Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102082

Dobd el a Nikont, az árán vegyél pár fixet a Canonra.

 

Előzmény: Dani45! (102076)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102081

Olvasd vissza innentől.

Előzmény: -Minarik- (102080)
-Minarik- Creative Commons License 2016.09.01 0 0 102080

Mit nem csinal meg az igenyes fotos?

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102079

Raw-ban, a jpg használhatatlanabb volt, próbáltam rajta

Előzmény: OPi (102078)
OPi Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102078

Jpeg-ben fotózol, gondolom, abban nem fog jeleskedni a Nikon.

Előzmény: Dani45! (102076)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102077

Ha a színekkel van bajod, azon  keveset fog segíteni másik objektív.

Előzmény: Dani45! (102076)
Dani45! Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102076

Félig OFF kérdés, de Nikon D5300-ra tudtok valami azon a vázon jól bevált lencsét ? Sigma 55-200, illetve Nikon 18-105 obikkal használom, de a színek nagyon nem jönnek be. Fakók a képek, kültéri képeknél az eget csúnyán adja vissza. A CameraRaw-ban állandóan a színcsúszkákkal kell játszani, hogy valahogy kinézzen a kép. Beállítottam a vázon az élénk színek profilt, de az eredmény változatlan. Azért keresem a válaszokat az objektívekben, mert használok egy régebbi vázat is, a Canon 500D-t egy 18-55 kittel, de veri a fentebb említett Nikon cuccal készített fotókat.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102075

Nekem rossz tapasztalataim vannak HAMA-val. Egyébként azt sohase mondtam, hogy az igényes és a jó az ugyanaz, vagy együtt jár. Meg a fordítottját se. Megsérteni senkit sem akartam, de a HAMA-val tényleg nagyon rosszak a tapasztalataim. Ez tört föl belőlem. Az is igaz, hogy én nem 15 éve vettem őket, hanem csak kb. 6-8. Ezek után vagy az van, hogy sose volt szerencsém, vagy Neked mindíg szerencséd volt. Egyébként nem szoktam flancolni, de a HAMA-t nagyon nem szeretem.

Előzmény: vplaca (102074)
vplaca Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102074

Akkor én egy igénytelen fotós vagyok. Most ezek után már megnézném a fotóid, milyen egy igényes fotós..

 

Azt ugyan nem írtam, hogy a gyereket fotóztam a tengerparton, ahol a szél hordta a vízcseppeket az obira, a gyerek meg fröcskölte a vizet.. Amúgy meg nem használok polárt.

 

Ez egy 58-as polár, amit úgy 15 éve vettem. Ja, hogy kevesebbet ront az élességen, mint a annó a 67-es Hoya polárom? Igaz nem B+W, de azért a Hoya csak elmegy nem?

 

 

Előzmény: Töck Jenő (102073)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.08.31 0 0 102073

Az előttem szólókkal nem akarok vitatkozni. De annyit hozzátennék, (némileg) igényes fotós HAMA-t nem vesz és nem használ. 

Előzmény: vplaca (102072)
vplaca Creative Commons License 2016.08.30 0 0 102072

Köszi

 

Erre gondoltam én is, de reméltem azért, hátha csak a szűrőgyenge mert amúgy nem nagyon használom nagylátón..

atomizer Creative Commons License 2016.08.28 0 2 102071

Nem a szűrő olcsósága miatt van, egyszerűen így működik a polár szűrő. Az égbolton kifejtett hatása nem egyforma attól függően, hogy a naphoz képest merre fordulsz vele. Sokan ezért nem is szeretik nagy(obb) látószögű objektívekkel használni. Itt egy jó cikk, ami összefoglalja a témát.

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/polarizing-filters.htm

Előzmény: vplaca (102070)
vplaca Creative Commons License 2016.08.28 0 0 102070

No a kép lemaradt:

 

Előzmény: vplaca (102069)
vplaca Creative Commons License 2016.08.28 0 0 102069

Felteszem itt is a kérdést, ezt a topikot talán többen olvassák.

 

Ezt a részletet képmetszővel vágtam ki, csak azért készült a kép, hogy szemléltessem a nem tetsző dolgot. Egy 28 2.8 IS obival készült és egy Hama polárral.

Az a bajom, hogy az ég középen egy foltban sötét, a szélek fele pedig világosodik. Ez az olcsó polár miatt lehet? Vajon egy komolyabb szűrővel nem lenne ez a jelenség?

