Eszembe jutott borotválkozás közben az is, hogy ugye Székely és Friderikusz is indult az előző fordulóban, sőt, talán indulnak a következőben is. (Esetleg Fridi visszalépett? Nem emlékszem.) Itt is az áll, 52. hozzászólás, hogy bizonyos átfedés van a két elnöki pályázat közt. Ezt az értékelésnél vajon számításba veszik? :-)
Csak röviden, kedves asszonyom mer rohanok: van.
A ZDF (meg kicsit az ARD is, bár itt kevésbé, mer ugye a rotáció), az ORF és a BBC és a RAI. Ezekről tudom konkrétan. Nyilván nem kap ekkora médiafelületet, felesleges is lenne, de azért igencsak kardinális ám.
Olyan borzalmas érzés a tehetetlenség. Hiába, nem tudok mást tenni - nekem sincs semmi épkézláb ötletem - mint a Médiatörvényre mutogatni: el nem tudom képzelni, hogy lehetett ilyen sokemeletes marhaságot megírni és elfogadni. Összevéve még a felsőoktatási törvénnyel, azt kell mondjam, pártállástól föggetlenül, hogy nem ezért leszünk büszkék '94-98 közti kormányra.
Igazad van a második bekezdéssel: világos koncepcióval* nem kunszt. A helyzet azonban az, hogy világos koncepció-hegyek dacára azzal kell együtt élnünk, ami van: a kétharmados médiatörvénnyel. Mert ugye a törvény dacára meg lehet csinálni, hogy kiskapukon át finanszírozzuk a tévét, az alább említett MFB-változat is ilyen (mondom, a fidesz is gondolkozott rajta, de nem merte megkockáztatni), de az az állami beavatkozás ténye miatt a csatlakozásba kerülhet. Megmondták legutóbb Genfben egészen világosan: ha nincs tévérendezés, azaz médiafejezet, akkor nyista csatlakozás. És az ellenséges sajtó egyik oldalon sem habozik fogat csattogtatni. Valami nemzeti minimum kéne, kár, hogy nekünk nincs Juan Carlosunk.
*Spanyolországban amit a Bourbon-TV költ az éves keret fölött, automatikusan megy államadósságba :-)
Na, aszittem legalább hallottál valamit. Egyébként szerintem az említett tranzakció tisztességesebb és átláthatóbb mint az MTV vezetésének jelenlegi jogi helyzete :-) Lényeg, hogy minél gyorsabban döntést kéne hozni, így vagy úgy. Engem méár a direkt törvénysértés se zavarna: mexoktam.
off
"A felnőtteknek mindig igaza van!" by Susuka, kb. 3 évesen, amikor figyelmeztetés ellenére meztéláb futkosott a kertben és belelépett egy darázsba, aztán bőgött a kádban, azóta közhely:-))
on
Bár bocs, de a hírek szerint nem lemondott, hanem Bakóval úgy módosította a szerződését, hogy az július akárhányadikán megszűnt. Ez a módosítás nem volt törvényes. Ergo nem szűnt meg a megbízása.
Tegnap kicsit nyomoztam a témában otthon, számomra az új infó volt, hogy Mendreczkynek határozott idejű megbízási szerződése volt/van, ha jól emléxem 2006-ig, amit Bakó egyszemélyben (Kur. nélkül) nem volt jogosult módosítani. Azaz így Karesz jelenleg is az MTV elnöke. Naszóval, akkor most tényleg mi van???
1) az Elnökség ill. a Nagykuratórium jogköre tekintetében joghézag van. Mivel a Nagykuratóriumnak egyetlen érdemi jogköre az elnökválasztás (és az ehhez nagyon hasonló ügyek lsd. Ragáts) lenne, gratulálok a Médiatörvénynek.
2)a Munkáltató tényleg az elnök. Most nincs elnök goto 1. Ebben az esetben elképzelhető, hogy a pernyertes, visszahelyezett Szenes Andrea elnökké nevezik ki önmagát. Ami egyébként nem példa nélküli, a Gépész is elnökként bontotta fel a saját alelnöki szerződését. Gratulálok a Médiatörvénynek.
3) ha az összkövetelés meghaladja a tévé összvagyonát, akkor roló le, igaz? Márpedig ingatlan már csak egy van a korábbi 17ből, satöbbi.
