Keresés

Részletes keresés

KorfuBoy Creative Commons License 2016.04.11 0 0 102028

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr vagyok, most szeretném megvenni első tükörreflexes gépemet, amihez szívesen fogadom a kedves hozzáértők véleményét, illetve lenne egy obis kérdésem. A Nikon D3300-as vázat néztem ki és hozzá az alábbi objektívet:

 

Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 AF XR Di-II LD ASP (IF) Macro objektív

 

A kérdésem, hogy ez tudja a motoros autofókuszt, vagy csak manuálisan lehet élességet állítani? Ez a tartomány (18-200) elég egy kezdő fotósnak? Úgy értem, ezzel már lehet szép közeli és távoli képeket is lőni?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

yatooo Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102027

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy egy Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG APO OS HSM objektívemet szeretném eladni kategória váltás miatt. Az objektív Új állapotban van 2015.11.21 vásárlás!

 

Kiszemelt példány Nikon AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR

 

Mennyiért kellhet el a sigma?

 

 

Acca81 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102026

Sziasztok! Szakmai segítséget szeretnék kérni. Van egy Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM obim Nikonra. Azt vettem észre, hogy napfényes időben, erős fényben alul exponáltak a fotóim, míg beltérben, ahol távolról sem ideálisak a fényviszonyok, pedig szerencsére tökéletes, még akkor is ha vakura is szükség van. Ez azt jelenti, hogy kültéren, alapból egy teljes fényértékkel korrigálnom kell az expozíciót. Próbáltam D5200 -on, D300 -on, és mindegyik vázon ugyanaz a hatás. Más objektívvel nincs ilyen gondom. Alapból Mátrix fénymérés van beállítva mindig, tehát a fénymérés minden esetben ugyanaz. Aggódnom kellene az objektív miatt? Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Szomori Tamás Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102025

Van egy jó ajánlatom erre a Minolta AF 100-300-ra. Nem szoktak ezek korlátlan mennyiségben lenni főleg ilyen áron, sokat gondolkozni nem tudok rajta mert hamar elviszik. Azt szeretném hogy éles legyen és a tele végén is használható maradjon.

Előzmény: rumos14 (102024)
rumos14 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102024

nem éri meg, és nemcsak az ár, de legalább annyira a súly miatt sem.

100-300-ból érdemes az APO verziót venni, bár kicsit drágább, ill. egy másik lehetőség a 75-300 "New" (dyxum-on megtalálod), lényegében u.azt tudja mint a Big Beercan.

emlékeim szerint mindegyiknél élesebb a Sony/Tamron 55-200, ha elég a 200-as vég, én azt választanám. ha kicsit bővül a keret, jó választás a Sony SAM 55-300, még felette a Tamron 70-300 USD motoros, de az már megint Big Beercan közeli méret és súly.

 

Előzmény: Szomori Tamás (102023)
Szomori Tamás Creative Commons License 2016.04.04 0 0 102023

Szeretnék vásárolni Sony A350 vázhoz 300mm-es telét, ezt a kettőt néztem ki.

- Minolta AF 75-300 (Big Beercan)

- Minolta AF 100-300

Az előbbi árban és súlyban a duplája (865g és 410g), a Dyxum értékelésben is jobb, de mikor a velük készült képeket nézem 200-250mm-en, akkor nem látom a ezt a nagy különbséget.

Szerintetek megéri a Big Beercan 35,000Ft felett, mikor a másikat megkapom 18,000Ft-ért?

Kunpusztai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 102022

...Canon EOS bajonettes.

Előzmény: Kunpusztai (102021)
Kunpusztai Creative Commons License 2016.03.30 0 0 102021

Sziasztok!

Mi a véleményetek. Egy régi, "sigmásan" kopottas de jól működő Sigma 14mm F2.8 EX ASPH HSM-nek mennyi a piaci értéke manapság?

Köszönöm

kokopali Creative Commons License 2016.03.26 0 0 102020

Érdekes a videó, de szerintem ennek semmi értelme, kell egy 16-35, vagy 17-40 és az ok!

o0-0o Creative Commons License 2016.03.25 0 0 102019

14mm-től, próbáltam, a szűrőmenetet is kicsit megdolgozva a négy sarkon. Bár itt a sarkok már igen csak szétkenődnek a fotón.

Előzmény: tutututu (102018)
tutututu Creative Commons License 2016.03.25 0 0 102018

17 millimétertől használható, nem tudok beírni egy youtube videót. 

