Keresés

Részletes keresés

Mariusi Creative Commons License 2019.09.18 0 0 3376

 Ne várj, jó oda a polisztirol is !

Előzmény: Csaby27 (3374)
Mr.V. Creative Commons License 2019.09.11 0 0 3375

csak akkor kell gyapot, ha hangszigetelni is akarsz, illetve valami okosteglabol van a falad, ami nagyon jo paraatereszto

Előzmény: Csaby27 (3374)
Csaby27 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 3374

Sziasztok!

 

Új ház lakható alapterület 100 négyzetméter + a manzárd.

Padlófűtés van lent, fent még semmi, a közeljövőben nem is lesz.

Külső szigetelést szeretnék, polisztirolra gondoltam, 10 cm EPS 80.

Viszont nem tudom nem lenne-e jobb kőzetgyapot a páraáteresztő képessége miatt. Polisztirollal félek, hogy nagy lesz télen a páratartalom...

Viszont olyasmit olvastam, hogy falakon keresztül csak a nedvesség 2-3%-a távozik, tehát akkor nem igazán számít, hogy a fal külső felén mi van?

Idén szeretném, de kőzetgyapotra csak jövőre lenne pénz.

Szerintetek várjak még egy évet és legyen kőzetgyapot?

Illetve csak novemberben érne rá a szakember, milyen hidegben lehet kint ez csinálni (alsó hőmérséklet küszöb...)

 

Köszi!

lecskov007 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 3373

Üdv.

 

SZigetelném a házam. Olyan gondom van hogy pozitíva lábazat és a ház elejétől lejt hátrafele kb 8-10 centit. Nagy szívás ha az i dítósínt ráültetem a lábazatra? 

zsigusz83 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3372

Erről azért kérdezd meg a tetőtér-beépítéses házban/lakásban lakókat is, hogy mennyire fáznak a szarufaközben leszigetelt tetőtéri szobákban... (nálad ugye még a szarufákra is mehetne akármennyi gyapot).

Előzmény: kovviktor (3371)
kovviktor Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3371

EPS és temperáló fűtés, mert ha csak a szarufák közét szigetelem, az alsó szinten mindig fázni fogok.

Köszönöm a segítséget!!!

KömKel Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3370

Rosszul gondolkodsz.

 

Döntsd el mit szeretnél először.

 

1. Szeretnél hőszigetelt alsó szintet, és időszakosan használt tetőteret? Akkor 2x10 cm EPS, viszont KELL TEMPERÁLÓ FŰTÉS fentre.

 

vagy

 

2. Lehőszigeteled a TETŐTERET (ferde sík, mennyezet), a beépített tetőtér padlójába pedig a minimális 2-4 cm EPS-t raksz csak, ami az úsztatáshoz (kopogó hanggátlás) kell. Ekkor a földszint fűtésének többletével temperálod a tetőteret.

 

 

Előzmény: kovviktor (3368)
zsigusz83 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3369

Miért nem a szarufáknál szigetelsz akkor? Így megcsinálhatod az egész tetőt és azt csinálsz majd a padlással akkor amit akarsz... Nem lesz drágább a többlet gyapot + gipszkartonozás a drágább EPS100 + betonozástól.

Előzmény: kovviktor (3368)
kovviktor Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3368

Ha úgy csinálnám meg, hogy visszaveszem az EPS szigetelés vastagságát és ezáltal engedek fel valamennyi meleget, akkor ez esetben mekkora legyen a vastagság? Valamennyire muszáj leszigetelnem, mert a tavalyi tél volt az első, hogy ott laktunk (és ez nem volt egy nagyon hideg tél), a padláson volt -5 körül, de a betonfödémre nyugodtan ráülhettem volna, nem fáztam volna fel :-/ Így szigeteletlenül rengeteg meleg megy el arrafele.

2x8 cm fehér EPS100 (ezzel 0,22 körül van az U) elég lehet? Vagy még kevesebbet rakjak rá?

Rakhatok közvetlenül az EPS100-ra szárazpadlót is?

