Keresés

Részletes keresés

Korhatár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 16
Légy hidegvérű!!
Előzmény: qncogi (12)
OffTopiC Creative Commons License 2002.10.15 0 0 15
Hat igen, aki nem lat, nem hall, nem olvas, stb. csak a szaja jar ...

En megneztem tegnap Barandyt a TV2-n, ahol o a kovetkezoket modta - nem szo szerint.
Tisztaban vannak vele, hogy a jelenlegi jogi feltetelek mellett nem irhato ki marc. 15-re a nepszavazas, DE arra gondoltak - tekintve, hogy sem az elmult jopar, sem a kov jopar evben ilyen sulyu kerdes nem kerul napirendre-, hogy a dolog unnepelyesseget, fontossagat stb. osszekothetnek az egyik legnagyobb nemzeti unnepunkkel (persze lehet hogy ez is csak Orban V. es elvtarsainak az unnepe), kulon is hagsulyozva azt.
Szolt arrol, hogy ez jog(?)-technikailag siman megoldhato a dolog, ha a partok is igy gondoljak - gondolom alkotmany meg mittomenmi modositassal.
NEM azt mondta, hogy marpedig marc. 15. es punktum. Azt sem mondta, hogy minden aron ragaszkodnak hozza, viszont szeretne, ha masok is megfontolasra erdemesnek itelnek. Azt mondta egyeztetnek!

Az egyetlen kerdes tehat az, hogy letezik-e olyan sulyu dolog, ami indokolta teszi, hogy emiatt modositsanak pl. az Alkotmanyt, akkar annak veszelyevel is, hogy ez egyfajta precedenst teremt? Jo-e, ha a kormany ilyenre javaslatot tesz?
Errol gondolom erdemesebb/ertelmesebb vitatkozni, mint az olyen ostobasagokrol, amelyek itten elhagyjak egyesek klaviaturajat.

ef_ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 14
Hát már mért ne lenne rá büszke? Hiszen hősiesen harcolt d209 név alatt a KGB ellen?
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 13
"Először is a miniszterelnök úrnak van neve."

de van egy rövidebb kódszáma is. könnyebb és gyorsabb begépelni. ő meg amúgy is büszke rá. akkor mi a baj?

Előzmény: kaleb (4)
qncogi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 12
Gumicsont, őszintén mondom néha így gondolom, néha úgy. Az események engem is befolyásolnak.
Előzmény: Korhatár (11)
Korhatár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 11
Hogy mennyire igaza van Orbánnak.
Előzmény: qncogi (10)
qncogi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 10
Hú de kemény. A topicindítóban eljutottunk a "füveshez" és D209ezéshez. Valóban felülírhatatlan.
A móri bankrablás után Magyarországnak komolyan meg kell fontolni a halálbüntetés visszaállítását - közölte Orbán Viktor ügyvezető miniszterelnök, utolsó szerda reggeli kormányfői rádióinterjújában. Igaz, egyelőre nemzetközi szerződések teszik lehetetlenné ennek a bűntetési formának a visszaállítását, de "ez az álláspont még megváltozhat".

Előzmény: VoluMAN (8)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.15 0 0 9
Ne vicceljetek ez az egesz arrol szol hogy provokaljanak es utana megprobaljak lejaratni az ellenfeleiket. Regi, de hatasos modszer...
VoluMAN Creative Commons License 2002.10.15 0 0 8
A második beírásnál eljutottunk Orbánig. Nem rossz.

Most viszont kopizd ide Orbán véleményét a halálbüntetéssel kapcsolatban, aztán pedig irány a Mea Culpa!

Előzmény: qncogi (1)
ef_ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 7
Egyébként a három az csak egy.

Ui. a d209 nevet nem én adtam neki, hanem a beszervezői!!!!

Fodor Gábor pedig azért kapta a fűves jelzőt, mert a régi elszólása mellett ma reggel az SMS kérdésemre, miszerint mikor legalizálják a könnyű drogokat, azt válaszolta, hogy mindenképpen sorra kerül ez a kérdés, de jelenleg nincs az asztalon.
Azaz ő mindenképpen fontosnak tartja a könnyű drogok legalizálását!!!!