4) állambácsi viszont nem tölheti fel a kiürült tévét, illetve csak nagyon gázos módszerekkel, például törvény-csomagban (költségvetési) vagy hosszú lejáratú hitellel az MFB-n keresztül. De ennek ára van. Kül- és belpolitikai pofon egyaránt: ezt a Fidesz se merte megkockáztatni, pedig akkor most vagy négy évig nem lenne miről beszélni.
5) Szumma: az idegek harca lesz, őszintén remélem, hogy kompromisszumképes politikusok érvényesülnek majd ebben az esetben.
Nem, hát mondom hogy nem. A fullegitim helyettesítőt ki kell nevezni. Ezen megy a per, hogy ki vagy házon belül, a Kuratórium Elnöksége, vagy a Nagykuratórium? (Egyébként Szenesnek Ragáts mint általános legitim alelnök a visszahelyezéskor mint munkáltató olyan ajánlatot tesz, amit Andi néni nem fogad el, és közös megegyezés estébé.
A levajazás a megvesztegetésnek, a befolyásolással való üzérkedésnek, az insider tradingnek és a kiskapuk ártatlan arccal történő kihasználásának egy olyan különösen erkölcstelen formája, hogy csak mailban írom le. :-)
Jó, mondtam, hogy nem lévén izé, nem ismerem a terminuszokat. Ezexerint elképezelhető ugye a következő: valamelyik nagy állami hitelező (mogyuk a Posta vagy az ELMÜ vagy - idén már jogosan - a TB) megindítja a felszámolási eljárást. Akkor mi van?
Ragátsnak nem az általános alelnöksége illegitim, hanem a teljes elnöki jogkörrel felruházott alelnöksége. Mármint ha nem csal az emlékezetem.
Emléxel még Kondor kiszemelésére és bejuttatására? 3 forduló eltelt közte ... Ennyi idejük meg a bo... szociknak is van, mert az új társadalmi kuratórium (amit nyilván le fognak vajazni) a legelső döntését március körül tudja meghozni, matematikailag. Kérdés, kinél fogy el előbb a cérna, mert a válságmenedzser kétségtelenül alternatíva. Csak most a csatlakozás miatt Lendvai térfelén a labda ...
Nem vicc volt, ha politikában járatos jogász vagy, tudhatod. Érdeklődj utána, ha nem hiszel nekem.
Ehhez a legitimitás-dologhoz nekem nincs gőzöm. Annyit tudok, hogy Ragáts már most általános alelenök, Szenes Ha... Andera meg, feltéve de meg nem engedve, műsoros alelnök lenne. Normális hierarchiában az előző mindig fölötte van a másodiknak.
Mondam már probatbicolnak is: én már majd fél éve úgy tudom, hogy az első és második körben nem is pályázó Ladvánszky György van kiszemelve. Ha bejön, nagyon sok fogadást fogok megnyerni :-)
BTW sajnálom Balót. Azt is tudom, miért nem szavaztak rá a szocik sem: neki nem lehetne telefonálgatni. Legjobban persze a tévét sajnálom.
Szenest nyilvánvalóan vissza fogják helyezni, ha a jogaiba nem is, de a végkielégítésébe igen. Kérdés, a tévé el tudja-e húzni a pert a legitim állapot beálltáig (szerintem igen, bár az is igaz, hogy Szenes Hanna neve sokat nyom Justitia serpenyőjében /is/). További hozzáadott érték a történetben, jut eszembe, hogy a szocik közül gyakorlatilag senki nem szavazott Balóra. Ahogy átgondolom a helyzetet, úgy számolom több jobbos szavazott rá mint szoci. Röhej.
Az egy egész más helyzet volt. Más volt az ellenőrző, a döntéshozó, a végrehajtó, a társadalmi feszültség, és nem utolsósorban: Székelyről sok mindent lehet ugye mondani, de azt nem hogy tehetségtelen.
És mit kérdezzünk az AB től? Gyorsitott eljárásban a döntését 3 év alatt meghozná. Nagyobb baj, hogy a kis kuratoriumot csak akkor lehet lemondatni,ha nem irnak ki uj pályázatot ( saját müködés képtelenségüket kellene belátni). a havi tisztelet dijuk 600.000Ft + költség térítés szorozzuk meg a létszámmal ( 9 fő)atya világ....