Keresés

Részletes keresés

F707 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 42
Találtam egy oldalt.

Canon EF 70-200/4
EF 50/1,8

Sigma EX 15-30/3,5-4,5
EX 28-70/2,8

obikról pár tesztkép (Canon D60), ha valakit érdekel.

Nemtudom meddig lesz elérhető...

http://membres.lycos.fr/skadm/lenstests/lens_tests.html

SHReK Creative Commons License 2002.12.29 0 0 41
mekkora a szűrőátmérője a DL-nek? az APO-snak ugyanakkora?
puffin Creative Commons License 2002.12.29 0 0 40
szerintem elbír, bár nekem nem volt a kettő közül egyik sem. egyszer fontolgattam a dl-es vásárlását, de végül egy 2.8/70-210 sigma mellett kötöttem ki. azóta ezt a fényerős zoomot eladtam. nem nagyon kedveltem meg, annak elllenére, hogy kifogástalanul rajzoló nagyon masszív lencse volt. Az említett kis fényerejő hetvenháromszázasok közül az optiformos hölgy a dl macrot (olcsóbb is) mondotta jobbnak (nem tudom persze, hogy minek az alapján)...egy barátomnak az apo-s variációja volt. nagyon szerette kemény rajza, jó kontrasztja miatt.
(ő csinált marha nagy cibát az egyik apo macro-s képéről...ez alapján mondom, hogy elbírja a nagyítást...rekeszelni azért nem árt.)
üdv.
puffin
Előzmény: SHReK (39)
SHReK Creative Commons License 2002.12.29 0 0 39
izé. autofókusszal :)

Elbír az obi képe egy nagyobb, A4-es (vagy 22*34 cm) nagyítást egy albumszerű könyvbe (megfelelő film mellett)? Vagy azért annyira nem jó?

Előzmény: SHReK (38)
SHReK Creative Commons License 2002.12.28 0 0 38
És mondd, milyen a rajza? Eléggé kontrasztos, éles? Hol a legjobb? Mekkora a közelpontja? Makróztál már vele? Mit jelent a DL jelzés? Együttműködik az autófokusszal?

__________________
az alacsony színszórású obi (apochromatikus) az tulajdonképpen aszférikus, vagy a kettő tök más?

Előzmény: Csabi7777777 (37)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.12.28 0 0 37
Shrek!

Nekem van egy 1. pontban említett optikám, röviden fogalmazva csak ajánlani tudom, ár/érték arányban szerintem verhetetlen!

Előzmény: SHReK (36)
SHReK Creative Commons License 2002.12.27 0 0 36
Hali

valakinek van/volt tapasztalata ezekkel az obikkal?
1. Sigma 70-300 mm/4-5.6 DL Macro 1:2 Super
2. Sigma 70-300 mm/4-5.6 APO Macro 1:2 Super

Vagy látott már olyat, aki hallott róla? :)

SHReK

F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 35
Értem. bár még egyikhez sem volt szerencsém, az 50-500 szerintem nem olyan rossz. Igaz kiváncsi lennék, hogy 500-nál mit is nyújt pontosan.
Előzmény: Csabi7777777 (34)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 34
F707!
Amiben szerintem veri az a kontraszt és a felbontás, a 70-200-nak rendkívűl szép a rajza és egy grammot sem vignettál!
Előzmény: F707 (33)
F707 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 33
Csabi

kösz az infot.
A 100mm alatti tartományt sok helyen kritizálták. Szerintem is felesleges...senki nem fogja 50-en használni, már csak a súlyánál/méreténél fogva sem.
De biztos jobban eladható, így, hogy 10X-es.

...azért még mindíg kétlem, hogy a 70-200/2,8-ast verné.

Előzmény: Csabi7777777 (32)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 32
F707!
Az 50-500-assal kapcsolatban a következőket tapasztaltam röviden: az optika elrajzolása az egész tartományban meglepően jó, főleg a 10× átfogáshoz képest, vignettálása kismérvű, ami az optika gyengéje, az 50mm/nyitott rekesz+500mm/szűkrekesz, ezeknél a tartományoknál az élesség és a kontraszt meglehetősen gyengécske, de mentségére legyen mondva a felső tartományban egyébként sem használandó, szóval szerinten az egyetlen gyenge pontja az 100mm alatt nyitott rekesznél van, nem is értem miért ragaszkodott a gyár e tartományokhoz.
Előzmény: F707 (27)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 31
HGyuri!
Szívesen megnézném! Nem pesti vagyok, de általában minden szombaton fent vagyok, ha gondolod összefuthatunk.
Előzmény: HGyuri (28)
MoJo2 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 30
Persze.
Ezek viszont kiváló darabok.
És olcsóbbak mint a 70-200 2.8L IS :-)
Előzmény: Csabi7777777 (26)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.13 0 0 29
Hát lehet.... ezen inkább nem vitatkoznék.

Viszont könnyen kiszámolható (vagy kipróbálható), hogy 1,8m tárgytávolságnál és 135mm fókusztávnál mekkora valóságdarabka kerül a 24x36-ra.
Persze az is lehet, hogy az én modelljeim voltak eddig túlméretesek...

Előzmény: Csabi7777777 (25)
HGyuri Creative Commons License 2002.11.13 0 0 28
Csabi!
Pesti vagy? Mutatnék 1 képet, amit ezzel az optikával csináltam. Kíváncsi lennék a véleményedre.
Előzmény: Csabi7777777 (25)
F707 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 27
Csabi

50-500-at használtál? Tapasztalat? Vélemény?
Eddig - az átfogásához képest - csak jókat hallottam róla...bár nem gondolnám, hogy a 70-200/2,8-at veri optikailag.

