Keresés

Részletes keresés

fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 130
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)
fabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 129
Moro_!

Koszonom a reszletes beszamolot a Tokinarol.

Előzmény: Moro_ (128)
Moro_ Creative Commons License 2003.10.03 0 0 128
Nos ahogy ígértem itt vannak az első tapasztalataim a Tokina alapobival:

Tokina AF 28-70mm f/2.6.2.8 AT-X Pro II

Ahogy ígértem itt vannak az első tapasztalataim a fenti objektívvel kapcsolatban. Egy nagyon szép állapotú darabot sikerült vennem használtan. Dynax 7-es vázon használom és eddig fél tucat tekercset lőttünk el (ketten a barátnőmmel). Főképp portrék és tájfotók készültek, és néhány képet kifejezetten az optikai jellemzők tesztelésére készítettem.

Alapadatok: 16 lencsetag 12 csoportban; 8 aperturalamella; max apertúra: 2.6(wide)-2.8(tele); min apertúra: 22; közelfókusz min 0,7m; filter: 77; hossza 109,5mm max. átmérő: 79,5mm; tömege: 760g; speciális: „high reflection low dispersion” üveg, Tokina AF mikromotor.

Felépítése: Teljes egészében fémből készült. Összességében nagyon masszív benyomást kelt. Még nem igazán használtam húzós körülmények közt, de megbízhatónak tűnik. Tisztességes súlyú objektívről van szó, de a vázzal együtt jól fogható, jól ül a kézben. Még akkor is kényelmesen tartható, ha vertical grip nélkül portrézik az ember. Az élesség és a zoom gyűrű kialakítása funkcionális, elég nagyok hogy kesztyűben kezelhetők legyenek, ráadásul az AF/MF átkapcsolást is az élességállító gyűrűvel lehet elvégezni, ami azt hiszem Tokina sajátosság. Ez a módszer egyébként fura kicsit, de funkcionális. MF-ról egy mozdulat átkapcsolni, AF-ról viszont keresgélni kell a kapcsolás pozícióját. Nekem nagyon tetszett a lencsét MF módban használva a D7-es váz DMF (direct manual focus) módjával. Ilyenkor a gép AF módban fókuszál, majd ha megtalálta a fókuszbeállítást, automatikusan MF módba kapcsol, és ekkor a lencse manuálisan tovább állítható. Az obi belső fókuszálású, vagyis a frontelemek nem mozognak és a hossza sem változik (alapelvárás a kategóriában). A lencséhez egy tulipán napellenző tartozik, amelynek a belső felülete filcszerű anyaggal van bevonva a reflexiók csökkentésére.

Optikai tulajdonságok:
Felbontás: A photodo MTF görbéire és értékeire utalok. http://www.phtodo.com Súlyozott MTF 10lpmm: 0,84; 40lpmm: 0,41; átlagolt: 0,73. Ezek alapján egy nagyon jó felbontású, profi minőségű lencséről van szó, különösen azt figyelembe véve, hogy zoom. (Az MTF értelmezésével kapcsolatban bőséges magyarázat van a linken.) Személyes tapasztalatok nem mérvadóak, mivel amatőr diára fotóztam eddig, és a minőségi scan is várat még magára.
Torzítás: 70-mm-nél minimális tűpárna torzítás látható. Csak a kép szélein látható és csak tesztábra fotózásával tűnik fel. 28 mm-nél a hordót csak céltudatos keresgéléssel vettem észre, annyira minimális.
Vignetting: 28 mm-nél 2.8-as apertúránál látható, kicsit növelve a fókusztávolságot (30mm?) eltűnik, ugyancsak megszűnik az apertúra behúzásával. Egyébként tiszta, egyenletes fényeloszlás látható egyéb fókusztávolságoknál minden apertúra beállításnál.
Szín: Apokromát lencséket alkalmaznak.
Flair/Ghosting: Eddig 2-3 képet készítettem, amelyen a nap és annak vízben való tükröződése látszik. Ezeken nincs durva kontrasztcsökkenés, és mindössze egy szellemkép (nem csoport) látható a leképezés geometriájának megfelelő helyen. Ez kicsi és nem rajzolja ki az apertúra alakját, valamint kissé rózsaszínen elszínezett. (Hoya HMC skylight filtert használok a frontlencse előtt). Korábbi optikámhoz képest ég és föld.
Bokeh: A fókuszon kívüli fényes foltok kontúrjain nem láthatók az apertúra lamellák. Szerintem jól néznek ki.

