Keresés

Részletes keresés

tc08 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102095

nézd meg milyen színtérrel van beállítva ( sRGB vagy Adobe RGB ) és állítsd át a másikra...hátha az jobb lesz

Előzmény: Dani45! (102076)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102094

Oké, értem...

Előzmény: Róka69 (102093)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102093

Mindig anyagi okokból adtam el...nem azért nem voltak jók.

Előzmény: Kimiki (102091)
ahirulez Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102092

Sziasztok!

Nem tudok donteni ket obi kozul.. canon 24-70 f4 IS vagy 24-70 f2.8 (mk1)

az f4 az stabis és kulon macro funkcios.. viszont a 2.8 az ezeket nem tudja, de 2.8 :) 

Célom vele kint is bent is fotozni embereket (rendezveny, ovi foto stb) , bebutorozott studioban ahol napfényt hasznalnek.. és még sok mas temaban hasznalnam ..mindent kezbol .  kérdés: melyik a regebbi tipus? mennyire hianyzik a kepstabilizalas? melyik ad élesebb szebb rajzolatu kepet?

Koszonom!

Kimiki Creative Commons License 2016.09.03 0 0 102091

Ez azt is jelenti, hogy kétszer már el is adtad... :) Miért?

Előzmény: Róka69 (102090)
Róka69 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102090

Rajzolatban biztosan, már harmadjára veszek mert eszméletlen szép rajzolata van az építése, masszív és úgy általában sok mindenre felhasználható.

Előzmény: Kimiki (102089)
Kimiki Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102089

Sziasztok, érdekelne, hogy a Canon EF 24-105 4 L IS USM obija a gyakorlatban miben tér el a Canon EF-S 18-135mm-östől? Nem gyutávra gondolok, az egyértelmű.   Lehetőségem lenne "némi" ráfizetéssel lecserélni a 18-135-öst, de érdekelne miben térnek el egymástól használatban, képminőségben. Köszönöm.

rönofan02 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102088

Szia,

Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.

Barátsággal

Tóni

Előzmény: oofalu (102087)
oofalu Creative Commons License 2016.09.02 0 0 102087

Sziasztok!

 

Szeretnék egy nagylátó obit venni cropos vázra (Canon 70D) minél jobb fényerővel, és minél kevesebb hordótorzítással. Nem csak tájképre, beltérben rossz fényviszonyok között is használnám. Jelenleg három obi között vacillálok: 

  • Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
  • Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM (Canon)
  • Tokina 11-16mm/2.8 Pro DX V (Canon)

Nekem egy fix is megfelelne, de ilyet nem találtam a piacon.

Mik a tapasztalataitok? Ti melyiket ajánlanátok? Az is érdekelne, hogy melyiknek halkabb, gyorsabb, pontosabb a fókusza. 

 

Köszönöm a válaszokat :) 

-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102086

Az 5300-asbak elviekben jobbnak kellene lenni, de legalabbis nem rosszabbbnak. Az alapbeallitasokban lehet, hogy natur, vagy flat van megadva. Talan ott kellene keresgelni. Vagy hozni az alapertelmezett szintelitettsegen/kontraszton.

Előzmény: Dani45! (102084)
OPi Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102085

Add el a D5300-at és vegyél Canon-t, ha a színei jobban tetszenek.

Előzmény: Dani45! (102084)
Dani45! Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102084

Gondolkoztam rajta, de komolyabbra fordítva a szót, mi állhat a dolog hátterében ? Előtte volt egy Nikon D90-esem, és a színvilága (raw) verte az 5300-asét. Tudom, hogy nem feltétlenül jobbak is az új gépek, de azért kíváncsi lennék, hogy az 5300-as színei miért ilyenek... Halványak, és nem sok közük van a valósághoz...

Előzmény: nemethla (102082)
vplaca Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102083

Nem akartam neki ezt írni.. A dinamikatartományban jobbak, ezt irigylem kicsit, talán majd a 6D mkII -nél feljönnek.

 

Előzmény: nemethla (102082)
nemethla Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102082

Dobd el a Nikont, az árán vegyél pár fixet a Canonra.

 

Előzmény: Dani45! (102076)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102081

Olvasd vissza innentől.

Előzmény: -Minarik- (102080)
-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102080

Mit nem csinal meg az igenyes fotos?

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102079

Raw-ban, a jpg használhatatlanabb volt, próbáltam rajta

Előzmény: OPi (102078)
OPi Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102078

Jpeg-ben fotózol, gondolom, abban nem fog jeleskedni a Nikon.

