Keresés

Részletes keresés

nikone Creative Commons License 2003.11.04 0 0 181
faboferi!
A teszteket már csak magában az újságban lehet megnézni, mert a neten újabban kivonatosan jelenik meg a tartalom. A 100-tól 200 mm-ig terjedő tartományban a makróobjektívek közül a precíz németek szerint legjobb a Voigtlander Apo-Lanthar 2,5/125 és az új Tamron 3,5/180 mm-es objektívje. A Lanthar nem AF-s, a Tamron természetesen igen, s az előbbi is kapható Canon bajonettel. Szorosan utánuk jön a Leica, Zeiss, Canon, Nikon, Minolta, Sigma (Pentaxról nem tudok semmit), de a sorrend itt nem minőséget jelöl.
Ha lesz erőm, beszkennelem a Voigtlander és a Tamron tesztjeit és elküldöm.
üdv: nikone
Előzmény: faboferi (179)
timartom Creative Commons License 2003.11.03 0 0 180
faboferi:

Milyen gondja volt a Sigma 180-asnak? Nekem már több mint egy éve van és azóta semmi gond nem volt vele, kiváló rajz, világos kereső és szerintem kitűnő konstrukció jellemzi. Van még két másik ismerősömnek is és mindketten ugyanezen a véleményen vannak. Még sehol sem olvastam arról, hogy komoly gondok lettek volna vele.

offshoe:

Én is láttam FN-100-as hátfalat, biztos nem semmi. Élőben sajna még nem volt hozzá szerencsém. Ha tudsz szerezni egy F1n szólj, itthon nem lesz olyan könnyű. Ha érdekel megvan annak a tulajnak a tel. száma aki egy nagyon jó állapotú vázat árul, csak sajna 200 ezerért(!!!).

Ha nincs elem a gépben, akkor is tud majdnem minden funkciót, de a zársebessége csak 1/60-ad (1/2000 helyett), ha jól tudom a B idő ekkor is megy.

Az AE driverhez károm különböző energiaforrás megy, sima elemek (ha jól tudom 12 ceruzaelem), Ni-Cd akksi és ennek a High power változata. Ez utóbbi kettőt csak tölteni lehet.

Használom az 50 f/1.4 alapobit és a 135 f/2.8 portéobit. Mindkettő nagyon jó. Kellemes rajz (bár a 135-os egy picit lágy, dehát ezért portéobi). Strapabíró felépítésű mindkettő. Most próbálok szerezni egy 85 f/1.2(!!!) obit, csak sajna egypicit húzós az ára (kint 400$-tól kezdődik).

faboferi Creative Commons License 2003.11.03 0 0 179
Sziasztok! A Canon és a Tamron 180-as makrója közt vacillálok, tudtok írni vmit a minőségükről (optikai és mechanikai)? A Sigma 180-as makróval az egyik haveromnak komoly mechanikai gondjai vannak. Hol lehet megnézni a német Fotomagazinban korábban megjelent teszteket? Köszönöm a segítségeteket előre is.
offshoe Creative Commons License 2003.11.03 0 0 178
Hello Timartom!

Köszi a tanácsot! Én is a "new F1" felé tendálok, mert tetszik, hogy csupa fém. Ha B idővel használom, akkor abszolút nem fogyaszt elemet? Olvastam hogy csak bizonyos tartományban müködik elektromosan a zár.Az "AE Motor Drive FN"-be milyen elem való?
Láttam egy frankó dolgot: Film Chamber FN-100. Te láttál már ilyet? belfér kb 7 tekercs 36-os film, de azt nem tudom, hogy hogyan lehet szállítani a csere-tekercset, ill. hívnak-e valahol ilyen hosszú diát...

Üdv: offshoe

Melyik obikkal van konkrét tapasztalatod?

timartom Creative Commons License 2003.11.03 0 0 177
Az FD-s vázak közül a legstrapabíróbb szerintem vitathatlanul az F1new. Az ára ennek megfelelő. Itthon nem lehet kapni (vagy ritkán, de akkor horror áron, láttam már 198 ezerért is alapobival), kint is tartja az árát (min.400$). Nekem ez a váz az álmom, de ahogy nézem egy darabig nem jön össze.