Egyéb: Az objektív pereme (napellenző nélkül is) egy keveset kitakar az AF segédfényből, de ez nem jelent gondot a sötétben való fókuszáláskor, viszont ha kis fókusztávolságon használom, a gépbe épített vaku fényéből takar ki egy szeletet, és ez árnyékként bizony ott figyel a felvételen. Persze ennek nincs nagy jelentősége, mert külső vaku használatával mindkét probléma megoldódik.

További anyagok:
http://www.photozone.de/2Equipment/reviews/tokina2870.htm

Üdv Moro_

rgb99 Creative Commons License 2003.10.02 0 0 127
c s i b e :

Szia! A Sigma SD9 digigépét teszteltem többek között a 24-70/2,8 EX Sigma obival.
Az objektív rajza nagyon tetszett, de az AF amellett, hogy elég gyorsnak tűnik, nagyon sprőd. Zajos és rángat. (Hallottam is néhány EX-es obiról, aminek meghalt az AF-je.)
A Canonnál az objektívben van az AF.-motor, bár a lencserendszer ugyanaz.
(rgb99)

Előzmény: c s i b e (123)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.10.02 0 0 126
Szia,

Szerinted melyiknek lenne több értelme:
Canon EF USM 3.5-4.5/24-85mm
vagy a lent említett Sigma EX 2.8/24-70mm DG Canon?

Köszi.

Előzmény: timartom (125)
timartom Creative Commons License 2003.10.02 0 0 125
Egy barátom használ egy ilyet 10D-n és előtte D60-on is és nagyon meg van vele elégedve. Kitűnő rajz, nagyon jó felépítés jellemzi.
Előzmény: c s i b e (123)
timartom Creative Commons License 2003.10.02 0 0 124
A Sigma stabilizátoros obijainak betüjele OS és ha jól tudom csak a 80-400-as obiján van.
Előzmény: handras (120)
c s i b e Creative Commons License 2003.10.02 0 0 123
Sziasztok,
volt már valakinek a kezében ilyen objektív: Sigma EX 2.8/24-70mm DG Canon? Digithez tapasztalat esetleg?
Köszönettel: Csibe
Feketelista Creative Commons License 2003.10.02 0 0 122
Hát ha tudsz még ilyet, akkor engem is érdekelne egy 75-300 IS USM obi 100 körül!
Előzmény: powirqw (116)
andrei1 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 121
Üdvözlöm az Urakat. Érdekelne a véleményetek az un. "utángyártott" obikról. Ez alatt azokat az objektíveket értem, amelyek valóban anonymak, nem úgy, mint pl. a Cosina, a Soligor, a Quantaray stb.(Megjegyzem ezektől sem idegen a koppintás...) De visszatérve, én azokról a valóban névtelen objektívekről beszélek, amelyek vasból és üvegből vannak és általában, de nem kizárólagosan a "made in korea" jelzést viselik. Én a Nikon AIS rendszerű CPC Auto 28 mm Macro CCT 1:2.8 MC-t ismerem. Állítom, hogy tekszik az eredeti Nik. AIS 28-assal, amelyik köztudottan az egyik legjobb( ha nem "a" legjobb) Nik manuális objektív. Ismertek még ilyen névtelen csodákat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 120
És ott is is a betüjele?
Előzmény: _Pompi_ (119)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.10.01 0 0 119
Sigmában van, igaz nem rég, és egyelőre elég kevés modellben.
Előzmény: handras (118)
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 118
Ja és még egy láma kérdés: Sigmában, tamronban, stb nincs IS változat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 117
Fiuk! Erről mi a véleményetek, digitálisra kellene:

Canon EF 75-300mm F4.0-5.6 IS USM -58mm- (Kb. 100,000Huf-ba fájna nekem)

Illetve, itt a másik topicban adnának 70-210 USM 3,5-től obit 70-ért.