KömKel Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3367

Az elképzelésed nem teljesen jó.

 

Ha nem lesz legalább odafönt egy temperáló fűtés, vagy az alsó szintről feljövő meleg, akkor a fenti rész felveszi a kinti tér hőmérsékletét és páratartalmát. Amikor elkezdesz benne fűteni (ha jön vendég), akkor ez a pára gondot fog okozni, különösen a gipszkartonozásnál.

 

Ha ragaszkodsz az eredeti elképzelésedhez:

- beépitett részre 2x10 cm lépésálló grafitos EPS + esztrich (vagy szárazpadló)

- beépítetlen részre 3x10 cm olcsó tekercses gyapot

Előzmény: kovviktor (3366)
kovviktor Creative Commons License 2019.08.31 0 0 3366

Sziasztok!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy, a 80-as évek végén épült ház, amit nemrég vettünk. A födém E gerendás, vázkerámia béléstestekkel (vastagság 19 cm), a tetején 5 cm-es betonréteggel. A padlás nagy részét szeretnénk beépíteni a későbbiekben, de csak a gyerekek számára, tehát 20 év múlva valószínűleg csak hébe - hóba fog ott aludni valaki. A födém U értéke jelenleg 2,9 W/m2K, ami miatt baromi gyorsan le szeretném szigetelni. A nem beépítendő részeken kőzetgyapottal gondoltam, viszont oda, ahova később szoba kerül majd, kénytelen vagyok EPS100-as hungarocellt rakni, rá egy 5 cm-es járóbetonnal. Padlásfödémekre az U érték ha jól tudom a minimum 0,15, de a javasolt 0,12 W/m2K lenne, amikor a szigetelés vastagságát néztem, ezt próbáltam alapul venni (kőzetgyapotnál ezt 34 cm-el tudom elérni). Viszont ott, ahol később szoba lesz és ugyebár a szoba is körbe lesz szigetelve, oda milyen vastag szigetelést rakjak, mi lehet az az U amivel számoljak? A cél az, hogy ha nem lakik ott senki, akkor fűtést lezárom (vizes blokk nincs fenn) és csak akkor fűtöm, ha kell. Mivel a fenti szobák is le lesznek szigetelve, így a szobákban mínuszok biztos nem lesznek, viszont azt nem akarom, hogy a lenti részről a meleg feleslegesen menjen felfele, az éppen nem lakott részbe.

M4NTR4 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3365

Egyik sem jobb a másiknál midegyik bök és szúr! Dolgoztam velük 2 évig :) http://www.szakinfo-epiteszet.hu/szigetel/ursa_uveggyapot_tetoterbe

Előzmény: Mariusi (3364)
Mariusi Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3364

 Van szúrós és van kevésbé szúrós gyapot.

 Vannak az ásványgyapotok és vannak az üveggyapotok.

 Az egyik szúrós, hogy melyik, azt nem tudom.

Előzmény: M4NTR4 (3363)
M4NTR4 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3363

Igazából az egér sem a hagyományos sem a befújt szigetelést nem szereti, hanem inkább a meleget. Nem fogja megenni, mert nem ízlik neki. Fészket sem fog rakni, mert szúrni fogja :) Ebben az esetben jó hogy emlős és a bőrét neki is irritálja mint az embereknek! 

 

Előzmény: Albiviss (3362)
Albiviss Creative Commons License 2019.08.28 0 0 3362

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a Padlásfödémre rakott gyapotba bele költözik-e az egér??? 

KömKel Creative Commons License 2019.08.22 0 0 3361

Semmiképpen nem rakhatsz faházra nikecellt, csak kőzetgyapotot. Le kell szedni a műanyag lambériát, megnézni mire lehet rakni a kőzetgyapotot, van-e párazárás, stb.

Előzmény: geda1 (3360)
geda1 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 3360

Sziasztok.