Egyébként teljesen fém váz, titánium redőnnyel. Hibrid, azaz elem nélkül is használható.

A T90-es nagyon jó kis váz, aki már használt EOS rendszert annak nagyon könnyű hozzá szoknia. A strapabírás szempontjából műanyag váz, de nagyon jól használható.

Az AE1 vázat én nagyon szeretem, olcsó (vinderrel már láttam 30 ezerért is), könnyen kezelhető.

"Golyóállóság" szempontjából az F1n viszi a pálmát, de túrázáshoz szerintem elég nehéz.

Előzmény: offshoe (174)
szőri Creative Commons License 2003.11.02 0 0 176
Hali!

Egy Soligor (=Tamron, talán Tokina néven is fut) 19-35/3.5-4.5 objektív lecserélésén gondolkodom, Nikon 18-35-re (szintén 3.5-4.5). Mekkora vajh' a különbség minőségben? Árban nem kevés.

k_sz315 Creative Commons License 2003.11.02 0 0 175
www.photozone.de
www.photodo.com
Itt érdemes keresgélni, ha teszteredményekre vagy kíváncsi.
Előzmény: offshoe (174)
offshoe Creative Commons License 2003.11.02 0 0 174
A napokban gondolkodóba estem, bizonyos FD sorozatu Canon obikkal kapcsolatban. Szeretnék összeállítani vmi golyóálló túracuccot (a súly annyira nem számít)aminek nem okoz gondot a mostoha körülmény sem, (és én sem kapok lila hajat, ha zuhog az eső, vagy az arab bazáron kell végigmenni vele). Van itt valakinek tapasztalata, hogy mely FD-s obikból érdemes összeállítani egy használható szettet? Az "L"-es minőség természetesen nem cél, de kutyaütő bóvlit sem akarok hurcolni a hátamon. A T90/NewF1/AE1Program hármas közül melyik a legstrapabíróbb? a két utóbbi természetesen winderrel... Köszi előre is minden hasznos hozzászólást! offshoe
pggp Creative Commons License 2003.11.01 0 0 173
Hát igen, a kompromisszumokat meg kell kötni ...
Lehet hogy megbotránkozást okozok, de nem szeretnék obikat cserélgetni és nehéz obit cipelni - van egy Zenitem, ez elég nehéz tud lenni 20 km túrázás után és átalában 10*15-ös képeket szoktam hívatni. Ezért tűnik a 28-200-as zoom a legjobb választásnak. Az is fontos, hogy pl. a Tamron AF-XR 28-200 csak 354g, ezzel szemben pl. a Tokina AT-X 24-200 már 690g.
Ha pedig 'kinövöm', akkor már nem tudom elkerülni az objektívcserét és ezt egészíteném ki (19-35mm, 300mm), de ez már tényleg nagyon messze van.
Előzmény: Koen_brader (172)
Koen_brader Creative Commons License 2003.11.01 0 0 172
A nagytartomanyu (28-300, 24-200, stb) zoomok nagyon lagyak (elosodott kepet adnak) a szukseges kompromisszumok miatt. A hasznalt piacon az ertekuket nem tartjak, tehat ha "kinovod" nehezen tudsz tovabbadni rajta. Gondold meg megeri-e neked. Talan egy 24-85 vagy hasonlo plusz egy fix 200mm jobb minoseget nyujt . Ha a penz nem problema, a 180 vagy 200-s obi lehet makro es akkor tenyleg egy prima szetted van. NE feledd, a megazoomokra rapingalt "makro" csak megtevesztes, azok nem is kozelitik meg a makro obikat sem nagyitasban, de foleg nem minosegben.
Előzmény: pggp (171)
pggp Creative Commons License 2003.11.01 0 0 171
Igen, a 24-200-as tartomány is a látókörömben van. Úgy vélem nem szabad elsietni a dolgot, inkább kétszer kezdek neki a keresésnek, mint egyszer rosszul dönteni.
Előzmény: k_sz315 (169)
rgb99 Creative Commons License 2003.11.01 0 0 170
pggp:

Tokina. Kevésbbé ismert márka, de mindenképpen érdemes körülnézni.