Segítsetek.

powirqw Creative Commons License 2003.10.01 0 0 116
Köszi a felajánlást,de azóta már nekem is van egy nem elektormos fajta, csak nem volt még időm komolyabban kipróbálni.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.01 0 0 115
Sokat meselni nem tudok, de itten van a kezemben (M42, electric MC SONAR 3,5/135 ZEISS DDR, beepitett napellenzo, A/M kapcsolo). Ha visszahozod szivesen kolcsonadom kiprobalni (szerintem jo kepe van neki). Ha erdekel irj 1 mailt.
Előzmény: powirqw (113)
timartom Creative Commons License 2003.10.01 0 0 114
Hogy én is megerősítselek a Sigma 180 f3.5 macroval kapcsolatban, szerintem is egy kitűnő obi, csak ajánlani tudom. Nekem mióta megvan ez a kedvencem és szintén Canon EOS rendszerben használom.
Előzmény: tapika (100)
powirqw Creative Commons License 2003.09.29 0 0 113
Ismeri-e Valaki a Sonnar 135/3.5 MC obit. Tudna Valaki mesélni róla? Főleg az optikai teljesítménye érdekel. Köszi.
zeroX Creative Commons License 2003.09.26 0 0 112
Amúgy tud valaki néhány megbízhatónak tartott, specifikációkat is tartalmazó objektívteszt linkeket? (photodo.com -ban nem tudom hogy higgyek-e?)
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 111
Ja, és érdekelne még:
Canon EF 50/1,4 vagy 50/1,8II vagy 50/2,5Macro
köszi
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 110
Sziasztok!

Canon EF 135/2,8 softfocus vagy 135/2L USM -et szeretnék venni, ha valaki már használta valamelyiket, megosztaná tapasztalatait?Elsősorban portrézásra használnám.

előre is köszi

iscsu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 109
Full-Time Manual (focus). Nem kell átkapcsolnod MF-be, AF közben is tekergetheted a fókuszgyűrűt.

-iscsu

Előzmény: Feketelista (108)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 108
Mit jelent az az FTM?
Előzmény: MoJo2 (107)
MoJo2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 107
Az EF 50/1.8 nem tud FTM-t, micro motorja van.

EF 50/1.4 USM, tud FTM-t, fényerőben jobb.
Árban 3-4x többe kerül.

Nekem az olcsóbb van.
Ha nyerek a lottón lecserélem :-)

Előzmény: Feketelista (99)
Jveres Creative Commons License 2003.09.24 0 0 106
Csatlakozok Csabi7777777-hez (ami persze a te kérdésedre nem ad választ). A lent említett SIgma obi (nekem is Eos rendszerem van) kíválló!
Előzmény: Csabi7777777 (104)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 105
Szerintem ez még nem az a kategória, ami a túl nagy átfogás miatt rossz lenne. Véleményem szerint legalább olyan jó, ha nem jobb, mint a hasonló zoom-ok (28-80, 28-105).
Előzmény: Feketelista (103)
Csabi7777777 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 104
Tapika!
Nekem egy Sigma 180/3,5-ösöm van, csak ajánlani tudom, a Tamronról még nem sokat hallani.
Előzmény: tapika (100)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 103
Sőt örülök ha beléd botlok, mert úgy látom nagyjából az a cuccod van, amit én kinéztem. :)

Sajna csak egy obit tudok most venni indulásnak a 10d-hez, és ezt a 28-135-t néztem ki hozzá.

Kicsit elbizonytalanított a 10d fórumban _Pompi_ hozzászólása, miszerint nem túl jó a nagy zoomátfogásu objektív. De remélem nem lesz vele gondom.
Azt én is láttam hogy elég nehéz, de gondolom azért nem zavaróan nehéz, legalább stabilan áll a cucc a kezedben :)

Előzmény: xgab76 (102)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 102
Hoppá, megint csak belém botlottál. :) Remélem nem baj! Röviden: tetszik. Optika és felépítés szempontjából egyaránt. Jóllehet az obi hossza változik, de nem forog a frontlencse, így nincs probléma pl. polár szűrővel. A frontlencse átmérője meglehetősen nagy, így javasolt virágszirom (shade vagy hood?) beszerzése. Nehéz! Az IS nagyon sokat tud segíteni kézből. Állvány üzemmódja sajnos nincs, és egytengelyű sem, így sajnos ilyenkor nem lehet (célszerű) használni. Nekem időnként nehezemre esik a hátteret megfelelően elmosni, így jól jönne egy-két értékkel tágabb blende, de hát melyik obi esetében nem jönne jól!?
Előzmény: Feketelista (101)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 101
Erről az obiról tud valaki mondani valami hasznosat? Van valakinek ilyen?

Canon EF USM 3.5-5.6/28-135 IS

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!