Egy pontból elkell indulni . Aztán a kapott válasz alapján lehet már kicsit konkrétabb és célzottabb kérdést feltenni . Amire ha lesz válasz , akkor lehet konkrét választ adni . Tehát lépésröl - lépésre kell haladni !
Jó tudni azonban azt , hogy a havi számla semmi érdemlegeset nem mutat. Az évi, sőt a több évi az ami megmutatja a helyzetet.
Viszont lehet visszamenőlegesen is elemezi.
A gázmérőt kell megnézni.
Ha csak nincs/volt hosszabb használati szünet, a mérő mutathat valamit. Ami figyelembe vehető.
Amúgy ez a 140 nm-es ház / a beépített tetőtér beleszámít vagy sem ezt én nem tudhatom /.
Tehát a leírt szigetelésből következtetve - fogyaszthat 1400 m3 gázt, az kb. 150 eft annak hatoda 25 eft.
de ha a tetőteret is fűtjük az kb. fele a földszintnek, így a gázfogyasztás lehet 2350 m3 gáz az kb 43 eft havi átlag. Na de most a tél közepe volt... ha nem is volt kiugróan hideg, csak a tél közepe.
Egyszóval ennyi adatból arra válasz adni hogy sok vagy kevés nem lehet.
Másrészről mit mutat az energia tanúsítás ? Ekkora háznál csak adnak valamit.
Leírhatnád a beállítást ( elöremenö hömérséklete ) , a teljesítményét , radiátorok túlméretezettek , vagy nem és azt , hogy a keringetöszivattyú folyamatosan keringet , vagy csak amikor a kazán füt .
Nemrég költöztem kertes házba: 30 éves, 140 nm, földszint + beépített tetőtér.. A ház szigetelt (5cm), 3 rétegű új nyílászárók, celsius gázkazán. A nappaliban van egy computherm vezeték nélküli termosztát ami napközben 21 fokra van állítva este pedig 19-re. A nappaliból nem szoktam kivinni, szóval csak az ottani hőmérsékletet nézi. A házban minden radiátor maximumra van nyitva.
A kérdésem az lenne, hogy ilyen adottságokkal és használattal reális a havi 50 ezer forintos gázszámla? Mivel tudnám ezt csökkenteni? A kondenzációs kazánon és vastagabb szigetelésen kívül?
Elektromos fűtést tervezek a házamba (107 m2-es, két szintes, jól szigetelt). H tarifás árammal üzemelne két klíma, valamint fűtőszálas padlófűtés egészítené ki a rendszert.
Valakinek van már hasonló üzemelő rendszere? Kíváncsi lennék a tapasztalataira.
Fűtéskorszerűsítéssel kapcsolatos problémák feltárását kutatom. Ha az utóbbi években végeztél fűtéskorszerűsítést (fűtési rendszer átalakítása, fűtési rendszer vagy eszköz cseréje, javítása) és szívesen megosztanád tapasztalataidat, akkor Téged kereslek. A kérdőív kitöltése anonim módon történik és maximum 5 percet vesz igénybe. A kérdőív a következő linken keresztül érhető el: https://forms.gle/h9ZvU6AaezvJFLeV8 Köszönöm azoknak, akik kitöltötték, ezzel segítve a kutatásomat.
90 m2 nettó alapterületű könnyűszerkezetes ház teljes tetőtér beépítéssel (kb 150 m2 kétszintes háznak felel meg). Elektromos padlófűtés (fűtőkábel) és 5 db ADAX fűtőpanel. Meleg víz vezérelt áramról.
Fűtés összesen 4131,15 kWh
Nem fűtés fogyasztás 2313,12 kWh Napi átlag fűtés fogyasztás fűtési időszakban 25,5 kWh 5,1 kW napelem rendszer termelés összesen 1 év alatt 6187,27 kWh Napelemről közvetlen fogyasztás 980,27 kWh Elmű felé villanyórán mért termelés 5207,00 kWh Elmű villanyórán mért fogyasztás 5464,00 kWh.
Van egy kb.120nm családi ház persze szigeteletlen,felső szint 30cm téglafal enyhén húzó ablakokkal,ehhez legalább 20-35Kw os elektromos kazán kellene?kb havi szinten mennyibe fálja a fűtés 22-24 celsius foknál ami napi szinten 14-24 óráig működne ezen a fokon,éjjel délelőtt kb16-18 fokon.köszönöm
Van olyan rokonom aki szerint a fürdőszobákban egyáltalán nem kell fűtés. Amikor bemegy zuhanyozni be tesz egy ventis készüléket, gyorsan lezuhanyozik majd kikapcsolja a masinát.
