Keresés

Részletes keresés

timartom Creative Commons License 2003.11.20 0 0 252
timartom Creative Commons License 2003.11.20 0 0 251
Ha valakit érdekel makro objektív összehasonlító teszt

Tamron 90, 180
Sigma 50, 105, 180
Canon 50, 65, 180

Koen_brader Creative Commons License 2003.11.20 0 0 250
bocs: 24-85
Előzmény: Koen_brader (249)
Koen_brader Creative Commons License 2003.11.20 0 0 249
Allitolag a NIkon 24-82 optikailag jobb mint a 24-120.
Előzmény: Safo (241)
hsoma Creative Commons License 2003.11.19 0 0 248
Steve (the Great)!
Nagyon kössz!!
(remélem, mostmár egyenesbe jön a kis&középtele 'projectem').
hsoma
Előzmény: Steve the Great (246)
Vincent Creative Commons License 2003.11.19 0 0 247
Csak épp nem mindegy miből rekeszelsz kettőt-hármat, 2,8-ból, vagy 5,6-ból. Meg aztán ha kell a teljes nyílás, mert nincs fény, és képet kell csinálnod, kit érdekel hogy rajzol?
Előzmény: harm2 (242)
Steve the Great Creative Commons License 2003.11.19 0 0 246
Vagyis ezt:
http://www.popphoto.com/article.asp?section_id=2&article_id=624
Előzmény: Steve the Great (245)
Steve the Great Creative Commons License 2003.11.19 0 0 245
Ezt találtam neked. A forrás minőségéről viszont elképzelésem sincs...
Előzmény: hsoma (243)
timartom Creative Commons License 2003.11.19 0 0 244
Úgy látszik hogy ez az obi nem csak az én álmom :)

Egyszer kipróbáltam a Pálvölgyiben, nekem nagyon tetszett. Ugyan nem egy könnyű darab, de elég jó fogása volt. Érdekes, hogy könnyebb és kisebb mint a Sigma 300/f 2.8.

A lényegről az optikai tulajdonságról csak olvasmányok alapján tudok írni. A teszteket amiket olvastam elég jókat írtak.

Ha jól emlékszem a FotoArt-ban van egy cikk melyben egy házaspár a Benelux államokban tett utazásról írt és az egyik elvitt és használt obi pont egy 120-300-as volt. Képek is vannak az obival.

Előzmény: hsoma (243)
hsoma Creative Commons License 2003.11.19 0 0 243
Kedves Mindenki!

Egy kérdésem lenne: SIGMA 120-300mm/f:2.8 EX APO IF HSM AF (huu, ez egy kicsit sok volt így egyszerre...); vélemények - ellenvélemények, tesztek, fotók, tapasztalatok.

Üdv: hsoma

harm2 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 242

"a Tamron mellet a nagyobb fényerő és a jobb árfekvés szól."

Előrebocsátom, hogy Canonos és Prakticás lévén nem sokat konyítok a Nikonokhoz, de arra már rájöttem, hogy hiába nagyobb egy obi fényereje, ha le kell blendézni ahhoz, hogy elfogadható képet adjon. Ezt nem konkrétan erre az obira mondtam, csak úgy általánosságban.

Előzmény: Safo (241)
Safo Creative Commons License 2003.11.18 0 0 241
A segítségeteket szeretném kérni. Egy jó zoom alap objektívet szeretnék venni D100-hoz. Portré készítése fontos szempont.
Most két lehetőségen gondolkodom: Nikon 24-120 f/3.5-5.6D VR vagy Tamron 28-75 f/2.8 XR DI.
A Nikon mellett VR funkció és a nagyobb átfogás a Tamron mellet a nagyobb fényerő és a jobb árfekvés szól.
Mit javasoltok?
timartom Creative Commons License 2003.11.18 0 0 240
A nyitott rekeszen kívül (ott sem volt vészes) én nem tapasztaltam. Az igaz, hogy 24*36-ra nem nagyítattam még vele készült képet, de dián vetítve egyáltalán nem volt látható.

