Keresés

Részletes keresés

Pintade Creative Commons License 2019.05.06 0 0 136775

Sziasztok!

 

Érdekelne vadászfácán tojás, ha esetleg vinne vki monorra.

[fidelio] bedevics Creative Commons License 2019.05.06 0 0 136774

Vorwerk tojások keresik keltetni vágyó új gazdájukat. Monoron törzsállomány megtekinthető, személyes átvétel preferált. 250 ft / db
06húsz331húszonhét34

Pintade Creative Commons License 2019.04.28 0 0 136773

Sziasztok,

 

hoztam egy képet a tegnapi kelésről:

Selyem és Bantam csibék

Jocesz29 Creative Commons License 2019.04.01 0 0 136772

Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék a dorking tojások után. Esetleg egy e-mailt tudna küldeni a részletekről? (ár,postázás,stb..)  A címem jozsef0328@citromail.hu  válaszát előre is köszönöm! Üdv Józsi. 

Előzmény: Törölt nick (136765)
Viti85 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 136771

Szia!

Privátban tudnánk beszélni? 

Előzmény: Törölt nick (136767)
bitter6704 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 136770

Helló! Egy előző kommentben olvastam valakitől hasonló esetet. Ott azt írták, hogy masszírozni is kell a begyet lógatás közben. Szerintem azonban vidd el egy állatorvoshoz minél előbb, amíg még nem késő!

 

Előzmény: meszja (136769)
meszja Creative Commons License 2019.02.25 0 0 136769

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Az egyik tyúkomnak begyeltömődése van.(szerintem) 3 napja lógatom ilyenkor szokott kifolyni a csőrén trutyi de semmi javulás nincs. Még mindig fel van dagadva a begye. Mit tudok még csinálni? Elkülönítsem hogy ne egyen? 

Viti85 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 136768

Köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (136767)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 0 0 136767

Az áprilisra időzített kelés a legjobb ezeknél a fajtatiszta madaraknál sok - sok szempont miatt. Küldök mailt.

Előzmény: Viti85 (136766)
Viti85 Creative Commons License 2019.02.12 0 0 136766

Szia!

Március végén érdekelne 40 db, postán tudsz küldeni vagy menjek el érte?

 

Előzmény: Törölt nick (136765)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.11 0 0 136765

Van 3 kakas és 18 tyúk belőlük. Az állományból mindent kiselejteztem, ami nem volt megfelelő. Tojást tudok eladni.

Előzmény: Viti85 (136764)
Viti85 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 136764

Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Dorkingjaid megvannak-e még? És ha igen akkor tojást, vagy csibét esetleg lesz eladó.

Remélem sikerült stabilizálni az állományodat.

Előzmény: Törölt nick (136685)
megteker Creative Commons License 2019.02.02 0 0 136763

Sziasztok. 

 

Van olyan tyukfajta ami kimondottan nagymellű? Avagy melyik fajtának a legnagyob. Gyári verzio is érdekel. Köszönöm 

claas patrol Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136762

u.i. Ha evidencia ként tekintjük a "véleményemet", akkor megkérlek, hogy a beláthatóság értelmében (így ok-oksy)..és nem helytelenül állításként értelmezni . Részemröl igy ,igyen evidens .

     Elnézésedet kérem ismételten, ha és amenyiben félre érthető voltam, sajnos jó négy évtizedet más nyelvterületre kényszerültem , és be ismerem csorbult a helyesírásom . 

Előzmény: claas patrol (136761)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136761

Szerbusz és köszi a válaszodat . A gyakorlati tapasztalat azt bizonyítja , hogy a már vázolt lábkezelés időtartalma napi 2 szeri alig 5 perces időtartalma nem elégséges volt (még két napi vallumban sem). Ha megengeded kifejteni röviden az indoklást  (?) , akkor a gyakorlatban az a helyzet , hogy nyári időszakban kint ,szabad térben ez a párolgó és sajnos gyulékony anyag , vagy összetétele alkalmazható ,megitélésem szerint még kis macerával ,pl. kézbentartva is . A napi többszöri (legyen az rövidebb időtartalmu) lábkezelés , stresses , nehezen befogható az érintett tyúk , és biztosan a lakótársaira is zavaró .

