Keresés

Részletes keresés

meszeske Creative Commons License 2013.07.21 0 0 40

Sziasztok!

 

Standart méretű törpe vagy kisebb közép uszkár szuka kölyök kutyust szeretnék vásárolni.Tudtok esetleg segíteni? Egészséges/nyugodt idegrendszerű/ , fajtára jellemző tulajdonságokkal rendelkezzen  , igazi uszkár legyen , ne valami pulis mudis szerelem ereménye. Nem feltétel a több mondatos áradozás a szülők kiállítási eredményeiről!:-) Nem hátrány ha Heves megyei vagy környéki a kutyus. 

Köszönöm 

Florkozm Creative Commons License 2013.07.12 0 0 39

Sziasztok!

Ajándékba elvihető egy nagyon kedves, szobatiszta, kémszínű, 9 hónapos közép uszkár szuka kutyus. Oltott, féregtelenített. Ha valaki szeretne egy tündéri, okos, rendes családtagot magának, kérem jelentkezzen a következő telefonszámon:

06304384318

 

Kökény Gábor Creative Commons License 2013.06.13 0 0 38

Sziasztok!

 

Ma délelőtt elveszett egy sötétszürke törpeuszkár (kisfiú 8 hónapos) a Petőfi hídnál, a Ferenc körút és a Soroksári út kereszteződéséből futott el a Soroksári úton.

Ha valaki megtud valamit, kérem hívjon a 30-942-5241 számon, vagy legyen szíves értesítsen vagy az aime@aime.hu címen.

 

Nagyon köszönjük, sziasztok.

osztin Creative Commons License 2010.07.17 0 0 37
itt a Noé fajtamentés jelent meg nálam ?????????

nem a kép
Előzmény: bagifruzsi (33)
havik75 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 36
Sziasztok!
FEKETE KAN TÖRPEUSZKÁR, 8 éves, Artúr névre hallgat, elveszett 2003.12.01-én koradélután a II. ker. Szeréna úton. Fekete bőrhámot viselt, barna toldással.

Ha valaki tud róla, kérjük jelentkezzen a 70/339-4026-os telefonszámon!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

fmar Creative Commons License 2003.05.26 0 0 35
Ugye lett gazdija?
Váradi Március Creative Commons License 2003.05.25 0 0 34
Szegénykém. Nagyon le van lakva.
Előzmény: bagifruzsi (33)
bagifruzsi Creative Commons License 2003.03.31 0 0 33
Gazdira váró kutyusok - Vácon! Zöld Menedék Állatvédő Alapítvány Levélcím: 2001 Vác Pf:233 Menhely:Vác, Külső-Rádi út Telefon: 27-313-284 vagy 06-20-424-53-67

6-7 éves közép uszkár kan; nagyon kedves, porázon jól közlekedik

Vegetable Creative Commons License 2003.02.28 0 0 32
(azért bizták rám, mert az egyik gazdi gyakran volt korházban, akkor a másik is odautazott, és nem tudta kire bizni az ebet, mert egy napon tul nagyon sok helyen nem birta, a kutypanzióktól meg már látványra menekült. én meg naponta megmutattm, a gazdi még nincs itthon, és ennyi elég volt, teljesen nyugodtan várta őket, akár egy hónapig is, mert jóban voltunk)
Előzmény: Vegetable (31)
Vegetable Creative Commons License 2003.02.28 0 0 31
Ugyan fáziskéséssel... :o)

Kiskoromban nem volt kutyánk, de rengetegszer biztak rám, akár hetekig egy középuszkárt. Kedves volt, higgadt, és mivel egy kisgyerek/középuszi kategóriában nem nagy a méretkülönbség, igy jókat játszottunk, nyuzható volt! Majd lett törpeuszim - szegény meghalt 2001 őszén, 14 évesen :( -, aki kedves volt, értelmes, imádtam, de mivel ollan pici, egyrészt nem annyira nyuzható, mint a közép, vagyis kevésbé szabadon játszhatna vele egy gyerek, másrészt könnyebben megijedt - szintén méret! - és bár soha ne okozott sérülést, de odakapott és lefogta a fogával a kezem. Ez felnőttnél oké, hisz nem fáj, de egy gyerek megijedhetne!

