Keresés

Részletes keresés

minderbinder Creative Commons License 2002.10.07 0 0 34
"a "23 millio roman" utan egy balos ne jojjon az ellenkezojevel. "

Gondolom en lennek a balaos. Szoval hol jottem en MINUSZ 23 MILLIO ROMANnal. Egyaltalan. 23 millio romannak mi az ellenkezoje?

"egyebkent meg: az ellenzek dolga hogy kormanypoziciora torekedjen a rendelkezesere allo eszkozokkel, vagyis gyengitse a kormanyzat politikai pozicioit. "

Ha jol ertem, akkor acel erdekeben a politikaban minden megengedett. Akkor meg mit sir a szad, hogy a kormany ezt meg azt tett. Majd akkor panaszkodj ha bizonyitott torvenytelensegen kapod oket.

Előzmény: elemes (16)
minderbinder Creative Commons License 2002.10.07 0 0 33
Az enyem 42.38 %-kal lett tobb.
Előzmény: Törölt nick (18)
szabadsag hang Creative Commons License 2002.10.05 0 0 32
"Varga "elvtit" valahogy nem kapkodják a bankok, vajon miért nem?"

Azert nem te sokszor letiltott, mert
Varga "nem elvti" aki otthon lenne a Bokros Lajcsi, Zdeborszky, Suranyi es a tobbi elvtarsi felek szabadkomuves kapcsolatrendszereben.

Előzmény: Inus-Finus (28)
rosencrantzhu Creative Commons License 2002.10.05 0 0 31
"Szerinte az MSzP adorendszerenek egyik legnagyobb hibaja, hogy sokan bekerulnek a 40 %-os savba, es ezzel rosszul jarnak az emberek. Ez szintiszta demagogia mert

es...?
az ellenzeknek ez a dolga."

Ne haragudj elemes, de nem ez az ellenzék dolga. Ahogy a román vendégmunkások ügye is primitív volt, ugyanúgy ez is az. És egyik sem dícséri az éppen aktuális ellenzéket.
Ha az egyik nyilvánvaló hazugságért ennyire harapsz, akkor a másikra ne legyints rá, hogy ezt meg lehet tenni, mert ez az ellenzék dolga. Mert ui. ez is double standard.

Ugyanúgy persze, mint ahogy az is az (mielőtt erre felhívnád a figyelmemet), ha valaki az mszp románozását átvette, most meg a Vargán hüledezik.

8472-es faj Creative Commons License 2002.10.05 0 0 30
Mi a gond polgártársak/elvtársak? Eddig nem a 40%-os adósávba tartozott az "átlagkereset"?
Inus-Finus Creative Commons License 2002.10.05 0 0 29
Talán a marhanagy tehetsége avagy a túl gyors fenéknyaló fenéknyalóképessége miatt ?
A Fidesz-Kommunizmus tipikus képviselője.
A két éves költségvetés MARKOTÁNYOS ASSZONYA
Ha gondolja, ezért beperelhet !
üdv:
Pap Zsolt Péter
1026 Budapest,
Rhédey u.5
Inus-Finus Creative Commons License 2002.10.05 0 0 28
Hogy ezt miért nem én raktam fel ?
(A hapsit én mindig is egy kisvárosi OTP osztályvezető-helyettes képében látom)
Varga "elvtit" valahogy nem kapkodják a bankok, vajon miért nem ?
üdv:
soltika + Finci Kutya
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 27
ahogy nézem te sem...
Előzmény: maher (21)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 26
kösz. tudom. csak ez az agymosott nem képes ezt felfogni. azt hiszi az 50% bruttóra kapott 53%
nettót...
Előzmény: elemes (24)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 25
nem ötvenet az biztos. tudod a nettóból nem nehéz visszaszámolni a bruttót...

"Olyan ügyes vagy, mint az (mn) "szagemberei"!"

ott legalább vannak...

Előzmény: Hy (23)
elemes Creative Commons License 2002.10.05 0 0 24
jobbcsapott

tavolrol sem egyseges 50% brutto (alapber)emelest osztottak, siman elkepzelheto, hogy volt aki 70% emelest kapott, es volt aki 10-et.

nem tudom, hogy jo otlet-e volt-e a fidesz reszerol belekapaszkodni ebbe a "nem is 50 csak 42" dumaba, mert a 42 is nagyon sok. a regi szep inflacios idok (96) beremeleseit idezi -- es sajnos valamit visszahoz az inflaciobol is.

szerintem sokkal jobb kampany lett volna ha azt mondja: az MSZP kormany ismet nyugati hiteleket vesz fel, hogy az emberek eletszinvonalat javitsa -- lattuk, hogy ez hova vezetett a 80-as evekben. jeee, meg az ember is ugyanaz (medgyessy).

