Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136759

Így van, egész mást jelent, viszont mi nem elbeszéltünk egymás mellett, hanem evidenciákat kezdett felsorolni, amik nem képezik a vita tárgyát, mert csak egyetérteni lehet velük. Remélem érthető.:)

Előzmény: Omosimama (136756)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.10 0 0 136758

Én nem a régi módszerek, vagy az olcsó megoldásokat vitatom, sőt ezek híve vagyok, hisz minél messzebbre tekintünk vissza az időben, annál kevesebb kemikáliát alkalmaztak.

Hanem konkrétan az időtartamot, ami szerintem megdöglesztené szerencsétlen állatot. Ha annyit közöltél volna, hogy belemártható 1 - 2 percre, egy szavam se lehetne.

Előzmény: claas patrol (136757)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136757

Szerbusz, és ez úton is az elnézésedet kérem. Bizonyára nálam volt a "hiba". Arra szerettem volna csupán reflektálni, hogy pl. régies és szinte filléres megoldások is voltak a tegnapokban , valamint a kereskedelemben forgalmazott és drága készitmények hatóanyaga is lehet ,az amit vázoltam. A 70-es évek nagyon elején végeztem bfi. tenyésztésből Gödöllőn , akkor még a tananyagba is szerepeltek hagyományos megoldások a háztályi viszonylatokra kivetítve. Vagy éppen , mint "történelmi" gyakorlat ,alkalmazható módszerek  stb . 

Ma már megygőződésböl is szívesen alkalmazok állattenyésztésben, tartásban , de a humán gyakorlatban is környezetbarát olcsó és hatékony természetközeli módszereket, házi-patikákat az az praktikákat .

Tiszteletben tartom a mai gyógymodokat ,sőt elismerem azokat, de nem minden esetben és mindenki pénztárcája engedi meg a drága készitmények beszerzését. Sok esetben a munkaszüneti napokon , éppen nincs kéznél vagy vásárolható meg a legjobb és drágább hatóanyag, akkor bizony visszanyúlhat akár az ember a régebbi praktikákhoz, csupán véleményem szerint. Üdv. és minden jót kívánok hús- tizenkilencre részedre is.

Előzmény: Törölt nick (136754)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136756

Az én olvasatomban az "egymás mellett való elbeszélés" és a "mellébeszélés" egészen mást jelent. Node nem én vagyok az értelmező szótár.

Viszont utálom a hideget, ezért kissé (nagyon) pikírt vagyok. Bocs!

Előzmény: Törölt nick (136754)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136755

Nagyon jó! Megnyugodtam.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.09 0 0 136754

Természetesen mindketten a tyúk lábára éretettük. A mellébeszélés nem ebből a nyilvánvaló dologból fakadt, és nem a részemről.

Előzmény: Omosimama (136752)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136753

,-))

  Sétál Mr.xy-on és  megállítja az utcán patrol papát :
- Elnézést patrol papa , megmondaná , hogy hogyan jutok el pl. ul a postára ?
- Az attól függ Mr.. , kocsival van ??
- Nem.
- Akkor gyalog .

Előzmény: Omosimama (136752)
Omosimama Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136752

Álljon meg a menet!

Szerintem baromira elbeszéltek egymás mellett. Az, hogy petróleumba rakjuk a tyúkot, szerintem a tyúk lábára vonatkozik, és nem arra, hogy az egész tyúkot áztassuk bele. Itt maximum az "áztatási" időtartamban van véleménykülönbség köztetek. Egy pontatlan fogalmazás miatt még nem kell egymás torkát elharapni!

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.08 0 0 136751

Örülök neki, hogy Te viszont ennyi mindent tudsz a petróleumról.:) Tudod mit, rakd bele 25 percre az a tyúkot!

Előzmény: claas patrol (136749)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.07 0 0 136750

Érdemes röviden elolvasni, ezt nem egy "vén szenilis bfi. tenyésztő" mondja , hanem egy mai vélemény :

"kép forrása: net (forrás megtekintéséhez klikkelj a képre)

Gyógyítása

Többnyire olaj és petróleum keverékét, vagy a madár levágását ajánlják. Van, aki neostomosan oldat való lábmosást, vagy SH-Ivermektin spot on készítményt használ. Az utóbbit ecsettel kell a madár lábára vinni. De van természetes gyógymód is."

https://elet-a-tyukudvarban.blog.hu/2017/03/27/labruhesseg 

 

u.i. Szerénységem, csupán csak az eljárás, kezelés "macerás" részeire kivántam hozzászólni.  üdv.

claas patrol Creative Commons License 2019.01.07 0 0 136749

Szerbusz, nem kivánok vitattkozni semmilyen szinten sem. A hetvenes években még igen is gyakorlott volt a petroleumos láb fürdetése. Ez tény. (néz,.. vagy kérdez utána, kérlek). A pemzlizgetésekkel csupán az a gond, hogy az igen szűk járatokban nem kellő mélységben jut be az oldat . Ezért van, hogy a varratok eltávolitása fel"áztatással" kezdjunk vagy nem ? 