fmar Creative Commons License 2003.01.20 0 0 30
Gratulálok és nagyon örülök neki!!!!!!!
Előzmény: bagifruzsi (29)
bagifruzsi Creative Commons License 2003.01.18 0 0 29
GAZDIRA TALÁLT! Uszi: 3 éves fajtatiszta uszkár szuka; nagyon barátságos, játékos (Ócsa) :-)
Előzmény: bagifruzsi (27)
fmar Creative Commons License 2003.01.17 0 0 28
Egy másik topicból:
Fekete törpe uszkár kislány kutyusok várnak gazdira.
Érdeklődni lehet az alábbi telefonszámon: 30/283-4570.

Szerintem ha valaki IGAZÁN kutyát szeretne, akkor válasszon menhelyről, gazdit kereső kutyusok közül, ott is vannak fiatalok, esetleg kölykök is, így mindig 1-1 kutyit meg lehet menteni!!!!!Mondom, ha valaki igazán SZERETI az állatokat és nem "csakúgy" szeretne kuytyát, hogy agyereknek legyen mit nyúzni!!!!

bagifruzsi Creative Commons License 2003.01.16 0 0 27
Az alábbi menhelyeken gazdit keresnek az alábbi kutyák:
Bővebb információ a megadott elérhetőségeken vagy a www.zoldmagazin.com (itt képek is vannak a kutyákról) címen.
----------------------------------

Minden kutyus be van oltva veszettség ellen. A kutyák jelenleg az ócsai Szent Ferenc Állatotthonban laknak; örökbefogadásukról Nagy Henriettnél érdeklődhetsz a 06/20/562-89-88-as, és Nagy Ritánál a 06/20/340-4274-es telefonszámon.

Uszi: 3 éves fajtatiszta uszkár szuka; nagyon barátságos, játékos
--------------------------------------
Gazdira vár a váci Zöld Menedék Állatvédő Alapítvány több, mint 200 kutyája.
Levélcím: 2001 Vác Pf:233
Menhely:Vác, Külső-Rádi út
Telefon: 27-313-284 vagy 06-20-424-53-67