Előzmény: Törölt nick (18)
Hy Creative Commons License 2002.10.05 0 0 23
Te csak jobban tudod mennyit kapott az én nejem!
Gratula!
Olyan ügyes vagy, mint az (mn) "szagemberei"!
Előzmény: Törölt nick (13)
elemes Creative Commons License 2002.10.05 0 0 22
Ha a magyarok kozul ennyien jonni akarnak, akkor vajon hany roman gondolja azt, hogy o is koveti honfitarsaink peldajat!? - gondolhatta az mszp

persze, ez a vegytiszta demagogia, romanellenes kampanykent implementalva.

mondom: ellenzeki pozicioban levo parton az idei valaszasi kampanyt kovetoen a demagogiat szamonkerni gyermeteg lelekre vall.

feltetlen valos lett volna, ha a fidesz es az mdf allitasai igazaknak bizonyultak volna a hataron tuli magyarok vagyairol es terveirol

ha teszemazt a hataron tuli magyarok tizezerszamra jelennek meg (a statustorveny hatasara) munkat vallalni, a romanok akkor sem jonnek -- szamukra sokkal kezenfekvobb olaszorszagba es franciaorszagba menni dolgozni: a nyelvi problemak minimalisak, a fizetes meg jobb. van s a ket emlitett orszagban vagy felmillio roman feketemunkas.

a 23 milka romannal valo fenyegetozes (amelyet az MSZP vezerkar minden megmondoembere megismetelt, napi valtasban) szep tiszta xenofob demagogia volt. a fidesz egyelore csak a joleti demagogiaban utazik. abbbszolut fuggetlenul vargamisi szakmai kvalitasaitol.

En lacsa szakmai kvalitasait sem kerdojelezem meg, annak ellenere, hogy egyre durvabb penzugyi lepesekhez adja nevet es tamogatasat, mikozben neki kellene osszefognia es kordaban tartania a penzugyeket. Amikor az mszp gyozott, azt mondtam, semmi gond, ezek is normalis emberek, nagy a szajuk, de a gazdasagot viszik tovabb azon a nem tul szeles uton, amit az EU csatlakozas stb kijelol. ugy latszik tevedtem.

Előzmény: sashimi (17)
maher Creative Commons License 2002.10.05 0 0 21
Minek? A Misike félék úgyse próbálják megérteni a dolgokat, nekik a szardobálás a szerepük. Olvass gazdasági lapokat.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.05 0 0 20
ha kifejtenéd, mire gondolsz... mert ez így nem igazán érthető...
Előzmény: maher (19)
maher Creative Commons License 2002.10.05 0 0 19
Azon röhögök, hogy most szarozhatnak bármennyit a Varga félék a parlamentben és egyebütt, de mekkora pofára borulás lesz itt 2004 környékén, monjduk csak az Eva miatt is.
Akkor nehéz lesz majd arról rizsálni, hogy úgy szar az egész, ahogy van.
Kiváncsi vagyok mit mondanak majd...
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 18
szerintem a nyj. utáni adókedvezményt és a 3000 alkalmazottid kihagytad :). az enyém a jó összeg.

"Az 50 %-os fizetesemelesben reszesulok peldaul kb. 42-43 %-kal tobb netto fizetest kapnak."

szerintem 27,5%-al kapnak többet... nem mindegy...

Előzmény: minderbinder (14)
sashimi Creative Commons License 2002.10.04 0 0 17
Kedves elemes, en is azt mondom, hogy fontos elismerni, hogy az mszp tenyleg tevedett. Tevedett abban, hogy elhitte a fidesz es mdf azon allitasat, hogy a hataron tuli magyarok egyik legfontosabb, tomeges kivansaga a statustorveny altal biztositott munkavallalasi lehetoseg. Ha a magyarok kozul ennyien jonni akarnak, akkor vajon hany roman gondolja azt, hogy o is koveti honfitarsaink peldajat!? - gondolhatta az mszp, s nehezen bar, szomoru szivvel, de felhivta a hazai kozvelemeny figyelmet arra az akut veszelyre, mely feltetlen valos lett volna, ha a fidesz es az mdf allitasai igazaknak bizonyultak volna a hataron tuli magyarok vagyairol es terveirol.

Demagogia rulez!

sashimi

Előzmény: elemes (16)
elemes Creative Commons License 2002.10.04 0 0 16
a "23 millio roman" utan egy balos ne jojjon az ellenkezojevel.

egyebkent meg: az ellenzek dolga hogy kormanypoziciora torekedjen a rendelkezesere allo eszkozokkel, vagyis gyengitse a kormanyzat politikai pozicioit.

az mszp joleti rendszervaltast es osztogatast hirdetett a kampanyban es ezzel nyert is. az ellenzek jelenleg mast sem tesz, csak a demagog kampanyigereteket keri szamon a kormanyon.