Vettünk egy telket amin egy 80-as években épült dombóvári típusú faház áll.Ezt a házat szeretnénk szigetelni.Jelenleg 4 cm kőzetgyapot és műanyag lambéria van a házon.Hogyan kezdjünk hozzá és milyen anyaggal szigeteljük?Le kell bontania jelenlegi burkolatot és szigetelést vagy rá lehet rakni az új szigetelőanyagot(grafitos nikecell?)

flkyb Creative Commons License 2019.08.21 0 0 3359

Üdvözletem Mindenkinek!

 

A következőkben szeretném a hozzáértők véleményét kérni: 50-es években épült Kádárkockához toldanák egy 30m2-es épületrészt. A tervező 38-as falmérettel tervezett, Porotherm 38 N+F téglával, 10cm-es szigeteléssel. A szükséges darabszámnál P38-as klímatégla esetében ~30.000HUF különbség van (véleményem szerint elhanyagolható). Kérdés, hogy a klíma tégla valóban tud-e többet, érdemes-e dilemmáznom rajta? (Valószínűnek tartom, hogy a kérdés már számtalanszor felmerült a fórumon. Elnézést, ha újra előhoztam!)  

 

 

Üdv!

l.csaszar Creative Commons License 2019.08.20 0 0 3358

A régi cserép leszedésekor töréssel mindenképpen számolni kell.

Előzmény: Dzsana (3356)
Tharkus Creative Commons License 2019.08.10 -5 0 3357

belülről is meg lehet csinálni, csak macerásabb, mert a szarufákon belülről körbemegy a fólia (egalizált cserépléccel érdemes odafogni a szarufához a szarufa mentén, kétoldalt). ugyanaz lesz a végeredmény, csak a fólia nem egyenesen megy a szarufák külső oldalánál, hanem azokat belülről kerüli.

Előzmény: Házas Ember (3355)
Dzsana Creative Commons License 2019.08.10 0 0 3356

A manóba, ettől a választól féltem, az nem kevés plusz költség. :-(

És mi a vélemény a két szigetelésről?

Előzmény: Házas Ember (3355)
Házas Ember Creative Commons License 2019.08.09 0 0 3355

Szerintem nem úszod meg a cserepek és cseréplécek leszedését, mert a szükséges (páraáteresztő) fóliát utólag nem lehet a cserepek alá tenni.

 

Ráadásul a szarufákra kell rakni a fóliát, arra megy egy ellenlécnek nevezett távtartó, erre kell rászögelni a cserépléceket (mert így lesz meg a pár cm szükséges légrés a tető átszellőzéséhez), majd mennek rá a cserepek a cseréplécekre.

 

 

Ezt a konstrukciót a cserepek és a cseréplécek leszedése nélkül nem lehet megvalósítani.

Előzmény: Dzsana (3354)
Dzsana Creative Commons License 2019.08.09 0 0 3354

Sziasztok, egy most megvásárolt tetőtéri lakás tetőtér szigetelését kellene megoldanom utólag. Még nem került kibontásra, így nem tudom, mi a jelenlegi szigetelés, de állítólag sajnos nincs a cserepek alatt fólia. A belső borítás mindenkép lebontásra fog kerülni, csúnya falap, több elemből összerakva, úgyhogy ez gipszkartonra lesz cserélve. Így látatlanban 15 cm szigetelésben gondolkodhatunk, ha nem akarunk sokat elcsalni a beltérből. Jelenleg vagy nyitott cellás fújt purhab szigetelésben vagy fújt cellulóz szigetelésben gondolkodom, mindkettőnek van előnye is, hátránya is, de tapasztalatokat nem igen hallottam egyikről sem. A purhabot nem szívesen fújatnám rá a cserépre, a cellulózt meg nem is lehet. Nem tudom, utólag belülről elhelyezhető-e fólia a cserép alá. A hozzáértők mit javasolnának, akár e kettő közül. akár bármilyen más technológiát. Előre is köszönöm!

