Keresés

Részletes keresés

Sziklamester Creative Commons License 2017.11.22 0 1 2268

Sziasztok! Tudom hogy a cím Total Club Manager 2003, de én a 2004 es részével játszottam régen még sokat, viszont egy windows 10 re való átállással már a játék nem elérhető számomra. Szeretném a játékélményt visszakapni, mert mégis csak egy nagyszerű de egyszerű játék volt és nem volt annyira bonyolult, mint a mai football manager játékok, ami nem baj, de én ezt a játékot is szerettem és ebben lényegesen könnyebb adatbázist szerkeszteni.

 

Az a kérdésem, hogy valakinek a virtuális gépen kívül van valami jó ötlete, hogy hogyan tudnám a játékot működésre bírni? A problémám az, hogy a játékot hiába próbálom kompatibilitással és rendszergazdaként indítani, sajnos a játék meg sem mukkan, max annyira, hogy az egér jelzi hogy próbálkoztál, de utána a dolog döglött.

 

Akinek van valami megoldása rá és az működőképes, az kérem ha tud írjon ide, megpróbálom követni a fórumot és ha találok valamit menet közben, attól még jó, hogy ha más már talált megoldást rá.

 

Annak is örülnék, ha valaki csinálna egy remaket a játékhoz, vagy egy picivel jobb grafikájú és játékmechanikájú játékot, ami megmarad azzal a fejlődés szinttel, mint ami ebben a játékban volt, mert ezt kár lenne elpazarolni.

 

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem még játszotok ezzel a gyöngyszemmel. Üdv mindenkinek!

 

Sziklamester.

qvaerx Creative Commons License 2016.01.03 0 0 2267

Üdv!

 

Én is nagy TCM04 rajongó vagyok :) Már több mint 10 éve tolom.

 

Érdekelne, hogy esetleg tudtok-e olyanról, hogy miként lehet újabb válogatottakat lehet berakni a játékba (Európán kívüli országokét, mert azok kezdésnél nem elérhetőek)

És tudjátok-e, hogy miként lehet kupákat hozzáadni (pl. Gold Cup, Afrikai Nemzetek Kupája, ázsiai BL, klubVB, stb.)?

 

Mert jó lenne Eu-n kívül is úgy játszani, hogy van miért. :)

 

Köszönöm a segítséget!

F1mre Creative Commons License 2015.12.24 0 0 2266

Nem tudok videokártya drivert telepíteni a virtuális gépen, így nem indul a játék. :( Majd még próbálkozok, de egyelőre meguntam...

Előzmény: billy76 (2264)
F1mre Creative Commons License 2015.12.23 0 0 2265

Köszi, próbálkozom vele. 

Előzmény: billy76 (2264)
billy76 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 2264

Nem ismerem a win 10-et, de ha nem indul, akkor érdemes a legtutibb megoldást választani:

virtuális gépet hozni létre (rajta win xp-vel), ahol gond nélkül fut a játék...

 

olvass utána pl.:

http://pcforum.hu/tudastar/120908/windows-10-nincs-virtualis-gep-vitual-pc

F1mre Creative Commons License 2015.12.22 0 0 2263

Windows 10-en nem indul el az explorer.exe bezárós módszerrel sem a TCM 2004 :( :(. Valaki talált rá megoldást?

billy76 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2262

Játsz nyugodtan vele, jelenleg a következő frissítés karácsonyra van ígérve.

 

A játékosok csillagszáma sincs még pontosan belőve, minden új játékos full csillagos...

F1mre Creative Commons License 2014.10.20 0 0 2261

De jó, hogy pont 3 hete kezdtem el újra játszani és kezdtem új karriert. :) (az eredeti adatbázissal)

Előzmény: billy76 (2260)
billy76 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 2260

Szinte már nem játszik senki  e nagyszerű játékkal, azonban lelkes német játékosok elhatározták, hogy frissítik a játékos adatbázist.

 

Tekintve, hogy egyszerű, de mégis nagyszerű játékról van szó, nem meglepő a tervük.

 

Első körben a csapatlogók, a játékos fényképek frissültek, na és persze a játékos adatbázis top ligák felső osztályai és a nagyobb ligák első osztálya.

 

Az adatbázis bővítése folyamatos, a terv a teljes adatbázis megalkotása.

 

A következő frissítés e hónapban várható.

 

A hétvégén tesztelem, akit érdekel írjon, szeretne e beszámolót.

 

letöltés:

 

http://www.fm-arena.de/forum/aktueller-datensatz-fm2004-dateidg-t60713.html

 

 

 

 

 

 

 

Joto Jotov Creative Commons License 2014.03.30 0 0 2259

Sziasztok,

 

Magyarországon vásárolt Total Club Manager 2003 (PC) játék eredeti dobozában, magyar nyelvű kézikönyvvel. 300 ft.

 

Képek a termékről:

http://aprod.hu/hirdetes/total-club-manager-2003-pc-ID1JwQN.html#7db1c141d6

 

Ha érdekel írj ide vagy keress a fenti linken való elérhetőségeken.

billy76 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 2258

asztalon levő tcm 2004 ikon egér jobb gomb,

kompatibilitási problémák megoldása,

ha jól emlékszem javasolt beállítások kipróbálása,

ezután elindul a progi, de a tálca helyén megjelenik a tcm2004 ikon,

ha erre rákattintasz gond nélkül fút a progi...

Előzmény: celtiqo (2257)
celtiqo Creative Commons License 2013.05.30 0 0 2257
billy76 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 2256

én a saját változtatásomban, nb 1 16 csapat, nb2 1 csoport 16 csapat csináltam, + Ligakupa...

