Keresés

Részletes keresés

Yfel Creative Commons License 2003.05.26 0 0 29
Bocs, csak tegnap óta nem tudtam választ adni semmire... kiderült, hogy a tűzfalam nem tetszik az indexnek...

De hogy válaszoljak is:

Azért bootol újra az XP automatikusan, mert kritikus hibával találkozik. Kövesd a következő lépéseket, hogy kikerült az automata rebootokat:

start > jobb klikk my computer > klikk properties > klikk advanced >klikk settings a Startup and Recovery mellett > vedd ki a pipát az "automatic reboot" mellől

nem garantálom, hogy reboot nélkül megúszod amikor a géped találkozik egy újabb hibával, de legalább tudni fogod, hogy mi okozza

XP telepítés után: Alaplap driverek, legújabb hardware driverek, SP1, legújabb biztonsági javítások, majd pedig követem a tuning útmutatót a következő website-ról: http://clankiller.com/tech/WinXP/index.php Majd pedig felrakom az alkalmazásokat amikre szükségem van. ezeket már bármilyen sorrendben.

Az előbbi sorrendben van... elsőként mindenképpen a legújabb alaplap drivereket tegyed fel, megóvhatod magad egy rakás problémától :)

Előzmény: Tenaglia (27)
Yfel Creative Commons License 2003.05.26 0 0 28
teszt
Előzmény: Tenaglia (27)
Tenaglia Creative Commons License 2002.10.23 0 0 27
Hi Windowsmitévőlegyek Társosága!

Segitsetek!
Kérdésem a következő:
1. van két vinyó a gépemben
2. a c: -re feltettem az XP-t D: -re a 98SE -t
3. az xp-t is FAT32 -re formáztam (magyarán a c: -t)

Szerintetek ez jó megoldás lesz?
Ha tudtok olyan BUG-rol ami felléphet,most szoljatok már légysi.....

ui: a 98SE csak a music munkálataimhoz kell,mert XP alatt s*ar !!!

ui2: miért bootol ki magátol olyan 2naponta az xp?
Én állandóan online vagyok ,lehethogy látják a kalóz XP-met? (és ezért bootolgatnak?)
Az xpantispy-t ti használjátok?
Hardware? Software? (a memoria nem kizárt?(2db 128Mb -od DDRam om van))

ui3: Hja majdnem Lfelejtettem:
Ti mit tesztek fel az XP-re telepités után?Mert én már javcsomagokat nemteszek tuti!!!

Várom a profik válaszát,mert én még 10 install(XP) is laikus vagyok.......de igyekszem;)

tere Creative Commons License 2002.10.22 0 0 26
Szerintem otthonra jobb a 98SE.
DaywalkeR Creative Commons License 2002.10.21 0 0 25
Hi randomly

Belenezel a WINDOWS konyvtarba es megnezed pl a COMMAND vagy a SYSTEM konyvtarnak a letrehozasi idejet es nagy valoszinuseggel az a telepitesi ido.

Ezeket a telepiteskor hozza letre es vegig ott maradnak valtozatlanul (csak a tartalmuk valtozhat) igy a letrehozasi ideje a telepitesi ido.

Előzmény: randomly (24)
randomly Creative Commons License 2002.10.21 0 0 24
Hello :)

Itt nagyon, off topic.
De nem tudja valaki megmondani, hol lehetne megnézni mikor települt a Windows98.Mert komolyan nem emlékszem.Pedig volt itt (mulkor megszámoltam, 15 merevlemez) már mindenféle progi.Processzor csere, kompletgép csere alaplap + proci, igaz az nem volt egyszerü.......

Na szóval tárolja valahol a telepités idejét?
Én csak ennyit találtam , mondjuk ez is ilyesztő :-)))

Rendszerinformáció

Microsoft Windows 98 4.10.2222 A
Tiszta telepítés a következő használatával: Teljes OEM CD /T:C:\WININST0.400 /SrcDir=J:\WIN98 /IX /IZ /IS /IQ /IT /II /NR /II /C /U:xxxxxxxxxxxxxxxxx
IE 5 6.0.2800.1106
A bekapcsolás időtartama: 0:00:40:15
Normál mód

_Marcell_ Creative Commons License 2002.10.21 0 0 23
Ha e ketto kozul kell valasztani, akkor szerintem mindenkeppen XP a jobb, ezt szelesebb korben is tamogatjak (majd).
Előzmény: Hammer (22)
Hammer Creative Commons License 2002.10.21 0 0 22
Kicsit OFF, de kapásból nem találtam ennél közelebbi topicot:

Én azon vacilálok, hogy XP-t vagy 2000-t tegyek-e fel. A gépem elsősorban otthoni munkára, netezésre, rajzolgatásra lesz, freeware cuccokkal. (OpenOffice, GIMP, meg egyéb apróságok)
Az XP és a 2k OEM árban szinte egyforma, mi szól az egyik vagy a másik mellett és ellen?

A munkahelyemen NT-t nyomot, ezért nincs egyikről se referenciám.