Télvíz időszakban ,hidegben egy zárt, vagy hasonló körülmények között ,napi akár kétszeri alkalmazás veszélyekkel is járhat: Gondolj csak bele ,emberre állatra a szaghatása , ne adj Isten közben dohányzik, vagy elkezdi mechanikusan melegíteni a folyadékot valaki is, aki nem kellően jár el és ...stb. Ezért nem tértem ki ezekre az alkalmazási módszer 'gyakszi gondokra'. A negyed órát meghaladó napi egyszeri próbálkozás eredményes lehet . Nevezhetjük nyugalmi és korán alkonyodó időnket, így erre a módszerre akár alkalmasnat is, ismétlem véleményem szerint , ha éppen más jobb nincs . üdv.

Előzmény: Törölt nick (136758)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136760

Köszönöm, érthető.

Előzmény: Törölt nick (136759)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136759

Így van, egész mást jelent, viszont mi nem elbeszéltünk egymás mellett, hanem evidenciákat kezdett felsorolni, amik nem képezik a vita tárgyát, mert csak egyetérteni lehet velük. Remélem érthető.:)

Előzmény: Omosimama (136756)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136758

Én nem a régi módszerek, vagy az olcsó megoldásokat vitatom, sőt ezek híve vagyok, hisz minél messzebbre tekintünk vissza az időben, annál kevesebb kemikáliát alkalmaztak.

Hanem konkrétan az időtartamot, ami szerintem megdöglesztené szerencsétlen állatot. Ha annyit közöltél volna, hogy belemártható 1 - 2 percre, egy szavam se lehetne.

Előzmény: claas patrol (136757)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136757

Szerbusz, és ez úton is az elnézésedet kérem. Bizonyára nálam volt a "hiba". Arra szerettem volna csupán reflektálni, hogy pl. régies és szinte filléres megoldások is voltak a tegnapokban , valamint a kereskedelemben forgalmazott és drága készitmények hatóanyaga is lehet ,az amit vázoltam. A 70-es évek nagyon elején végeztem bfi. tenyésztésből Gödöllőn , akkor még a tananyagba is szerepeltek hagyományos megoldások a háztályi viszonylatokra kivetítve. Vagy éppen , mint "történelmi" gyakorlat ,alkalmazható módszerek  stb . 

Ma már megygőződésböl is szívesen alkalmazok állattenyésztésben, tartásban , de a humán gyakorlatban is környezetbarát olcsó és hatékony természetközeli módszereket, házi-patikákat az az praktikákat .

Tiszteletben tartom a mai gyógymodokat ,sőt elismerem azokat, de nem minden esetben és mindenki pénztárcája engedi meg a drága készitmények beszerzését. Sok esetben a munkaszüneti napokon , éppen nincs kéznél vagy vásárolható meg a legjobb és drágább hatóanyag, akkor bizony visszanyúlhat akár az ember a régebbi praktikákhoz, csupán véleményem szerint. Üdv. és minden jót kívánok hús- tizenkilencre részedre is.

Előzmény: Törölt nick (136754)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136756

Az én olvasatomban az "egymás mellett való elbeszélés" és a "mellébeszélés" egészen mást jelent. Node nem én vagyok az értelmező szótár.

Viszont utálom a hideget, ezért kissé (nagyon) pikírt vagyok. Bocs!

Előzmény: Törölt nick (136754)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136755

Nagyon jó! Megnyugodtam.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136754

Természetesen mindketten a tyúk lábára éretettük. A mellébeszélés nem ebből a nyilvánvaló dologból fakadt, és nem a részemről.

Előzmény: Omosimama (136752)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136753

,-))

  Sétál Mr.xy-on és  megállítja az utcán patrol papát :
- Elnézést patrol papa , megmondaná , hogy hogyan jutok el pl. ul a postára ?
- Az attól függ Mr.. , kocsival van ??
- Nem.
- Akkor gyalog .

Előzmény: Omosimama (136752)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136752

Álljon meg a menet!

Szerintem baromira elbeszéltek egymás mellett. Az, hogy petróleumba rakjuk a tyúkot, szerintem a tyúk lábára vonatkozik, és nem arra, hogy az egész tyúkot áztassuk bele. Itt maximum az "áztatási" időtartamban van véleménykülönbség köztetek. Egy pontatlan fogalmazás miatt még nem kell egymás torkát elharapni!

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136751

Örülök neki, hogy Te viszont ennyi mindent tudsz a petróleumról.:) Tudod mit, rakd bele 25 percre az a tyúkot!

