Váz: Canon EOS 10D
Vaku: Canon SpeedLite 550EX
Obi: Canon EF 28-135 IS + nagylátószög (ebben nincs tapasztalatom)
A többi értelemszerű.
Én is Nikon párti voltam, míg meg nem ismertem a Canon-t. De ez alkat függő. Ha van lehetőséged, próbáld ki mindkettőt. Végülis mindkettővel lehet jó képeket készíteni, ezen a szinten már nem a technika a szűk keresztmetszet.
Tulajdonkepp en eddig ugy voltam vele, hogy a Nikon az a fenykepezogepek netovabbja. Minden komolyabban fotozo emberkenel ilyet lattam, es ez szerintem egy tenyleg olyan ceg ami direkt erre van raallva. Semmi gondom a Canonnal, csak a 2 ceg profilja reszben fedi 1mast (a Canon mellette meg 1000 masik dolgot csinal), es nekem jobban fekszik az, hogy a Nikon az meg 'csak fotozas', de ugy gondolom, hogy azt mesterfokon.
Es most jott nekem egy munkalehetoseg, amihez 1m Ft koruli ertekben kellene osszeallitanom egy
- gepvaz (d100+elemtartora gondoltam)
- vaku (Nikon SB-50DXre gondoltam)
- obik (Nikkor G 28-80 es G 70-300)
- memkartyak (CF 512 es 128)
- szurok az obikhoz (Hoya - UV, Sky, CirkPolar)
csak egy gondolat, flameet nem akarok, sem vallásháborút, de ha még nincs nikon vázad, biztos hogy ez a legjobb választás?
hú, nekem ne ugorjatok :-)
Canonra gondoltál már? ha v a l a h a is át akarsz térni digitális slr-re, jóól gondold meg most, amig nincs vázad!! mert az üveggyüjteményed többet fog érni elöbb-utóbb, mint a váz, és akkor már nem tudsz könynen átállni.
A canon csinál digivázat amatör áron/kategóriában is - képminösége azonos a félprofiéval! a tökprofi pedig csak érzékelö méretben tér el. A nikon vagy két év alatt lépett egyet elöre.
a canon szárnyal pénzügyileg (tehát tud fejlesztésre költeni, a nikon veszteséges. A c jelenleg vagy 2 évvel rár a n elött digit technológiában.
Mivel a sigmákról kérdeztél: az olcsó s-ek vacakok egy gyári obihoz viszonyitva. a hiperdrágák fej-fej mellett.
En vennek majd 2 db objektivet a (jovendobeli) Nikonomhoz, csak nem tudom hogy milyenek legyenek. Ami fix: autofokuszos zoomobik legyenek...
Persze a valasztas az a celtol fugg, en ugy gondoltam hogy egy eleg nagy tartomanyt le tudnek fogni egy 28-80as es egy 70-300assal. Egyenlore (nem nagy)epuletek (paraszthazak) es azok reszleteinek (faragasok, veranda, mittomen...) fotozasa a cel, de kesobb univerzalisabban is hasznalnam....
Arra gondoltam, hogy legyenek akkor már Nikonok az obik is, de mostansag futottam ossze par Sigmaval, es kicsit meginogtam...
koszi a sok tanacsot.
Lehet meg nem derult ki en Londonban vagyok Ebayen nem talaltam hasznalhatot csak egy kisvaros fotosbizomanyiban Ł450-ert de a fene tudja mindig maximalizalok aztan ra kell jonni hogy a kulombseget ugyis csak a kremje veszi eszre:o) eleg nekem $150-200 apo macroS
QQ!
használtan nézd meg az ebayon, ill. nézz meg külhoni lapokat (majd írom a címeket), én találtam már 740$ - ért is (kb. 170 000+vám+posta - 220E - re jön ki (HUF - ban)- ha nem kezdik el kavargatni a sz..t a pénzügyesek, akkor talán ennyi is marad...
hsoma
Bocs ha megbántottalak, ma egész nap szabadkozok... :( Apám azt mondta nekem az üzletekkel kapcsolatban, hogy amíg lószar van, veréb is akad. És én is eszerint üzletelek, szóval biztos vagyok benne, hogy el tudod adni majd valakinek. És mielőtt megint megsértődnél, semmi párhuzam nincs a lószar és az obid között, ezt remélem érzed!
Nézd, nincs ezen mit lamentálni. Én 120-ért vettem, napellenzővel, 110 az utolsó amiért eladom. Menj ki, oldd meg, vegyél napellenzőt is hozzá. Én lusta voltam, más is lehet az.
Kicsit soknak találom ezt a 115-öt, mert 579 euró a sógoroknál, és abból visszajön az adó, tehát 120e körül van az új. Szerintem ennél jóval olcsóbban kéne adni használtan, persze tudom hogy senki sem akar rajta sokat bukni, szóval nehéz ügy.
