Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102124

Ez olyan feladat, amit vagy meg tudsz oldani, vagy nem. Mivel minden szituacio masmilyen, igy nincs univerzalis megoldas. Egy 300mmes objektiv segithet. Ha kicsi a penz, egy regi f4 D verzio bepeferhet a koltsegvetesedbe. A 10 megapixeles dx-en elmegy. 

Előzmény: Stickerei (102123)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102123

Biztosan igazad van, de azért én úgy érzem, hogy mondjuk 50-200 méterről fotózni egy 2-3-4 méteres zászlót és utána kiragadni a lényeget, ehhez nekem kevésnek tűnik ez a technika.

Előzmény: Róka69 (102122)
Róka69 Creative Commons License 2016.10.26 0 1 102122

Nekem is voltak ilyen gondjaim, aztán felhívták a figyelmem a rekeszelésre, záridőre és hidd el azóta kevés gondom van az életlenséggel.

Próbáld meg más más beállításokkal elkészíteni a képet egy csak fog tetszeni.

Használj fix obit, és vágj....

Előzmény: Stickerei (102121)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102121

Köszi a gyors választ. Lehet, hogy félreérthető voltam, gépet nem szeretnék újat venni, csak objektívre gondoltam. A zászlókat általában kültéren fotóznám és természetesen amennyire tudok közel megyek, de mivel ezek általában magasan vannak, felhúzva 8-16 méteres árbócra, gyakran egy épület tetején, nem tudom őket közvetlen közelről fotózni. A szél fújja, azaz mozgó tárgyról van szó.

Katalógus, webes reklám, hírlevél, nyomtatott szóróanyag, ilyenekhez kellene.

Előzmény: -Minarik- (102120)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102120

Milyen korulmenyek kozott fotoznad a zaszlokat? Belter? Kulter? Polc?Milyen zaszlokat? Nemzeti? Sport? Rendezveny? Milyen celbol? Katalogus? Tankonyv? Utzas?

Sok a kerdesem tudom, de a gep magaban nem megoldas a problemadra.

A tavolsagi problemadra ket megoldas van. Kozelebb menni, vagy beruhazni egy teleobjektivbe. A minosegi problemadra meg a gyakorlatod es a jovobeli tapasztalatod a valasz.  

 

Előzmény: Stickerei (102119)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102119

Sziasztok,

 

Segítségeteket kérem, mert sajnos nem értek a fotózáshoz, de szeretnék jó minőségű képeket készíteni.

Elsősorban zászlókat szeretnék fotózni és lényeges a jó minőségű kép, mert ezeket fel is használnám, de:

A zászlókat általában viszonylag messziről tudnám jól lefotózni, viszont ahol felhasználnám (weblap, katalógus, reklámanyagok), ki kellene ragadnom a lényeget, azaz a zászlót.

Van egy Nikon D80 gépem, kittben vettem egy 18-135 3,5-5,6-os objektívvel. Ezzel az objektívvel nem tudok olyan minőségű képet, amit elvárnék, tehát ha a lényeget kiveszem és felnagyítom, már egyáltalán nem szép a kép.

Legyetek szívesek ajánlani valami megoldást. Tudom, hogy csak a pénztárca szab határt, sajnos az enyém nem oly vastag, egy-két százezerig tudnék nyújtózkodni.

 

Köszönöm előre is.

 

 

Róka69 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102118

Mint már írtam szerintem nem az a lényege annak amit betettem, de ha ennyire irritál benneteket kivetetem.

Előzmény: OPi (102117)
nemethla Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102116

Ugyanúgy, ahogy 6x6 cm-en

Előzmény: _attis (102110)
syssy48 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102115

Off:  szoktunk ezzel szórakozni baráti körökben, megy a gúgli fordította körlevél, az győz, aki kitalálja a helyes visszafordítást. Igen szórakoztató:)  On

Előzmény: Homo mirabundus (102113)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 -1 0 102112

Sajnos nem ismerem az említett obikat.

Előzmény: _attis (102110)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102110

Igen. D7100-asom van. A Pentacon Six obijai hogyan teljesítenek 24Mpixelen?

Előzmény: Róka69 (102106)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102106

Szorzó 1,6...ha jól tudom Nikonnál 1.5.

Előzmény: _attis (102104)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102105

Koszonom a bovebb infot! :)

Előzmény: Anyám az (102102)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102104

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e régi P6-os obikat APS-C vázon használni. Gondolok itt a Biometar 80/2,8, Sonnar 180/2,8, Sonnar 300/4-re. Jól tudom, hogy erre csak a váz miatti 1,5-ös szorzó megy?

képfaragó Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102103

,,Mi állhat a dolog hátterében ?"

