Keresés

Részletes keresés

andrei1 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 121
Üdvözlöm az Urakat. Érdekelne a véleményetek az un. "utángyártott" obikról. Ez alatt azokat az objektíveket értem, amelyek valóban anonymak, nem úgy, mint pl. a Cosina, a Soligor, a Quantaray stb.(Megjegyzem ezektől sem idegen a koppintás...) De visszatérve, én azokról a valóban névtelen objektívekről beszélek, amelyek vasból és üvegből vannak és általában, de nem kizárólagosan a "made in korea" jelzést viselik. Én a Nikon AIS rendszerű CPC Auto 28 mm Macro CCT 1:2.8 MC-t ismerem. Állítom, hogy tekszik az eredeti Nik. AIS 28-assal, amelyik köztudottan az egyik legjobb( ha nem "a" legjobb) Nik manuális objektív. Ismertek még ilyen névtelen csodákat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 120
És ott is is a betüjele?
Előzmény: _Pompi_ (119)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.10.01 0 0 119
Sigmában van, igaz nem rég, és egyelőre elég kevés modellben.
Előzmény: handras (118)
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 118
Ja és még egy láma kérdés: Sigmában, tamronban, stb nincs IS változat?
handras Creative Commons License 2003.10.01 0 0 117
Fiuk! Erről mi a véleményetek, digitálisra kellene:

Canon EF 75-300mm F4.0-5.6 IS USM -58mm- (Kb. 100,000Huf-ba fájna nekem)

Illetve, itt a másik topicban adnának 70-210 USM 3,5-től obit 70-ért.

Segítsetek.

powirqw Creative Commons License 2003.10.01 0 0 116
Köszi a felajánlást,de azóta már nekem is van egy nem elektormos fajta, csak nem volt még időm komolyabban kipróbálni.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.01 0 0 115
Sokat meselni nem tudok, de itten van a kezemben (M42, electric MC SONAR 3,5/135 ZEISS DDR, beepitett napellenzo, A/M kapcsolo). Ha visszahozod szivesen kolcsonadom kiprobalni (szerintem jo kepe van neki). Ha erdekel irj 1 mailt.
Előzmény: powirqw (113)
timartom Creative Commons License 2003.10.01 0 0 114
Hogy én is megerősítselek a Sigma 180 f3.5 macroval kapcsolatban, szerintem is egy kitűnő obi, csak ajánlani tudom. Nekem mióta megvan ez a kedvencem és szintén Canon EOS rendszerben használom.
Előzmény: tapika (100)
powirqw Creative Commons License 2003.09.29 0 0 113
Ismeri-e Valaki a Sonnar 135/3.5 MC obit. Tudna Valaki mesélni róla? Főleg az optikai teljesítménye érdekel. Köszi.
zeroX Creative Commons License 2003.09.26 0 0 112
Amúgy tud valaki néhány megbízhatónak tartott, specifikációkat is tartalmazó objektívteszt linkeket? (photodo.com -ban nem tudom hogy higgyek-e?)
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 111
Ja, és érdekelne még:
Canon EF 50/1,4 vagy 50/1,8II vagy 50/2,5Macro
köszi
zeroX Creative Commons License 2003.09.24 0 0 110
Sziasztok!

Canon EF 135/2,8 softfocus vagy 135/2L USM -et szeretnék venni, ha valaki már használta valamelyiket, megosztaná tapasztalatait?Elsősorban portrézásra használnám.

előre is köszi

iscsu Creative Commons License 2003.09.24 0 0 109
Full-Time Manual (focus). Nem kell átkapcsolnod MF-be, AF közben is tekergetheted a fókuszgyűrűt.

-iscsu

Előzmény: Feketelista (108)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 108
Mit jelent az az FTM?
Előzmény: MoJo2 (107)
MoJo2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 107
Az EF 50/1.8 nem tud FTM-t, micro motorja van.

EF 50/1.4 USM, tud FTM-t, fényerőben jobb.
Árban 3-4x többe kerül.

Nekem az olcsóbb van.
Ha nyerek a lottón lecserélem :-)

Előzmény: Feketelista (99)
Jveres Creative Commons License 2003.09.24 0 0 106
Csatlakozok Csabi7777777-hez (ami persze a te kérdésedre nem ad választ). A lent említett SIgma obi (nekem is Eos rendszerem van) kíválló!
Előzmény: Csabi7777777 (104)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 105
Szerintem ez még nem az a kategória, ami a túl nagy átfogás miatt rossz lenne. Véleményem szerint legalább olyan jó, ha nem jobb, mint a hasonló zoom-ok (28-80, 28-105).
Előzmény: Feketelista (103)
Csabi7777777 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 104
Tapika!
Nekem egy Sigma 180/3,5-ösöm van, csak ajánlani tudom, a Tamronról még nem sokat hallani.
Előzmény: tapika (100)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.24 0 0 103
Sőt örülök ha beléd botlok, mert úgy látom nagyjából az a cuccod van, amit én kinéztem. :)

Sajna csak egy obit tudok most venni indulásnak a 10d-hez, és ezt a 28-135-t néztem ki hozzá.