Tharkus Creative Commons License 2019.08.08 -5 0 3353

érdemes minél "vékonyabbra" venni a hőszigetelést a lehetőségekhez képest, mert sokat kitakar az ablakokból. magyarán, én nem raknék fehéret, inkább a neki megfelelő vékonyabb grafitost tenném. 20 cm fehér helyett kb. 16 cm grafitos, az a 4 centi nagyon érződik, amikor bentről kinézel az ablakon...

Előzmény: TChriss80 (3342)
tofi76 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3352

Kedves fórumozók,

 

Tudna vki ajánlani hőszigeteléshez megbízható, profi céget, akik Bp-en a 11. kerületben is aktívak?

 

Köszönettel: Éva

Grossbau Creative Commons License 2019.07.27 0 0 3351

 "Kérdés: milyen műszaki megoldások lehetségesek még a külső boritás helyett? "

 

 Sajnos semmi más  megoldás nincs a külső szigetelésen kívül.

 Az viszont érdekes , hogy a 80 -as években nemtudták , hogy belül nem hőszigetelünk… főleg nem beton falat.

Előzmény: gyusz1 (3348)
-carcass- Creative Commons License 2019.07.27 -1 0 3350

Nyílászáró csere nélkül hőszigetelni? Nem sok értelme van.

Sőt inkább először nyílászáró csere - > de ekkor csökken a filtráció, növekszik a párazárás - > még több penész - > egészségtelen környezet - > muszáj hőszigetelni.

Ha csak hőszigeteltek - > ablakoknál marad a filtráció - > kevesebb megtakarítás - > mégis csak kell csere - > sérül a hőszigetelés és a vakolat bontás közben - > plusz helyreállítási költség.

 

Előzmény: gyusz1 (3348)
l.csaszar Creative Commons License 2019.07.26 0 0 3349

Szerintem konzultálj(atok) energetikai tervezővel. A fő problémát a penész esetleges megjelenésében látom. Ha ez a gipszkarton fal belső felén jelentkezik, az komoly probléma. A páratartalommal együtt kell tervezni a hőlépcsőket. A pára a hidegebb felületen csapódik le, és ott megjelenhet a penész, hacsak nincs egyidejű szellőztetés betervezve, ami a lecsökkenti a relatív páratartalmat. A szellőzés viszont elviheti a hőt, szóval nem egyszerű, ezért kell szakember.

Előzmény: gyusz1 (3348)
gyusz1 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 3348

Sziasztok!


Hőszigeteléssel kapcsolatos segitségeteket szeretném kérni. Elnézést, hogy hosszú lesz: 4 emeletes, 16 lakásos házban lakom, 6 ilyen ház van a környéken, 80as években épültek, egyedi technológiával (sóderből kirostálták a finom szemcséket, a kavicsokat keverték a cementtel, zsaluzásos technikával, rajz itt).

 

A belső falnál csak egy lécezés van, majd gipszkarton lap, szigetelő anyag v vakolat nincs, a falazatban szabadon áramlik a levegő: télen a gipszkarton hőmérséklete 10c alatt van, parapettes fűtéssel brutális a gázszámla. A lakók most szavaztak meg külső boritást (EPS szigetelés), de persze a falazatba a külső levegő bejutását műszaki okokból nem lehet megakadályozni, csak maximum csökkenteni, mert: 1. a nyilászárók nem leszenek cserélve 2. a lakások között gipsztéglából épült fal van, közötte légréssel, ami a strang aknába csatlakozik (amin keresztül a hideg beáramlik a falazatba).

 

Kérdés: milyen műszaki megoldások lehetségesek még a külső boritás helyett?

Albiviss Creative Commons License 2019.07.03 0 0 3347

Sziasztok!

Padlásfödém hőszigetelésével kapcsolatban érdeklődnék.

A födém vasbeton gerengából van, közte sálak, rajta beton.

10 cm vastag  kőzet gyapot táblákat tervezünk lerakni.

Érdeklődnék, hogy fólia kell-e alá és fölé, ha igen akkor milyen??

Több helyen olvastam valakik ajánlják, valakik nem....

Ha kell fólia a tűzfalra is fel kell állni vele és gyapottal is fel kell állni a tűzfalra??? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!