Keresés

Részletes keresés

puffin Creative Commons License 2003.01.11 0 0 54
Szevasz Csiga23!

ha ráakadsz valahol a kelet németek által gyártott 4/300-as mc sonnarra, akkor akkor feltétlenül ezt vedd meg. nem fogsz csalódni. nekem anno pentacon sixhez volt, melyet ilyen-olyan átalakítókkal használtam bajonettes gépekhez is...szuper volt, nagyon elégedett voltam vele. szvsz m42-ben ez a legjobb.
üdv. puffin
p.s. igen! elfelelejtettem, hogy sok van belőle amit az említett 6x6-ps p-six-hez gyártottak az ennek megfelelő bajonettel. ezt is megveheted, mert létezik és gondolom egy kis utána járással beszerezhető régi szakiktól az bajonett/m42 átalakító.
még annyit, hogy ezek viszonylag régebben gyártott objektívek, ezért nagyon fontos, hogy megnézd milyen állapotban van (természetesen ez más lencsénél is fontos)...blende, kotyogás, lencse tisztasága, karctalansága stb.

Előzmény: Csiga23 (51)
puffin Creative Commons License 2003.01.11 0 0 53
Szevasz Csiga23!

ha ráakadsz valahol a kelet németek által gyártott 4/300-as mc sonnarra, akkor akkor feltétlenül ezt vedd meg. nem fogsz csalódni. nekem anno pentacon sixhez volt, melyet ilyen-olyan átalakítókkal használtam bajonettes gépekhez is...szuper volt, nahgyon elégesett voltam vele. szvsz m42-ben ez a legjobb.
üdv. puffin
p.s. igen! elfelelejtettem, hogy sok van belőle amit az említett 6x6-ps p-six-hez gyártottak az ennek megfelelő bajonettel. ezt is megveheted, mert létezik és gondolom egy kis utána járással beszerezhető régi szakiktól az bajonett/m42 átalakító.
még annyit, hogy ezek viszonylag régebben gyártott objektívek nagyon fontos, hogy megnézd milyen állapotban van (természetesen ez más lencsénél is fontos)...blende, kotyogás, lencse tisztasága, karctalansága stb.

Előzmény: Csiga23 (51)
rgb99 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 52
A DL-macro -ból a régebbi kiadású a jobb! Bár érdemes megnézni, mert kijött egy sorozat aminél a zoom középtájékon kissé megszorul! (Nekem egy Sigma 28-105 volt ilyen szorulós.)
Előzmény: szistipisti (50)
Csiga23 Creative Commons License 2003.01.10 0 0 51
Sziasztok!

CHINON CM-3 as gépemhez kellenne egy legalább 300mm-es tele (M-42).
Ilyet már csak használtan tudok beszerezni, de ahol eddig jártam ott vagy nem volt, vagy blende nélküli tükörobjektívet tudtak kinálni. (elsősorban RUBINAR orosz gyártmánnyal találkoztam) Eddig nemigen volt szerencsém ilyen felépítésű objektívet kipróbálni, de kissé óckodok tőlük, mert szerinntem igencsak behatárolja a leheteségeket egy blende nélküli fix 4.5/300-as darab.
Ha van valakinek tapasztalata ezekről ne tartsa vissza. Elöre is köszi!

szistipisti Creative Commons License 2003.01.08 0 0 50
_Pompi_

Ez az APO nagyon jó dolog, de azt hallottam, hogy a Sigmának sokkal jobban sikerült objektívje a sokkal olcsóbb DL Macro. Ezt az Optiformos hölgytől hallottam. A végső igazságot nem tudom.

Előzmény: _Pompi_ (49)
_Pompi_ Creative Commons License 2003.01.08 0 0 49
Sziasztok!

Sigma 70- 210 / 3.5- 4.5 APO Macro
Erről van valakinek tapasztalata, vélemény?
Szinte semmit nem találtam erről az obiról a neten. Mikori lehet egy ilye? De leginkább az a kérdés, hogy milyen és kb mennyit érhet.