6-7 éves közép uszkár kan; nagyon kedves, porázon jól közlekedik

Twiggi Lenge Börg Creative Commons License 2002.11.06 0 0 26
Hogy uszkárt vegyél fantasztikus ötlet!!
Lehet ,hogy mire én ezt írom, már meg is vettétek ! Jó döntés, mert nekem már 10 éve van uszkárom, nagyon, kedves türelmes,játékos és gyermekszerető!
Biztos nem fogja megharapni vagy ne adj isten széttépni a kisgyerekeidet!
Nem is olyan rég volt még az a bizonyos rottweileres ügy (amikor az a kutya egy 2 éves kisfiút széttépett.)
De az uszkár nagyon érzéeny is ,ezért felelősségteljesen kell vele bánni!
Egyébként sok sikert!
femaledoggy Creative Commons License 2002.11.05 0 0 25
Sziasztok!
Szerintem semmi gond nincs azzal, ha éppen az uszkár tetszene Katiéknak a gyerekek MELLÉ. Különben tök mindegy, hogy milyen kutya van a gyerek mellett. Lényeg, hogy a gyerek megtanulja, met ugye nem hülye, hogy nem szabad tépni a kutyát. És igen, nem kell őket egyedül hagyni.
Pl. egyik barátnőmék dogokat tenyésztettek a panel lakásban. IGEN. Ez nagyon régen volt. aztán megszületett a kislánya és együtt nőtt fel a dogok mellett. No problem. Igaz, aztán szűkös lett a panel, és jött a kertesház, és mind több kutya, macska. Voltak staffordshire terrierek, törpe pinscherek, yorkik, keverékek, cane corsok, stb.stb. és a gyerek él, a kutyák is élnek (vagyis nem a gyeretől haláloztak el, akik már nincsenek).
Másik barátnőméknél, 1,5 évs gyerek, 3 éves gyerek, 9 éves gyerek, FILA, westi, angol bulldog, bearded colli él egy fedél alatt nagy megértésben. pedig a gyerekek tényleg igazán rosszak, nyúzzák a kutyákat, és mégsincsen gond.
Miért ne lehetne együtt gyerek és kutya.
Ez már nálam is eldöntött, hogy majdani gyermekem kutyáim közé fog születni, na jó, nem szó szerint, de szorosan együtt fogunk élni. Ők bulldogok és ki tudja még milyenek lesznek addig.
Biztosra veszem, hogy nálunk sem lesz semmi gond, mert ugyebár minden a neveltetésen múlik, és a kutyák kitűnő idegrendszerétől, mert a kutya az ember legjobb barátja, ebbe az embergyerekek is beleszámítanak. ha jól bánunk a kutyánkkal, meg a gyerekünk is, akkor kizárt, hogy nagy gáz legyen.
Váradi Március Creative Commons License 2002.11.04 0 0 24
Helló. Van 1 uszkárom. Kitty.
RAF2 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 23
közep vagy törpe - ez mar egyeni izles dolga
Előzmény: csogu (22)
csogu Creative Commons License 2002.09.28 0 0 22
Inkább a közép uszkárt.
Előzmény: RAF2 (21)
RAF2 Creative Commons License 2002.09.28 0 0 21
Szia Kata!

A panellakas miatt a törpe uszkart ajanlanam.A ket kisgyerek melle a legjobb valasztas az uszkar mert nem hullajtja a szöret,ha a gyerekek allergiasak is a kutya szörre,nyugodtan lehet mellette.
Nekunk 3 eve van törpeuszkarunk,a gyerekek,6 es 4 evesek voltak mikor szereztuk a kutyat.nem volt semmi problema a kiskutya es a gyerekek között. az ilyen koru gyerekekkel ugyis ott van az szulö alladoan igy ha essetleg durvan akartak jatszani a kiskutyaval rögtön közbe lehetett lepni.
az uszkar jatekos,nagyon ragaszkodo leny,sok örömet tud okozni.

viszont Mallory hozza szolasahoz is egyet ertek.rengeteg idöt vesz igenybe az elejen egy kiskutya.Szerencsere (?) eppen akkor felesegem otthon volt a gyerekek pedig ovodaba jartak igy viszonylag könnyen "veszeltuk" at az elsö fel evet.
Probaltuk az elejetöl fogva elmagyarazni a gyerekeknek hogy a kiskutya ugyanolyan elöleny mint mi vagyunk es nem jatekszer.a biztonsag kedveert a gyerekeke es a kutyat SOHASE hagytuk egyedul magukra.törpeuszkarunk nem emlekszem hogy egyszer is megharapta volan a gyerekeket ettöl szerintem ha az elözöket betartod nem is kell felned.

a vasarlasnal a szokasos dolgokra kell figyelni,elenk legyen,reagaljon hangra,jarasa normalis legyen.
az uszkarokrol tudni kell hogy eleg erzekeny a gyomruk,vigyazni kell a kajaval.legjobb a szaraz vizben enyhen elaztatott kutyakaja kölyökkent,1 eves kortol csak szaraz kaja a legjobb neki.
ha megis fött etelt adsz neki kerulni kell a krumlit mert nem tudja megemeszteni a gyomra,a csirkehus vagy barmilyen csont a benne levö enyv miatt szorulast okoz.erös fuszeres kaja.ami jo az a rizs,a sonka,fasirt de asszem a legjobb ezt ki kiserletezni mit bir a kutya es mit nem.legjobb megegyszer a szaraz kutya kaja,plussz jol leszedi a fogkö nagyjat is,amitöl budös lehet a kutya szaja.

