Keresés

Részletes keresés

k_sz315 Creative Commons License 2003.10.23 0 0 158
Mindössze annyit hallottam, hogy elég drága. Nem tudom itthon lehet-e kapni, de németországban ÁLLÍTÓLAG nem sokkal olcsóbb mint a Canon 100-400 IS USM, viszont drágább mint a Nikon 80-400 VR. Ha jól emlékszem ezt vmelyik Foto Videoban olvastam. (Talán a 120-300-as tesztjénél)

Bocs, ha rosszul emlékszem és hülyeséget írtam.

Előzmény: 300d (157)
300d Creative Commons License 2003.10.23 0 0 157
A Sigma a 2002-es photokinán bemutatott egy egy új objektívet: 80-400mm F4.5-5.6 EX OS APO. Stabilizátoros! Hallott valaki már róla?
KerGe Creative Commons License 2003.10.22 0 0 156
Hát igen, fekete párducot nem fogok vele makrózni. :)
Igazából a fényereje csábít, mert ha veszek egy ugyanilyen fényerejű canont (50mm), az olyan mintha 80-as obim lenne az 1.6-os szorzó miatt, de ha megveszem a 28mm-es sigmát, akkor olyan mintha 45 mm obim lenne hagyományos gépen, ami csak közelebb van egy 50mm-es portrézáshoz való obihoz. És akkor még ott a plusz makró.
Igy próbáltam okoskodni, persze lehet hamar lehurrog valaki. :)
Előzmény: gepet_vennek (155)
gepet_vennek Creative Commons License 2003.10.22 0 0 155
Nem rövid az a fókusztávolság makróhoz? Jó pár témához nem fogsz tudni elég közel menni... vagy mégsincs igazam?
Előzmény: KerGe (153)
nikone Creative Commons License 2003.10.21 0 0 154
OFF
Tapika!
Majd' egy hónapja kérted a véleményeket a Sigma és a Tamron 3,5/180 macro obikkal kapcsolatban. Azóta talán már meg is vetted valamelyiket, így a reagálásom remélem nem gyengíti a választásodat. A Sigma optikát mindenhol - ahol tesztelték - a legmagasabb minőségi jelzőkkel látták el. Aztán jött az újszériás Tamron; a két vezető német szaklap - FOTO Magazin, ColorFoto - rájuk nem jellemző módon lelkendeznek az objektív bemérése után. Ezek a fránya németek bizony bizony a Leica és Zeiss objektívek elé helyezik az új Tamront. Sőt, az általam konzervatívabbnak tartott FOTO Magazin a világ legjobb objektívjei közé rangsorolta. Nagyon halkan mondom, hogy én is szeretnék egy ilyet... Az ára 950 Euro, nálunk ezer forint híján 300 e/Ft. További jó makrózást neked.
Előzmény: tapika (100)
KerGe Creative Commons License 2003.10.21 0 0 153
Van valakinek tapasztalata az alábbi optikákról:

SIGMA AF 28/1,8EX DG Macro
SIGMA AF 24/1,8EX DG Macro

A CANON 50/1,8 II helyett gondoltam magamnak, mert fényerőben ugyanott van elvileg, és makróra is jó lenne.

gepet_vennek Creative Commons License 2003.10.21 0 0 152
Ha éppen működik akkor a photodo-n utána tudsz nézni. Ott elég sok obi teszt vana, amik nem felhasználói tesztek.
Ha felhasználói véleményekre vágysz inkább, akkor a photo.net címet javasolom. Húzz meg magadnak egy határt, ha az alatti hozzászólás van, ne vedd figyelembe őket, vannak elég szélsőséges vélemények.
Előzmény: k_sz315 (151)
k_sz315 Creative Commons License 2003.10.20 0 0 151
Sziasztok!

Érdekelne, hogy valakinek van e kondrét tapasztalata az alábbi objektívekkel:
-Sigma 24-135 2,8-4,5
-Sigma 24-70 2,8 EX ASP DG DF
-Sigma 28-70 2,8 EX ASP (DF)
-Tokina 28-70 2,8 ATX PRO SV
-Tamron 28-75 2,8 SP XR Di DL ASP IF Macro

Külföldi oldal ahol utánna tudok nézni?

Esetleg hasonló árban tudtok-e jobbat ajánlani.
Előre is köszi.

(UI.:Foto Mozaikot és Foto Videot olvastam)

Előzmény: gepet_vennek (150)
gepet_vennek Creative Commons License 2003.10.18 0 0 150
Nekem azt mondták több helyen is, hogy inkább felejtsem el őket. Mondjuk gyanúsan olcsóak annak ellenére, hogy japán gyártmány. Már én is szemeztem velük, konkrét tapasztalatom viszont még nincs.

ui: nem akarok tippeket adni a forgalmazónak, hogy hajtson végre egy komolyabb áremelést, hátha akkor jobban fogy. :)

Előzmény: malvino (149)
malvino Creative Commons License 2003.10.17 0 0 149
Üdv! Ismeritek a Cosina objektíveket? Mi a véleményetek róla?
pappeti-chantal Creative Commons License 2003.10.16 0 0 148
Tisztelt klubtársak!