 

vplaca Creative Commons License 2016.08.27 0 0 102068

Szerintem jelentős különbség van, a régi a 35-ös felén jobb, a II-es meg a 16-os felén.

Előzmény: Törölt nick (102067)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.26 -1 0 102067

Sziasztok,

 

Canon EF 16-35mm f 2.8L első és második szériája között képminőség tekintetében jelentős a különbség? ( mint mondjuk a 24-70 vagy a 70-200 2.8 IS első és második szériák között).

 

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Maco7911 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 102066

Van valakinek tapasztalata 17-50 f2.8 sigma vagy tamron a beváltabb? Nikon géphez.

Róka69 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102065

Ezt nem tudtam, mindig tanul az ember :-))

Előzmény: OPi (102064)
OPi Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102064

ha a neten rendelte, akkor 14 napig viheti vissza a boltba

Előzmény: Róka69 (102063)
Róka69 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102063

Ha jól tudom (aminem biztos) csak három napig viheted vissza, utána sajnos szerviz.

Előzmény: tc08 (102062)
tc08 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102062

Köszi moTmeN!  6 napos a cucc, szóval viszem vissza!

Előzmény: moTmeN (102061)
moTmeN Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102061

Elso ranezesre a rekesz egyik lamellaja mozdult el a helyerol, es log bele az optikai utba. Gondolom, ahogy forgatod az objektivet, mozog.
Szakembernek nem javithatatlan problema, de egyszerubb cserelni egy ilyen erteku objektivnel, ha garancialis.

Előzmény: tc08 (102060)
tc08 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102060

Igen, a visszavitel az első opció...csak érdekelt milyen hiba ez, lehet-e vele valamit csinálni.

 

Köszi a választ.

Előzmény: Róka69 (102059)
Róka69 Creative Commons License 2016.08.09 -2 0 102059

Persze ha még lehet vidd vissza, ha már nem garis nem?

Előzmény: tc08 (102058)
tc08 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102058

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni objektív hiba ügyben?  Vadi új 1300D-hez kaptam gyári 18-55 IS objektívet ami nem néz ki túl természetesen.

Az lenne a kérdésem hogy ez javítható otthon valami egyszerű megoldással vagy vigyem vissza? Köszi előre is.

imarko Creative Commons License 2016.06.13 0 0 102057

A Sigma objektívek minősége bizonytalan, sok visszahívás, stb.

Paraméterei viszont jók.

Az alábbi oldalon laborméréseket láthatsz róla. 10 Mpx felbontásra mérték be. Közepes objektív. Rajza kismértékben függ a gépváztól is.

http://www.dxomark.com/Lenses/Sigma/Sigma-30mm-F14-DC-HSM-A-Canon-mounted-on-Canon-EOS-7D-Mark-II__977

Előzmény: bujdy83 (102054)
bujdy83 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 102056

Szia!

 

Bár a kérdésemre nem kaptam választ, de egy árat is írhatnál, illetve egy kérdés, hogy melyik van neked a Macro vagy a sima? (Jöhet e-mail címemre is a válasz, publikus).

Előzmény: bandita39 (102055)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 102055

Nekem van egy Sigma 28 1.8 eladó igen jó képe van nyitott rekeszen is APS-C n 42 mm.( Sony A bajonett.)

Előzmény: bujdy83 (102054)
bujdy83 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 102054

Üdv!

 

Véleményt szeretnék kérni egy Sigma 30/1.4 (A) DC HSM Art illetve egy Sony 35 1.8 objektívről. A Sigmát még fórumon nem láttam senkinek eladót (ezért gondolkodtam, hogy újonnan érdemes e megvenni), így kérdeznék itt, mennyire jó ez az obi, van e valakinek véleménye róla? A Sony 35 1.8 igaz műanyag, de a képei eléggé élesek szerintem, és árban is elfogadható  akár használtan, akár újonnan is. Egy Sigma 35 1.4 Art-ra sajnos nem tudok beruházni, ezért gondolkodtam e két objektíven. Esküvőn, beltérben kicsit sötétebb helyeken illetve templomban, stúdióban szeretném használni, APS-C formátumú SONY A77 gépemen.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Bundas

Moris721 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102053

Elhiszem! :) Nekem is furcsa felismerés volt. De közben írták már mások is, hogy ez ilyen.

Előzmény: lp3 (102052)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!