Keresés

Részletes keresés

Anyám az Creative Commons License 2016.09.09 0 0 102101

Ugyan a két objektív egyikével sem rendelkezem, de 24-105 L-el igen, aminek a tapasztalatából kiindulva az f4 nekem kevés és az IS nem dob annyit a latba eseményfotózásnál. Egyébiránt nem is értem miért hozta ki a Canon a 24-70 f4 IS-t amikor ott a nagyobb átfogású lencse, szvsz marhaság hiába jobb a makrója, meg kisebbet torzít nagylátóba, nem érzem a differenciát amiért érdemes lett volna kihozni. Beltérben ritkán használom az obit, inkább felcsapom a 14/2.8 v. 50/1.8 v. 85/1.8 valamelyikét- kültéren, normális fényviszonyok között eseményre tökéletes, illetve aránylag jól megvilágított helyszíneken. A stabija elvileg 1 blendével jobb a 70mm-nek, gyakorlatilag rendezvényél mindegy, hogy mennyi, hiszen ott dolgok történnek, általában gyorsan-  nem lehet kihasználni azt az egy blendés előnyt, ha nem teljesen statikus a téma.

Ha az IS és az f2.8 között kéne válasszak, egyértelműen a fényerő a befutó- stúdióban ill jól megvilágított fényviszonyok között mindegy melyiket használod, de ez gondolom egyértelmű.

Keress egy jóképű 2.8-t és vigyázz rá, nem akarod majd lecserélni.

Előzmény: ahirulez (102092)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 102100

Köszönöm szépen a válaszokat, és a linket!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102099
Előzmény: Moris721 (102097)
zoom03 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102098

10-nél elég lágy, így a rekesz nem játszik, 18 körül a 8-as rekeszel elég jól karcol az obi.

 

Előzmény: Moris721 (102097)
Moris721 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102097

Mi a tapasztalatotok, Canon 10-18 STM milyen rekesznél a legélesebb?

lendvaizs71 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 102096

Sziasztok!

 

Erről az obiról van valakinek tapasztalata?

 

Sigma AF 12-24 DG HSM II

 

APS-H-ra kellene.

 

Köszönöm!

tc08 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102095

nézd meg milyen színtérrel van beállítva ( sRGB vagy Adobe RGB ) és állítsd át a másikra...hátha az jobb lesz

Előzmény: Dani45! (102076)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102094

Oké, értem...

Előzmény: Róka69 (102093)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102093

Mindig anyagi okokból adtam el...nem azért nem voltak jók.

Előzmény: Kimiki (102091)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102092

Sziasztok!

Nem tudok donteni ket obi kozul.. canon 24-70 f4 IS vagy 24-70 f2.8 (mk1)

az f4 az stabis és kulon macro funkcios.. viszont a 2.8 az ezeket nem tudja, de 2.8 :) 

Célom vele kint is bent is fotozni embereket (rendezveny, ovi foto stb) , bebutorozott studioban ahol napfényt hasznalnek.. és még sok mas temaban hasznalnam ..mindent kezbol .  kérdés: melyik a regebbi tipus? mennyire hianyzik a kepstabilizalas? melyik ad élesebb szebb rajzolatu kepet?

Koszonom!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102091

Ez azt is jelenti, hogy kétszer már el is adtad... :) Miért?

Előzmény: Róka69 (102090)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102090

Rajzolatban biztosan, már harmadjára veszek mert eszméletlen szép rajzolata van az építése, masszív és úgy általában sok mindenre felhasználható.

Előzmény: Kimiki (102089)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102089

Sziasztok, érdekelne, hogy a Canon EF 24-105 4 L IS USM obija a gyakorlatban miben tér el a Canon EF-S 18-135mm-östől? Nem gyutávra gondolok, az egyértelmű.   Lehetőségem lenne "némi" ráfizetéssel lecserélni a 18-135-öst, de érdekelne miben térnek el egymástól használatban, képminőségben. Köszönöm.

rönofan02 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102088

Szia,

Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.

Barátsággal

Tóni

Előzmény: oofalu (102087)
oofalu Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102087

Sziasztok!

 

Szeretnék egy nagylátó obit venni cropos vázra (Canon 70D) minél jobb fényerővel, és minél kevesebb hordótorzítással. Nem csak tájképre, beltérben rossz fényviszonyok között is használnám. Jelenleg három obi között vacillálok: 

  • Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
  • Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM (Canon)
  • Tokina 11-16mm/2.8 Pro DX V (Canon)

Nekem egy fix is megfelelne, de ilyet nem találtam a piacon.