Abban keresem valakinek a segítségét, hogy a CANON G-5 fényképezőgéphez magyar nyelvű kezelési leírást hol találhatnék?
Úgy gondolom a G-3 as is megfelelne

Amennyiben van valakinek pdf. formátumban az alább címre elküldhetné.

Ajánlatokat 5-leteket várok email címemre

peter@webstyles.hu

Üdvözlettel

pappeti

ppeter@vnet.hu

Százbolha Creative Commons License 2003.10.16 0 0 147
Tipp: Minolta AF 50/1.7
Előzmény: hsoma (142)
ctrab Creative Commons License 2003.10.16 0 0 146
Köszi! Már beszéltünk! :-)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (145)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.10.16 0 0 145
Az adok-veszekben nagyon szeretnék a Tokinádat.
:)
Előzmény: ctrab (144)
ctrab Creative Commons License 2003.10.16 0 0 144
Nagyon nem tesz jót, mert nem kopik:-))))
Előzmény: hsoma (142)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2003.10.14 0 0 143
"SIGMA ügyben; konkrétabban: f:5, 6.3/170-500mm"

Hát erről csak jót tudok mondani.
Valszeg azért mert épp van egy eladó darabom.
és minő szerecse épp Nikon véggel rendelkezik.

:)))

Előzmény: hsoma (142)
hsoma Creative Commons License 2003.10.14 0 0 142
Kedves Mindenki!

Véleményeket várok SIGMA ügyben; konkrétabban: f:5, 6.3/170-500mm;
f:4.5, 5.6/135-400mm;
f:4/8mm vagy f:2.8/15mm, melyik a jobb?
f:1.8/20mm (bár ez - úgy tudom - EISA díjat kapott;
f:3.5/180 Macro AF vagy Nikon f:4/200mm Macro MF melyiknek van jobb rajza, általános használhatóság, valamint: mennyire nem tesz jót egy AF - os optikának, ha állandóan MF módban van.

Üdv és előre is kösz: hsoma

Markoh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 141
Sziasztok! Mielőtt ckészítenék egy tesztet két objektívvel, kiváncsi lennék, szerintetek melyik alapobjektívnek jobb a rajzolata?
Minolta AF 50/1.7
vagy
Pentacon 50/1.8 (MC-s, az elektromos jeladós)
Vélemény, jóslat?
KerGe Creative Commons License 2003.10.10 0 0 140
Szia!

Én 2 hete adtam el ugyanezt a konfigot, géppel együtt az egyik kollégámnak. Egy fél évig használtam kb, szerintem nagyon szép képeket csináltam velük.
Erős ellenfényes képeknél mikor messzebbre fényképeztem, akkor kicsit fátyolos lett a kép, de ezért az árért azért nem várhatunk csúcsminőséget.
Egyszóval én meg voltam elégedve velük.

Üdv,
KerGe

Előzmény: OpTiMiStA (139)
OpTiMiStA Creative Commons License 2003.10.10 0 0 139
Szia RGB99,
Köszi a választ!
Igen, nekem is jónak tűnnek az árak, talán túl jónak is, azért is kérdeztem!

Állítólag nincsenek 1 évesek, a tele még dobozos van.

Mindenkinek:

Inkább olyasmire gondoltam, hogy minőségileg nem kifogásolhatóak-e, pl. képalkotás, AF sebesség, gyári hibák, stb.

További kommentek magas szinten méltányoltak!

Köszönettel,
O.

Előzmény: rgb99 (138)
rgb99 Creative Commons License 2003.10.10 0 0 138
OpTiMiStA:
Szia!
Paraméterekhez képest korrektnek tűnik az ár. Persze, ha nem lestrapált és sérülésmentes darabok.
Spec. Minoltához nem volt szerencsém, Canonjaim vannak. Nikonos koromban eladtam egy műanyagbajonettes (azt hiszem 35-80 -as) gyári új, a géphez adott obit 10.000,- ért.
Ez kb. 10 éve volt, azért mondom, hogy a 15.000,- most reálisnak tűnik.
Előzmény: OpTiMiStA (137)
OpTiMiStA Creative Commons License 2003.10.10 0 0 137
Sziasztok!

Felkínálták nekem az alábbi két obit, vélemény kellene, ha van valakinek: Minolta 28-80/f3.5-5.6,
Minolta 75-300/f4-5.6 (Dynax 5-höz adták őket gyárilag).