Előzmény: minderbinder (15)
minderbinder Creative Commons License 2002.10.04 0 0 15
"es...?
az ellenzeknek ez a dolga. "

Mi, a demagogia? Sajatos felfogas.

Előzmény: elemes (11)
minderbinder Creative Commons License 2002.10.04 0 0 14
Valahol valami nem stimmel.

Ha az adot, tb-t nyugdijjarulekot figyelembe veszed, akkor az emlitett emeles elotti netto fizetesnek 57431 Ft-nak az emeles utaninak meg 79505-nek kellene lennie. Ez 38 %-os netto fizetesemelest jelent. ha hozza veszem, hogy a 79505 ugy van szamolva, hogy egesz evre 135800 Ft brutto jovedelem van feltetelezve, akkor nyilvan adovisszateritesre lesz majd jogosult az illeto, ami valahova 41 % kozelebe emeli a most kapott netto emeleset. Ez ugy gondolom nem rossz, kulonosen az elmult siralmas 4 ev utan. Az meg, hogy a netto emeles nem 50%, teljesen termeszetes, a savos rendszerbol kovetkezik.

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 13
nagyon örülök neki :). én egy konkrét példát számoltam ki. amúgy a nejed bruttóban mennyit kapott? ugye volt aki 70-80%-ot...
mert bruttó 50%-ból nem kaphatott nettó 53-at...
(hacsak el nem számolták a bérét (pl. megkapta a 9eft-ot, amiből majd év végén fizethet vissza, esetleg eddig is sok volt a fizetése és elérte a járulékplafont :)...
Előzmény: Hy (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.04 0 0 12
nem tévedtem. én a jelenlegi bérét számoltam ki, amit most októbrben kap kézhez az új fizetéséből. te már a jövő évi adótáblával számoltál...
Előzmény: Droopy (8)
elemes Creative Commons License 2002.10.04 0 0 11
Szerinte az MSzP adorendszerenek egyik legnagyobb hibaja, hogy sokan bekerulnek a 40 %-os savba, es ezzel rosszul jarnak az emberek. Ez szintiszta demagogia mert

es...?
az ellenzeknek ez a dolga.

Előzmény: minderbinder (-)
Hy Creative Commons License 2002.10.04 0 0 10
Csak, hogy tudd: nejem netto bére szeptemberben a megelőző haviak 153,52%-a.
Ez tény.
Nem kérdés.

Ja, hogy tudd, munkaviszonya 2002.08.01-én volt XXX év.

Előzmény: Törölt nick (5)
nulladik Creative Commons License 2002.10.04 0 0 9
Ha hallgattál volna, ...
(Nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, munkavállalói járulék - hallottál már róluk?)
Előzmény: Droopy (8)
Droopy Creative Commons License 2002.10.04 0 0 8
Csak egy kis szamolas:
135800 egy evre:1629600
Adoja
egyszer a 650000 20%-a
azaz 130000 Ft
egyszer a 1350000 es 650000 kulonbsegenek 30%-a
azaz 210000 Ft
maradt 1629600 es 1350000 kulonbseg 40%-a
azaz 111440 Ft

Összes ado:451440 Ft
Maradt:1178160 Ft/év
Ami 98180 Ft/ho nettó

Csak majdnem 20000 Ft-ot tevedtel :)

Droopy

Előzmény: Törölt nick (3)
kiski Creative Commons License 2002.10.03 0 0 7
Ezért nem szerencsés keverni az adóügyeket a szociális ügyekkel.

Ugyanis valóban előfordulhat, hogy valakinek növekszik az adóalapja, ezért elesik bizonyos szociális adókedvezményektől. Emiatt úgy érzi, kitoltak vele, pedig csak innentől kezdve egyszerűen elesett egy szegénységi pótléktól, hiszen már nem szegény.

Előzmény: Törölt nick (3)
lajafix Creative Commons License 2002.10.03 0 0 6
Hát olyan 0 is szeretne lenni...
Előzmény: bippo (1)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 5
ja. a "hány százalék lesz a pedagógusok 50%-ból" topicból idéztem, konkrét adatok alapján...

amúgy te zseni vagy? mert ha jól emlékszem pálinkásról is kijelentetted, hogy nulla...

azért ennyi mindenhez nem érteni. közgazdaságtan, fizika, politika...

Előzmény: Törölt nick (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!