Keresés

Részletes keresés

Jonka Creative Commons License 2011.05.16 0 0 69

Kedves Fórumozók,

bébiszittert keresünk két kisfiúnk mellé, munkanapokon napi három órára, Ausztriában, Hegyeshalomtól 25 kilométerre. Jelentkezni a mami@balint-varga.com címen lehet. Kérjük, adjátok tovább! Segítségeteket előre is köszönjük! Jonka

rockertoro Creative Commons License 2011.05.08 0 0 68

sziasztok!

pár éve voltam sopronban, és idén nyáron szeretnék viszamenni. a célom régi épületek fotózása. a múltkori alkalommal láttam egy épületet, azonban sehol sem találok róla információt. egyfajta egyházi, zene konzervatórium/zeneakadémia lehetett, vagyis valami ilyesmi rémlik. íme 1-2 kép róla:

 

http://blogol.hu/pikz/vanguard/DSCF7141w.JPG

 

 

http://blogol.hu/pikz/vanguard/DSCF7153w.JPG

 

valaki esetleg tudna segíetni, hogy mi az épület hivatelos neve, illetve hogy kinél lehetne kérvényezni a látogatást?

előre is köszönöm!

janes133 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 66
mi a Hotel Saphirba megyünk augusztusban remélem nem csalódunk. Sopronban tudtok ajánlani jó éttermet vagy pizzériát? Mörbischben a kikötőnél van jó étterem ?
Amerigo61 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 63

Sziasztok,

 

Soproni szálláshelyet keresek a nyárra. A Palatinust és a Civitast néhányan ajánlották alant, de nem tudom, hogy az utóbbi hónapokban járt-e ott valaki.

A Lővér az előző hozzászólás miatt kiesett :-)

Nekem a Szieszta szimpatikusnak tűnik, de attól tartok, hogy esetleg az is egy, a Lővérhez hasonló szocreál förmedvény ... :-)

Ötletek, tapasztalatok?

gerekopar Creative Commons License 2009.07.20 0 0 62
A soproni Danubius Hotel Lővérrel kapcsolatos múlt heti élményeimet szeretném megosztani.

A foglalást interneten intéztem 2 felnőtt és két kamasz korú utód részére. A szálloda nagyon szép, vadregényes helyen, közvetlenül Sopron mellett az erdőben fekszik. Első pillantásra a hatalmas 5 emeletes épület kicsit szocreál, de belépve a hallba, kellemes, barátságos környezet fogadott. A recepción nagyon kedvesen eligazítottak, és lifttel felmentünk az 5. emeleten levő szobáinkba. A szobák már érkezéskor olyan melegek és levegőtlenek voltak, hogy ki is menekültünk (a szabadban volt 35 fok). Telefon a recepcióra… ahol közölték, hogy nincs légkondicionálás (4 csillag), de azonnal hoznak ventillátorokat. A szobákat naponta nagyon tisztességesen takarították, kicsit faramuci megoldás volt a szobába a TV mellé felszerelni a hajszárítót. A gyerekek szobájának ablakán (ez csak este derült ki) nem volt szúnyogháló, így este azt nem lehetett kinyitni az ablakot friss levegőért, mert szúnyog, az rengeteg volt. Lepakolás után irány a pancsi. A wellness részleg, beltéri kis medence, ami a kisebb gyerekek részére is jó, van pezsgőfűrdő, és szauna. A részleg 2-3 többgyerekes családdal meg is telik. A napozókertben kb. 20 napozóágy, kerti padok, egy faasztal, 2 faszékkel. Pancsi, és kerti játék után irány a svédasztalos vacsora. A meleg miatt a teraszon ültünk le, ahol kockás abroszokkal borított műanyag asztalok mellé és erősen lehasznált foltos párnákkal tarkított műanyag székekre ültünk (4 csillag). Hogy mit ettünk, nem tudom, mert annyira felejthető volt. A konyhája színvonaltalan, íztelen, ami a következő napokban is ugyanilyen jellegtelen, erősen kihagyható volt. Az étel inkább emlékeztetett egy tömegétkeztetésre berendezkedett intézményre, mint egy 4 csillagos szálloda konyhájára. A savanyú arcú pincér kihozta az itallapot, ami talán. hat A5-ös oldalból állt, rajta az igénytelen kínálattal (4 csillag), melyek áránál nagyon-nagyon vastagon fogott a tolluk. Első és utolsó alkalommal rendeltünk bort a vacsorához. Egy dl DH száraz rosé 270 HUF (ráadásul nem is ízlett), de az étlapon szereplő valamennyi bor (volt összesen kb. 6 fajta) ugyanennyibe került. Egy 7, egy 2,5 dl-es ásványvízért, 3 dl ananászléért elkérni 1800 forintot kicsit pofátlan dolognak tartok, erősen lehúzás szaga volt. Az időközben megérkezett német nyugdíjas-csoport harsányan belakta az éttermi teraszt, mind reggel, mind este, majd békésen kvaterkázva ott is maradtak egy ideig, ezért mindig későn mentünk reggelizni és vacsorázni, így csak a maradékokból tudtunk választani A honlapon beígért korlátlan internethasználat nem igaz. Csak a szálloda halljában használható az ingyenes wifi, a többi helyen (szobák, terasz, étterem) fizetős. Véleményem szerint a korlátlan szó értelmezése a magyar nyelv szabálya szerint azt jelenti, hogy bárhol működik ingyenesen (4 csillag). Ez azért lett volna fontos, mert direkt nem készültünk fel otthon - hiszen a honlapjuk alapján - a szállodában is kényelmesen megtudható minden a környékről az interneten. Ennek ellenére a napokat nem a szállodában törlöttük, hanem a környéken nagyokat csatangoltunk, kirándultunk. Párom szerint a múltban ragadtak kb. 20 évvel. Összegezve a tanulságok., Ilyen igénytelen 4 csillagosnak nevezett környezetben még sohasem voltunk. a szálloda szolgáltatási színvonala abszolút nem ütötte meg a 4 csillagos szintet, maximum a 3-at, de azt is jóindulattal. Kár volt elhinni az interneten leírtakat.

