetőleg megbízható forrást, de nekik sem volt használható ötletük. Ködösen utalgattak bizonyos ír szerzetesekre, de semmi kézzelfogható. A Gaelic még reménytelenebbnek tűnik.
Előzmény: Qqberci (6)
Qqberci Creative Commons License 2002.10.15 0 0 6
Van egyébként gaelic nyelvű TV és rádióadás is, meg kellene nézni, valamelyik műholdas csatornán nem fogható-e. Fenn északon, a skót szigeteken (Skye meg a Hebridák) szintén van gaelic rádió, hosszúhullámú adó, lehet, hogy este jó készülékkel itthon is bejön.
Előzmény: WACO (3)
Kilroy Creative Commons License 2002.10.15 0 0 5
No problem, nem kötözködni akartam, csak derengett, G-vel írják... egyébként nem tudok róla szinte semmit, de efféle régi nyelvek nem lehetnek könnyűek, az biztos...
Előzmény: WACO (2)
Qqberci Creative Commons License 2002.10.15 0 0 4
Egyelőre maguk az írek is meg vannak áldva a saját nyelvükkel: közhivatalnok csak az lehet, aki beszéli az ír nyelvet, de ilyen nem sok van és főleg nem a városokban. Kötelező érettségi tárgy lett az ír, emiatt drasztikusan csökkent az érettségizők száma...
Előzmény: WACO (3)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3
Az igazat megvallva, Gaelic-et már megpróbáltam magamtól tanulni, de nagyon belekavarodtam, sajna.
Előzmény: Kilroy (1)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2
Jóvanna, elírtam...:-))
Előzmény: Kilroy (1)
Kilroy Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1
...és szvsz nem Caelic, hanem Gaelic.
Előzmény: Kilroy (0)
Kilroy Creative Commons License 2002.10.15 0 0 0
Nem 0 érdeklődési kör...
Előzmény: WACO (-)
WACO Creative Commons License 2002.10.15 0 0 topiknyitó
Kedves Mindenki!

Nagyon megköszönnék minden segítséget arra vonatkozóan, hogy vajh hol lehet írt vagy Caelic-et, szervezett kereteken belül, Budapesten tanulni? Nekem sajna ezidáig csak olyat sikerült találnom, ahol Scottish-English-tanítottak, ammeg, ugyebár, nem ugyanaz.
Előre is köszi minden segítséget, és

Üdv, WACO

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!