Keresés

Részletes keresés

puffin Creative Commons License 2003.10.03 0 0 134
nekem is van ilyenem. nagyon korrekt amiket leírtál róla. szeretem ezt a darabot, de egy kicsit zavar a csapnivaló közelpont.
üdv.
puffin
Előzmény: Moro_ (128)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.10.03 0 0 133
Köszi.
Előzmény: timartom (132)
timartom Creative Commons License 2003.10.03 0 0 132
Én nyugod szívvel ajánlom a Sigma obit. Nekem a saját EX-es Sigmáimmal még semmi probléma nem volt, a 2.8-as fényerő pedig elég jól tud néha jönni.
Előzmény: Kenny_McCormick (126)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 131
Bocs a duplazasert. Az ordog technikaja...
Előzmény: fabee (130)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 130
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 129
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)
Moro_ Creative Commons License 2003.10.03 0 0 128
Nos ahogy ígértem itt vannak az első tapasztalataim a Tokina alapobival:

Tokina AF 28-70mm f/2.6.2.8 AT-X Pro II

Ahogy ígértem itt vannak az első tapasztalataim a fenti objektívvel kapcsolatban. Egy nagyon szép állapotú darabot sikerült vennem használtan. Dynax 7-es vázon használom és eddig fél tucat tekercset lőttünk el (ketten a barátnőmmel). Főképp portrék és tájfotók készültek, és néhány képet kifejezetten az optikai jellemzők tesztelésére készítettem.

Alapadatok: 16 lencsetag 12 csoportban; 8 aperturalamella; max apertúra: 2.6(wide)-2.8(tele); min apertúra: 22; közelfókusz min 0,7m; filter: 77; hossza 109,5mm max. átmérő: 79,5mm; tömege: 760g; speciális: „high reflection low dispersion” üveg, Tokina AF mikromotor.

Felépítése: Teljes egészében fémből készült. Összességében nagyon masszív benyomást kelt. Még nem igazán használtam húzós körülmények közt, de megbízhatónak tűnik. Tisztességes súlyú objektívről van szó, de a vázzal együtt jól fogható, jól ül a kézben. Még akkor is kényelmesen tartható, ha vertical grip nélkül portrézik az ember. Az élesség és a zoom gyűrű kialakítása funkcionális, elég nagyok hogy kesztyűben kezelhetők legyenek, ráadásul az AF/MF átkapcsolást is az élességállító gyűrűvel lehet elvégezni, ami azt hiszem Tokina sajátosság. Ez a módszer egyébként fura kicsit, de funkcionális. MF-ról egy mozdulat átkapcsolni, AF-ról viszont keresgélni kell a kapcsolás pozícióját. Nekem nagyon tetszett a lencsét MF módban használva a D7-es váz DMF (direct manual focus) módjával. Ilyenkor a gép AF módban fókuszál, majd ha megtalálta a fókuszbeállítást, automatikusan MF módba kapcsol, és ekkor a lencse manuálisan tovább állítható. Az obi belső fókuszálású, vagyis a frontelemek nem mozognak és a hossza sem változik (alapelvárás a kategóriában). A lencséhez egy tulipán napellenző tartozik, amelynek a belső felülete filcszerű anyaggal van bevonva a reflexiók csökkentésére.