Előzmény: kaleb (4)
ef_ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 6
Amilyen szélsőséges és rosszindulatú topicnyitások vannak, hát biz én is átvettem ezek stílusát.

Ha veled hasonló hozzászólókkal kellene csak vitázni, akkor ezeket a jelzőket elhagynám ,bár a d209-et nem, nekem ő továbbra is csak egy d209 titkosügynök marad! Légyszíves olvasd el a tegnapi MN " A láthatatlan légió újraszerveződött " című Hankiss Ágnes a Hamvas Intézet főigazgatójával készült interjút. Abból minden kiderül. Mármint, hogy a rendszerváltozás előtti, alatti napokban a HÁLÓZAT újraszerveződött!!!!! Csak még sokan nem láttok át a szitán.

A többi véleményeddel azonosulok, mármint a régi rendszerbeli aug 20-i ünnepség rossz emlékeket idéz, amikor is el akartak egy másik nagy nemzeti ünneoet homályosítani.

A zárójeles kitételeddel is betűről betűre azoos a véleményem, de ez tényleg más téma.

Előzmény: kaleb (4)
Korhatár Creative Commons License 2002.10.15 0 0 5
Melyik nevére gondolsz, mert ő dicsekedhet azzal, hogy neki kettő is van:-)))))
egyiket kicsi korában kapta, másikat nagy korában:))))
Ja és mind a kettőről papírja is van:))))

D-209 És Megyesi(így szebb, nem kell urizálni)

Én maradok az előbbinél.

Előzmény: kaleb (4)
kaleb Creative Commons License 2002.10.15 0 0 4
Süt szavaidból az elfogultság. Három mondatodba három rossz indulatú kitételt is sikerült csempészned (d209, füves, nem mentesít). Először is a miniszterelnök úrnak van neve. Nyugodtan megtanulhatnád. Másodszor Fodor Gábort fogalmam sincs miért hívod füvesnek. Harmadszor pedig a nem mentesít el nem a javaslatra, hanem a törvénysértés elkövetésére vonatkozik, ami még nem történt meg, és az előttünk levő 5 hónap alatt bőven van ideje a parlamentnek, hogy ha ez a kormányzati szándék, azt a törvényeken is átvezesse. Ez nem egy valós probléma.

Álláspontod lényegét tekintve azonban egyetértek. Szerintem sem jó ötlet a március 15-i népszavazás, nem kell keverni az ünnepeket. Ez augusztus 20. október 23. esetén is csak zavart okoz, most sem lesz jó.

(Amint ideje lenne a miniszterelnöki és az elnöki hivatalt is kilakoltatni a Parlamentből. De ez más téma, csak rokon az előbbivel, ezért hozom ide.)

Előzmény: ef_ (-)
kaanga Creative Commons License 2002.10.15 0 0 3
A javaslat még nem törvény ellentétben a "Státusztörvény" előírásainak megváltoztatására tett orbáni ígéretekkel.

kaanga

Előzmény: ef_ (-)
qncogi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2
Meg kell előznie.:)
Előzmény: qncogi (1)
qncogi Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1
Mi az hogy törvénysértő javaslat ? Nem volt nagy kunszt elismerni, meg kellett volna előznie egy törvénymódosításnak. OVnak is törvénysértő volt a javaslata, mondjuk a halálbüntetés visszaállítására? Vagy az csak vicc volt?
A helyzet, hogy amióta a jobboldal kicsusszant a hatalomból azóta az EUt illetően csak rossz javaslatok születnek. Érdekes. (Persze nem annyira.)
Előzmény: ef_ (-)
Big-B Creative Commons License 2002.10.15 0 0 0
azaz?
Előzmény: ef_ (-)
ef_ Creative Commons License 2002.10.15 0 0 topiknyitó
Ma reggel az szdsz-es Fodor fűves Gábor is elismerte, hogy a jelenlegi jogszabályokkal ellentétes az, hogy nemzeti ünnepen népszavazás tartassék.
Ehhez törvény módosításra lenne szükség.

azaz d209 törvénysértő javaslattal állt elő, amit az esetleges törvény nem ismerése sem mentesít.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!