Keresés

Részletes keresés

PeteR Creative Commons License 2002.09.25 0 0 9
Amennyire en ezt tudom,nem ilyen egyszeru. Az egyik,hogy linuxoknal ahogy hallottam kulon modulok vannak a kifele kommunikalo programoknak,hogy kozvetlen portot tudjanak nyitni. A masik,hogy a messenger mindig mas portot hasznal kifele!
Azert koszi a tippet!
Előzmény: Wyfliff (8)
Wyfliff Creative Commons License 2002.09.24 0 0 8
csak talalgatok!
a tuzfal konfig fajljaban keresnek engedelyezett portokat, protokollokat.
Na es vagy mindent engedelyezni (oda a tuzfal) vagy vhonnan megtudni/kitalalni melyik portot akarja hasznalni a messenger es AZT a portot engedelyerzni.
Gond mar csak akkor lesz, ha mondjuk a 65000-esen konnektal fol, de a 64499-en jon neki valami visszaigazolas vagy mittomenmi.
sajonos nem ismerem ezt a disztrot, semmi konkretumot nem tudok mondani.
Előzmény: PeteR (7)
PeteR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 7
Windows messengerre kellene a megoldas! Arra kene nekem olyan,mint irc-n a bnc!Vagy vmi egyeb megoldas...

PeteR

Előzmény: Wyfliff (5)
PeteR Creative Commons License 2002.09.24 0 0 6
Hi!

Konkretan windows messenger lenne a fontos hogy mukodjon!Van erre vmi modul,ami engedelyezi ennek a kapcsolodasat?

PeteR

Előzmény: unix guru (4)
Wyfliff Creative Commons License 2002.09.23 0 0 5
a DCC nem is fog menni, legalabbis nekem masq-olt halozatrol nem ment soha. (szvsz irc klienset kene kiokositani, mert a te sajat IP cimedrol akar DCC kapcsoaltot csinalni a fogadoval tehat pl a 192.168.0.24-rol. Ami meg nem az a cim amire a masik fel csatlakozna)
megoldas: BNC a linuxos gepre es azon keresztul irc-zni :)
unix guru Creative Commons License 2002.09.23 0 0 4
Vannak olyan protokollok, amik gusztustalan modon nyitogatjak ide-oda a portokat. Ezeket eleg macerans packetfilterrel megcsinalni mukodore. Pl. ftp, irc (filekuldes/dcc), netmeeting/h323. Ezekre jobbabb a proxy. Pl. ftp-n a parancscsatornan te szolsz a szerverhez, de aktiv ftp eseten az adatokat a szerver kuldi feled ugy, hogy o nyit hozzad portot, amit felig meddig jogosan a packetfilter eldobal. Hogy mit tudsz tenni? Vagy lemondasz roluk, vagy keresel proxykat, vagy iptables kernel szintu filtereit, vagy mi a loszart hasznalsz, azzal lehet irc-s izet, meg mittomen mit keresztul kergetni a tuzfalon. Alternativa: zorp, fwtk...
udv
Előzmény: PeteR (-)
PeteR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 3
Az idegesseg es a remenytelenseg teszi :)
Előzmény: lip (2)
lip Creative Commons License 2002.09.23 0 0 2
Tetszik ez a "mindenhova felkialtojelet teszunk"-stilus! Azt hiszem, de csak halkan jegyzem meg, hogy a mondataid nagy resze moge pontot is tehettel volna! De igy sokkal jobb! Kis is szedem a "." billentyut a gepembol! :)))
Előzmény: PeteR (-)
PeteR Creative Commons License 2002.09.23 0 0 1
Koszi a segitseget, nem tudom kirol lehet szo,egy mail cimet irj legyszives,ha Te pontosan tudod kire gondolsz!

Koszi!

Előzmény: Filburt (0)
Filburt Creative Commons License 2002.09.22 0 0 0
Szia,

A Debian kezdo topic nyitoja ha jol tudom ugyanezt a cuccost hasznalja. Kerdezd meg ot.

Filburt

Előzmény: PeteR (-)
PeteR Creative Commons License 2002.09.22 0 0 topiknyitó
Hali mindenkinek!

Smoothwall fedonevu linuxot hasznalok otthon tuzfalnak, elvileg a dolga annyi,hogy vedjen a tamadoktol,es ossza a netet a helyi halon levoknek! Tulajdonkeppen hasonlit egy altag linuxra, 2.2-es kernellel!
A gondom,hogy minden program (kiveve az atlagosnak mondhato kliensek: ftp,irc,web,ssh) csatlakozasi kiserlete kudarcba fullad egy masik interneten logo gep fele, ugyanis a tuzfal nem enged ki pl ircen dcc chat-et, nem lehet ircen file-t kuldeni, windows messenger file-kuldo es videobeszelgetes funkcioja se muxik, minden ilyesmi csatlakozas KIFELE a szerveren csodot mond! Befele minden rendesen mukodik,file-okat tudok fogadni!
Hogy tudom beallitani,hogy kifele is mindenhova tudjak csatlakozni helyi halorol?

Help!Thx!

PeteR

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!