Szerintem keveset tudsz a petroleum használhatóságairól, de ezt csak vélem a soraidból kiolvasva . Más humán területeken is alkalmazzák széles körben. Hogy, recept mentes és olcsó ?...az lenne a baj vele ?

Szerintem a tyúkok láb rühességét lehet vele (nem muszály és elsősorbani !!)..kezelgetni, akár sikerrel is. CSAK MACERÁS ..., ahogy írtam. üdv.

 

https://www.vitaminkapu.com/reszletek.php?id=70 

Előzmény: Törölt nick (136748)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136748

Ha 20 percig benne tartanád a petróleumban a tyúkot, nemcsak az atkáktól búcsúzhatnál el, hanem a tyúktól is. Honnan szeded Te ezeket?

Ellenben ha egy ecsettel lekened neki éjszaka a lábát a nevezett anyaggal és néhány hét múlva megismétled, napközben meg lekened az ülőrudakat, megoldottad a problémát.

A petróleum nem érhet a madár bőréhez a hasán, mert felmarja a bőrt, olyannyira, hogy belepusztulhat a tyúk. Tehát rendkívül vigyázni kell vele. Tapasztalat.

Előzmény: claas patrol (136745)
bitter6704 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136747

A patrol mint "járőr" is megfordult a fejemben, aki mint tudjuk figyel, hogy jól menjenek a dolgok és segít ha szükséges... Hogy miért jutott ez az eszembe Rólad...?

Az MGP- s idődben is sok hasznos tanácsot és tapasztalatot osztottál meg velünk. Köszi. Üdv! :0)

Előzmény: claas patrol (136744)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136746

u.i.

Hogy aztán ki mivel ,milyen szerekkel tudja elpusztítani az atkákat (?)...az legyen az = "ahány ház, annyi szokás"...elve. Szűk ötven év tapasztalata (és makacs fóbiám)  xDD :-)), hogy mindig behurcoljuk valakitől, vagy valamivel. Ez tény, kérem.  ,-))

Szerintem , érett koru... és ugye vásárolt , vagy (kapott) tyúkokat érdemes azonnal 'le-pamzlizni' ,lábkezelni, majd a jó öreg házi-patikákat alkalmazni. Május közepétől juni közepéis 2-3 vedernyi diófa levelét szedés után árnyékban kiszárítva és nájlon zacskóban tárolva,érdemes begyüjteni. A tojófészkekben terjedhet ez a kórság megfigyelésem szerint zömében a behurcolászást követően. (tudom-tudom..kakasok is érintettek lehetnek), de nem azokon fog elsősorban megjelenni a szindróma, ezért említem a sorrendet. A tojófészek aljába 4-5 száraz dió levél és arra a fészek-forgács-almot rakni...stb.A levendula is jó és a citromfű illetve, annak az illathasonlatát a fehér ürmöt rakhatjuk hasonlóan a fészekbe. Ott nem kapírgálnak és csipegetnek, ugye ?...Ezek megelöző hatásuak lehetnek véleményem szerint.Teljesen ingyenes és csak némi macerával járó "hadműveletek"a begyüjtésük. Februárban és márciusban is fűtünk fával, ilyenkor a tiszta fahamú 2-3 vedernyi könnyen félre tehető a homokfürdöjükbe, vagy ott ahol fedél alatt tollfűrdöznek. Minden tetű, atka fertőzés megelőzésére pl. jó lehet. üdv.

Előzmény: claas patrol (136745)
claas patrol Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136745

MESZES LÁB !  

A heggeket,varratokat , szerintem 1-2 napos káliszappanos, vagy (drágább) zöldszappanos kezeléssel lehet leoldani, felpuhítani. A mérgek nem puhítanak szerintem. De a glicerin is puhító lehet. a petroleumos lábfűrdőztetés, gyakorlati gondja, nálam az, hogy 20-25 percig nehézz benne tartani a tyúkot.  :-)) Valahogy meglógnak pár perc után...a páciensek... hmm . :-))  :-)) A gázolaj is jó lenne csak ilyenkor télen sűrü , és nem hatol be a szűk furatokba . (melegen lehet próbálkozni vele is..)

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy a varrat lazítása és az atkák lekezelése azért két harcászati "hadművelet", szerintem.  üdv.

claas patrol Creative Commons License 2019.01.06 0 0 136744

Szerbusz, a "Claas" a kis Colombus kombályn márkaneve , ...a patrol, pedig a Nissan összkerekesé. Valóban márkákat takar, ....de... eredetileg a Patrol tanya volt a kezdet, a három kis-patrolka szüleménye még a baltikum idejéből . ....(három éve már Mura-vidék).  Szív. üdv.  MGP.

