Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102115

Off:  szoktunk ezzel szórakozni baráti körökben, megy a gúgli fordította körlevél, az győz, aki kitalálja a helyes visszafordítást. Igen szórakoztató:)  On

Előzmény: Homo mirabundus (102113)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 -1 0 102112

Sajnos nem ismerem az említett obikat.

Előzmény: _attis (102110)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102110

Igen. D7100-asom van. A Pentacon Six obijai hogyan teljesítenek 24Mpixelen?

Előzmény: Róka69 (102106)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102106

Szorzó 1,6...ha jól tudom Nikonnál 1.5.

Előzmény: _attis (102104)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102105

Koszonom a bovebb infot! :)

Előzmény: Anyám az (102102)
_attis Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102104

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e régi P6-os obikat APS-C vázon használni. Gondolok itt a Biometar 80/2,8, Sonnar 180/2,8, Sonnar 300/4-re. Jól tudom, hogy erre csak a váz miatti 1,5-ös szorzó megy?

képfaragó Creative Commons License 2016.09.10 0 0 102103

,,Mi állhat a dolog hátterében ?"

Színkezelés. Nem egyszerű tudni kell mit állítasz a gépeden, Hogyan állítod be a RAW feldolgozó programban a színkezelést, képfeldolgozáskor hogyan konvertálod a színeket, a képnézegető programodban a  színkezelés hogyan van beállítva. És tudni kell mikor mit, miért állítasz. Vicces javaslatok is elhangzottak itt, mint például állítsd át a másikra, hátha jobb lesz.

Felesleges lenne másik gépet, vagy optikát venni, mert nem ez a hiba oka.

Előzmény: Dani45! (102084)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102102

De hogy a többi kérdésedre is válaszoljak: a 2.8-s a régebbi típus, a stabilizálás sokszor jól jön, máskor meg szinte felesleges (a való életben ha pörögni kell nem fog max 2 blendét a stabi de sokszor csak 1-t), elvileg az f4-nek szebb a képe, gyakorlatban a dof-ból hamarabb mondod meg melyik kép melyikkel készült, főleg ha nem vagy pixelbúboló.

 

Előzmény: ahirulez (102092)
Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102101

Ugyan a két objektív egyikével sem rendelkezem, de 24-105 L-el igen, aminek a tapasztalatából kiindulva az f4 nekem kevés és az IS nem dob annyit a latba eseményfotózásnál. Egyébiránt nem is értem miért hozta ki a Canon a 24-70 f4 IS-t amikor ott a nagyobb átfogású lencse, szvsz marhaság hiába jobb a makrója, meg kisebbet torzít nagylátóba, nem érzem a differenciát amiért érdemes lett volna kihozni. Beltérben ritkán használom az obit, inkább felcsapom a 14/2.8 v. 50/1.8 v. 85/1.8 valamelyikét- kültéren, normális fényviszonyok között eseményre tökéletes, illetve aránylag jól megvilágított helyszíneken. A stabija elvileg 1 blendével jobb a 70mm-nek, gyakorlatilag rendezvényél mindegy, hogy mennyi, hiszen ott dolgok történnek, általában gyorsan-  nem lehet kihasználni azt az egy blendés előnyt, ha nem teljesen statikus a téma.

Ha az IS és az f2.8 között kéne válasszak, egyértelműen a fényerő a befutó- stúdióban ill jól megvilágított fényviszonyok között mindegy melyiket használod, de ez gondolom egyértelmű.

Keress egy jóképű 2.8-t és vigyázz rá, nem akarod majd lecserélni.

Előzmény: ahirulez (102092)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 102100

Köszönöm szépen a válaszokat, és a linket!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102099
Előzmény: Moris721 (102097)
zoom03 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102098

10-nél elég lágy, így a rekesz nem játszik, 18 körül a 8-as rekeszel elég jól karcol az obi.

 

Előzmény: Moris721 (102097)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102097

Mi a tapasztalatotok, Canon 10-18 STM milyen rekesznél a legélesebb?

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102096

Sziasztok!

 

Erről az obiról van valakinek tapasztalata?

 

Sigma AF 12-24 DG HSM II

 

APS-H-ra kellene.

