Keresés

Részletes keresés

AgyProTézis Creative Commons License 2004.01.24 0 0 386
Merre jársz, hogy nem vagy itt /sem/ Ozagen?
teregető Creative Commons License 2004.01.05 0 0 385
Ilyet nem mondhacc, kedves Ozagen, hisz a Szorbonnon vót a pali...
Állitólag.

Mer...talákozni...nem talákozott ott vele egy büdös patkány sem.
Messzirol jött egy embör o, ki tuggya mit mond...:-))

Előzmény: Ozagen (380)
Gasch Lipót Creative Commons License 2003.11.11 0 0 384
De másokat óne zsenant felszólít ugyanerre.
Előzmény: Törölt nick (383)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.10 0 0 382
Mi ez a virtuális politika itte'?

Ozi! Dobj egy emilt, ha majd esetleg dumcsizni akarc: agyprotko-kukuc-frímélhú.:((

Ozagen Creative Commons License 2003.11.10 0 0 380
Műveletlen vagy, kedves Lipót. Hozzád képest Winston Smith egy - (itt nincs vége a mondatnak).
Előzmény: Gasch Lipót (379)
Gasch Lipót Creative Commons License 2003.11.09 0 0 379
Ez valami mánia nálad, törölni mindent és mindenkit?
Előzmény: Ozagen (378)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 378
Tehát nem olvastad a Felszámolás-t.

Ha olvastad volna, másként válaszoltál volna, és az én történetem is rövidebb lenne, kedves Lipót.

Ha meg nem lennék ontopic, moderáljál ki, kedves Lipót. Ez már meg is történt; ha arra vagy kiváncsi, mit gondolok, ajánlom, képzeld el, hogy mit gondolok: ki vagyok jelölve, és aztán jön egy Del-parancs. Kedves Lipót, könyörgöm, töröltessél engemet: egy nick létezenek nincs nagyobb fontossága annál, hogy konzisztens legyen, kedves Lipót.

Előzmény: Gasch Lipót (377)
Gasch Lipót Creative Commons License 2003.11.09 0 0 377
Te mindig, minden topicban ontopic vagy, kedves Ozagen?

Drukkolok azért, hogy az legyél, kedves Ozagen.

Előzmény: Ozagen (376)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 376
Tiéd itten a terep, kedves Lipót.

Olvastad Kertész nemrég megjelent könyvét?

Az a címe: Felszámolás. Kedves Lipót.

Te ontopic vagy, kedves Lipót?

Drukkolok azért, hogy az vagy, kedves Lipót.

Előzmény: Gasch Lipót (375)
Gasch Lipót Creative Commons License 2003.11.09 0 0 375
Szóval téged ignorálással akarnak tönkretenni és ezért elmész innen.

Mit mondjak, én nem marasztallak.

Előzmény: Ozagen (374)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 374
Kedves APT, én innen elmenni vagyok készülőben.

A Központi Bigottság: kiváló ötlet. :)

Teremtsük meg a helyet, ahol tanácskozik a Központi Bigottság.

De ne itt.

Én most éppen hurcolkodok. Papírládákat húzogatok a parkettán, CD-re másolok néhány dolgot, ezt a topicot is. Tombol itten a középszer, két ostoba középszere. És ha a középszer tombol, akkor megalázásra törekszik, nickek tönkretételére, fontos fegyverük az ignorálás és a kettős standard alkalmazása. Most csak kesergéseimet osztottam meg veled. :)

Előzmény: AgyProTézis (373)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.09 0 0 373
Wazz alakítcsunk ki egy /egyelőre/kétszemélyes avantgard Központi bigottságot:))

/Az 'Albatrosz könyvek', az krimi-és tájéka sorozat volt, legszebb serdülőéveimben jutottam általuk Rejtőhöz, aki a legolvasottabb magyar író. A Delfin-könyvek, azok még ezek előtt voltak meg nekem, akkoriban még 'gyorstüzelő'ben /rövignagrágban/ brékeltem./

Guillaumimóza A-póling-er: Az albetosz

Előzmény: Ozagen (372)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.08 0 0 372
Van az albatrosznak karaja? :)))

Gyerünk, APT, nyomjad, csapjuk pofán az itt hentergő és kukkoló közízlést.

P. s.: Itten, az Internetto Klubban egyre inkább elterebélyesedik a kispolgár köldöknéző weimar-látomása. A sunnyogás. A lapulás a 6-os őrtoronynál, nem messze a disznóolaktól. Az epikureista ataraxia. A trendi unalom, szoft gecizgetés. (Nézz itten körbe, nézd a listát, mi van itt, mi sül itten éppen.)