A ventilátor 1984 óta szabályos alak, szóval, aki régebben tanulta, abba beleégett a ll. Magam, nem a ventilátorra, hanem általánosságban, nem értek egyet egyetlen változtatással sem. :D Amellett ráadásnak minden igei alakot két l--el írnak mindenhol.
A fizikában járatlanok úgy vélik a ventilátoros készülékek több hőt termelnek, hatékonyak, nagyobb teljesítményüek.
Nagyot tévednek.
Hát, a hatékonyságban biztosan nem tévednek. Egy kisebb helyiséget a ventilátoros sokkal hamarabb kellemesebbre fűt, mint amiben csak úgy izzogat a cekasz.
Kimaradt, hogy a ventilátor megmozdítja a levegőt így a meleg hamarabb szétterjed.
Nyilván nem csinál összességében nagyobb meleget a 2kw-os ventilátoros mint a 2kw-os olajradiátor (erre csak a lenti kollega fizikaátíró fancoilja képes), de hamarabb jelenik meg a meleg a szoba másik végében is ha mozog a levegő.
A fizikában járatlanok úgy vélik a ventilátoros készülékek több hőt termelnek, hatékonyak, nagyobb teljesítményüek.
Nagyot tévednek.
A ventilátor beépítésének a célja egyedül a készülék védelme. Néha túlmelegednek sőt szét is éghetnek ezek a készülékek. Ha nincs venti.
A másik tévhit hogy az olajradiátorok is több hőt termelnek, sőt jobban tartják a hőt. ez is tévedés . Az olajradiátorok kifejlesztése biztonság technikai okok miatt történt. A földön álló vellanyos készülékek tűzveszélyesek, sőt égési sérülést is okozhatnak, ezért konstrulták meg az olajos készülékeket.
Ez majdnem igaz is lehetne, ha tudná a ventillátor azt amit egy 3 soros hőcserélős fan-coil
Nekem a 03-as van.
Ha Te 2 db ventillátoros hősugárzót teszel be, szerintem 24órában menne minden nap a hősugárzó max teljesítménnyel zabálná az áramot és soha nem fűtene fel egy 60 nm-es szuterin lakást!
Ha nagyteljesítményű légbefúvot írtál volna az talán rendben lett volna, de ez a volna akkor volna ha lett volna.
Jó helyen keresed a megoldást. A sok dicséretből valami azért hiányzik.
Amúgy azért az emberek tömegei nem vágynak a szuterénokba.
Meg amúgy a régi dolgokról.
Feltűnik néha egy egy muki a ki a vályogházat isteníti, más a jurtát, a harmadik a régi tanyasi életet.
Hogy az milyen szép volt, jó volt. Igen így a múltba visszavetítve az idő mindig szépít.
Szép persze a tanyasi élet is 3 -5 napig, főleg egy jó nővel, jól fűtött szobában.
De amúgy se a szuterén, se a vályogház, se a tanyasi élet nem való a modern embernek.
Természetesen nagyon sok pénzért mindegyikből lehet a modern igényeknek megfelelő valamit készíteni.
Ja a jurtát kihagytam.
A minap áradozott egy másik ürge egy riportban a jurta szépségeiről és hogy neki van olyan is. Aztán a félmondatokból /utalásokból kiderült hogy évente több részletben sem tölt benne 10 napnál többet.
Van egy 80m2es műtermem szuterénben, felette laknak végig, fele fala a picére "néz" soha nincs 0foknál hidegebbje, a szabad levegővel a másik feléből a felsől 1m találkozik, az olyan 50cm-es kisméretű tégla fal. Óránként 1kW-ból talán harmadát lehetne 20fokon tartani ilyen időbe nem számolva a felfűtés fogyasztását.
nyilván ha az a szuterén valami panel aljában van a távfűtés csöveivel körberakva...
Ez egy jó kis szuterén, a leghidegebb hónapban folyamatos/átlagos 1 kW teljesítménnyel ment a szerkezete, 60 m2-re ez elképzelhető, csak mire mutat? A föld alatt mindig is jobb volt. Elég mélyen már hűteni kell. Lenne 5 ablaka-ajtója, meg északi fala, nem fűtő szomszédja, felmenne az évi 10-12 000 kWh-ra, az azért félmillió évente.