Keresés

Részletes keresés

harm2 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 253

"Csak épp nem mindegy miből rekeszelsz kettőt-hármat, 2,8-ból, vagy 5,6-ból."

Tipikus példa a 2,8/135 Pentacon és a 3,5/135 Sonnar esete. Ránézésre az ember a Pentaconra szavazna, mert egy blendével tágabb; csakhogy le kell rekeszelni legalább 5,6-ig de inkább 8-ig, hogy elfogadható képet adjon, de még mindig lágyít. Ehhez képest a Sonnar használható 3,5-ön is, 5,6-on már tűéles. Akkor most melyik obinak van nagyobb (ki)használható fényereje? Melyik obit használhatod tágabb blendével? Na persze 9x13-as nagyításnál még nem szembetűnő a különbség a két obi között.

"Meg aztán ha kell a teljes nyílás, mert nincs fény, és képet kell csinálnod, kit érdekel hogy rajzol?"

Hát ha téged nem érdekel, hogy egy obi hogy rajzol, akkor kompaktnál jobb gépet ne vegyél. Fölösleges. Viszont ha kevés a fény, van már vaku. Sőt nagyobb vaku is. Vagy gyorsabb film. Esetleg állvány. IMHO ha kevés a fény, azzal még tudok valamit kezdeni, fel tudok rá készülni, tudok mérlegelni; viszont ha szar az obim, avval nem tudok mit kezdeni, azt nem tudom kiküszöbölni.

Előzmény: Vincent (247)
timartom Creative Commons License 2003.11.20 0 0 252
timartom Creative Commons License 2003.11.20 0 0 251
Ha valakit érdekel makro objektív összehasonlító teszt

Tamron 90, 180
Sigma 50, 105, 180
Canon 50, 65, 180

Koen_brader Creative Commons License 2003.11.20 0 0 250
bocs: 24-85
Előzmény: Koen_brader (249)
Koen_brader Creative Commons License 2003.11.20 0 0 249
Allitolag a NIkon 24-82 optikailag jobb mint a 24-120.
Előzmény: Safo (241)
hsoma Creative Commons License 2003.11.19 0 0 248
Steve (the Great)!
Nagyon kössz!!
(remélem, mostmár egyenesbe jön a kis&középtele 'projectem').
hsoma
Előzmény: Steve the Great (246)
Vincent Creative Commons License 2003.11.19 0 0 247
Csak épp nem mindegy miből rekeszelsz kettőt-hármat, 2,8-ból, vagy 5,6-ból. Meg aztán ha kell a teljes nyílás, mert nincs fény, és képet kell csinálnod, kit érdekel hogy rajzol?
Előzmény: harm2 (242)
Steve the Great Creative Commons License 2003.11.19 0 0 246
Vagyis ezt:
http://www.popphoto.com/article.asp?section_id=2&article_id=624
Előzmény: Steve the Great (245)
Steve the Great Creative Commons License 2003.11.19 0 0 245
Ezt találtam neked. A forrás minőségéről viszont elképzelésem sincs...
Előzmény: hsoma (243)
timartom Creative Commons License 2003.11.19 0 0 244
Úgy látszik hogy ez az obi nem csak az én álmom :)

Egyszer kipróbáltam a Pálvölgyiben, nekem nagyon tetszett. Ugyan nem egy könnyű darab, de elég jó fogása volt. Érdekes, hogy könnyebb és kisebb mint a Sigma 300/f 2.8.

A lényegről az optikai tulajdonságról csak olvasmányok alapján tudok írni. A teszteket amiket olvastam elég jókat írtak.

Ha jól emlékszem a FotoArt-ban van egy cikk melyben egy házaspár a Benelux államokban tett utazásról írt és az egyik elvitt és használt obi pont egy 120-300-as volt. Képek is vannak az obival.

Előzmény: hsoma (243)
hsoma Creative Commons License 2003.11.19 0 0 243
Kedves Mindenki!

Egy kérdésem lenne: SIGMA 120-300mm/f:2.8 EX APO IF HSM AF (huu, ez egy kicsit sok volt így egyszerre...); vélemények - ellenvélemények, tesztek, fotók, tapasztalatok.

Üdv: hsoma

harm2 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 242

"a Tamron mellet a nagyobb fényerő és a jobb árfekvés szól."

Előrebocsátom, hogy Canonos és Prakticás lévén nem sokat konyítok a Nikonokhoz, de arra már rájöttem, hogy hiába nagyobb egy obi fényereje, ha le kell blendézni ahhoz, hogy elfogadható képet adjon. Ezt nem konkrétan erre az obira mondtam, csak úgy általánosságban.

Előzmény: Safo (241)
Safo Creative Commons License 2003.11.18 0 0 241
A segítségeteket szeretném kérni. Egy jó zoom alap objektívet szeretnék venni D100-hoz. Portré készítése fontos szempont.
Most két lehetőségen gondolkodom: Nikon 24-120 f/3.5-5.6D VR vagy Tamron 28-75 f/2.8 XR DI.
A Nikon mellett VR funkció és a nagyobb átfogás a Tamron mellet a nagyobb fényerő és a jobb árfekvés szól.
Mit javasoltok?
timartom Creative Commons License 2003.11.18 0 0 240
A nyitott rekeszen kívül (ott sem volt vészes) én nem tapasztaltam. Az igaz, hogy 24*36-ra nem nagyítattam még vele készült képet, de dián vetítve egyáltalán nem volt látható.