Ma délután venném meg 15 ill. 35k HUF az áruk.

Sürgős kérdés: van valakinek tapasztalata?

Köszönettel,
O.

puffin Creative Commons License 2003.10.07 0 0 136
m6ttl, mások és magam is reagáltunk már erre.
ez a dolog nem helyettesíthet (minőségben) egy normális telét, de dokumentálásra (ha a viszonylag nehézkes kezelést és rögzítést sikerül megoldanod) megfelelő.
Előzmény: hsoma (135)
hsoma Creative Commons License 2003.10.04 0 0 135
Kedves Mindenki!

Találtam egy érdekességet (bár lehet, hogy felfedezem a spanyolviaszt..., de nem fogom visszakeresni a tobicokban); csütörtökön jártam bent a miskolci FehérFotó-ban és odabenn a kezembe nyomtak egy újságot ('FotoArt'), ennek pontosan májusi számát (sza' nem egy mait) amiben néhány érdektelenség mellett felfedeztem egy cikket a Leica egyik ügyeskedéséről: a Televid 'megfigyelőtávcső' család (2 változat: 1, Televid 77, 20*-, 32*- 40*- szeres nagyítású bajonettzáras cserélhető okulárokkal; 2, Televid 62, 16*-, 26*-, 32*- szeres nagyítású baj. zár. cser. okulárokkal; mind a kettő készül APO kivitelben is) mindegyik tagját rá lehet szerelni akármely SLR, ill. néhány távmérős gépre is, mivel Leicáék (a szokásos sovinizmust félretéve) két fotóadaptert gyártanak (amelyek a T. 77-est f:10.4/800mm-es, ill. f:13/1000mm-es, a testvérét pedig f:12.9/800mm-es obivá alakítják) melyeket T2-es menettel készítik és (idézet a cikkből) "Az ehhez tartozó bajonettzárat vagy menetátalakítót szinte bármelyik fotósboltban megvásárolhatjuk. Semmi akadálya tehát, hogy már meglévő Nikon, Minolta ... fényképezőgépünket végre egy olyan kiváló optikai tulajdonságokkal rendelkező Leica teleobjektívvel lássuk el, amihez hasonlót nagyon kevés cég gyárt. ... . Egy APO Leica Televid kb. NEGYEDANNYIBA (kiemelés tőlem) kerül, mint egy hasonló fókusztávolságú kromatikus objektív.". A Leica optikai tulajdonságai (ezeket nagyon dicséri a cikk), és minősége vitán felül áll (30 év garancia a binok. távcsövekre) - de CSAK objektíveknél és egyéb optikáknál. Továbbiak: 3m mélységig ig vízálló, és aluvázas (1,7 kg - os
Két dolgot tisztázzunk (mielőtt kirobbantanám a toicháborút):
1, NEM vagyok Leica párti, de tisztelem e német céget (a Leica rendszerből mindent kidobnék - az objektíveket kivéve - azok télleg kib... jók (a legjobbak))
2, Ezt a cikket csak figyelemfelkeltőként (!!!!!) mutattam meg, SEMMI reklámcélom nem volt/nincs vele
(fentieket CSAK a félreértések elkerülése végett közöltem)
Ha vkinek tapasztalata is van a témában mesélhetne, szerintem megér egy "misét", egy ilyen próbálkozás figyelemreméltó ( ha csak a piszkos anyagiakat vesszük alapul, már akkor is megéri a pénzét - 1 APO Televid 77 - es + fotóadapter olcsóbb mint egy Nikon f:11/1000mm - es tükörtele, és akkor ott van még a Leica képminősége.

Itt található néhány cím:
pár fotó:
www.aviceda.org/gallery

további adatok:
www.birdwatching.com/optics/scopes_rev_leica.html
www.aaabinoculars.com/leica_apo_televid_77.html - 16k

Egy összehasonlítás:
www.zumstein-foto.ch/PDF/test09.pdf

Üdv: hsoma

puffin Creative Commons License 2003.10.03 0 0 134
nekem is van ilyenem. nagyon korrekt amiket leírtál róla. szeretem ezt a darabot, de egy kicsit zavar a csapnivaló közelpont.
üdv.
puffin
Előzmény: Moro_ (128)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.10.03 0 0 133
Köszi.
Előzmény: timartom (132)
timartom Creative Commons License 2003.10.03 0 0 132
Én nyugod szívvel ajánlom a Sigma obit. Nekem a saját EX-es Sigmáimmal még semmi probléma nem volt, a 2.8-as fényerő pedig elég jól tud néha jönni.
Előzmény: Kenny_McCormick (126)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 131
Bocs a duplazasert. Az ordog technikaja...
Előzmény: fabee (130)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 130
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 129
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!