Köszi a segítséget.
Hammer

Simon.Janos Creative Commons License 2002.10.03 0 0 21
Nekem ez a megoldás (XP & '98) infra-port problémák miatt kellettek anno. A "legjobb" megoldás még a legelején: Win98, utána XP felrakása és multi-boot. Később is lehet alakítgatni, de nekem egy multi-bott prg. jól szétbaromlta a rendszert (ld. "Adatvisszaállítás..." fórum.)... Általában XP-t NTFS és '98-at (ME-t) használok FAT 32, ez utóbbin tárolom a mozgatandó adatokat: ekkor egy pl. FAT32-t ismerő gép ezt a particiót látja.
Szerintem különben mindenképpen XP! Nekem nagyon nem vált be a '98, de a fent leírt infra és néhány játék miatt esetleg az kell(het.) Mondjuk nekem a problémás játékok is mennek ha beállítom hogy 95-98/ME-2000 "kompatibilitással" fussanak.
Előzmény: _Marcell_ (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.30 0 0 20
Szervusz Smithi!
Öszintén szólva azért, mert addigra lemegy az ára annira, hogy meg is tudjam venni. A mostani WinME-öm céges licensz keretében van fenn a gépemen, igy nekem _saját_ op. rendszerként csak FreeBSD-ém van, valamint az ABIT alaplaphoz mellékelt Gentus Linux (összeállitott gép, nuku Windows). Amennyiben repülök a cégtöl, repülni kellene minden MS cuccnak is a gépemröl.
Előzmény: Smithi (18)
yogibear Creative Commons License 2002.09.25 0 0 19
Internetezésre, meg levélváltásokra lehet, de mondjuk egy Asus-kártyás capture-re erősen kétlem, hogy használható. :O)
Vagy Pctv pro-val realtime divx-capture-re 640x480-ban egy átlag procin. :O)
Előzmény: Smithi (18)
Smithi Creative Commons License 2002.09.25 0 0 18
vOrOn!

Miért várnál vele még 2-3 évet, ha már most is használható? :)
Lassan 3/4 éve nyúzom, eddig semmi bajom vele, ha újra is telepítettem, az leginkább vinyócsere miatt volt. Persze a patch-ek fent vannak, de SP1-et nem tervezek még egy darabig.

Smithi

Előzmény: Törölt nick (11)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.09.24 0 0 17
En is hasznaltam NU-t, sot a registryben is szoktam szemetet torolni, megis 2-3 honap utan format kell.

A bezippelos modszer se rossz, letorlok mindent, folteszem a windowst, a programokat, majd ha ezek megvannak ossszetomoritem az egesz rendszert. Ez remelhetoleg 650Mb alatt lesz, aztan kiirom CD-re az egeszet. Legkozelebb pedig, amikor formatalok, csak kitomoritem a CD-rol a cuccost a merevlemezre.

Előzmény: Alex2002 (10)
yogibear Creative Commons License 2002.09.24 0 0 16
Ja, és Driveimage.
Előzmény: Törölt nick (13)
yogibear Creative Commons License 2002.09.24 0 0 15
Válasz az előzőben. :O))
Előzmény: Törölt nick (13)
yogibear Creative Commons License 2002.09.24 0 0 14
Cd-iró program???? Mire? Bocsi, nem szoktam ilyet irni, de ez egy láma kérdés volt. Egy cd-iró progi cd-irásra szolgál ugye.
Más helyette? Mondjuk a Norton ghost.
Igen, minden fel van telepitve, a használt programok is, és az egész megy az image-be, közvetlenül telepités után, amikor még nincs összeszemetelve az op. Igy 10 perc alatt egy friss működőképes opot lehet varázsolni, többórás telepités helyett. :O))
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 13
bocs, hulyet kerdeztem: hiszen leirtad ugyanezt..
szoval a kerdes ervenyes resze, hogy hol beszerezheto a Drive Image, illetve pl a Burnig Rom hasznalhato-e az image-kesziteshez?
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 12
Kedves yogibear,
a DriveImage honnan toltheto le? Vagy esetleg hasznalhato-e vmi mas helyette? Pl. vmely cd-iro prgram?
Es ugy csinalod az image file-t, hogy feltelepited az osszes hasznalt progidat egy tiszta oprendszerre, aztan mehet az imidzsfajl?