Előzmény: pggp (168)
k_sz315 Creative Commons License 2003.11.01 0 0 169
Nem tudom anyagilag mennyire passzol az elképzeléseidhez, de én a helyedben megnézném a Tokina 24-200-asát is, ha már ebben a kategóriában gondolkodsz.
A Tamronról jókat hallottam. Ár érték arányban szerintem nem rossz.
A Sigmáról még nem sok mindent hallottam.
Előzmény: pggp (168)
pggp Creative Commons License 2003.11.01 0 0 168
Szeretnék venni egy 28-200 obit Minolta 404si-hez, valószínűleg Bécsben. Nem profi célra lesz, inkább csak a fotózás kedvéért (magyarul: nincs több 100 EFt obikra :-) Két obit néztem ki:
Sigma C 3,5-5,6/28-200 C/EF (210 Euro)
Tamron AF-XR 28-200/3,8-5,6 IF Macro (269 Euro)
Esetleg más, ha van valakinek jobb ötlete ...
Van valakinek tapasztalata, vagy javaslata hogy melyiket válasszam?
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 167
KIrály vagy Badmotor, ez vektoros :-)
összeütök valamit.
Előzmény: Badmotorfinger (166)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.10.31 0 0 166
Micsoda igények ! :)
Vektoros is legyen ? Elég reménytelen ilyesmit találni. Különböző, jpg, tiff és bmp dolgok mosolyognak mindenhonnan a neten.
Hááát...és ez ?
Szintén MTF, de...

http://medfmt.8k.com/mf/USAF.pdf

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 165
igen, eccerübb kéne. amugy a gif sux, vektorban illett volna a mukinak csinálni. Igy a nyomásnál interpolálás lesz, én 600 dpi plotteren tudom kinyomni a dolgot, helyböl urik a micronra kiszámolt tesztábra hasznossága. pont erre lenne való a postscript, hogy a használandó file független a kimeneti eszköz felbontásától.

eredményeket röviden: meg hát :-)

Előzmény: Badmotorfinger (164)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.10.31 0 0 164
Ja, most látom "mezei szintűt" kértél.
Majd utánanézek.
Előzmény: Törölt nick (162)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.10.31 0 0 163
A 300D fórumban a napokban szúrtam be.
Profi (letölthető) tesztábra:

http://www.canondslr.com/articles/m-dream/index.html

Aztán remélem az eredményeket majd megosztod velünk !

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.31 0 0 162
tud valaki ajánlani (mezei szintü, nem MTF-hez való) lencseteszt készitéséhez való ábrát? Össz e tudok ütni magam is valamit, de megnézném, más mit használ.
Ui össze akarom hasonlitani a meglevö Canon obijaimat: Tokina 19-35, EF-S 18-50, EF 28-105, EF 28-135 IS, Sigma 28-300 Hyper DL(régi változat)
Filemssel nem veszödnék, de a 300d-re tátennék majd mást is, amit adtok és amire van érdeklödés.
nikone Creative Commons License 2003.10.29 0 0 161
Tapika!
Rendben. Én is jobban tenném, ha fotóznék és nem az elméleteket gyártanám... pedig lenne mivel.
üdv: nikone
Előzmény: tapika (160)
tapika Creative Commons License 2003.10.27 0 0 160
Nikone !
Köszi a véleményt, még nem késtél el vele. Tényleg csak gondolkozom a dolgon, tehát valszeg' 1-2 évig még a jó kis M42-es Panagorral fogok makrózni, de ha egyszer anyagilag is "nagyfiú" leszek, akkor tudom, mire verjem el a felesleges 300 rongyomat. Az a helyzet, hogy a nagyobb tárgytávolság és a szép háttér miatt szeretnék egy ilyen optikát. Üdv: Tapika
Előzmény: nikone (154)
andrei1 Creative Commons License 2003.10.25 0 0 159
KerGe
Én úgy vélem, 50-esnél kisebb gyújtótávolsgúnál, már "nem igazi" a macro funkció. Nem véletlen, hogy a "hagyományos nagyok" 55-től felfelé (60,90,100) csinálják a macrot és az sem véletlen, hogy ennek a tipusnak igazából a 100-as körüli az ideális gytávolsága...Ami az objektívek optikai minőségét illeti, arról csak hallottam, hogy - ex ide, ex oda - nem csúcs kategória egyik sem. Nehéz is belátni, hogy egy 28-as vagy egy 24-es ekkora fényerővel nem kényszerül áldozatra...Én az 50-est választanám a helyedbe.
Üdvözlettel andrei
Előzmény: KerGe (153)
k_sz315 Creative Commons License 2003.10.23 0 0 158
Mindössze annyit hallottam, hogy elég drága. Nem tudom itthon lehet-e kapni, de németországban ÁLLÍTÓLAG nem sokkal olcsóbb mint a Canon 100-400 IS USM, viszont drágább mint a Nikon 80-400 VR. Ha jól emlékszem ezt vmelyik Foto Videoban olvastam. (Talán a 120-300-as tesztjénél)