Kicsit elbizonytalanított a 10d fórumban _Pompi_ hozzászólása, miszerint nem túl jó a nagy zoomátfogásu objektív. De remélem nem lesz vele gondom.
Azt én is láttam hogy elég nehéz, de gondolom azért nem zavaróan nehéz, legalább stabilan áll a cucc a kezedben :)

Előzmény: xgab76 (102)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 102
Hoppá, megint csak belém botlottál. :) Remélem nem baj! Röviden: tetszik. Optika és felépítés szempontjából egyaránt. Jóllehet az obi hossza változik, de nem forog a frontlencse, így nincs probléma pl. polár szűrővel. A frontlencse átmérője meglehetősen nagy, így javasolt virágszirom (shade vagy hood?) beszerzése. Nehéz! Az IS nagyon sokat tud segíteni kézből. Állvány üzemmódja sajnos nincs, és egytengelyű sem, így sajnos ilyenkor nem lehet (célszerű) használni. Nekem időnként nehezemre esik a hátteret megfelelően elmosni, így jól jönne egy-két értékkel tágabb blende, de hát melyik obi esetében nem jönne jól!?
Előzmény: Feketelista (101)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 101
Erről az obiról tud valaki mondani valami hasznosat? Van valakinek ilyen?

Canon EF USM 3.5-5.6/28-135 IS

tapika Creative Commons License 2003.09.23 0 0 100
Sziasztok! A véleményetket szeretném kérni egy dologgal kapcsolatban. Amatőr természetfotósként viszonylag sokat makrózom és nagyon piszkálja a fantáziámat az új Tamron 180/3.5 makróobjektív. Mi a véleményetek róla ?? A Sigma 180/3.5-höz képest milyen ?? Melyiket ajánlanátok a kettő közül ?? (Nekem EOS renszerem van, azzal használnám). A válaszokat előre is köszönöm ! Üdv: Tapika
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 99
Melyiket vennétek a kettő közül? Nagy különbség lehet minőségben köztük? Mert árban nagy van... :(

Canon EF 1.8/50 II 52 117,00 EURO

Canon EF USM 1.4/50mm 58 465,00 EURO

Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 98
Nekem is szimpatikusabb a D10, ráadásul a sógoroknál "csak" 50%-kal drágább, mint a 300D.
Előzmény: Feketelista (97)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 97
Bár én is leginkább kérdezősködök itt, mert jóval tapasztaltabbak vannak itt nálam, de ezt a dolgot az utóbbi hetekben elég jól körbejártam.
Szóval ha megteheted, akkor a 10D-t vedd meg. Igaz hogy kicsit drágább, de szerintem megbízhatóbb és többet tud. Most nézegetem én is az obikat, nem tudom milyeneket vegyek hozzá.
Erre várok én is, hátha segít valaki :)
Előzmény: Kenny_McCormick (96)
Kenny_McCormick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 96
Hali!

Digitális váz + objektív-vásárláson töröm a fejemet (ideje váltani a kisfilmes gépről). Azt hiszem Canon D10 vagy 300D lesz belőle.
Obi-ban a következőkre gondoltam:
Canon EF USM 3.5-5.6/28-200mm
vagy
Tamron XR 3.5-5.6/28-200mm
Mi a véleményetek? Úgy halottam, hogy gond lehet az objektív-kompatibilitással. Ezek szerint felejtsem el a Tamront?

Előre is kösz a segítséget.

iscsu Creative Commons License 2003.09.23 0 0 95
félOFF:
Jó ez az oldal... :c)

How to test a lens?

Fit and finish

Best: Lens feels like a Mercedes. Metal barrel,...[...].

Good: Lens feels like a Volkswagen. Metal or plastic barrel,... [...].

Bad: Lens feels like Lada. All-plastic, moving parts jiggle, squeak,...[...]

:c)))) Ezt a bad-dolgot az 1200-es zsigámnak nem mesélném el...:c)
ON

-iscsu

Előzmény: Badmotorfinger (94)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.09.23 0 0 94
Bár már letettél róla, de itt egy részletes teszt:

EF 90-300

Előzmény: Feketelista (93)
Feketelista Creative Commons License 2003.09.23 0 0 93
Jójó, köszi, ezt elsőre is értettem, hogy ezt az obit el kell felejteni. Kinéztem egy másikat, ami szimpatikus, nevezetesen Canon EF 28-135mm 3,5-5,6 IS USM vagy a nem IS-es változatot, egy 50mm-est is szeretnék, még a nagylátószöggel van gondom. Azt nem tudom hogy a sigma obik mennyire jók, mert azok viszonylag olcsóbbak mint a canon.
Előzmény: xgab76 (92)
xgab76 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 92
Akkor rossz ember válaszolt neked. :) Csak ismételni tudom magamat: szerintem, számomra, szinte kidobott pénz. Szembefényben teljesen meghal, szint már-már használhatatlan. Élességével komoly problémáim vannak és nem csak 8-as blende alatt, hanem 11-nél és 16-nál is. Felépítés szempontjából még elmenne, az annyira nem zavar, föleg, hogy relatív kicsi (vö.: 100-400). A forntlencse forog és a lencse hossza is változik, ami időnként zavaró lehet. Persze lehet, hogy ha ez lenne az első és egyetlen obim, és nem néztem volna bele más obijába, akkor nagyon elégedett lennék vele. De nem ez az egyetlen és nem ebbe néztem csak bele. Lehet, hogy nem az én tudásomat dícséri, de nekem eddig csak 1-2 normális képet sikerült vele készítenem.
Pozitívum, hogy 58-as szűrőátmérője van, így nem kerül túl sokba a szűrő rá. Csak sajnos pont, ahol én használni szerettem volna (200-300 mm között), ott a leggyengébb a minősége.
És ismételten: én egy 90-300 DC-s Canon obiról beszélek. Elképzelhető, hogy egy beteg példányt fogtam ki...
Előzmény: Feketelista (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!