Előzmény: Dani45! (102076)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102077

Ha a színekkel van bajod, azon  keveset fog segíteni másik objektív.

Előzmény: Dani45! (102076)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102076

Félig OFF kérdés, de Nikon D5300-ra tudtok valami azon a vázon jól bevált lencsét ? Sigma 55-200, illetve Nikon 18-105 obikkal használom, de a színek nagyon nem jönnek be. Fakók a képek, kültéri képeknél az eget csúnyán adja vissza. A CameraRaw-ban állandóan a színcsúszkákkal kell játszani, hogy valahogy kinézzen a kép. Beállítottam a vázon az élénk színek profilt, de az eredmény változatlan. Azért keresem a válaszokat az objektívekben, mert használok egy régebbi vázat is, a Canon 500D-t egy 18-55 kittel, de veri a fentebb említett Nikon cuccal készített fotókat.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102075

Nekem rossz tapasztalataim vannak HAMA-val. Egyébként azt sohase mondtam, hogy az igényes és a jó az ugyanaz, vagy együtt jár. Meg a fordítottját se. Megsérteni senkit sem akartam, de a HAMA-val tényleg nagyon rosszak a tapasztalataim. Ez tört föl belőlem. Az is igaz, hogy én nem 15 éve vettem őket, hanem csak kb. 6-8. Ezek után vagy az van, hogy sose volt szerencsém, vagy Neked mindíg szerencséd volt. Egyébként nem szoktam flancolni, de a HAMA-t nagyon nem szeretem.

Előzmény: vplaca (102074)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102074

Akkor én egy igénytelen fotós vagyok. Most ezek után már megnézném a fotóid, milyen egy igényes fotós..

 

Azt ugyan nem írtam, hogy a gyereket fotóztam a tengerparton, ahol a szél hordta a vízcseppeket az obira, a gyerek meg fröcskölte a vizet.. Amúgy meg nem használok polárt.

 

Ez egy 58-as polár, amit úgy 15 éve vettem. Ja, hogy kevesebbet ront az élességen, mint a annó a 67-es Hoya polárom? Igaz nem B+W, de azért a Hoya csak elmegy nem?

 

 

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102073

Az előttem szólókkal nem akarok vitatkozni. De annyit hozzátennék, (némileg) igényes fotós HAMA-t nem vesz és nem használ. 

Előzmény: vplaca (102072)
vplaca Creative Commons License 2016.08.30 0 0 102072

Köszi

 

Erre gondoltam én is, de reméltem azért, hátha csak a szűrőgyenge mert amúgy nem nagyon használom nagylátón..

atomizer Creative Commons License 2016.08.28 0 2 102071

Nem a szűrő olcsósága miatt van, egyszerűen így működik a polár szűrő. Az égbolton kifejtett hatása nem egyforma attól függően, hogy a naphoz képest merre fordulsz vele. Sokan ezért nem is szeretik nagy(obb) látószögű objektívekkel használni. Itt egy jó cikk, ami összefoglalja a témát.

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/polarizing-filters.htm

Előzmény: vplaca (102070)
vplaca Creative Commons License 2016.08.28 0 0 102070

No a kép lemaradt:

 

Előzmény: vplaca (102069)
vplaca Creative Commons License 2016.08.28 0 0 102069

Felteszem itt is a kérdést, ezt a topikot talán többen olvassák.

 

Ezt a részletet képmetszővel vágtam ki, csak azért készült a kép, hogy szemléltessem a nem tetsző dolgot. Egy 28 2.8 IS obival készült és egy Hama polárral.

Az a bajom, hogy az ég középen egy foltban sötét, a szélek fele pedig világosodik. Ez az olcsó polár miatt lehet? Vajon egy komolyabb szűrővel nem lenne ez a jelenség?

 

vplaca Creative Commons License 2016.08.27 0 0 102068

Szerintem jelentős különbség van, a régi a 35-ös felén jobb, a II-es meg a 16-os felén.

Előzmény: Törölt nick (102067)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 -1 0 102067

Sziasztok,

 

Canon EF 16-35mm f 2.8L első és második szériája között képminőség tekintetében jelentős a különbség? ( mint mondjuk a 24-70 vagy a 70-200 2.8 IS első és második szériák között).

 

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Maco7911 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 102066

Van valakinek tapasztalata 17-50 f2.8 sigma vagy tamron a beváltabb? Nikon géphez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!