Színkezelés. Nem egyszerű tudni kell mit állítasz a gépeden, Hogyan állítod be a RAW feldolgozó programban a színkezelést, képfeldolgozáskor hogyan konvertálod a színeket, a képnézegető programodban a  színkezelés hogyan van beállítva. És tudni kell mikor mit, miért állítasz. Vicces javaslatok is elhangzottak itt, mint például állítsd át a másikra, hátha jobb lesz.

Felesleges lenne másik gépet, vagy optikát venni, mert nem ez a hiba oka.

Előzmény: Dani45! (102084)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102102

De hogy a többi kérdésedre is válaszoljak: a 2.8-s a régebbi típus, a stabilizálás sokszor jól jön, máskor meg szinte felesleges (a való életben ha pörögni kell nem fog max 2 blendét a stabi de sokszor csak 1-t), elvileg az f4-nek szebb a képe, gyakorlatban a dof-ból hamarabb mondod meg melyik kép melyikkel készült, főleg ha nem vagy pixelbúboló.

 

Előzmény: ahirulez (102092)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102101

Ugyan a két objektív egyikével sem rendelkezem, de 24-105 L-el igen, aminek a tapasztalatából kiindulva az f4 nekem kevés és az IS nem dob annyit a latba eseményfotózásnál. Egyébiránt nem is értem miért hozta ki a Canon a 24-70 f4 IS-t amikor ott a nagyobb átfogású lencse, szvsz marhaság hiába jobb a makrója, meg kisebbet torzít nagylátóba, nem érzem a differenciát amiért érdemes lett volna kihozni. Beltérben ritkán használom az obit, inkább felcsapom a 14/2.8 v. 50/1.8 v. 85/1.8 valamelyikét- kültéren, normális fényviszonyok között eseményre tökéletes, illetve aránylag jól megvilágított helyszíneken. A stabija elvileg 1 blendével jobb a 70mm-nek, gyakorlatilag rendezvényél mindegy, hogy mennyi, hiszen ott dolgok történnek, általában gyorsan-  nem lehet kihasználni azt az egy blendés előnyt, ha nem teljesen statikus a téma.

Ha az IS és az f2.8 között kéne válasszak, egyértelműen a fényerő a befutó- stúdióban ill jól megvilágított fényviszonyok között mindegy melyiket használod, de ez gondolom egyértelmű.

Keress egy jóképű 2.8-t és vigyázz rá, nem akarod majd lecserélni.

Előzmény: ahirulez (102092)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 102100

Köszönöm szépen a válaszokat, és a linket!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102099
Előzmény: Moris721 (102097)
zoom03 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102098

10-nél elég lágy, így a rekesz nem játszik, 18 körül a 8-as rekeszel elég jól karcol az obi.

 

Előzmény: Moris721 (102097)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102097

Mi a tapasztalatotok, Canon 10-18 STM milyen rekesznél a legélesebb?

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102096

Sziasztok!

 

Erről az obiról van valakinek tapasztalata?

 

Sigma AF 12-24 DG HSM II

 

APS-H-ra kellene.

 

Köszönöm!

tc08 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102095

nézd meg milyen színtérrel van beállítva ( sRGB vagy Adobe RGB ) és állítsd át a másikra...hátha az jobb lesz

Előzmény: Dani45! (102076)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102094

Oké, értem...

Előzmény: Róka69 (102093)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102093

Mindig anyagi okokból adtam el...nem azért nem voltak jók.

Előzmény: Kimiki (102091)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102092

Sziasztok!

Nem tudok donteni ket obi kozul.. canon 24-70 f4 IS vagy 24-70 f2.8 (mk1)

az f4 az stabis és kulon macro funkcios.. viszont a 2.8 az ezeket nem tudja, de 2.8 :) 

Célom vele kint is bent is fotozni embereket (rendezveny, ovi foto stb) , bebutorozott studioban ahol napfényt hasznalnek.. és még sok mas temaban hasznalnam ..mindent kezbol .  kérdés: melyik a regebbi tipus? mennyire hianyzik a kepstabilizalas? melyik ad élesebb szebb rajzolatu kepet?

Koszonom!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102091

Ez azt is jelenti, hogy kétszer már el is adtad... :) Miért?

Előzmény: Róka69 (102090)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102090

Rajzolatban biztosan, már harmadjára veszek mert eszméletlen szép rajzolata van az építése, masszív és úgy általában sok mindenre felhasználható.

Előzmény: Kimiki (102089)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102089

Sziasztok, érdekelne, hogy a Canon EF 24-105 4 L IS USM obija a gyakorlatban miben tér el a Canon EF-S 18-135mm-östől? Nem gyutávra gondolok, az egyértelmű.   Lehetőségem lenne "némi" ráfizetéssel lecserélni a 18-135-öst, de érdekelne miben térnek el egymástól használatban, képminőségben. Köszönöm.

rönofan02 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102088

Szia,

Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.

Barátsággal

Tóni

Előzmény: oofalu (102087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!