Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101998
Előzmény: Timcsi31 (101996)
nemethla Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101997

A jofogas és az index EOS adok-veszek tele van velük. 65e-80 ezerig. Mr Google-t ismered?

Előzmény: Timcsi31 (101996)
Timcsi31 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 101996

Keresek egy ilyen objektívet! Aki tud kérem segítsen! Köszönöm!

 

https://www.220volt.hu/Canon+EF+50mm+f+1.4+USM

 

ABHU Creative Commons License 2016.02.09 0 0 101995

Átnézem őket, köszi! :)

Előzmény: Kimiki (101994)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.08 0 0 101994
Előzmény: ABHU (101993)
ABHU Creative Commons License 2016.02.08 0 0 101993

Kedves kollégák!

 

A segítségeteket szeretném kérni Tilt-Shift objektív ügyben. Nem, nem vásárolni szeretnék, hanem "előadást" kell tartsak annak működési elvéről, s nem igazán találtam a szakirodalomban olyan leírást ami jól szemléltetné a fény útját egy ilyen objektív belsejében. Esetleg tudtok egy jó metszetrajzot, ahol ez látszik?

Köszönöm!

habazutty_ Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101992
Előzmény: 88Ren1988 (101991)
88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101991

annyira erőteljesen meg nem merem,mert nem akarom tönkre tenni ,elvégre simán kéne működnie ,csak gondoltam hátha van valami trükk, vagy valami amitől megmozdulna

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101990

hiába nyomom :( 55pontnál van és semmi reakció :( pedig jól van feltéve abban biztos vagyok.Próbáltam gép nélkül is és úgy sem

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101989

igen úgy próbáltam és gombbal is ugyan az az eredmény mintha be lene szurolva :'( ismétlem egyszer sem használtam most vettem nagyon rossz érzés

Acca81 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101988

Szia! Ha VR II. -es, akkor kell rajt lenni egy lock gombnak a zoom gyűrűn. Azt nyomva tartva elfordítható.

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101987

Nincs az objekiv zoomgyűrűkén egy gomb? Ha igen, azt nyomd meg, és úgy forgasd...

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101986

Egyébként szépek a felrakott képek :)

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101985

Most vettem egy gépet (NikonD3200) 18-55 objektível nem tudom használni a zoomgyűrűt szerintetek miért? Annyi mindennel próbálkoztam.Jól fel van rakva,de azt nem lehet tekerni egyik irányba sem,mintha 55megszorult volna :( Köszönöm előre is a kommmenteket

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101984

Valki segítene nekem?

bandita39 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101983

Szivesen, kerdezz barmit nekem is sokat segítettek itt a forumon.

Előzmény: Kimiki (101981)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101982

Szerintem lehet sorozatfénykép nélkül is, de úgy azért nehezebb. Dongót is sikerült fényképeznem 4-5 fényképből, igaz azért nem lett igazán éles. Nekem a követő fókusz nem vált be.

Előzmény: Kimiki (101977)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101981

Köszi, ügyes. 

Előzmény: bandita39 (101980)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101980

Autófókuszt használok ,követőfókusz nem vált be ,mostanában sorozatfelvételt használok ,több képből lehet válogatni :)

Előzmény: Kimiki (101979)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101979

És, hogy fókuszálsz? Manuális, vagy auto, esetleg mozgó téma (Al servo) és mondjuk sorozat felvétel? 

Előzmény: bandita39 (101978)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101978

Minimum 1/500 de többnyire 1/1000 a gyakori főleg sirályokat azok gyorsabbak mint a Gém.

Előzmény: Kimiki (101977)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101977

Repülő madarat milyen beállításokkal fotózol (fotóztok)? Mi trükk, hogy a madár ilyen éles, ez "csak" gyakorlás? :)

Előzmény: bandita39 (101976)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 101976

Lőttem ma párat 500-as Tükrössel igaz reggelibe nem sok napsütés volt .

Előzmény: Töck Jenő (101973)
vplaca Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101975

Élességgel semmi bajom nem volt, csak ugye ha távoli témát fotóztam, akkor nyilván a páratartalom tett be az élességnek..

Előzmény: KozO (101971)
Homo mirabundus Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101974

Látni a tükrösökkel elképesztően lehet.

Nem pukkasztásként, csak hogy mire képesek: Newton, 10 coll átmérő, f1250mm gyútávval (Sky-Watcher) a következő telek távolabbi végében lévő fenyőfa tüskéjén lévő vízcseppen jól felismerhetően tükröződött a harmadik szomszéd háza, valamint a csepp mögött lévő tüske "nagyított" képe is tisztán kivehető volt. Ez nagyjából olyan hatvan méter lehetett, kb. ez volt a közelpont is. A képeken a bokeh néha egészen kemény Airy-gyűrűkkel jelent meg, nagyon kontrasztos témánál, ahol pl. átszűrődő fények is voltak, egyszerűen rusnya lett, s bár a cinke kitöltötte a fél képmezőt, olyan volt, mintha zöldségfőzelékben úszna:-). Aztán leszállt mellé a párja ugyanarra az ágra, s már ki is zúgott a látótérből. Mélységélessége sem nagyon volt... Cserkelni nem az igazi:-(

Nyilván a kisebb, összetettebb tükrös csöveknél nem jelentkeznek ennyire kiélezetten a konstrukcióból fakadó jellegzetességek -nem mondanám hibának őket-, de nem is tudom, hogy pontosan milyen célra találták volt ki őket. Csillagászkodni még, a szokásos felhasználásra már nem annyira nyerők. Ettől függetlenül láttam már szép képet, de nem tudni, mennyi utómunka lehetett rajta.

Előzmény: Töck Jenő (101973)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101973

Nekem egy szovjet volt, 5-600m-ről még látszott a kerítésdrót.

Előzmény: KozO (101971)
kttomi Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101972

Vegyél egy Tamron SP 500-as tükörobjektívet. Cserélhető végű, Nikonon is lesz végtelened.

 

http://www.adaptall-2.org/lenses/55BB.html

Előzmény: Zsiga70 (101961)
KozO Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101971

Nem csak a konrtaszt gyenge a tükörobin, hanem az élesség is és lencsével, ami még tovább rontja a képet sem lesz végtelen fókusza Nikon DSLR-en.

Előzmény: Töck Jenő (101970)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101970

Nekem a kontraszt szegénység nem tetszett.

Előzmény: vplaca (101968)
KozO Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101969

Nikonon nem lesz végtelen fókuszod, szóval az használhatatlan lesz, más a bázistáv mint a "többi" gépnél.

Előzmény: vplaca (101966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!