 

Előzmény: kokopali (102015)
nemethla Creative Commons License 2016.03.24 0 0 102017

Utánakeresek, de én is a googleban lőttem.

Előzmény: kokopali (102015)
Primary92 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 102016

A régi és az új Samyang 85/1.4 közt mi a különbség? Azon kívül, hogy az újabbon piros csík van, nem arany.

kokopali Creative Commons License 2016.03.23 0 0 102015

Olvastam a megjegyzésed, hogy a 10-22 obit át lehet alakítani fullframe vázra, hogyan, ez érdekelne! Kösz

Előzmény: nemethla (102010)
bandita39 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 102014

Egėszsėggel használd szépen rajzol.

Előzmény: nemethla (102013)
nemethla Creative Commons License 2016.03.14 0 0 102013

Sziasztok, kaptam egy kis ajándékot, és végre kipróbálhattam, az EOS-M-re ment csak fel, még nincs se helicoid, se rekesz, é nem cyclop. Lehet véleményezni, nekem ígéretes a kicsike. A képek között van 2,5/50-es Canon macroval készült is, egyből rátaláln persze. Viszont egyiken sincs semmi utómunka.

Primary92 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102012

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?p=17037103

http://forum.photozone.de/index.php?/topic/3709-canon-ef-14-18mm-f5-56-is-stm/

 

Mondjuk én már leszoktam a Canonról, és Sony E 10-18-at használok FullFrame-n. Hobbira vállalható.

Előzmény: nemethla (102010)
Moris721 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102011

Értem! Köszönöm szépen ! Nem volt világos,...rengeteg videót néztem, tesztet olvastam, ahol a két objektívet összehasonlították. És bizony nem sok gond volt a 10-18-al....ha meg az árat nézem ,akkor semmi gond.

Előzmény: nemethla (102010)
nemethla Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102010

mert át akarnak szállni sokan a 10-18-ba, csak veszteségmentesen... meg állítólag a 10-22-t könnyű átalakítani fullframes használatra. Ami persze csak 12 mm-től műxik, 10-12 között tükörütéses

Előzmény: Moris721 (102008)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.09 0 0 102009

Minek "befogni" azt a tavot, ha fogalmad sincs mire hasznalnad? Nem kotozkodes. Ha nem vet fel a penz, ne vegyel semmit, csak hogy legyen. Ha csak hetvegi fotos vagy, akkor a 2.8-asok nehezek lesznek es a patyolgatasukra is tobb idot forditanal a kis "dragaknak" mint a fotozasra. 

Hatarozott elkepzelessel konnyebb valasztani.

Előzmény: vigusz (102007)
Moris721 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 102008

Vajon miért van az, hogy a Canon 10-22 USM körülbelül kétszer drágább,(használtan) mint a 10-18 STM.A két rekesz + fényérték, és 18-22 miatt? Mert a 10-22 még F8-on is életlenebb képű, a CA-ról nem is beszélve ami meg egyenesen sok.

vigusz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102007

Nem speciálisan madárfotózásra vagy ilyesmire kéne hanem csak egy olyan telének kéne amivel 200-300-as távot be lehet fogni....

A fényereje gondolom probléma kicsit de amúgy szépen rajzol?

Előzmény: Töck Jenő (102006)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102006

Attól függ, hogy mire és mennyire kell.

Előzmény: vigusz (102005)
vigusz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102005

Sziasztok !

 

Szeretnék kérni pár mondatos véleményt a Nikon 70-300/F4.5-5.6 G AF-S VR IF ED objektívről.

 

Kb. annyit hogy ha az embernek nincs pénze 70-200-as vagy 80-200-as 2,8-as fényerejű obira - akkor érdemes-e ilyenbe beruházni?

 

Köszönettel.

Timcsi31 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 102004

Köszönöm a sok segítséget :))))

Moris721 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 102003
Előzmény: Timcsi31 (101996)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.14 -4 0 102002

Ne meneküljön vigye az obit :)

 

Előzmény: nemethla (102001)
nemethla Creative Commons License 2016.02.14 0 0 102001

Szegény Timcsi, el fog menekülni innen, annyian megszólítjuk)))

Előzmény: vplaca (102000)
vplaca Creative Commons License 2016.02.14 0 1 102000

Hisz ott van, csak be kell raknod a kosárba..

Előzmény: Timcsi31 (101996)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.14 -6 0 101999

Árulok egy ilyet,öcsémé neki nincs ideje :) Garis alig használt pár expo.

Előzmény: Timcsi31 (101996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!