Mik a tapasztalataitok? Ti melyiket ajánlanátok? Az is érdekelne, hogy melyiknek halkabb, gyorsabb, pontosabb a fókusza. 

 

Köszönöm a válaszokat :) 

-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102086

Az 5300-asbak elviekben jobbnak kellene lenni, de legalabbis nem rosszabbbnak. Az alapbeallitasokban lehet, hogy natur, vagy flat van megadva. Talan ott kellene keresgelni. Vagy hozni az alapertelmezett szintelitettsegen/kontraszton.

Előzmény: Dani45! (102084)
OPi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102085

Add el a D5300-at és vegyél Canon-t, ha a színei jobban tetszenek.

Előzmény: Dani45! (102084)
Dani45! Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102084

Gondolkoztam rajta, de komolyabbra fordítva a szót, mi állhat a dolog hátterében ? Előtte volt egy Nikon D90-esem, és a színvilága (raw) verte az 5300-asét. Tudom, hogy nem feltétlenül jobbak is az új gépek, de azért kíváncsi lennék, hogy az 5300-as színei miért ilyenek... Halványak, és nem sok közük van a valósághoz...

Előzmény: nemethla (102082)
vplaca Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102083

Nem akartam neki ezt írni.. A dinamikatartományban jobbak, ezt irigylem kicsit, talán majd a 6D mkII -nél feljönnek.

 

Előzmény: nemethla (102082)
nemethla Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102082

Dobd el a Nikont, az árán vegyél pár fixet a Canonra.

 

Előzmény: Dani45! (102076)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102081

Olvasd vissza innentől.

Előzmény: -Minarik- (102080)
-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102080

Mit nem csinal meg az igenyes fotos?

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102079

Raw-ban, a jpg használhatatlanabb volt, próbáltam rajta

Előzmény: OPi (102078)
OPi Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102078

Jpeg-ben fotózol, gondolom, abban nem fog jeleskedni a Nikon.

Előzmény: Dani45! (102076)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102077

Ha a színekkel van bajod, azon  keveset fog segíteni másik objektív.

Előzmény: Dani45! (102076)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102076

Félig OFF kérdés, de Nikon D5300-ra tudtok valami azon a vázon jól bevált lencsét ? Sigma 55-200, illetve Nikon 18-105 obikkal használom, de a színek nagyon nem jönnek be. Fakók a képek, kültéri képeknél az eget csúnyán adja vissza. A CameraRaw-ban állandóan a színcsúszkákkal kell játszani, hogy valahogy kinézzen a kép. Beállítottam a vázon az élénk színek profilt, de az eredmény változatlan. Azért keresem a válaszokat az objektívekben, mert használok egy régebbi vázat is, a Canon 500D-t egy 18-55 kittel, de veri a fentebb említett Nikon cuccal készített fotókat.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102075

Nekem rossz tapasztalataim vannak HAMA-val. Egyébként azt sohase mondtam, hogy az igényes és a jó az ugyanaz, vagy együtt jár. Meg a fordítottját se. Megsérteni senkit sem akartam, de a HAMA-val tényleg nagyon rosszak a tapasztalataim. Ez tört föl belőlem. Az is igaz, hogy én nem 15 éve vettem őket, hanem csak kb. 6-8. Ezek után vagy az van, hogy sose volt szerencsém, vagy Neked mindíg szerencséd volt. Egyébként nem szoktam flancolni, de a HAMA-t nagyon nem szeretem.

Előzmény: vplaca (102074)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102074

Akkor én egy igénytelen fotós vagyok. Most ezek után már megnézném a fotóid, milyen egy igényes fotós..

 

Azt ugyan nem írtam, hogy a gyereket fotóztam a tengerparton, ahol a szél hordta a vízcseppeket az obira, a gyerek meg fröcskölte a vizet.. Amúgy meg nem használok polárt.

 

Ez egy 58-as polár, amit úgy 15 éve vettem. Ja, hogy kevesebbet ront az élességen, mint a annó a 67-es Hoya polárom? Igaz nem B+W, de azért a Hoya csak elmegy nem?

 

 

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102073

Az előttem szólókkal nem akarok vitatkozni. De annyit hozzátennék, (némileg) igényes fotós HAMA-t nem vesz és nem használ. 

Előzmény: vplaca (102072)
vplaca Creative Commons License 2016.08.30 0 0 102072

Köszi

 

Erre gondoltam én is, de reméltem azért, hátha csak a szűrőgyenge mert amúgy nem nagyon használom nagylátón..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!