Bocs, ha rosszul emlékszem és hülyeséget írtam.

Előzmény: 300d (157)
300d Creative Commons License 2003.10.23 0 0 157
A Sigma a 2002-es photokinán bemutatott egy egy új objektívet: 80-400mm F4.5-5.6 EX OS APO. Stabilizátoros! Hallott valaki már róla?
KerGe Creative Commons License 2003.10.22 0 0 156
Hát igen, fekete párducot nem fogok vele makrózni. :)
Igazából a fényereje csábít, mert ha veszek egy ugyanilyen fényerejű canont (50mm), az olyan mintha 80-as obim lenne az 1.6-os szorzó miatt, de ha megveszem a 28mm-es sigmát, akkor olyan mintha 45 mm obim lenne hagyományos gépen, ami csak közelebb van egy 50mm-es portrézáshoz való obihoz. És akkor még ott a plusz makró.
Igy próbáltam okoskodni, persze lehet hamar lehurrog valaki. :)
Előzmény: gepet_vennek (155)
gepet_vennek Creative Commons License 2003.10.22 0 0 155
Nem rövid az a fókusztávolság makróhoz? Jó pár témához nem fogsz tudni elég közel menni... vagy mégsincs igazam?
Előzmény: KerGe (153)
nikone Creative Commons License 2003.10.21 0 0 154
OFF
Tapika!
Majd' egy hónapja kérted a véleményeket a Sigma és a Tamron 3,5/180 macro obikkal kapcsolatban. Azóta talán már meg is vetted valamelyiket, így a reagálásom remélem nem gyengíti a választásodat. A Sigma optikát mindenhol - ahol tesztelték - a legmagasabb minőségi jelzőkkel látták el. Aztán jött az újszériás Tamron; a két vezető német szaklap - FOTO Magazin, ColorFoto - rájuk nem jellemző módon lelkendeznek az objektív bemérése után. Ezek a fránya németek bizony bizony a Leica és Zeiss objektívek elé helyezik az új Tamront. Sőt, az általam konzervatívabbnak tartott FOTO Magazin a világ legjobb objektívjei közé rangsorolta. Nagyon halkan mondom, hogy én is szeretnék egy ilyet... Az ára 950 Euro, nálunk ezer forint híján 300 e/Ft. További jó makrózást neked.
Előzmény: tapika (100)
KerGe Creative Commons License 2003.10.21 0 0 153
Van valakinek tapasztalata az alábbi optikákról:

SIGMA AF 28/1,8EX DG Macro
SIGMA AF 24/1,8EX DG Macro

A CANON 50/1,8 II helyett gondoltam magamnak, mert fényerőben ugyanott van elvileg, és makróra is jó lenne.

gepet_vennek Creative Commons License 2003.10.21 0 0 152
Ha éppen működik akkor a photodo-n utána tudsz nézni. Ott elég sok obi teszt vana, amik nem felhasználói tesztek.
Ha felhasználói véleményekre vágysz inkább, akkor a photo.net címet javasolom. Húzz meg magadnak egy határt, ha az alatti hozzászólás van, ne vedd figyelembe őket, vannak elég szélsőséges vélemények.
Előzmény: k_sz315 (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!