Optikai tulajdonságok:
Felbontás: A photodo MTF görbéire és értékeire utalok. http://www.phtodo.com Súlyozott MTF 10lpmm: 0,84; 40lpmm: 0,41; átlagolt: 0,73. Ezek alapján egy nagyon jó felbontású, profi minőségű lencséről van szó, különösen azt figyelembe véve, hogy zoom. (Az MTF értelmezésével kapcsolatban bőséges magyarázat van a linken.) Személyes tapasztalatok nem mérvadóak, mivel amatőr diára fotóztam eddig, és a minőségi scan is várat még magára.
Torzítás: 70-mm-nél minimális tűpárna torzítás látható. Csak a kép szélein látható és csak tesztábra fotózásával tűnik fel. 28 mm-nél a hordót csak céltudatos keresgéléssel vettem észre, annyira minimális.
Vignetting: 28 mm-nél 2.8-as apertúránál látható, kicsit növelve a fókusztávolságot (30mm?) eltűnik, ugyancsak megszűnik az apertúra behúzásával. Egyébként tiszta, egyenletes fényeloszlás látható egyéb fókusztávolságoknál minden apertúra beállításnál.
Szín: Apokromát lencséket alkalmaznak.
Flair/Ghosting: Eddig 2-3 képet készítettem, amelyen a nap és annak vízben való tükröződése látszik. Ezeken nincs durva kontrasztcsökkenés, és mindössze egy szellemkép (nem csoport) látható a leképezés geometriájának megfelelő helyen. Ez kicsi és nem rajzolja ki az apertúra alakját, valamint kissé rózsaszínen elszínezett. (Hoya HMC skylight filtert használok a frontlencse előtt). Korábbi optikámhoz képest ég és föld.
Bokeh: A fókuszon kívüli fényes foltok kontúrjain nem láthatók az apertúra lamellák. Szerintem jól néznek ki.

Egyéb: Az objektív pereme (napellenző nélkül is) egy keveset kitakar az AF segédfényből, de ez nem jelent gondot a sötétben való fókuszáláskor, viszont ha kis fókusztávolságon használom, a gépbe épített vaku fényéből takar ki egy szeletet, és ez árnyékként bizony ott figyel a felvételen. Persze ennek nincs nagy jelentősége, mert külső vaku használatával mindkét probléma megoldódik.

További anyagok:
http://www.photozone.de/2Equipment/reviews/tokina2870.htm

Üdv Moro_

rgb99 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 127
c s i b e :

Szia! A Sigma SD9 digigépét teszteltem többek között a 24-70/2,8 EX Sigma obival.
Az objektív rajza nagyon tetszett, de az AF amellett, hogy elég gyorsnak tűnik, nagyon sprőd. Zajos és rángat. (Hallottam is néhány EX-es obiról, aminek meghalt az AF-je.)
A Canonnál az objektívben van az AF.-motor, bár a lencserendszer ugyanaz.
(rgb99)

Előzmény: c s i b e (123)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 126
Szia,

Szerinted melyiknek lenne több értelme:
Canon EF USM 3.5-4.5/24-85mm
vagy a lent említett Sigma EX 2.8/24-70mm DG Canon?

Köszi.

Előzmény: timartom (125)
timartom Creative Commons License 2003.10.02 0 0 125
Egy barátom használ egy ilyet 10D-n és előtte D60-on is és nagyon meg van vele elégedve. Kitűnő rajz, nagyon jó felépítés jellemzi.
Előzmény: c s i b e (123)
timartom Creative Commons License 2003.10.02 0 0 124
A Sigma stabilizátoros obijainak betüjele OS és ha jól tudom csak a 80-400-as obiján van.
Előzmény: handras (120)
c s i b e Creative Commons License 2003.10.02 0 0 123
Sziasztok,
volt már valakinek a kezében ilyen objektív: Sigma EX 2.8/24-70mm DG Canon? Digithez tapasztalat esetleg?
Köszönettel: Csibe
Feketelista Creative Commons License 2003.10.02 0 0 122
Hát ha tudsz még ilyet, akkor engem is érdekelne egy 75-300 IS USM obi 100 körül!
Előzmény: powirqw (116)
andrei1 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 121
Üdvözlöm az Urakat. Érdekelne a véleményetek az un. "utángyártott" obikról. Ez alatt azokat az objektíveket értem, amelyek valóban anonymak, nem úgy, mint pl. a Cosina, a Soligor, a Quantaray stb.(Megjegyzem ezektől sem idegen a koppintás...) De visszatérve, én azokról a valóban névtelen objektívekről beszélek, amelyek vasból és üvegből vannak és általában, de nem kizárólagosan a "made in korea" jelzést viselik. Én a Nikon AIS rendszerű CPC Auto 28 mm Macro CCT 1:2.8 MC-t ismerem. Állítom, hogy tekszik az eredeti Nik. AIS 28-assal, amelyik köztudottan az egyik legjobb( ha nem "a" legjobb) Nik manuális objektív. Ismertek még ilyen névtelen csodákat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 120
És ott is is a betüjele?
Előzmény: _Pompi_ (119)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.10.01 0 0 119
Sigmában van, igaz nem rég, és egyelőre elég kevés modellben.
Előzmény: handras (118)
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 118
Ja és még egy láma kérdés: Sigmában, tamronban, stb nincs IS változat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 117
Fiuk! Erről mi a véleményetek, digitálisra kellene:

Canon EF 75-300mm F4.0-5.6 IS USM -58mm- (Kb. 100,000Huf-ba fájna nekem)

Illetve, itt a másik topicban adnának 70-210 USM 3,5-től obit 70-ért.

Segítsetek.

powirqw Creative Commons License 2003.10.01 0 0 116
Köszi a felajánlást,de azóta már nekem is van egy nem elektormos fajta, csak nem volt még időm komolyabban kipróbálni.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.01 0 0 115
Sokat meselni nem tudok, de itten van a kezemben (M42, electric MC SONAR 3,5/135 ZEISS DDR, beepitett napellenzo, A/M kapcsolo). Ha visszahozod szivesen kolcsonadom kiprobalni (szerintem jo kepe van neki). Ha erdekel irj 1 mailt.
Előzmény: powirqw (113)
timartom Creative Commons License 2003.10.01 0 0 114
Hogy én is megerősítselek a Sigma 180 f3.5 macroval kapcsolatban, szerintem is egy kitűnő obi, csak ajánlani tudom. Nekem mióta megvan ez a kedvencem és szintén Canon EOS rendszerben használom.
Előzmény: tapika (100)
powirqw Creative Commons License 2003.09.29 0 0 113
Ismeri-e Valaki a Sonnar 135/3.5 MC obit. Tudna Valaki mesélni róla? Főleg az optikai teljesítménye érdekel. Köszi.
zeroX Creative Commons License 2003.09.26 0 0 112
Amúgy tud valaki néhány megbízhatónak tartott, specifikációkat is tartalmazó objektívteszt linkeket? (photodo.com -ban nem tudom hogy higgyek-e?)
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 111
Ja, és érdekelne még:
Canon EF 50/1,4 vagy 50/1,8II vagy 50/2,5Macro
köszi
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 110
Sziasztok!

Canon EF 135/2,8 softfocus vagy 135/2L USM -et szeretnék venni, ha valaki már használta valamelyiket, megosztaná tapasztalatait?Elsősorban portrézásra használnám.

előre is köszi

iscsu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 109
Full-Time Manual (focus). Nem kell átkapcsolnod MF-be, AF közben is tekergetheted a fókuszgyűrűt.

-iscsu

Előzmény: Feketelista (108)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 108
Mit jelent az az FTM?
Előzmény: MoJo2 (107)
MoJo2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 107
Az EF 50/1.8 nem tud FTM-t, micro motorja van.

EF 50/1.4 USM, tud FTM-t, fényerőben jobb.
Árban 3-4x többe kerül.

Nekem az olcsóbb van.
Ha nyerek a lottón lecserélem :-)

Előzmény: Feketelista (99)
Jveres Creative Commons License 2003.09.24 0 0 106
Csatlakozok Csabi7777777-hez (ami persze a te kérdésedre nem ad választ). A lent említett SIgma obi (nekem is Eos rendszerem van) kíválló!
Előzmény: Csabi7777777 (104)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 105
Szerintem ez még nem az a kategória, ami a túl nagy átfogás miatt rossz lenne. Véleményem szerint legalább olyan jó, ha nem jobb, mint a hasonló zoom-ok (28-80, 28-105).
Előzmény: Feketelista (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!