 

Köszönöm!

tc08 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102095

nézd meg milyen színtérrel van beállítva ( sRGB vagy Adobe RGB ) és állítsd át a másikra...hátha az jobb lesz

Előzmény: Dani45! (102076)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102094

Oké, értem...

Előzmény: Róka69 (102093)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102093

Mindig anyagi okokból adtam el...nem azért nem voltak jók.

Előzmény: Kimiki (102091)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102092

Sziasztok!

Nem tudok donteni ket obi kozul.. canon 24-70 f4 IS vagy 24-70 f2.8 (mk1)

az f4 az stabis és kulon macro funkcios.. viszont a 2.8 az ezeket nem tudja, de 2.8 :) 

Célom vele kint is bent is fotozni embereket (rendezveny, ovi foto stb) , bebutorozott studioban ahol napfényt hasznalnek.. és még sok mas temaban hasznalnam ..mindent kezbol .  kérdés: melyik a regebbi tipus? mennyire hianyzik a kepstabilizalas? melyik ad élesebb szebb rajzolatu kepet?

Koszonom!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102091

Ez azt is jelenti, hogy kétszer már el is adtad... :) Miért?

Előzmény: Róka69 (102090)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102090

Rajzolatban biztosan, már harmadjára veszek mert eszméletlen szép rajzolata van az építése, masszív és úgy általában sok mindenre felhasználható.

Előzmény: Kimiki (102089)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102089

Sziasztok, érdekelne, hogy a Canon EF 24-105 4 L IS USM obija a gyakorlatban miben tér el a Canon EF-S 18-135mm-östől? Nem gyutávra gondolok, az egyértelmű.   Lehetőségem lenne "némi" ráfizetéssel lecserélni a 18-135-öst, de érdekelne miben térnek el egymástól használatban, képminőségben. Köszönöm.

rönofan02 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102088

Szia,

Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.

Barátsággal

Tóni

Előzmény: oofalu (102087)
oofalu Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102087

Sziasztok!

 

Szeretnék egy nagylátó obit venni cropos vázra (Canon 70D) minél jobb fényerővel, és minél kevesebb hordótorzítással. Nem csak tájképre, beltérben rossz fényviszonyok között is használnám. Jelenleg három obi között vacillálok: 

  • Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
  • Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM (Canon)
  • Tokina 11-16mm/2.8 Pro DX V (Canon)

Nekem egy fix is megfelelne, de ilyet nem találtam a piacon.

Mik a tapasztalataitok? Ti melyiket ajánlanátok? Az is érdekelne, hogy melyiknek halkabb, gyorsabb, pontosabb a fókusza. 

 

Köszönöm a válaszokat :) 

-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102086

Az 5300-asbak elviekben jobbnak kellene lenni, de legalabbis nem rosszabbbnak. Az alapbeallitasokban lehet, hogy natur, vagy flat van megadva. Talan ott kellene keresgelni. Vagy hozni az alapertelmezett szintelitettsegen/kontraszton.

Előzmény: Dani45! (102084)
OPi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102085

Add el a D5300-at és vegyél Canon-t, ha a színei jobban tetszenek.

Előzmény: Dani45! (102084)
Dani45! Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102084

Gondolkoztam rajta, de komolyabbra fordítva a szót, mi állhat a dolog hátterében ? Előtte volt egy Nikon D90-esem, és a színvilága (raw) verte az 5300-asét. Tudom, hogy nem feltétlenül jobbak is az új gépek, de azért kíváncsi lennék, hogy az 5300-as színei miért ilyenek... Halványak, és nem sok közük van a valósághoz...

Előzmény: nemethla (102082)
vplaca Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102083

Nem akartam neki ezt írni.. A dinamikatartományban jobbak, ezt irigylem kicsit, talán majd a 6D mkII -nél feljönnek.

 

Előzmény: nemethla (102082)
nemethla Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102082

Dobd el a Nikont, az árán vegyél pár fixet a Canonra.

 

Előzmény: Dani45! (102076)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102081

Olvasd vissza innentől.

Előzmény: -Minarik- (102080)
-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102080

Mit nem csinal meg az igenyes fotos?

Előzmény: Töck Jenő (102073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!