Tényleg szép lehet a rajzolata, ha ezen a képen is túltesz, amit belinkeltél. :)
utánanéztem: a te helyedben nagyon gyorsan lecserélném:
1, a Sigma fényereje: 4.0 (fix fényerő),
Canon: 4.0-5.6
2, a Sigma fókusztartománya kevésbé széles (bár ennek ma már egyre kissebb a jelentősége),
3, tanárom azt mondta, hogy: "A fotózásban szinte mindent kilóra kell venni", szerintem az objektívek ebbe a 'kilóáru' csoportba tartoznak, tehát:
Sigma tömege: 3.05 lb (kb. 1.4kg)
a Canoné: 1.05 lb (kb. 0.45kg)
4, az ár: Sigma: 800$ (www.bhphoto.com)
Canon: 165$ (www.bhphoto.com)
5, ha jól látom: a Sigmának van állványcsatlakozója, a Canonnak pedig nincs
6, nagyítás v. leképezési arány: Sigma: 1:5
Canon: 1:4
Továbbá: Sigma: HSM motor (nagyon halk), és csak 1-2 éve konstruálták (EX jelzés)--
Egyedüli előnye a C.-nak a rövidebb fókusztáv (de hát erre való a Macro), vagyis: a Sigma technikában kilométerekkel veri a C. - t (mielőtt vki megvádolna, hogy lenyeltem egy-két katalógust, bevallom, hogy ezeket most szedtem le a netről, és pár nap múlva csak nézek, hogy mi van, ha megkérdezik ugyanezt)
mielőtt azonban végleg döntenél: mindenképp nézd meg a bolt(ok)ban (pl. Hama Magyarország), vagy, ami még jobb: próbáld felvenni a kapcsolatot olyan személyekkel, akiknek van ilyen obijuk (nem lesz könnyű)
Én is már egy ideje kinéztem magamnak a 100-300/4-et. Elég sok review-t olvastam róla, és mindenhol az írták, hogy elképesztően éles, torzításmentes stb. szóval profi optika, még elviselhető áron. Ja, és az 1,4-szerezővel is megy az AF, csak lassabban (a teszt szerint, nem tudom, milyen vázzal).
A 120-300-ról is ugyanilyen jókat írtak, csakhogy az 2x ennyibe kerül, és szerintem dögnehéz. Kezemben nem volt, de hát 1,5 kg vs. 2,5 kg.
Az Eos topicban tettem fel kérdéseket a minap teleobjektíveket illetően. Az eltelt időben én is a Sigma 100-300/4 obiját találom a legjobb vételnek, bár a Sigma 120-300/2.8 is nagyon vonzó. Csak az előbbi 900 EUR, míg az utóbbi 2500 Eur.(A 135-400 már 500 EUR alatt is kapható!)
A fentebb említett Sigma 100-300 valóban, láthatóan jobb a Canon 75-300 usm is objektívemnél???
Érdemes lecserélnem?
Ebben a topicban már én is feltettem már ezt a kérdést, válaszokból, tesztekből okulva a 100-300mm/f:4 EX jelű Sigmát ajánlom (ez még belefér az általad megjelölt ártartományba).
A 135-400mm - est nagyon leszólják (pl.: www.photodo.com 2.8 pont - ot adott neki az 5 - ös skálájáról), az ára is gyanús (www.bhphoto.com: 499$/!!!/), két előnye a visz. kicsi torzítás és az APO tulajdonság.
Úgy látszik, más irányból közelítjük meg a kérdést.
Az én luxusdolgaim: :-) egy évvel ezelőtt vettem az EOS 5 vázat használtan, a nyáron pedig az obit. Addig is amit használtam -és még most is üzemben tartott- luxuscikkek: Revue ML (Practika MTL 5B) gépváz, Revuenon 1,8/50 (Pentacon 1,8/50) obi, ezek huszonévesek. Dölux: használt 2,8/135 Pentacon, majd 3,5/135 Sonnar obi 10-12 eFt, a Hama Star 45 állvány (ez új) ~9.000,- (a Szegeden kapható egyik legmasszívabb, nyista Manfrotto), 3 db napfény izzó, darabja 300 alatt. Ja, meg egy szintén huszonéves vaku a Prakticához, a Canonhoz még nincs. Szóval ne féltsw attól, hogy egy komplett stábbal vonulnék ki fotózni. :-) Azaz :-(
Az 50-es obi pedig nagyon jó; a jó rajzolaton kívül -ami általában jellemzi a fix ötveneseket- IMHO megtanítja az embert fotózni.
Tökéletes állapotban van, 115-ért hajigálom (kicsit többért vettem).
De azért, hogy ne gondoljátok, hogy ellendrukker vagyok a 70-200/4 L -nél, föltettem egy képet valakinek megmutatni, még egy napig fönn hagyom. Módosítatlan kép, persze a RAW konverter azért megfelelően volt beállítva (remélem). Érdemes elnézegetni a rajzát, a mélységélességét (kicsi) a haj, a két szem, a kapucni mélysége, 200mm-, f4-nél. D60, cca 5m-ről.
egy bő portré ilyen lesz vele
Tudtok mondani webcimet ahol magyar hasznaltobjektiv arak vannak?
Hasznal valaki Sigma 70-300 APO MacroS-t? vagy 135-400APO-t?
Vagy valami telezoom 150000ig?