Nick-elodeon Creative Commons License 2009.06.22 0 0 61
fesztiválok után érdemes ellátogatni egy ilyen helyre, de közben, áá..:) a fesztiválozás amolyan IHB stílusban zajlik és nem hiszem h nagyon örülnének egy ilyen nívós helyen ha részegen randalírozna vki..:)

én megfogadtam, ha esetleg elmegyünk, bérelünk kerékpárt és körbebiciklizzük a Fertő tavat..:) biztos nagyon tuti lenne..:)
kalapalatt Creative Commons License 2009.06.22 0 0 59
:) Azért aki Voltra megy, nem biztos, hogy ezt a szállodát fogja megcélozni, akármilyen igényes is az illető. Én is járok Voltra, de meg sem fordulna a fejemben, hogy szállodába menjek. Arra a minimális időre, amit egy ien feszten alvással töltök, tökéletesen megfelel egy sátor is:)
Előzmény: aftershocktime (58)
aftershocktime Creative Commons License 2009.06.22 0 0 58
Aki Volt-ra megy annak nem biztos hogy ez a legjobb választás,habár aki kicsit igényesebb annak jó lehet:) Állítólag közel van mindenhez.
Nick-elodeon Creative Commons License 2009.06.22 0 0 57
kitöltöttem a játékot, sztem mindre tudtam is a helyes választ. hátha nyerek..:)
ha meg nem, akkor is tökre megéri foglalni ennyi pénzért szállást. Mo egyik legszebb városának belvárosában hihetetlen h van ennyi pénzért szoba, meg vmi plusz is hozzá.
Előzmény: aftershocktime (54)
Nick_Warren Creative Commons License 2009.06.22 0 0 56
Itt még nem jártam, mondjuk ez egy eléggé új szálláshely, viszont a környéket ismerem, és azt kell, hogy mondjam, tutijó a szálloda fekvése, teljesen a város szívében van, rengeteg jó hely van a közelben (a gasztronómia, a borok és a műemlékek szerelmeseinek egyaránt). Egy próbát megér mindenképp, szóval ez egy jó alternatívának tűnik...
Előzmény: Törölt nick (55)
aftershocktime Creative Commons License 2009.06.22 0 0 54
Nem tudom mennyire szoktatok visszaolvasni de a 24 hozzászólásnál található linken illetve szállodában most van nyereményjáték. Aki Sopronba szeretne menni az próbálja meg szerintem,ingyen van,így nem mind1?
Nick-elodeon Creative Commons License 2009.06.22 0 0 53
hát igen, a neten aztán van bőven szállás hely, olcsóbb, drágább, de mire az ember ráakad az ideálisra..:S valaki nem tudna ajánlani vmit? lehetőség szerint a belváros közelében legyen..

már annyira beleéltem magam h hajókázni fogok a Fertő tavon...
Előzmény: Nick_Warren (51)
aftershocktime Creative Commons License 2009.06.22 0 0 52
Ezt én is osztom:)