Ez a szűrős dolog nagyon erős :)

Előzmény: nikone (233)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 239
köszi, van egy 28-135 ahogy irtam is, ezért kb 135-300 kéne.

uj link nyelvet jól ;-)) beszélöknek:
http://mujweb.atlas.cz/www/ivan_miksik/lenstest.htm
ami tetszik benne: összesitett teszteredmények egy halom cuccra.

Előzmény: handras (237)
mr.sanders Creative Commons License 2003.11.18 0 0 238
Hello! Bocs, hogy ide is beírom, de sürgősen eladó egy teljesen új Canon 70-200/4L USM. ára: 210e ft. 20/9707837
üdv!
handras Creative Commons License 2003.11.18 0 0 237
Tamron 28-200 ??
Előzmény: Törölt nick (235)
xgab76 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 236
Canon 90-300. Optikailag úgy tudom, hogy megegyezik a 75-300-al (200 fölött pocsék). Ha érdekel, nekem van is egy (DC motoros).
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 235
Hát ahány obiteszt, annyiféle :-)

Kérdeznék:

Canon Eos-hoz milyen telezoomot ajánlotok? L-re nincs pénz persze. Cél: általános.
EF 75-300 és EF 100-300-ról vannak adatok, a 100-300 jobb mechanika, valamivel jobb optika.
Más alternativa?
Láttam egy Tokina At-X 80-400-at, tesztképen a 200 is halo effektes.
Más ötlet? 135-300 átfogás elég lene.

Előzmény: timartom (232)
nikone Creative Commons License 2003.11.18 0 0 234
faboferi
szia, köszi megkaptam, és nagy élvezettel olvastam. (A zember gyereke mindig teljesen odavan, ha szakember is megerősíti, hogy beszerzési ösztöneinek tárgya egész jó.) Hétvégére remélem a kezemben lesz, majd kereslek.
üdv: nikone
Előzmény: faboferi (230)
nikone Creative Commons License 2003.11.18 0 0 233
timarton
szia, pontosan az érdekelne, hogy 24*36-on mit jelent a nem komoly vinyettálás? Nem nyitott rekeszre gondolok, hanem egy középértékre. (Az egyik külföldi szaklap egekbe emelte ezt az obit, és átlagosnak ítélte a vignyettálását, míg a másik olyan szűrőt ajánlott hozzá, amelyiknek szürke folt van a közepén.) Véleményed?
nikone
Előzmény: timartom (227)
timartom Creative Commons License 2003.11.17 0 0 232
Megnéztem a linket érdekes, csak kár, hogy 1995-ös évben kapható obik vannak benne (legalábbis én nem láttam újabbakat).

Azon viszont jókat derültem, hogy ugyanazokat az obikat különböző tesztelők teljesen más értékre hoznak ki. pl. a Leica 180/2.8-as az egyik helyen a top volt kb. 100 lencse között, másutt meg, jó ha bejutott a középmezőnybe.

Ennyit az objektív objektív :) tesztelésekről...

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 231
lencseteszt linkgyüjtemény:

http://www.republika.pl/mparvi/testy_ang.htm

mulassatok jól :-)

faboferi Creative Commons License 2003.11.17 0 0 230
Nikone, emil ment.
KerGe Creative Commons License 2003.11.16 0 0 229
Köszi szépen, akkor megnyugodtam, hogy nem egy rossz vétel. :)
Előzmény: timartom (227)
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 228
elnézést a duplázásért :(
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 227
Egy éve használok ilyet, vegyesen filmes és digi gépen. Csak ajánlani tudom, jó kontraszt, szép rajz jellemzi , és igazán komoly vignyettálást sem lehet észrevenni (főleg nem a digi gépen).

Szerintem nagyon jó felépítésű masszív obi. Picit hangos az AF (és egyszer -10 fok alatt nem volt hajlandó üzemelni, addig amíg melegre nem került).

Obi elé szűrőt nem fogsz találni (legfeljebb Cokin profit). Hivatalosan az obi mögé lehetne zselés szűrőt tenni (itthon még a Hama képviselője sem tudott szerezni), bár az is igaz hogy ott pedig CP szűrőt nem lehet használni.

Összegezve én nagyon szeretem és csak ajánlani tudom.

Előzmény: KerGe (225)
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 226
Egy éve használok ilyet, vegyesen filmes és digi gépen. Csak ajánlani tudom, jó kontraszt, szép rajz jellemzi , és igazán komoly vignyettálást sem lehet észrevenni (főleg nem a digi gépen).

Szerintem nagyon jó felépítésű masszív obi. Picit hangos az AF (és egyszer -10 fok alatt nem volt hajlandó üzemelni, addig amíg melegre nem került).

Obi elé szűrőt nem fogsz találni (legfeljebb Cokin profit). Hivatalosan az obi mögé lehetne zselés szűrőt tenni (itthon még a Hama képviselője sem tudott szerezni), bár az is igaz hogy ott pedig CP szűrőt nem lehet használni.

Összegezve és nagyon szeretem és csak ajánlani tudom.

Előzmény: KerGe (225)
KerGe Creative Commons License 2003.11.14 0 0 225
Sziasztok!

Valaki tud valami infót mondani nekem erről az obiról: Sigma AF 15-30/3,5-4,5EX DG

Ha esetleg valaki használt már ilyet nagyon megköszönném a véleményét, mert ilyesmit néztem ki magamnak karira. :)

nikone Creative Commons License 2003.11.14 0 0 224
Azannya mindenét! Még a végén csődbe megy itt nekem! Veszek is egy Nikon optikát (használtat) hamarosan, hátha azzal segítek rajtuk!
Egyébként minden stimmel, amit írtál. Sajnos.
nikone
Előzmény: Törölt nick (223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!