Keresés

Részletes keresés

dongenaro Creative Commons License 2003.03.19 0 0 15
Sziasztok Berlinben élők!!!

MÁr nem vagyok ott, de a legfontosabb időkben ott éltem: 1978-1983-ig. A saját kezemmel bontottam a "Mauer-t". Annak idején büszke Charlottenburg-i polgár voltam, a 7-es metró Mierendorfplatz-megállójánál, és a Siemensstadt-ban dolgoztam, és abban a ki bevásérlóközpontban vettem meg a napi kaját, amit(mint hallottam) sajnos, mára lebontottak. Nagyon szerettem Berlinben élni. Majdnem elégtem én is a Q-damm legnagyobb tüzében, mert a Central-szállóban laktam annak idején (mint tudjátok, ez volt a legnagyobb tűz Berlinben a II. Világháború óta. A tűz előtti reggel utaztam el onnan. Ha ott maradok, biztosan odavesztem volna, mert pontosan a tűzfészek közepén laktam egy szobában... Így csak a két nagy bőröndöm veszett oda... A biztosító TERMÉSZETESEN nem térítette meg a kárt azzal az indoklással, hogy a szállót NEM A TULAJ gyújtotta fel! Azt a részeges pacákot is ismertem, aki felgyújtotta a szállót - egy szál gyufával - az idétlen barom állat!!!
Nosztalgiázom, ha Titeket hallak... Ismeritek a ANO KATO-t, a legjobb görög éttermet egész Berlinben, a Leibnitz és Kant-str sarkán? Érdemes kipróbálni... Van még VOBIS meg ESCOM? annak idején ők voltak a legnagyobb számológép árusok...
Sokat kell még sorban állni az Auslaenderamt előtt? Annak idején mi hóban-fagyban álltunk reggel 5-től a kerítés előtt, csak , hogy aznap bejussunk... Van már repülőtéri busz Schönefeldre? Annak idején nem volt, úgyhogy ki kellett metrózni a 7-essel Rudow-ig, aztán fel a buszra, át a keletnémet határon... vagy már nem...
de mindenképp nagyon hosszú volt....
Ismeritek a volt ismerőseimet, Éder Karcsit vagy GYapjas Misit? Jóban voltam mindkettőjükkel...
Ennyi előszörre elég...
Jó lenne, ha válaszolnátok...

dongenaro

TamasS Creative Commons License 2003.03.19 0 0 14
Ti is inkább dolgozzatok fijugg, mert jön az erdôkerülô (Jocó) és jól seggberúg tieket, hogy itt bomlasztjátok a közrendet ;-))

Iván! Megcsinálták már a pözsóistent? Vagy még mindig romos?

Előzmény: christoforo (13)
christoforo Creative Commons License 2003.03.17 0 0 13
Te, akkor az nem az a tipikus babysitter korosztaly :)
Előzmény: Ivan_berlinben (12)
Ivan_berlinben Creative Commons License 2003.03.16 0 0 12
Tegnap láttam egy csomó magyart.
ELmentem este a Cafe HU-ba, tele volt kokárdás magyarokkal, csak az átlagéletkor 45 volt, a minimum meg 40...
Ivan_berlinben Creative Commons License 2003.03.14 0 0 11
Čn olvasom, de minek...

8000 ezren vagyunk?

Én miért mindig ugyanazt a négyet látom, reggel meg az ötödiket?

christoforo Creative Commons License 2003.03.12 0 0 10
Nem lehet igaz, hogy a 8000 magyar kozul, aki Berlinben tartozkodik, senki nem olvassa a topicot!?
Ivan_berlinben Creative Commons License 2003.03.12 0 0 9
Én is itt vagyok Krisztofóróval.
Chippendale fiúk vagyunk!
Bébiszitterek írjatok!
christoforo Creative Commons License 2003.03.10 0 0 8
Felhozom, hatha megis csak van valaki Berlinben.
Attács Creative Commons License 2003.02.22 0 0 7
Végülis én nem Berlinben vagyok, de már 12 éve
itt kint evezek egy "kissé" nyugatabbra...
(210km) :-)))
Előzmény: k__chris (-)
k__chris Creative Commons License 2003.02.22 0 0 6
én már jan óta ismét :( Bp...
Előzmény: christoforo (5)
christoforo Creative Commons License 2003.02.21 0 0 5
Most erkeztunk par napja a barataimmal, itt fogunk dolgozni marcius vegeig. Irjatok, ha vagytok meg rajtunk kivul Berlinben, aztan osszehozzunk valami vicceset.
kheiron Creative Commons License 2002.11.14 0 0 4
Nezd meg a mailedet :-)

22-ig maradok, es napjaimat az UKBF-en toltom...

Előzmény: k__chris (3)
k__chris Creative Commons License 2002.11.13 0 0 3
merre fele vagy, meddig maracc? mostanaban erkeztel?

nem gondoltam volna hogy ilyen sullyedes utan valaki reagal valaha is erre a topicra :)))

Előzmény: kheiron (2)
kheiron Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2
Dede, meg maradok egypar napig...

Udv
Kheiron

Előzmény: k__chris (1)
k__chris Creative Commons License 2002.10.02 0 0 1
telleg senki?
sneci Creative Commons License 2002.09.24 0 0 0
úgy lázszik 0 fő van itt
Előzmény: k__chris (-)
k__chris Creative Commons License 2002.09.24 0 0 topiknyitó
hi, van aki most meg rajtam kivul ott/(itt :) van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!