Kétszáz évet várhatsz arra, hogy egy közmegszokások által megszorzott közmegszokás-nick itten nyit valami érdemlegesen értelmezhető topicot. El vagyok kámpicsorodva. Szégyellem magamat.

Előzmény: AgyProTézis (369)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.08 0 0 371
Igen, igen, a bankjegy! :)))
Előzmény: AgyProTézis (368)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.08 0 0 370
Láttam a Diszkótveri-n a bojtosúszójúakról filmet, hát, érhetnek még igazi meglepik bennünket ebben a században a biosz területén, mint az elmúltban a kémiából kinyőtt a kvandummeha-niksz../RejtőJenősen/

Képzeld, a bojtosok elevenszülők voltak-mutatták az emb/e/riókat-, az emlősök előtt már ikX milli jó évvel..nincs új a nap/alm/ alatt??

Emballagás

Előzmény: AgyProTézis (368)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.08 0 0 369
Az albetrosz, az majnem 'sirály'!:)
Hojsza-Halfarkas
Előzmény: Ozagen (367)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.08 0 0 368
Nekem csak Klauzulachiffrer meg Szintikreppford 'vót mög' eccőre:), egyébként Zrínit meg Balassit nemolvok mostanába, csak a jövendő €U-s határregime-et..:D

Komolyra:A boyne-i csata /ki fél róla beszélni?/ az még emléxek, a motiv, az egy későbbi időből származó __bankjegy__! volt, a jövendő pézügymin /-ré avanzsálandó perpill a novell kishőse/ szignójával..

A 'nyikorgó'ban volt még: Szurguti ördög /egy szibériai kövület-hüllő genetikusemlékezet-képeinek feltárása, EEG-szerű infotranszmisszióval-agygéppel/, ez ugrik be, mert valszeg ez volt a legérdekesebb..

A tiglincs-bigrincset nemtom..

Éljen: újmagy nyelvünk...

Előzmény: Ozagen (367)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.07 0 0 367
Dehogynem! A nyikorgó idegen az nagyon albatrosz! Asszem, a címadó novellát Alfred Bester írta, központi motívum a boyne-t csata, meg egy jövőből származó könyv, amivel nagyon sok pénzt lehet keresni (ez a motívum egyébként felbukkan a Vissza a jövőbe második részében).

Bestertől egyébként nagyon komálom a "Tigris, tigris"-t. Ízig-vérig romantikus sci-fi (romantika alatt jelen esetben az irodalomtörténeti fogalom analogonját értem.)

P. s.: Mi volt még a Nyikorgó idegenben? Kicsit kavarodnak bennem ezek a régi antológiák. Kaland a végeken: az neked megvolt?

Előzmény: AgyProTézis (366)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.04 0 0 366
Az "A nyikorgó idegen" sem rémlik? Az volt ám az áttörés nekem, a fikció felé. Addig csak kizárólagosan vulgár-vadracionális könyveket ettem. Maximum kalandos fikciókat-Verne, ez pedig több volt és más, mint a 'normálisak'.

Előzmény: Ozagen (365)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.03 0 0 365
No, ennek utánanézek. Semmire sem emlékszem.
Előzmény: AgyProTézis (363)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.01 0 0 364
Az én Bradburymet csak a címlapon dekorálta Würtz Á. László, egy tipikus arizonai út felett lebegő fantázia-ufóval..
Area 51
Előzmény: Ozagen (360)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.11.01 0 0 363
Kedves Oz!
Persze, novellafüzérek -a hetvenes évek legelejetájáról-, csak a főhős közös.. a bp.-i illetőségű Szakács nyomozó, ha yo emléxek. Van benne teleportációs kísérlet -ennek az eredménye volt egy sánta kecskebak váratlan megjelenése egy politúrozott asztalon-//lásd:Légy c. film-ek//, dimenzió-kifordítás/poz.-neg. görbület/, telekinézis rulettgolyóra:), és ami már meg is valósult:hangfrekvenciás moduláció-demoduláció.
A szövegkörnyezet hiteles, életszagú, falható:))
/pl. a szirénázó rendőrautó: Warszawa:)/
Előkeresem a könyvet.., az illusztrátor, már bejött:Engel Tevan István-nem tudom rokona-e a gyomai nyomdászfamíliának? A képei Chagall-osak, és nagyon jók.
Hali!
Előzmény: Ozagen (362)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 362
A "Kecskebak", nos az valami igazán régi könyv lehet. Sajnos csak a címe rémlik, de ha mondanál volna valamit a sztoriról... Vagy ez egy novelláskötet?
Előzmény: AgyProTézis (361)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.27 0 0 361
Nálam a fedlap megőrzött, alápakoltak erősen..Korga Gy. király volt annó..Olvtad ugye 'Kemény Dezső: A titokzatos kecskebak'-ot a Delfinkönyvek közül? Na, azok a legéletszagúbb, leghétköznapibban, a leghihetőbben megírt sci-fi történetek. Az illusztrátort most nem tudom, talán Engel Tevan...