kosz
lemy

Előzmény: yogibear (0)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.24 0 0 11
Sziasztok!
SP3 elött nem is gondolkodok WinXP-ben, _nálam_ ez ilyen egyszerü.
Alex2002 Creative Commons License 2002.09.24 0 0 10
Vagy: felteszed a windoze-t, kidobod belőle a szemetet, majd felteszel egy két takarító- és ellenőrzőprogit (nálam pl. NU és System Mechanic van), aztán azokat használod is. Esetleg a regiszterekből kézzel kitörlöd, ami nem kell, mindig backup-rollback telepítést csinálsz (ha lehet). Nekem így megy féléve a Billdows 98 SE - simán és gond nélkül, pedig szinte naponta felteszek-leveszek mindenféle progit. (komolyan mondom, hónapok óta nem volt fagyás, vagy BSOD). Eszem ágában sincs XP-t tenni a gépre.
Előzmény: _Marcell_ (7)
RogerWilco Creative Commons License 2002.09.24 0 0 9
Ennél egyszerübb, ha a (w98) telepítés után kipucolod ami nem kell (söt - ha a 98lite programot használod, még jobb, az fel sem teszi a szemetet), felpakolod ami kell, majd a windows könyvtárat simán bezippeled, lehetöleg DOS alatt önkicsomagolósra. Nálam a zip file 60MB körül van - igaz nálam az IE-nek nyoma sincs a gépen :-))
A programokat nem kell újratelepíteni, mert azokhoz nem piszkálok oda, a registry beállítások pedig a zip-ben benne vannak.
Előzmény: _Marcell_ (1)
yogibear Creative Commons License 2002.09.24 0 0 8
Ugyan ugyan. Én anno kb 3 óra alatt végeztem, particióformattal kezdve, úgy hogy a használt progik szanaszét hevertek a cd-ken, össze kellet válogatni őket, mi hol van. Mondjuk ennek 3/4-ed éve. Azóta csak image. Legutóbb tegnap. :O)
Előzmény: _Marcell_ (7)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.09.23 0 0 7
Ok, koszi szepen!
Var ram egy particionalas, egy rendszer formatalas, egy Windows 98 telepites, programok ujratelepitese es az image fajl keszitese.
Hogy utalom en ezt!? :)
Előzmény: yogibear (6)
yogibear Creative Commons License 2002.09.23 0 0 6
Ja és a foglalt terület 1,83Gb (op), az image 0,98Gb nálam.
Előzmény: _Marcell_ (3)
yogibear Creative Commons License 2002.09.23 0 0 5
És "természetesen" képes arra is, ha úgy állitod be, hogy cd-méretre darabolva mentse el az image-et, amit aztán fel lehet irni cd-re.
Nálam eleve 2 partició van, egyik az op, a másikon a mentés (én nem irtam ki cd-re, ha meghal a vincsi, majd újratelepitem alapból :O) ), meg a másolatok (naponta 1 perc másolatot csinálni a levelekről, kedvencekről, stb., az egész mappa (mappák) ki van(nak) másolva), meg egyebek.
Előzmény: yogibear (4)
yogibear Creative Commons License 2002.09.23 0 0 4
"Természetesen" tömörit. :O)
Előzmény: _Marcell_ (3)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3
Ok, ezt ertem, csak arra voltam kivancsi, hogy netan hasznal-e valamilyen tomoritest a progi? Tehat ha mondjuk a rendszerem a programokkal elfoglal 1 GB-ot, akkor ugyanennyit foglal el Image fajlban vagy mondjuk osszehuzza 500 Mb-ra?

Amugy koszi a tanacsot, azt hiszem ezt a modszert valasztom, amig nem lesz az XP uralkodo.

Előzmény: yogibear (2)
yogibear Creative Commons License 2002.09.23 0 0 2
Nálam az ME 1 Gb. Ebben benne van minden a feltelepitett op összes bitje. Minden programmal együtt (letöltő, commander, capture, tűzfal, stb.stb.)
Attól függ ai image-méret, mennyi progit teszel fel. Én minden általam használatosat feltettem, a winziptől az Mplabig.
Azt ne kérdezd, mekkora csak az op meg a driverek, mert nem tudom. Én mindenestől mentem el. Ha adott esetben van egy új program, akkor azt az "újratelepités" után közvetlenül felteszem, meg a virusirtó legfrissebb frissitését, meg persze vissza vannak másolva a levelek, kedvencek, stb és azonnal új image-et készitek, a régit törlöm.
Előzmény: _Marcell_ (1)
_Marcell_ Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1
Es mekkora helyet foglal egy ilyen image fajl?
Előzmény: yogibear (0)
yogibear Creative Commons License 2002.09.23 0 0 0
Felteszed a '98-at, driverestől, programostól (csak felhasználói, játék nem) és csinálsz egy image fájlt a Driveimage-dzsel róla. Aztán ha esedékes az újratelepités, akkor a DI két boot-lemezével visszateszed az image-ből a tiszta '98-at. Csak előtte a leveleket, kedvenceket, egyebeket elmented, "újratelepités" után visszamásolod és felteszed a játékokat.
Egy ilyen "telepités" image-ből 10 perc. :O)))
Ha akad olyan beállitás, vagy új felhasználói program, ami az image-készités óta kerül fel, akkor az image-visszaállitás után felteszed azokat is és csinálsz egy új image-et (kb. 10 perc) és a régit törlöd. Igy mindig lesz egy tiszta op-od kéznél, ami nincs "összeszemetelve".
Persze image-készités előtt a tempeket, lomtárat törölni, mert minek tennéd el a felesleges dolgokat :O) ).
Amúgy előbb-utóbb valóban csak XP-re fognak irni mindent, de manapság a progik sokasága még nem megy alatta, főleg a régi jól beváltak.
Amúgy meg a DI megy XP-vel is. :O)
Előzmény: _Marcell_ (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!