Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102065

Ezt nem tudtam, mindig tanul az ember :-))

Előzmény: OPi (102064)
OPi Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102064

ha a neten rendelte, akkor 14 napig viheti vissza a boltba

Előzmény: Róka69 (102063)
Róka69 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102063

Ha jól tudom (aminem biztos) csak három napig viheted vissza, utána sajnos szerviz.

Előzmény: tc08 (102062)
tc08 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 102062

Köszi moTmeN!  6 napos a cucc, szóval viszem vissza!

Előzmény: moTmeN (102061)
moTmeN Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102061

Elso ranezesre a rekesz egyik lamellaja mozdult el a helyerol, es log bele az optikai utba. Gondolom, ahogy forgatod az objektivet, mozog.
Szakembernek nem javithatatlan problema, de egyszerubb cserelni egy ilyen erteku objektivnel, ha garancialis.

Előzmény: tc08 (102060)
tc08 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102060

Igen, a visszavitel az első opció...csak érdekelt milyen hiba ez, lehet-e vele valamit csinálni.

 

Köszi a választ.

Előzmény: Róka69 (102059)
Róka69 Creative Commons License 2016.08.09 -2 0 102059

Persze ha még lehet vidd vissza, ha már nem garis nem?

Előzmény: tc08 (102058)
tc08 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 102058

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni objektív hiba ügyben?  Vadi új 1300D-hez kaptam gyári 18-55 IS objektívet ami nem néz ki túl természetesen.

Az lenne a kérdésem hogy ez javítható otthon valami egyszerű megoldással vagy vigyem vissza? Köszi előre is.

imarko Creative Commons License 2016.06.13 0 0 102057

A Sigma objektívek minősége bizonytalan, sok visszahívás, stb.

Paraméterei viszont jók.

Az alábbi oldalon laborméréseket láthatsz róla. 10 Mpx felbontásra mérték be. Közepes objektív. Rajza kismértékben függ a gépváztól is.

http://www.dxomark.com/Lenses/Sigma/Sigma-30mm-F14-DC-HSM-A-Canon-mounted-on-Canon-EOS-7D-Mark-II__977

Előzmény: bujdy83 (102054)
bujdy83 Creative Commons License 2016.05.26 0 0 102056

Szia!

 

Bár a kérdésemre nem kaptam választ, de egy árat is írhatnál, illetve egy kérdés, hogy melyik van neked a Macro vagy a sima? (Jöhet e-mail címemre is a válasz, publikus).

Előzmény: bandita39 (102055)
bandita39 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 102055

Nekem van egy Sigma 28 1.8 eladó igen jó képe van nyitott rekeszen is APS-C n 42 mm.( Sony A bajonett.)

Előzmény: bujdy83 (102054)
bujdy83 Creative Commons License 2016.05.25 0 0 102054

Üdv!

 

Véleményt szeretnék kérni egy Sigma 30/1.4 (A) DC HSM Art illetve egy Sony 35 1.8 objektívről. A Sigmát még fórumon nem láttam senkinek eladót (ezért gondolkodtam, hogy újonnan érdemes e megvenni), így kérdeznék itt, mennyire jó ez az obi, van e valakinek véleménye róla? A Sony 35 1.8 igaz műanyag, de a képei eléggé élesek szerintem, és árban is elfogadható  akár használtan, akár újonnan is. Egy Sigma 35 1.4 Art-ra sajnos nem tudok beruházni, ezért gondolkodtam e két objektíven. Esküvőn, beltérben kicsit sötétebb helyeken illetve templomban, stúdióban szeretném használni, APS-C formátumú SONY A77 gépemen.

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Bundas

Moris721 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102053

Elhiszem! :) Nekem is furcsa felismerés volt. De közben írták már mások is, hogy ez ilyen.

Előzmény: lp3 (102052)
lp3 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102052

Én a Sigma ART 60/2.8-tól kaptam először szívbajt a "lebegő tag" kotyogása miatt (m4/3)

 

 

Előzmény: Moris721 (102051)
Moris721 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102051

Pedig át van. Ha nagyon lassan, vagy gyorsan tekerem akkor nem különös a hang, de olyan közép tempóban borzalmas. Aztán írják mások is hogy ez ilyen. Egyébként nagyon csendes auto-módban.

Előzmény: lp3 (102050)
lp3 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102050

Ez olyan, mintha nem lenne MF-re átkapcsolva...