Előzmény: bitter6704 (136733)
1007-es Creative Commons License 2019.01.03 0 0 136743

OK,köszönöm szépen az eddigi segítségedet (információ) is.majd egyszer beszámolok a kezelés hatásosságáról.

Üdv.

Előzmény: meszi67 (136742)
meszi67 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 136742

Valószínűleg ismételgetni kell néhányszor, mert elég makacsak. Én vagy 8  éve hoztam be egy meszes lábú kotlóssal /akit nem akartam akkor lekezelni, nehogy elhagyja a kotlást/ azóta szórványosan jelen van, ami abban jelenik meg, hogy egy-egy tyúkon jelentkezik. Mindjárt az elején lekezelem /én petróleumot vagy perubalzsamot szoktam használni, az ülőrudat meg megperzselem/, de aztán néhány hónap múlva valamelyik másikon újra előjön.

Előzmény: 1007-es (136741)
1007-es Creative Commons License 2019.01.02 0 0 136741

Tegnap már Chemotoxal fújtam a lábukat és az ólba is fújtam,az almot is frissítettem és az ülőke rudakra is fújtam.hány alkalommal kell a lábukra ismételni a fújást illetve mikorra várható változás ha lesz?

 

Előzmény: meszi67 (136740)
meszi67 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 136740

Valószínű, hogy a linóleum nem a szalma helyett van, hanem csak  a takarítást könnyíti meg. Valamit nyilván almozni kell arra is. Viszont ha gyakrabban és könnyebben takarítod akkor nyilván könnyebb az efféle kellemetlenségeket elkerülni. Bár szerintem a rüh nem az alomban tanyázik és nem is ott szaporodik.

Előzmény: 1007-es (136739)
1007-es Creative Commons License 2019.01.01 0 0 136739

Üdv.akkor első sorban a Chemotoxot próbálom hát ha nálam is beválik,valahol olvastam hogy linóleumot tegyük az ólba szalma helyett szerinted ez jó ötlet.nálam mindig szalma volt lehet hogy itt a hiba?

 

Előzmény: hohopapi (136738)
hohopapi Creative Commons License 2019.01.01 0 0 136738

BÚÉK mindenkinek! A meszes lábatkára én Chemotoxot(bármilyen légyirtót) használok. Egyszer befújom a fertőzött lábat,és ha szükséges megismétlem.Nálam ez bevált.Már nagyon régen nem kellet használnom,de másnak is ajánlottam és náluk is bevált. Üdv!

Előzmény: 1007-es (136734)
1007-es Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136737

Köszönöm szépen a válaszod,valóban igazad van mert utána néztem és rájöttem hogy ez inkább rüh mint gomba. Két szert is találtam a javasoltak közül amiket meg fogom próbálni és úgy döntöttem hogy az ólat formalinnal fertőtlenítem.

Előzmény: meszi67 (136736)
meszi67 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136736

Szia. Valószínűleg nem gomba a probléma oka,  hanem úgynevezett "meszes lába" van a tyúkjaidnak. Ezt egy rühatka okozza, ami befúrja magát a bőrpikkelyek alá. Ha beírod  a "gugli"-ba, hogy "baromfi meszes láb" akkor kiokosíthatod magad  a védekezés módjáról.

Előzmény: 1007-es (136734)
Omosimama Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136735

B.Ú.É.K! mindenkinek!

Más: sajna nem tudom mit tudnál csinálni a lábukkal?!

1007-es Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136734

B.Ú.É.K mindenkinek!

Lenne egy kérdésem ha valaki tud ebben segíteni,a baromfijaim lábai gombásak,megvan vastagodva rajtuk a bőr és olyan szürkés fehéres színű.biztos hogy az ólba van valami mert a másik állomány (egy másik ólba vannak)egészséges. Mivel tudom fertőtleníteni az ólat,mivel érdemes hogy biztos elpusztuljon.

Előre is köszönöm,és mindenkinek jó bulizást kívánok! 

bitter6704 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136733

Én is boldog Új évet kívánok minden fórumozónak!

( Ki ne figyeljen, ha nem a patrol?!! : ) )

 

Ui.: Vajon a claas a kereszt névre, márka névre, vagy mindkettőre utal? : )

Előzmény: claas patrol (136732)
claas patrol Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136732

u.i. Ez az" észak-német o."  is azért, kicsit tág fogalom szerintem. Röpke 800 km, csupán amit ,gyakorlati szinten megtapasztaltam egy irányban.. ...de psszt.  :-))

Előzmény: bitter6704 (136730)
claas patrol Creative Commons License 2018.12.31 0 0 136731

:-))  ..a szándék a fontos, szerintem.   ,-)) ... a jelenlét meg majd a "keresőjéé"..  xDD  B-U.É.K.

Előzmény: bitter6704 (136730)
bitter6704 Creative Commons License 2018.12.29 0 0 136730

Arra van az erre, erre meg az arra... Ezt sikerült alaposan félre értenem....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!