Ez a szűrős dolog nagyon erős :)

Előzmény: nikone (233)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 239
köszi, van egy 28-135 ahogy irtam is, ezért kb 135-300 kéne.

uj link nyelvet jól ;-)) beszélöknek:
http://mujweb.atlas.cz/www/ivan_miksik/lenstest.htm
ami tetszik benne: összesitett teszteredmények egy halom cuccra.

Előzmény: handras (237)
mr.sanders Creative Commons License 2003.11.18 0 0 238
Hello! Bocs, hogy ide is beírom, de sürgősen eladó egy teljesen új Canon 70-200/4L USM. ára: 210e ft. 20/9707837
üdv!
handras Creative Commons License 2003.11.18 0 0 237
Tamron 28-200 ??
Előzmény: Törölt nick (235)
xgab76 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 236
Canon 90-300. Optikailag úgy tudom, hogy megegyezik a 75-300-al (200 fölött pocsék). Ha érdekel, nekem van is egy (DC motoros).
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.18 0 0 235
Hát ahány obiteszt, annyiféle :-)

Kérdeznék:

Canon Eos-hoz milyen telezoomot ajánlotok? L-re nincs pénz persze. Cél: általános.
EF 75-300 és EF 100-300-ról vannak adatok, a 100-300 jobb mechanika, valamivel jobb optika.
Más alternativa?
Láttam egy Tokina At-X 80-400-at, tesztképen a 200 is halo effektes.
Más ötlet? 135-300 átfogás elég lene.

Előzmény: timartom (232)
nikone Creative Commons License 2003.11.18 0 0 234
faboferi
szia, köszi megkaptam, és nagy élvezettel olvastam. (A zember gyereke mindig teljesen odavan, ha szakember is megerősíti, hogy beszerzési ösztöneinek tárgya egész jó.) Hétvégére remélem a kezemben lesz, majd kereslek.
üdv: nikone
Előzmény: faboferi (230)
nikone Creative Commons License 2003.11.18 0 0 233
timarton
szia, pontosan az érdekelne, hogy 24*36-on mit jelent a nem komoly vinyettálás? Nem nyitott rekeszre gondolok, hanem egy középértékre. (Az egyik külföldi szaklap egekbe emelte ezt az obit, és átlagosnak ítélte a vignyettálását, míg a másik olyan szűrőt ajánlott hozzá, amelyiknek szürke folt van a közepén.) Véleményed?
nikone
Előzmény: timartom (227)
timartom Creative Commons License 2003.11.17 0 0 232
Megnéztem a linket érdekes, csak kár, hogy 1995-ös évben kapható obik vannak benne (legalábbis én nem láttam újabbakat).

Azon viszont jókat derültem, hogy ugyanazokat az obikat különböző tesztelők teljesen más értékre hoznak ki. pl. a Leica 180/2.8-as az egyik helyen a top volt kb. 100 lencse között, másutt meg, jó ha bejutott a középmezőnybe.

Ennyit az objektív objektív :) tesztelésekről...

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.17 0 0 231
lencseteszt linkgyüjtemény:

http://www.republika.pl/mparvi/testy_ang.htm

mulassatok jól :-)

faboferi Creative Commons License 2003.11.17 0 0 230
Nikone, emil ment.
KerGe Creative Commons License 2003.11.16 0 0 229
Köszi szépen, akkor megnyugodtam, hogy nem egy rossz vétel. :)
Előzmény: timartom (227)
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 228
elnézést a duplázásért :(
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 227
Egy éve használok ilyet, vegyesen filmes és digi gépen. Csak ajánlani tudom, jó kontraszt, szép rajz jellemzi , és igazán komoly vignyettálást sem lehet észrevenni (főleg nem a digi gépen).

Szerintem nagyon jó felépítésű masszív obi. Picit hangos az AF (és egyszer -10 fok alatt nem volt hajlandó üzemelni, addig amíg melegre nem került).

Obi elé szűrőt nem fogsz találni (legfeljebb Cokin profit). Hivatalosan az obi mögé lehetne zselés szűrőt tenni (itthon még a Hama képviselője sem tudott szerezni), bár az is igaz hogy ott pedig CP szűrőt nem lehet használni.

Összegezve én nagyon szeretem és csak ajánlani tudom.