Előzmény: Moris721 (102049)
Moris721 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 102049

Használtok 50/1,8 STM-et? Én most vettem egyet, és furcsa hangja van manuális fókuszálás közben. Pont ilyen mint ezen a videón, csak élőben halkabb:

Corollasolo Creative Commons License 2016.05.18 0 0 102048

Üdv. mindenkinek!
Fullframe-re váltás után vagyok és eljött az idő (pénz), hogy megvegyem a hozzávaló úgynond sétáló objektívet. A kiszemeltek között természetesen a canon 24-105 f4 szerepelt egészen odáig amíg elolvastam egy tesztet a Tamron SP 24-70 mm F2.8 Di VC USD objektívvel kapcsolatban. Nos a canonról rengeteg hozzászólást és véleményt olvastam viszont a tamronról elég keveset találtam.
Tehát az lenne a kérdésem, hogy az objektívvel kapcsolatban milyen tapasztalatotok van? Főleg műszaki jellegű érdekelne. Vannak-e vele kompatibilitási problémák? Műszaki hibák mennyire jellemzők?Az AF tökéletesre élesít vagy mókolni kell vele?(6d vázon)
Előre köszönöm a válaszokat.

Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.16 -2 2 102047

Tisztelt Uram!

Nem szórakozni akartam, hanem nem értettem a választ. Ezért érdekelt volna, hogy miért használnak Canonhoz Nikon objektívet. Hátha okulhatok belőle. A végtelen miatt most már értem. Sajnálom, hogy túl érzékenyre vette a dolgot, nem volt szándékom megbántani senkit. Leginkább csak olvasni szoktam az itt előforduló bejegyzéseket. Tisztelettel P.A.

Előzmény: ff55 (102046)
ff55 Creative Commons License 2016.05.16 -4 1 102046

Tisztelt Töck-Jenő úr !

 

Ha szórakozni támadt kedve és qvára unatkozik, biztos talál jobb elfoglaltságot is pl: lehet hangyákat számolni vagy mivel az időjárás engedi, lehet napsugarak beesési szögét is mérni. Azt gondolom, Dalmma nevü fórum társunk aki segítséget kért, teljesen tisztán értelmezte amit leírtam. Jó lehet fogalmazhattam volna pontosabban is, de rajtam kívül, van más fórumtag, aki nem olyan választékosan és pontosan fogalmazott meg javaslatot, véleményt, vagy tapasztalatot. Szóval, tisztelet teljesen szeretném kérni önt, hogy a jövőben legyen kedves mellőzni a bejegyzésen való lovaglást, ha csak erre nincs ténylegesen ok, ami miatt javításra vagy helyreigazításra, esetleg szakmai hiányosság végett lenne szükség.

 

 

 

Köszönettel, és tisztelettel:

Forgó Ferenc 

Előzmény: Töck Jenő (102043)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.15 -1 1 102045

Köszönöm az információt.

Előzmény: moTmeN (102044)
moTmeN Creative Commons License 2016.05.15 0 1 102044

ugy konnyebb a vegtelenen tulra is fokuszalni... :)

Előzmény: Töck Jenő (102041)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.14 -4 1 102043

Ahogy az agresszív kismalacra szokták mondani: Kilóg a szájából a kapanyél.

Előzmény: OPi (102042)
OPi Creative Commons License 2016.05.14 -1 1 102042

ahogy az agresszív kismalac mondaná: kuss, én így szoktam :)

Előzmény: Töck Jenő (102041)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.13 -3 3 102041

Canonhoz Nikont?

Előzmény: ff55 (102039)
dalmma Creative Commons License 2016.05.13 0 0 102040

Köszi

ff55 Creative Commons License 2016.05.13 0 1 102039

Szia!

Bár nem a legolcsóbb darab, de utazáshoz és hobby fotózáshoz én ezt használom Canonhoz.

Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 Di II VC objektív /edigital/

Bárki bármit mond, amatőr szinten nagyon jó kis objektív, én megvagyok vele elégedve :-)

Előzmény: dalmma (102037)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.05.13 -1 1 102038

Nagy átfogású objektívek (pl. 18-250) nagyon szoktak torzítani. Épületeknél és más olyan képeknél ahol a vonalaknak egyenesnek kéne lenni feltünően (zavaróan) látszik.

Előzmény: dalmma (102037)
dalmma Creative Commons License 2016.05.13 0 0 102037

Sziasztok

Obi vásárlással kapcsolatban lenne kérdésem. Nikon d5200-as vázam van, a szokásos 18-55-ös kit obival. Ezt szeretném bővíteni, melyik lenne a jobb választás:  55-300mm f/4.5-5.6G AF-S DX VR NIKKOR vagy Tamron AF 18-270 f/3.5-6.3 Di II VC PZD esetleg Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM Macro Nikon. Amatőrként inkább utazáskor, épületek, tájjak, állatkerti fotózáshoz használom a gépet.

Rich81 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 102036

Sziasztok!  Van valakinek tapasztalata Nikon AF-S 16-35 mm f / 4G ED VR objektívről FX-en?  Köszi 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!