Keresés

Részletes keresés

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101989

igen úgy próbáltam és gombbal is ugyan az az eredmény mintha be lene szurolva :'( ismétlem egyszer sem használtam most vettem nagyon rossz érzés

Acca81 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101988

Szia! Ha VR II. -es, akkor kell rajt lenni egy lock gombnak a zoom gyűrűn. Azt nyomva tartva elfordítható.

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101987

Nincs az objekiv zoomgyűrűkén egy gomb? Ha igen, azt nyomd meg, és úgy forgasd...

Előzmény: 88Ren1988 (101985)
88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101986

Egyébként szépek a felrakott képek :)

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101985

Most vettem egy gépet (NikonD3200) 18-55 objektível nem tudom használni a zoomgyűrűt szerintetek miért? Annyi mindennel próbálkoztam.Jól fel van rakva,de azt nem lehet tekerni egyik irányba sem,mintha 55megszorult volna :( Köszönöm előre is a kommmenteket

88Ren1988 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101984

Valki segítene nekem?

bandita39 Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101983

Szivesen, kerdezz barmit nekem is sokat segítettek itt a forumon.

Előzmény: Kimiki (101981)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101982

Szerintem lehet sorozatfénykép nélkül is, de úgy azért nehezebb. Dongót is sikerült fényképeznem 4-5 fényképből, igaz azért nem lett igazán éles. Nekem a követő fókusz nem vált be.

Előzmény: Kimiki (101977)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.07 0 0 101981

Köszi, ügyes. 

Előzmény: bandita39 (101980)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101980

Autófókuszt használok ,követőfókusz nem vált be ,mostanában sorozatfelvételt használok ,több képből lehet válogatni :)

Előzmény: Kimiki (101979)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101979

És, hogy fókuszálsz? Manuális, vagy auto, esetleg mozgó téma (Al servo) és mondjuk sorozat felvétel? 

Előzmény: bandita39 (101978)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101978

Minimum 1/500 de többnyire 1/1000 a gyakori főleg sirályokat azok gyorsabbak mint a Gém.

Előzmény: Kimiki (101977)
Kimiki Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101977

Repülő madarat milyen beállításokkal fotózol (fotóztok)? Mi trükk, hogy a madár ilyen éles, ez "csak" gyakorlás? :)

Előzmény: bandita39 (101976)
bandita39 Creative Commons License 2016.02.06 -1 0 101976

Lőttem ma párat 500-as Tükrössel igaz reggelibe nem sok napsütés volt .

Előzmény: Töck Jenő (101973)
vplaca Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101975

Élességgel semmi bajom nem volt, csak ugye ha távoli témát fotóztam, akkor nyilván a páratartalom tett be az élességnek..

Előzmény: KozO (101971)
Homo mirabundus Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101974

Látni a tükrösökkel elképesztően lehet.

Nem pukkasztásként, csak hogy mire képesek: Newton, 10 coll átmérő, f1250mm gyútávval (Sky-Watcher) a következő telek távolabbi végében lévő fenyőfa tüskéjén lévő vízcseppen jól felismerhetően tükröződött a harmadik szomszéd háza, valamint a csepp mögött lévő tüske "nagyított" képe is tisztán kivehető volt. Ez nagyjából olyan hatvan méter lehetett, kb. ez volt a közelpont is. A képeken a bokeh néha egészen kemény Airy-gyűrűkkel jelent meg, nagyon kontrasztos témánál, ahol pl. átszűrődő fények is voltak, egyszerűen rusnya lett, s bár a cinke kitöltötte a fél képmezőt, olyan volt, mintha zöldségfőzelékben úszna:-). Aztán leszállt mellé a párja ugyanarra az ágra, s már ki is zúgott a látótérből. Mélységélessége sem nagyon volt... Cserkelni nem az igazi:-(

Nyilván a kisebb, összetettebb tükrös csöveknél nem jelentkeznek ennyire kiélezetten a konstrukcióból fakadó jellegzetességek -nem mondanám hibának őket-, de nem is tudom, hogy pontosan milyen célra találták volt ki őket. Csillagászkodni még, a szokásos felhasználásra már nem annyira nyerők. Ettől függetlenül láttam már szép képet, de nem tudni, mennyi utómunka lehetett rajta.