Sopron egy nagyon jó hely. Több ismerősöm és csoporttársam ott lakik és mindig hallom hogy milyen szép...ezért is mentem el egyszer:)! Érdemes elutazni oda + onnan könnyen át lehet menni Ausztriába. Ez sem elhanyagolható. Amúgy a szállodákat nem ismerem de azért biztos lehet elfogadható árkategóriát találni.
Előzmény: Nick_Warren (51)
Nick_Warren Creative Commons License 2009.06.22 0 0 51
Sopron tényleg gyönyörű város, sok látnivalóval és nagy zöldterülettel. Ha el szeretnél látogatni, semmiképp se hagyd ki a borospincéket, finomak a borok, és jó a kiszolgálás:) Az árakról csak annyit, hogy lehet persze drága szállást találni, de körül kell nézni, hova megy az ember. Szóval nem jellemző, hogy Ausztria közelsége miatt felsrófolták volna az árakat (inkább a fogorvosok vannak ráállva az osztrák betegekre, nem a turizmus)
Előzmény: Nick-elodeon (50)
Nick-elodeon Creative Commons License 2009.06.22 0 0 50
sosem jártam még Sopronban, viszont mindenképp szeretnék ellátogatni. mindenki ódákat zeng a hűség városáról. azt mondta az egyik ismerősöm, h nagyon hasonlít a város Pécsre és Egerre is?
az utóbbiba elég gyakran ellátogatunk, viszont elég drágák a szállások. gondolom Sopronban pedig még drágábbak, hisz közel van Ausztria..
Besenyő Pista Creative Commons License 2009.06.21 0 0 49
A MÁV szervez :-)
Nézz utána a mav-start.hu oldalon!
Előzmény: tulcsi (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 48
Na igen, majdnem elfelejettem a nyári bobpályát! Pedig azt mindenkinek ki kell próbálnia, mert nagyon nagy élmény!
Előzmény: Micimalacka (46)
sztripkak Creative Commons License 2009.06.19 0 0 47
Megkérdeztem egy ismerősömet aki Sopronban lakik és ezt mondta:

"Szia, a Palatinus szálloda az Új utcában van, Sopron egyik legrégebbi utcája, a neve ellenére, a szállodában korábban többször jártam,különféle fogadásokon,ebédeltem és vacsoráztam ott,de az utóbbi két évben nem voltam bent,nem tudom,hogy belül milyen a kiszolgálás és a személyzet,de korábban megvoltam vele elégedve."

Szóval ő is ugyan azt mondja mint én:)......
Micimalacka Creative Commons License 2009.06.19 0 0 46

Szia!

Visszaolvastam, más is ajánlotta a a Palatinust, mi visszajárók vagyunk, mindig elégedettek voltunk. Mi szeretjük még a Jégverem Fogadót, szállás és étterem is van.

Sopron kellemes, nyugodt, szép és gondozott város, szerintem. A városi látnivalókon kívül ki lehet ruccani Ausztriába(fürdő, Bécs pl.), közel a Fertő-tó,  bobpálya stb.

Előzmény: simaliba (4)
thebill Creative Commons License 2009.06.19 0 0 45
hát igen, azon a héten eléggé nehéz eligazodni és szinte senki se helyi lakos! :) viszont van sok helyre kirakva plakát, tábla stb amik tájékoztatnak!
dartpal Creative Commons License 2009.06.19 0 0 44
De ha vki nem ismeri annyira a várost akkor azért nem olyan egyszerűek a dolgok! Főleg ha még fesztivál hangulata is van az embernek!:)
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 43
Végülis Sopron nem olyan óriási város, szerintem egész jól oda lehet érni egyik helyről a másikra :)
dartpal Creative Commons License 2009.06.19 0 0 42
No csak kiharcoltam a választ!:D Köszi:)
Előzmény: sztripkak (41)
sztripkak Creative Commons License 2009.06.19 0 0 41
Közel van a fesztivál területéhez,szóval ilyen szempontból ideális...
dartpal Creative Commons License 2009.06.19 0 0 40
Ti mondtátok h már voltatok ott. Gondoltam csak megtudnátok súgni mint h én most itt bogarásszak!
thebill Creative Commons License 2009.06.19 0 0 39
Már korábban berakták a linket és ott szerintem minden szükséges információt megtalálsz amit szeretél, amúgy meg nem olyan nagy város ez a sopron, hogy bárhova is sokat kelljen mászkálni!
dartpal Creative Commons License 2009.06.19 0 0 38
Tisztába vagyok vele, de most ha megszeretném nézni... akkor csak eláruljátok h közel van e vagy sem :P Bár hmm lehet titok!:P
Előzmény: thebill (37)
thebill Creative Commons License 2009.06.19 0 0 37
pont azt beszéljük, hogy nem biztos, hogy ez a szálloda a fesztiválozni vágyó embereket célozta meg, de egy üzletembernek vagy egy házaspárnak teljesen jó lehet, egy hétvégére!
dartpal Creative Commons License 2009.06.19 0 0 36
Hát megnézem már azt a hotelt ha így dicséritek, remélem nincs messze a fesztivál területétől vagy igen?
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.19 0 0 35
Szerintem sem elsősorban a fesztiválra igyekvő fiatalok a célközönség, ettől függetlenül sokak számára vonzó ajánlat lehet, mivel jó helyen van és a minőség is rendben van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!