Köszi
Pompi

timartom Creative Commons License 2003.01.05 0 0 48
Igen az a Canon gépe.
Előzmény: SHReK (47)
SHReK Creative Commons License 2003.01.05 0 0 47
Meggyőzőek a vélemények az obiról :))

Klasszak a sólymok! :)

a D30 az a Canon egyik digitális tükörreflexese, ugye? Vagy van másik D30 is?

szistipisti Creative Commons License 2003.01.04 0 0 46
Csináltam egy kis házi tesztet, érdemes megnézni, régi menetes objektíveket hasonlítottam össze egy 60 mm-es mikro Nikkorral. Azért ezeket, mert egyelőre nekem még csak ezek vannak. A 60 mm-es Nikkor közepes rekesznél nagyon látványosan jobb a többinél, sőt, nagyon jó. A képek erősen tömörítve vannak, de a lényeg jól látszik.
Ha érdekel valakit itt megnézhető: http://kep.tar.hu/habapa/index.phtml?aid=27545870
Előzmény: puffin (45)
puffin Creative Commons License 2003.01.04 0 0 45
úgy tűnik, hogy egy ilyen fontos elemmel kapcsolatos topik elég döcögősen megy. külföldi izéken ezek nagyon élénkek.
timartom Creative Commons License 2003.01.02 0 0 44
Helló SHReK!

Nekem is van egy ilyen obim (a DL verzió) és nagyon meg vagyok elégedve a rajzolatával. Egy D30-ashoz használom kipróbáltam vele az A4-es nagyitást is és minőségileg akkor is kiváló volt. Ami nekem a gyengéje az az autofókusz lassúsága de ebben a kategóriában és árban nem igazán várhatunk csodákat.

Belinkelek két oldalt ahol megnézheted, hogy macro állásban kb 200mm állásban mit produkál az obi. Sólyom 1, sólyom 2.

Előzmény: SHReK (36)
dubniczkia Creative Commons License 2003.01.02 0 0 43
Szia! 58 mm a DL szuroatmeroje. Klassz optika ez, nekem volt ilyen harom evig, szerettem. 50-60 ezret erdemes erte adni.
Előzmény: SHReK (41)
F707 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 42
Találtam egy oldalt.

Canon EF 70-200/4
EF 50/1,8

Sigma EX 15-30/3,5-4,5
EX 28-70/2,8

obikról pár tesztkép (Canon D60), ha valakit érdekel.

Nemtudom meddig lesz elérhető...

http://membres.lycos.fr/skadm/lenstests/lens_tests.html

SHReK Creative Commons License 2002.12.29 0 0 41
mekkora a szűrőátmérője a DL-nek? az APO-snak ugyanakkora?
puffin Creative Commons License 2002.12.29 0 0 40
szerintem elbír, bár nekem nem volt a kettő közül egyik sem. egyszer fontolgattam a dl-es vásárlását, de végül egy 2.8/70-210 sigma mellett kötöttem ki. azóta ezt a fényerős zoomot eladtam. nem nagyon kedveltem meg, annak elllenére, hogy kifogástalanul rajzoló nagyon masszív lencse volt. Az említett kis fényerejő hetvenháromszázasok közül az optiformos hölgy a dl macrot (olcsóbb is) mondotta jobbnak (nem tudom persze, hogy minek az alapján)...egy barátomnak az apo-s variációja volt. nagyon szerette kemény rajza, jó kontrasztja miatt.
(ő csinált marha nagy cibát az egyik apo macro-s képéről...ez alapján mondom, hogy elbírja a nagyítást...rekeszelni azért nem árt.)
üdv.
puffin
Előzmény: SHReK (39)
SHReK Creative Commons License 2002.12.29 0 0 39
izé. autofókusszal :)

Elbír az obi képe egy nagyobb, A4-es (vagy 22*34 cm) nagyítást egy albumszerű könyvbe (megfelelő film mellett)? Vagy azért annyira nem jó?

Előzmény: SHReK (38)
SHReK Creative Commons License 2002.12.28 0 0 38
És mondd, milyen a rajza? Eléggé kontrasztos, éles? Hol a legjobb? Mekkora a közelpontja? Makróztál már vele? Mit jelent a DL jelzés? Együttműködik az autófokusszal?

__________________
az alacsony színszórású obi (apochromatikus) az tulajdonképpen aszférikus, vagy a kettő tök más?

Előzmény: Csabi7777777 (37)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.12.28 0 0 37
Shrek!