ami fontos meg az a kutya nyirasa.lattam mar összegubancolodott elhanyagolt szöru uszkarokat.ha mar az uszkar ugy nez ki mint egy puli akkor mar baj van.mi fel evente visszuk kutyafodraszhoz,közben egyszer mi is megfazonirozzuk a szöret.a masik a köröm vagasa,de ezt hazilag is egyszeru elvegezni,könnyu megtanulni,egy jo minösegu kutya köröm ollo vasarlasa feltetlen kifizetödö.

hirtelen ennyit,ha meg lenne kerdesed batran irjal itt vagy az e-mail cimemre.

sok szerencset

Opi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 20
Valami hasonló volt a célom, de ne hidd, hogy az elszánt szülőket olyan könnyű lebeszélni arról, hogy azt tegyék, ami (jelenleg) a legrosszabb mindenkinek.:)

Az aranyhalak maradhatnak, szerencsére csak 3 másodpercig emlékeznek rá, hogy a kedveskisgazdi az imént még az autóját/babáját/akármijét dobálta a vizükbe.:) (Viszont "cserébe" nem ugatnak, ha hazajön, és meg se lehet simogatni őket - már persze amennyiben elkövetjük azt a komoly hibát, hogy élő aranyhalakat tartunk, és fenn is akarjuk tartani eme állapotukat. :) )

Előzmény: csogu (19)
csogu Creative Commons License 2002.09.27 0 0 19
Szerintem Kata26 ezután a beirás után, még az aranyhalát is elajándékozza (ha van neki):-DD
Viszont sajnos igazad van.
40 Kg-os 12 éves kislány 70Kg-os rotweiler:-(((
Azért elbeszélgetnék az apjával.
Kutya nélkül:-)))
Előzmény: Opi (18)
Opi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 18
"Deédeskiskutyuuus" csapkodott a négyéves, majd a kórházban ébredt.

Jó-jó, ne "essünk túlzásokba". Az viszont tény, hogy egy gyereket először is meg kell tanítani bánni a kutyákkal. (Hogyan közelítsük meg, mit lehet, mit nem lehet, satöbbi.) Kisgyereknél ez addig működőképes is, amíg bele nem feledkezik a játékba. Aztán...

"Meditációs gyakorlat" Katának:
Két gyerekkel, meg egy kutyával sétálgatsz szépen. Szembe jön egy jóval nagyobb kutya, mondjuk nem a béketűrő fajtából. (Lásd még: 70 éves kisnyugdíjasok és "kiskedvenc" rotweiler(eik)/ük esete.)
A kutya természetesen igyekszik megvédeni a gyerekeket, ergo nekimegy a nagyobb kutyának. Amit az általában nem tolerál.
Merre futsz te, merre fut kiskata1, merre fut kiskata2 és merre fut a kutya?

És akkor még a kutyavonyítás/kutyagumi/"fiú"kutya esetében területjelölés, illetve heveny udvarlási vágy/ "lány"kutya esetében tüzelés és egyéb témákról...

Előzmény: csogu (17)
csogu Creative Commons License 2002.09.27 0 0 17
Nem tudom, de én azt olvastam, hogy a gyerekeknek direkt jót tesz.
Mondjuk a kutya nem nyilatkozott:-))

Előzmény: Mallory (15)
ámbátor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 16
Igazából én is azt próbáltam mondani, amit szerintem te is, csak én nem esszé formában.
Majdnem biztos, hogy a legjobb, ha Kata26ék nem vesznek uszkárt.
Mindenkinek, kutyát, Kata26ot, kis Kata26okat, szomszédot beleértve.
Előzmény: Mallory (15)
Mallory Creative Commons License 2002.09.27 0 0 15
Bár nem vagyok uszkáros, azért (tapasztalt kutyásként) megpróbálok tanácsot adni.
"Két kicsi gyermekem van. Egy 5 és egy 4 éves.
Szeretnénk nekik kutyát és uszkárra gondoltunk."

