Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2016.03.14 0 0 102013

Sziasztok, kaptam egy kis ajándékot, és végre kipróbálhattam, az EOS-M-re ment csak fel, még nincs se helicoid, se rekesz, é nem cyclop. Lehet véleményezni, nekem ígéretes a kicsike. A képek között van 2,5/50-es Canon macroval készült is, egyből rátaláln persze. Viszont egyiken sincs semmi utómunka.

Primary92 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102012

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?p=17037103

http://forum.photozone.de/index.php?/topic/3709-canon-ef-14-18mm-f5-56-is-stm/

 

Mondjuk én már leszoktam a Canonról, és Sony E 10-18-at használok FullFrame-n. Hobbira vállalható.

Előzmény: nemethla (102010)
Moris721 Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102011

Értem! Köszönöm szépen ! Nem volt világos,...rengeteg videót néztem, tesztet olvastam, ahol a két objektívet összehasonlították. És bizony nem sok gond volt a 10-18-al....ha meg az árat nézem ,akkor semmi gond.

Előzmény: nemethla (102010)
nemethla Creative Commons License 2016.03.10 0 0 102010

mert át akarnak szállni sokan a 10-18-ba, csak veszteségmentesen... meg állítólag a 10-22-t könnyű átalakítani fullframes használatra. Ami persze csak 12 mm-től műxik, 10-12 között tükörütéses

Előzmény: Moris721 (102008)
-Minarik- Creative Commons License 2016.03.09 0 0 102009

Minek "befogni" azt a tavot, ha fogalmad sincs mire hasznalnad? Nem kotozkodes. Ha nem vet fel a penz, ne vegyel semmit, csak hogy legyen. Ha csak hetvegi fotos vagy, akkor a 2.8-asok nehezek lesznek es a patyolgatasukra is tobb idot forditanal a kis "dragaknak" mint a fotozasra. 

Hatarozott elkepzelessel konnyebb valasztani.

Előzmény: vigusz (102007)
Moris721 Creative Commons License 2016.03.09 0 0 102008

Vajon miért van az, hogy a Canon 10-22 USM körülbelül kétszer drágább,(használtan) mint a 10-18 STM.A két rekesz + fényérték, és 18-22 miatt? Mert a 10-22 még F8-on is életlenebb képű, a CA-ról nem is beszélve ami meg egyenesen sok.

vigusz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102007

Nem speciálisan madárfotózásra vagy ilyesmire kéne hanem csak egy olyan telének kéne amivel 200-300-as távot be lehet fogni....

A fényereje gondolom probléma kicsit de amúgy szépen rajzol?

Előzmény: Töck Jenő (102006)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102006

Attól függ, hogy mire és mennyire kell.

Előzmény: vigusz (102005)
vigusz Creative Commons License 2016.02.25 0 0 102005

Sziasztok !

 

Szeretnék kérni pár mondatos véleményt a Nikon 70-300/F4.5-5.6 G AF-S VR IF ED objektívről.

 

Kb. annyit hogy ha az embernek nincs pénze 70-200-as vagy 80-200-as 2,8-as fényerejű obira - akkor érdemes-e ilyenbe beruházni?

 

Köszönettel.

Timcsi31 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 102004

Köszönöm a sok segítséget :))))

Moris721 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 102003
Előzmény: Timcsi31 (101996)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.14 -4 0 102002

Ne meneküljön vigye az obit :)

 

Előzmény: nemethla (102001)
nemethla Creative Commons License 2016.02.14 0 0 102001

Szegény Timcsi, el fog menekülni innen, annyian megszólítjuk)))

Előzmény: vplaca (102000)
vplaca Creative Commons License 2016.02.14 0 1 102000

Hisz ott van, csak be kell raknod a kosárba..

Előzmény: Timcsi31 (101996)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.14 -6 0 101999

Árulok egy ilyet,öcsémé neki nincs ideje :) Garis alig használt pár expo.

Előzmény: Timcsi31 (101996)
nemethla Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101998
Előzmény: Timcsi31 (101996)
nemethla Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101997

A jofogas és az index EOS adok-veszek tele van velük. 65e-80 ezerig. Mr Google-t ismered?

Előzmény: Timcsi31 (101996)
Timcsi31 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101996

Keresek egy ilyen objektívet! Aki tud kérem segítsen! Köszönöm!

 

https://www.220volt.hu/Canon+EF+50mm+f+1.4+USM

 

ABHU Creative Commons License 2016.02.09 0 0 101995

Átnézem őket, köszi! :)

Előzmény: Kimiki (101994)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.08 0 0 101994
Előzmény: ABHU (101993)
ABHU Creative Commons License 2016.02.08 0 0 101993

Kedves kollégák!

 

A segítségeteket szeretném kérni Tilt-Shift objektív ügyben. Nem, nem vásárolni szeretnék, hanem "előadást" kell tartsak annak működési elvéről, s nem igazán találtam a szakirodalomban olyan leírást ami jól szemléltetné a fény útját egy ilyen objektív belsejében. Esetleg tudtok egy jó metszetrajzot, ahol ez látszik?

Köszönöm!

habazutty_ Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101992
Előzmény: 88Ren1988 (101991)
88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101991

annyira erőteljesen meg nem merem,mert nem akarom tönkre tenni ,elvégre simán kéne működnie ,csak gondoltam hátha van valami trükk, vagy valami amitől megmozdulna

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101990

hiába nyomom :( 55pontnál van és semmi reakció :( pedig jól van feltéve abban biztos vagyok.Próbáltam gép nélkül is és úgy sem

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101989

igen úgy próbáltam és gombbal is ugyan az az eredmény mintha be lene szurolva :'( ismétlem egyszer sem használtam most vettem nagyon rossz érzés

Acca81 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101988

Szia! Ha VR II. -es, akkor kell rajt lenni egy lock gombnak a zoom gyűrűn. Azt nyomva tartva elfordítható.

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101987

Nincs az objekiv zoomgyűrűkén egy gomb? Ha igen, azt nyomd meg, és úgy forgasd...

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101986

Egyébként szépek a felrakott képek :)

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101985

Most vettem egy gépet (NikonD3200) 18-55 objektível nem tudom használni a zoomgyűrűt szerintetek miért? Annyi mindennel próbálkoztam.Jól fel van rakva,de azt nem lehet tekerni egyik irányba sem,mintha 55megszorult volna :( Köszönöm előre is a kommmenteket

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101984

Valki segítene nekem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!