Sziasztok!mi lehet a gond?kelt 42 kiscsirke keltetőben,szépen elkezdték fejlődni.most egy hetesek.minden nap minden előzmény nélkül elpusztul 1-2.nincs hasmenés,gubbasztàs.Esznek,isznak,mint a sàskàk.
Egyik pillanatban még semmi,utàna el van pusztul a 1-2.Vitafort indító tàpot kapnak és budapesti csapvizet.tisztàn vannak tartva,nincs nagy tömeg
Nagyobb gyerekeim kitalálták, hogy tartsunk tyúkot, a tojásáért. Kisvárosban lakunk, s jelenleg kb 4nm-t tudok nekik elkeríteni a kertből - kifutóstul, ólastul együtt (aztán ha bejön a dolog, jövőre tudok nekik nagyobb udvart kialakítani). Néha persze ki tudom engedni egy jóval nagyobb területre, de nem minden nap.
Mit javasoltok?
NAgyon szeretném ha kicsit kipróbálnák az állattartást, jó alkalomnak gondolom.
De a tyúkokat sem akarom túlzsúfolni.
4 egyedre gondoltam, szerintetek elég nekik ennyi hely?
Fajtára két opcióm van - vagy "közönséges" barna tyúk amit a piacon árulnak, vagy Sussex (ami barátságosabb, és télen is jobban tojik). Igenám, de a Sussex-ról azt olvasom hogy mivel nagyobb, nagyobb helyigénye is van. Ez mit jelent a gyakorlatban, tyúkudvar és tyúkól minimális területére nézve? (pl. egy 1x1.5m ól elég lehet 4 Sussexnek?)
Köszönöm a segítséget, illetve bárminemű tippet...
Elnézést a zavarásért, de segítséget szeretnék kérni. Aranypikkelyes orpington tyúkot (de egy kakas is kellene), illetve fogoly brahma párt keresek. Nem élethalál, s tegnapra szeretném, növendékek vagy napos csibéknek is örülök, csak biztos helyről legyen (se keveréket, se beltenyészetest nem szeretnék). Évek óta próbálkozom aranypikkelyes orpingtont szerezni, de nem sok sikerrel.
Nemrég vettem egy fogoly brahmát, s teljesen beleszerettem a szépségébe. Egyetlen bajom volt vele, két nap múlva kifeküdt.
Nem feltétlenül eladóak, de vannak horvát kukmicáim. 3 tojó, 1 kakas. Testvérek, így kissé meg vagyok lőve velük. Sárszentmihályról valók, ha esetleg valakit érdekel. inkább csere alapban gondolkodnék.
Sziasztok, van egy beteg ázsiai selyemtyukom. Fenekenel nincs már toll, állandóan oda száradt ürülék van rajta, a tollaknal pedig kis gobok vannak. Gubbaszt, bágyadt. Ez mi lehet?
Nem ismerem őket, de nyilván, hogy lehet, hiszen nem is teljesen azonos típusok és évjáratúak! Még akkor is lehet ha egyébként a névleges teljesítménynek ugyanaz van feltüntetve.
Ha két tök egyforma és azonos tipusú bármilyen gépet leveszel a polcról még azok is eltérhetnek kismértékben. Én pl. vettem egyidőben két teljesen egyforma kertiszivattyút, az egyik feltudja szívja a kútból a vizet a másik meg nem! Az csak arra jó, hogy az előmelegítő IBC tartályból /ahová a kútból szivattyúzom a vizet/ kinyomja a kertre.
Hamár szóba hoztad a baranyait...Azt tudtad hogy ez egy nemlétező fajta és csak egy óriási csalás volt az egész? Úgy hogy a kérdésedre hogy Gyulabá miért nem vitte bele a baranyait a válasz az hogy azért mert ilyen fajta nincs...
- a cikk akár 10-15 éve is íródhatott volna, ugyanaz volt a fajtáról a hír akkor, elismertetés előtt áll, mindjárt meglesz
- az akkori tenyészcél az átlag 3 kg-os tyúk és a 4 kg-os kakas elérése volt, úgylátom ez vagy maradt célnak, vagy feladták
- valamiért nem tartják jó megoldásnak belevinni egy kis vért azokból a kopasznyakú fajtákból, amelyek örökítenék a testességet, pl. baranyai, vagy a francia cou nu, és kopasznyakú hubbard vonalak. Valszeg annyira különlegesnek tartják a húsát.
- ezek a porcelán példányok (persze az eredeti búza színűek is) valóban szépek, végre valami eredmény
- érdemes lenne összevetni a húsminőséget egy teszten mondjuk az erdélyivel, meg a baranyaival. Erdélyit már ettem, az középkategória lenne sztem