Ilyen kicsi gyerekekre nem lehet rábízni semmilyen kutyát. Ha ti (a szülők) kutyát szeretnétek, az rendben van. De a gyerekek mellé, és nem nekik.
Mindenképpen számítsatok arra, hogy a kutya nagyjából olyan, mint egy "plusz" gyerek, főleg kicsi korában (4-5 hónapos koráig nem lesz teljesen szobatiszta, addig napi 5-6szori takarítás garantáltan szükséges lesz), de persze később sem lesz önellátó. Ugyanúgy sietni kell haza hozzá (hogy időben le tudd vinni sétálni), mint a gyerekekért az oviba, bölcsibe. Esténként minimum 45 perc sétára van szüksége, de reggel és délután is kell legalább 15-15 perc. És akkor még a tanítgatásról, esetleges kutyiskoláról nem is szóltam. (Biztosan rá tudtok szánni ennyi időt a kisgyerekek mellett?) Néha beteg is lesz, és az állatorvos sajnos nem TB-alapon működik...
Ami szerintem még nehézség, hogy ilyen korú gyereketől inkább egy kicsit félteni kell a kutyát, semmint "összeengedni" őket. Amíg a kutya kicsi, nagyon érzékeny, védtelen. Idősebb korában pedig csak harapással, odakapással tud védekezni. Ezeket nem ok nélkül mondom: a gyerekek (de még a meggondolatlan felnőttek is) gyakran úgy bánnak a kutyával, mintha egy játékbaba lenne és nem veszik figyelembe, hogy pl. a kutya végtagjai nem hajlíthatók ki oldalirányba, mint a baba karja... Ezzel minimum komoly fájdalmat okoznak a kutyának, de könnyen lehet ficam vagy törtés is az eredménye.
Tehát szerintem csak akkor vállaljatok egyelőre kutyát, ha tudjátok azt biztosítani, hogy a gyerekek mindig szülői felügyelet mellett legyenek együtt vele. Máskülönben elég valószínű, hogy nem örömötök, hanem bánatotok, nehézségetek lesz a kutyussal, aminek jó esetben is elajándékozás a vége.
(Ezek a tanácsok kutyafajtától függetlenek.)

Ja, ámbátor olvtárs aggodalmához: nekem még egyik kutyám sem vonított, ha egyedül volt a lakásban, pedig rendszeres, hogy naponta tíz órán át távol vagyunk... Ha a kutyát kis korától fokozatosan hozzászoktatják, hogy bizony naponta egyedül kell maradnia, nem szokott gond lenni. Általában akkor van ilyen vonítás-probléma, ha egy jó ideig szinte mindig volt otthon valaki, aztán a már fél-/egyéves kutyát hirtelen magára hagyják 6-8 órára.

Opi Creative Commons License 2002.09.27 0 0 14
Egy topic a témában. de van több is, sőt.

Továbbá az uszkár egyrészt ugrabugra, másrészt meg igen szeszélyes, harmadrészt (nem kicsit) túltenyésztett fajta.

csogu Creative Commons License 2002.09.27 0 0 13
wazzeg tényleg:-))
Még jó, hogy én védtem:-)))
Előzmény: ámbátor (12)
ámbátor Creative Commons License 2002.09.27 0 0 12
Most néztem meg, szegény Kata26 első hozzászólását sikerült így leugatnom :)

Akármilyen az a panel, bocsánatot kérek. Nincs is uszkárom, mit szólok bele.

Előzmény: csogu (11)
csogu Creative Commons License 2002.09.27 0 0 11
Rendben:-))
Néha én is igénylem a magányt.
Lehet, hogy a kutyának is jót tesz:-)
Előzmény: ámbátor (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!