Előzmény: KerGe (225)
timartom Creative Commons License 2003.11.16 0 0 226
Egy éve használok ilyet, vegyesen filmes és digi gépen. Csak ajánlani tudom, jó kontraszt, szép rajz jellemzi , és igazán komoly vignyettálást sem lehet észrevenni (főleg nem a digi gépen).

Szerintem nagyon jó felépítésű masszív obi. Picit hangos az AF (és egyszer -10 fok alatt nem volt hajlandó üzemelni, addig amíg melegre nem került).

Obi elé szűrőt nem fogsz találni (legfeljebb Cokin profit). Hivatalosan az obi mögé lehetne zselés szűrőt tenni (itthon még a Hama képviselője sem tudott szerezni), bár az is igaz hogy ott pedig CP szűrőt nem lehet használni.

Összegezve és nagyon szeretem és csak ajánlani tudom.

Előzmény: KerGe (225)
KerGe Creative Commons License 2003.11.14 0 0 225
Sziasztok!

Valaki tud valami infót mondani nekem erről az obiról: Sigma AF 15-30/3,5-4,5EX DG

Ha esetleg valaki használt már ilyet nagyon megköszönném a véleményét, mert ilyesmit néztem ki magamnak karira. :)

nikone Creative Commons License 2003.11.14 0 0 224
Azannya mindenét! Még a végén csődbe megy itt nekem! Veszek is egy Nikon optikát (használtat) hamarosan, hátha azzal segítek rajtuk!
Egyébként minden stimmel, amit írtál. Sajnos.
nikone
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.14 0 0 223
"remélem a Nikon is igyekszik visszaszerezni évtizedekig tartó elsőségét a Canontól."

eszem ágában sincs vallásháborút gerjeszteni, csak háttérinfoként:

a Nikon veszteséges*, a Canon szárnyal. Elsöség ma már a digiken fog múlni, a consumer szektoron, ebben a C lekörözi a profi gépek piacán sokáig listavezetö N-t.
(Nikon D1x-es haverom ma irigyelte el a 28-135 IS USM élességállitási sebességét :-), van egy halom üvege, VR400 is.)

ha erröl beszélni akarunk, inditson valaki uj topicot :-)

* (Tokió, 2003. november 11., kedd (MTI-ECO) - A japán Nikon 515 millió jen rendkívüli tételektol mentes adó elotti veszteséget szenvedett el az elso pénzügyi félévben a félvezeto áramkör gyártó berendezései és kisfilmes kamerái iránt visszaesett kereslet miatt. Az elmúlt év azonos periódusában 1,7 milliárd jen rendkívüli tételektol mentes adó elotti nyereséget ért el a konszern.

A Nikon a világ második legnagyobb gyártója a szilikonlapkákba áramköröket metszo "stepper" berendezéseknek. A digitális fényképezogépek gyártása terén az ötödik legnagyobbnak számít a világon. A filmes profi kamerák esetében azonban az egyik vezetonek számít, így a visszaeso kereslet igen érzékenyen érinti eredményét. Értékpapír befektetések és ingatlanok értékesítésének köszönhetoen a féléves nettó nyereség 2,05 milliárd jen lett, szemben a tavalyi 3,5 milliárdos veszteséggel. Az értékesítési árbevétel 12 százalékkal 240,92 milliárd jenre emelkedett. A Nikon az elmúlt héten tette közzé féléves és egész évre vonatkozó profit figyelmeztetését, melyben a filmes fényképezogépeinek és a stepper berendezéseknek, valamint a jen magas árfolyamának betudhatóan eredményének csökkenését helyezte kilátásba. Rendkívüli tételektol mentes éves várható adó elotti nyereségét kétharmadával 3,0 milliárd jenre csökkentette a Nikon, míg értékesítési árbevételét 5,3 százalékkal alacsonyabban, 540 milliárd jen körül látja teljesíteni. Kedden 4,52 százalékkal alacsonyabban, 1499 jenen zárt Tokióban. A múlt heti profitfigyelmeztetés óta 12 százalékot veszített a papír árfolyamából.

)

Előzmény: nikone (222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!