Előzmény: claas patrol (136749)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.07 0 0 136750

Érdemes röviden elolvasni, ezt nem egy "vén szenilis bfi. tenyésztő" mondja , hanem egy mai vélemény :

"kép forrása: net (forrás megtekintéséhez klikkelj a képre)

Gyógyítása

Többnyire olaj és petróleum keverékét, vagy a madár levágását ajánlják. Van, aki neostomosan oldat való lábmosást, vagy SH-Ivermektin spot on készítményt használ. Az utóbbit ecsettel kell a madár lábára vinni. De van természetes gyógymód is."

https://elet-a-tyukudvarban.blog.hu/2017/03/27/labruhesseg 

 

u.i. Szerénységem, csupán csak az eljárás, kezelés "macerás" részeire kivántam hozzászólni.  üdv.

claas patrol Creative Commons License 2019.01.07 0 0 136749

Szerbusz, nem kivánok vitattkozni semmilyen szinten sem. A hetvenes években még igen is gyakorlott volt a petroleumos láb fürdetése. Ez tény. (néz,.. vagy kérdez utána, kérlek). A pemzlizgetésekkel csupán az a gond, hogy az igen szűk járatokban nem kellő mélységben jut be az oldat . Ezért van, hogy a varratok eltávolitása fel"áztatással" kezdjunk vagy nem ? 

Szerintem keveset tudsz a petroleum használhatóságairól, de ezt csak vélem a soraidból kiolvasva . Más humán területeken is alkalmazzák széles körben. Hogy, recept mentes és olcsó ?...az lenne a baj vele ?

Szerintem a tyúkok láb rühességét lehet vele (nem muszály és elsősorbani !!)..kezelgetni, akár sikerrel is. CSAK MACERÁS ..., ahogy írtam. üdv.

 

https://www.vitaminkapu.com/reszletek.php?id=70 

Előzmény: Törölt nick (136748)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136748

Ha 20 percig benne tartanád a petróleumban a tyúkot, nemcsak az atkáktól búcsúzhatnál el, hanem a tyúktól is. Honnan szeded Te ezeket?

Ellenben ha egy ecsettel lekened neki éjszaka a lábát a nevezett anyaggal és néhány hét múlva megismétled, napközben meg lekened az ülőrudakat, megoldottad a problémát.

A petróleum nem érhet a madár bőréhez a hasán, mert felmarja a bőrt, olyannyira, hogy belepusztulhat a tyúk. Tehát rendkívül vigyázni kell vele. Tapasztalat.

Előzmény: claas patrol (136745)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136747

A patrol mint "járőr" is megfordult a fejemben, aki mint tudjuk figyel, hogy jól menjenek a dolgok és segít ha szükséges... Hogy miért jutott ez az eszembe Rólad...?

Az MGP- s idődben is sok hasznos tanácsot és tapasztalatot osztottál meg velünk. Köszi. Üdv! :0)

Előzmény: claas patrol (136744)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136746

u.i.

Hogy aztán ki mivel ,milyen szerekkel tudja elpusztítani az atkákat (?)...az legyen az = "ahány ház, annyi szokás"...elve. Szűk ötven év tapasztalata (és makacs fóbiám)  xDD :-)), hogy mindig behurcoljuk valakitől, vagy valamivel. Ez tény, kérem.  ,-))

Szerintem , érett koru... és ugye vásárolt , vagy (kapott) tyúkokat érdemes azonnal 'le-pamzlizni' ,lábkezelni, majd a jó öreg házi-patikákat alkalmazni. Május közepétől juni közepéis 2-3 vedernyi diófa levelét szedés után árnyékban kiszárítva és nájlon zacskóban tárolva,érdemes begyüjteni. A tojófészkekben terjedhet ez a kórság megfigyelésem szerint zömében a behurcolászást követően. (tudom-tudom..kakasok is érintettek lehetnek), de nem azokon fog elsősorban megjelenni a szindróma, ezért említem a sorrendet. A tojófészek aljába 4-5 száraz dió levél és arra a fészek-forgács-almot rakni...stb.A levendula is jó és a citromfű illetve, annak az illathasonlatát a fehér ürmöt rakhatjuk hasonlóan a fészekbe. Ott nem kapírgálnak és csipegetnek, ugye ?...Ezek megelöző hatásuak lehetnek véleményem szerint.Teljesen ingyenes és csak némi macerával járó "hadműveletek"a begyüjtésük. Februárban és márciusban is fűtünk fával, ilyenkor a tiszta fahamú 2-3 vedernyi könnyen félre tehető a homokfürdöjükbe, vagy ott ahol fedél alatt tollfűrdöznek. Minden tetű, atka fertőzés megelőzésére pl. jó lehet. üdv.

Előzmény: claas patrol (136745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!