Előzmény: Töck Jenő (101973)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101973

Nekem egy szovjet volt, 5-600m-ről még látszott a kerítésdrót.

Előzmény: KozO (101971)
kttomi Creative Commons License 2016.02.06 0 0 101972

Vegyél egy Tamron SP 500-as tükörobjektívet. Cserélhető végű, Nikonon is lesz végtelened.

 

http://www.adaptall-2.org/lenses/55BB.html

Előzmény: Zsiga70 (101961)
KozO Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101971

Nem csak a konrtaszt gyenge a tükörobin, hanem az élesség is és lencsével, ami még tovább rontja a képet sem lesz végtelen fókusza Nikon DSLR-en.

Előzmény: Töck Jenő (101970)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101970

Nekem a kontraszt szegénység nem tetszett.

Előzmény: vplaca (101968)
KozO Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101969

Nikonon nem lesz végtelen fókuszod, szóval az használhatatlan lesz, más a bázistáv mint a "többi" gépnél.

Előzmény: vplaca (101966)
vplaca Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101968

Elájulni nem kell tőle. Lágy, kontraszt szegény a képe, ellenben a sarkok fele is jobban tartotta az élességet, mint az olcsó zoom telék, illetve színhibáktól mentes. Sokan nem szeretik a gyűrű bokeh-t.

Előzmény: Töck Jenő (101967)
Töck Jenő Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101967

Nekem már volt Canonon, hát nem voltam elájulva tőle, gyorsan el is adtam. Kétszerezővel még nem próbálkoztam.

Előzmény: vplaca (101966)
vplaca Creative Commons License 2016.02.05 0 0 101966

Nem tudom Nikon-ra mennyire mennek fel az M42-es orosz tükörobik, 20-30ezer Ft közt lehet kapni 500mm-est, jobb képminősége lesz, mint a 70-300-nak kétszerezővel.

Előzmény: Zsiga70 (101965)
Zsiga70 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 101965

Köszönöm a véleményeket,tanácsokat.Akkor marad az hogy közelebb megyek a fotózandó dologhoz!!

faki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 101964

A telekonverterek elsősorban állandó fényerős zoomokhoz (F2.8, F4) és fixekhez valók. Ezeknél a képminőség terén is általában van annyi "tartalék", hogy még elviselhető a plusz lencsetagok miatti minőségromlás. Az objektíveden kérdéses lenne az autófókusz működése is, 2x-vel már valószínűleg egyáltalán nem menne.

Előzmény: Zsiga70 (101961)
-Minarik- Creative Commons License 2016.02.03 0 0 101963

Hosszu tavon nem erdemes epiteni ra. Megprobalni dolgokat az emberi termeszethez tartozik. HA venned kell telekonvertert, akkor emiatt azert ne vegyel.

Előzmény: Zsiga70 (101961)
KozO Creative Commons License 2016.02.03 0 0 101962

A telekonverterek jelentősen rontják a képek minőségeit és kitartani sem fogod kézből. Ha ez nem gond és mindnenáron kell a "zuum", akkor talán de a megszokott minőségből adnod kell. Én biztos nem tennék rá telekonvertert.

Előzmény: Zsiga70 (101961)
Zsiga70 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 101961

Sziasztok!Szeretnék véleményt kérni valakitől.Van 1 Nikon D5200 és Nikon 70-300 1:4.5-5.6 G obi.Érdemes-e telekonverter venni ezek közzé.Viszonylag ritkán használom őket együtt de az obinál kicsinek tartom a gyújtótávolságot.Érdemes venni ilyen kütyüt,ha igen milyet és mennyiért.  Köszönöm a tanácsot előre is!!!

Rich81 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 101960

Köszönöm, amit leirtál számomra nagyon pozitív így elsőre. Mondjuk az tény, hogy másak a labor tesztek meg mások a valós helyzetek. Üdv! 

Előzmény: stelvio (101959)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!