Ligetit a szerzőként nem tudtam:(, a zene _fenomenálisan fenséges_.

Utcán jó könyvet találni-venni olyan, mint aranyat találni a s..árban..

Üdv.!

Előzmény: Ozagen (360)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.25 0 0 360
Krónikák: nekem megvan a '66-os első magyar kiadás, lopott portéka, csak a papírborítója hiányzik: a kolofonban olvasom, Korga György rajzolta. És nagyon régen áhítozom a papírborítóval teljes kiadásra. Ez a hajsza egyáltalán nem reménytelen. Leszoktam arról, hogy antikváriumokba járjak keresni efféle fontos dolgokat. Gyűjtőszenvedélyem néha kielégül akkor is, ha csak az utcákat járom, és bekukkantok néhány titkosnak nem nevezhető zugolyba. Az ilyen szerzemények becsesek számomra; soha nem kockáztatnám meg, hogy megvásárlásuk után utazótáskámba tegyem azokat.

P. s.: A Rajnai-féle Pirx-cuccnak szvsz semmi köze a Lem-féle Pirx-cuccokhoz. De a sci-fi témacsoportban a kérdés alaposan ki van tárgyalva.

2001.: de a zene sem semmi, Ligeti Györgytől a Requiem!!! Mondhatni: karaj. :)))

Előzmény: AgyProTézis (359)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.25 0 0 359
Kedves Oz!
A sárgulással várjál még, Bbury: €uropa Zsk.-második kiadmány, nyócvankettős..

A 'Pirx pilóta kalandjai' a tévéből/rend.:Rajnai/: csak rémálmaimban jöjjék elő! Nemtom milyen szép kis pénz húzott le róla annó, amikor csepegetette az akkoriban új, ma már közröhejes tv-filmtrükköket. Jó elvtárs lehetett.
A 2001 Űrodavissza, a pörgő csövescsonttal, na az volt a Király!!

Előzmény: AgyProTézis (358)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.24 0 0 358
Kedves Oz!
Csak a Tarkovszkíj közismert n-állam-nál sajna..
A Marsbéli..-t a könyvtár keménybe köttette, de papíros volt..
Az Alapítvány..okból nem is tudom pontyosan, h mellikett mentettem meg, majd mönnézöm.
Ser-düllő carramba /koromba/ még Botond-Bolics Györgyöt is olvtam, a címét nekkérdezd meg.
Egyébként elmondanám, hogy a fanti/sci-fi éppúgyanolyan /értékű-értékes/ műfaj __lehet__ ,mint az összes többi..Csak jól kell csinálni:).
Nem szeretnék a klasszikus-modern/ista/ párbajban /-Tűz!-elő!/álláspontyot foglalnyi, annál jobban szeretöm-értékelöm mind2-5.
Éljen a nAgyfül fEszti-válás __is__!
Előzmény: Ozagen (357)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.23 0 0 357
Visszatérés: az egy nagyon érdekes kísérleti regény (igen rég olvastam), de szerintem nem igazán sikerült cucc.

Solaris: melyik filmről kérdezel? A Tarkovszkij- vagy a Soderbergh-filmről?

Marsbéli Krónikák: ha az első kiadást szerezted meg (vászonkötés, papírborítóval), akkor elepedek az irigységtől.

Alapítvány és Birodalom: ha sci-fiben utazol, akkor a trilógia ismerete alapkövetelmény. Egyébként meg nem.

:)))

Előzmény: AgyProTézis (354)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.20 0 0 356
Reggel eszembejutott: Apollodórosz volt a szerző!!!:) //Csak akarni kell, és a mélytudat feldobja..//
Előzmény: AgyProTézis (355)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.10.19 0 0 355
A Görög mítoszokat egy vékony tematikus könyvben olvtam -hogy mely évben? vagy húsz éve..- a könyvet azóta sem találom, pedig kerestem. Keménypapírtáblás volt, szép halványrózsaszín volt, vagy csúnyássárga már nemtom. Szerző:üres halmaz:( Nehezen rágtam bele magam, de /akkor/emészthetetelennek találtam. Talán újra kellene olvasni, bár azt az ún. mély hagyományokat, ősi mítoszokat már nem benne vélem feltalálni, hanem korábbiakra visszavezetni.

Köszi a Lem-tippeket!:)

Előzmény: Ozagen (353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!