Nekem van egy 1. pontban említett optikám, röviden fogalmazva csak ajánlani tudom, ár/érték arányban szerintem verhetetlen!

Előzmény: SHReK (36)
SHReK Creative Commons License 2002.12.27 0 0 36
Hali

valakinek van/volt tapasztalata ezekkel az obikkal?
1. Sigma 70-300 mm/4-5.6 DL Macro 1:2 Super
2. Sigma 70-300 mm/4-5.6 APO Macro 1:2 Super

Vagy látott már olyat, aki hallott róla? :)

SHReK

F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 35
Értem. bár még egyikhez sem volt szerencsém, az 50-500 szerintem nem olyan rossz. Igaz kiváncsi lennék, hogy 500-nál mit is nyújt pontosan.
Előzmény: Csabi7777777 (34)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 34
F707!
Amiben szerintem veri az a kontraszt és a felbontás, a 70-200-nak rendkívűl szép a rajza és egy grammot sem vignettál!
Előzmény: F707 (33)
F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 33
Csabi

kösz az infot.
A 100mm alatti tartományt sok helyen kritizálták. Szerintem is felesleges...senki nem fogja 50-en használni, már csak a súlyánál/méreténél fogva sem.
De biztos jobban eladható, így, hogy 10X-es.

...azért még mindíg kétlem, hogy a 70-200/2,8-ast verné.

Előzmény: Csabi7777777 (32)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 32
F707!
Az 50-500-assal kapcsolatban a következőket tapasztaltam röviden: az optika elrajzolása az egész tartományban meglepően jó, főleg a 10× átfogáshoz képest, vignettálása kismérvű, ami az optika gyengéje, az 50mm/nyitott rekesz+500mm/szűkrekesz, ezeknél a tartományoknál az élesség és a kontraszt meglehetősen gyengécske, de mentségére legyen mondva a felső tartományban egyébként sem használandó, szóval szerinten az egyetlen gyenge pontja az 100mm alatt nyitott rekesznél van, nem is értem miért ragaszkodott a gyár e tartományokhoz.
Előzmény: F707 (27)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 31
HGyuri!
Szívesen megnézném! Nem pesti vagyok, de általában minden szombaton fent vagyok, ha gondolod összefuthatunk.
Előzmény: HGyuri (28)
MoJo2 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 30
Persze.
Ezek viszont kiváló darabok.
És olcsóbbak mint a 70-200 2.8L IS :-)
Előzmény: Csabi7777777 (26)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.13 0 0 29
Hát lehet.... ezen inkább nem vitatkoznék.

Viszont könnyen kiszámolható (vagy kipróbálható), hogy 1,8m tárgytávolságnál és 135mm fókusztávnál mekkora valóságdarabka kerül a 24x36-ra.
Persze az is lehet, hogy az én modelljeim voltak eddig túlméretesek...

Előzmény: Csabi7777777 (25)
HGyuri Creative Commons License 2002.11.13 0 0 28
Csabi!
Pesti vagy? Mutatnék 1 képet, amit ezzel az optikával csináltam. Kíváncsi lennék a véleményedre.
Előzmény: Csabi7777777 (25)
F707 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 27
Csabi

50-500-at használtál? Tapasztalat? Vélemény?
Eddig - az átfogásához képest - csak jókat hallottam róla...bár nem gondolnám, hogy a 70-200/2,8-at veri optikailag.

Előzmény: Csabi7777777 (25)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 26
Mojo!
Azt mondják hogy, fix optikát nehéz rosszat csinálni, de ettől függetlenül hallottam már félresikerült darabokról, pl. ha valaki 20mm-nél 1,8-as fénnyel erőlködik, pedig még EISA díjat is kapott!
Előzmény: MoJo2 (22)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 25
Az általad említett optikát volt szerencsém kipróbálni! Szóval 1,8m közelpont alkalmatlan bizonyos portrék esetében, és a felbontása és a kontrasztja 200/2,8-nál egy kompakt kamera szintjén van, én ezt az optikát a Sigma szégyenfoltjának tartom, még az 50-500-asnak is jobb a felbontása és a kontraszttartománya!!!
Előzmény: Százbolha (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!