Előzmény: Csabi7777777 (25)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 26
Mojo!
Azt mondják hogy, fix optikát nehéz rosszat csinálni, de ettől függetlenül hallottam már félresikerült darabokról, pl. ha valaki 20mm-nél 1,8-as fénnyel erőlködik, pedig még EISA díjat is kapott!
Előzmény: MoJo2 (22)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 25
Az általad említett optikát volt szerencsém kipróbálni! Szóval 1,8m közelpont alkalmatlan bizonyos portrék esetében, és a felbontása és a kontrasztja 200/2,8-nál egy kompakt kamera szintjén van, én ezt az optikát a Sigma szégyenfoltjának tartom, még az 50-500-asnak is jobb a felbontása és a kontraszttartománya!!!
Előzmény: Százbolha (21)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.13 0 0 24
OK! igazad van.

Én is használtam hasonlót, míg volt AF-es gépem.

Előzmény: Csabi7777777 (23)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 23
Ja és ennél a zoomnál ájándéknak kell tekinteni a 28mm alatti és a 80mm fölötti fókusztávokat( egy ilyen teljesítmény mellett), mert egy 28-70/2,8-as dögnehéz batár obival hogy fogsz portrézni? Én nem azt mondtam, hogy evvel az optikával mindent meg lehet oldani, hanem azt, hogy ebben az átfogásban, ja és ebben az árban, verhetetlen szvsz. Ja és minek a 2,8-as rekesz ha úgysem szívesen használnám, mert tudom hogy, ekkor nincs kontraszt és élesség?
Előzmény: Százbolha (19)
MoJo2 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 22
Jókat én is tudok mondani:-)
85/1.8, 100/2, 135/2L
igaz ezek nem zoomok...
Előzmény: Százbolha (21)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.13 0 0 21
Jobbat tudok!
Ha kis mélységélesség kell akkor nagy nyilással portrézok jó minőségű telezoomal.

Pl a Sigma 70-210/2,8 EX a közepén egészen jó.
--------------------------

természetesen nem akarom kétségbe vonni a középkategóriás tamronról általad írtakat, csak nagyon sarkosnak tünt a fix 2,8-ról szoló véleményed.

Előzmény: Csabi7777777 (20)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 20
Nem tudom, hogy Te hogy vagy vele, de nekem elsődleges egy optikánál a beton élesség és aztán jöhet a többi, szóval inkább portrézom beton 5,6-on mint tök lágy szinte életlen 2,8-on!
Előzmény: Százbolha (19)
Százbolha Creative Commons License 2002.11.13 0 0 19
jaja...
Persze, hogy nem kell hanyattesni, de lehetnek más szempontok is.

Pl. 135mm-nél f/5,6-val fogsz portrézni?????

Százbolha

Előzmény: Csabi7777777 (18)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.11.13 0 0 18
Ha valaki mostanában 24-135-ötös vagy ekörüli objektív vásárlásán gondolkozik, bátran merem ajánlai a Tamron SP IF 24-135/3,5-5,6 AD-s objektívet, garantáltan a kategória legjobbjai között van, sőt saját tesztelésem szerint jó pár fix 2,8-as optikát maga mögé utasít pl. Sigma 24-70/2,8 DF vagy Tokina 28-80/2,8.
Tudom ez kemény kritika,de sajna ez a való-világ, szvsz nem kell hanyattesni egy 2,8-as zoom előtt sem!
Képkovács Creative Commons License 2002.10.21 0 0 17
Az általam említett obi újonnan 470 000 Ft környezetében van, ehelyett enyhén használt állapotban 190 KHUF-ért vehető meg.
Előzmény: Csabi7777777 (16)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 16
Képkovács!
Meg van még a D7-sem és meg is marad mert nagyon elégedett vagyok vele, + szert tettem közben másodváznak egy D5-re, ez is nagyon jó választás volt szvsz.
Az általad említett optika nagyon jó áron van, ha vadi új, állítólag a minősége is nagyon ott van a tesztes honlapok szerint.
Előzmény: Képkovács (14)
Csabi7777777 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 15
Gyuri!
Már nincs meg,visszavittem és levásároltam másra, csak a tesztábrák és lágy képek maradtak, hasonlót szívtam a Tokina 28-80/2,8-assal is.
Igy most kicsit keserű a szájízem a fix 2,8-as optikákkal gyűjtött tapasztalataim miatt. Sokszor megkérdőjelezem azóta, megéri-e a többletkiadást esetleg egy profi optika, cserébe kapod a töblet súlyt és ha jól választottál a kompromisszumokkal teli minőséget.
Csabi.
Előzmény: HGyuri (13)
Képkovács Creative Commons License 2002.10.21 0 0 14
Csabi!
Minoltához véletlenül láttam eredeti Minolta APO 80-200/2,8-at 189 900 Ft-ért (szvsz jó ár) az Optiformban. Pénteken még ott csücsült a kirakatban :-)
Megvan még a 7-esed (vagy nem is az van)?
Előzmény: Csabi7777777 (11)
HGyuri Creative Commons License 2002.10.21 0 0 13
értem.
Nekem nem volt gondom az optika rajzával, igaz tesztábrát nem fotóztam vele. Én EOS-hoz használtam. Megvan még? Lehetne egy összehasonlító tesztet csinálni egy ugyanolyan típussal. Ha érdekel, egyszer kölcsönkérem vázzal együtt. De asszem Pelicannak is van ilyen optikája.
A pontrendszeres értékelés mindíg szubjektív. Az MTF korrektebb.
Előzmény: Csabi7777777 (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!