 

a nemzetközi kupafordulókat nem foglaltam el, mert egy idő után el lehet jutni oda, hogy több csapat is áll a kupákban, pl 2 a bl-ben, 2 az el ben...

 

viszont a téli szünetet érdemes rövidíteni pl. kupa meccsekkel...

 

pláne, ha oda-visszvágósak a kupafordulók...

Előzmény: animafan10 (2255)
animafan10 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2255

Ezt majd megpróbálom, de nem célom leadni a dolgokon és az ismertebb ligákat megcsinálom rendesebben, mint a készítők, mondjuk beleraktam már pár helyen saját dolgokat és néhány ligát neki álltam bővíteni, de ezekkel még van dolgom. Amit most csinálok adatbázis az tartalmaz már pár újítást és van magyar nb1 és nb 2 de az részleges plusz nem mindenhol dolgoztak a nevekkel.  Csinálok olyan helyeken is bajnokságokat, ahol eddig nem vagy nagyon gyér volt. A mi bajnokságunkat középre vagy a végefele hagyom, mert tudnék mit beletenni, plusz én nem szoktam megállni pár újítással, hanem mindig ha úgy érzem kibővítem. Néha még nézem, hogy vannak e mások, akik a saját bajnokságaikat felteszik e vagy dolgozik e még valaki vele, mert általában használom és bővítem a mások által feltett adatállományt, de sűrűn csinálok kis csapatokat. Egy neked lényegesebb kérdés: Szeretnéd e, ha a magyar nb1 és nb2 es mezőnyét bővítsem? Vagy maradjon régiben mint ami a mi mai focinkat tükrözi.

Azért, mert több meccs több tapasztalat és lehetőséget jelent, plusz több hazai meccs esetleg több bevételt tud termelni per klub, annak árán, hogy esetleg elfáradnak és kevesebb a pihenő. Lehetőség szerint úgy próbálom megcsinálni, hogy az ne essen egybe sok nemzetközi vagy kupa mérközéssel, hogy legyen idejük regenerálódni.

billy76 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2254
rá mész a nick nevemre ezen a hozzászólásnál, és tudsz küldeni mailt nekem, olvashatod a mail címem. Javaslom, hogy a top ligákat valóságosan készítsd el spanyol 1-2, francia 1, német 1-2, angol 1-2, olasz 1, holland 1, skót 1, portugál 1, orosz 1 és persze magyar 1-2 (itt a jövőre érvényes liga rendszert ajánlom betölteni 1-1-3). Továbbá javaslom, hogy a játékosok nevének és karrierjének beállítását a transfermarkt.de oldal alapján készítsd el.
Előzmény: animafan10 (2253)
animafan10 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2253

Ne vedd tolakodásnak, de van valamilyen internetes elérhetőséged? Azért kérdem, mert egyszerűbb és bármikor tudok akkor üzenni, ha van valami. A fórumok meg olyanok, hogy nagyon ritkán érkezik válasz ez pl az az eset :D

animafan10 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2252

Azoknál a csapatoknál, amik ismertebbek és erősebb ligákban játszanak ott próbálkozom történeti hűséggel vissza adni azokat a csapatokat és játékosokat, de vannak olyan ligák, ahol én csinálok saját játékosokat, alsóbb ligákban meg random generált. Nincs azzal semmi baj, ha egy véletlenszerűen generált játékos is akad egy egy csapatban, mert ez a játék is csak egy játék és nem történelem. A másik része, hogy nem rosszabbak vagy jobbak az eredetieknél, meg egy harmad vagy negyed osztályú csapatnál alapjáraton nem ismeri az ember azokat a játékosokat, amit tudok és viszonylag ismertebb, ott megpróbálom a valós akkori állapotokat létrehozni. Sokat nem ronthatok vele, mert az eredeti adatbázis is tele volt hibákkal és azokat kijavítottam többnyire.

 

Amint kész lesz megnézheted és eldöntöd tetszik e vagy sem, attól még fogom használni :)

billy76 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2251

becsülendő dolog, ha probálkozol vele, de az adatbázisnak csak akor van értelme, ha nem random, hanem tényleg a mostani játékosok kerülnek bele...

 

szerintem...

 

 

Előzmény: animafan10 (2250)
animafan10 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 2250

Szia! Én volnék, csak adódtak gondjaim a belépésnél és ezért új nicket csináltam. Jó látni, hogy évek után is van akit még érdekel egy játék, amúgy elnézést a kései reagálásért, csak mással is foglalkoztam és kicsit alább hagyott a lelkesedésem is, de még dolgozgatok az adatbázison. Igen, csináltak a németek egy frissítést, de a fmhungary egy katasztrófa és onnan mindent nem lehet leszedni, mert a linkek zöme hibás, vagy már nem él, meg az a firrsítés se tökéletes amit csináltak, mert csak összedobták gyorsan. Amikkel dolgoztak azok a játékosok képességei, hellyel közzel jók a nevek, de a magyar nevek továbbra is érintetlenül lettek hagyva, a magyar bajnokság meg szerintem nem klappol.

 

Az a célom, hogy legalább minden nemzetnek legyen 2-3 liga szintje még ha nincs is hivatalos játékos ott, de legalább a generált játékosok megdobják a választható keretet, plusz mivel generált ezért független tőlem és a "vadon" gyümölcseként kezelhető. A másik baj az adatbázissal, hogy a karakterek arca elég egysíkú és látszik, hogy nem akartak sok időt belefeccölni és most ezt helyenként próbálom foltozni, meg a hiányzó csapatokat kipótlom emberekkel.A másik probléma ami nehezíti a fejlesztését az az, hogy a mezek és kitek a csapatoknál nem passzolnak és sok csapatnak a zászlaja/címere is hiányos. Hiányolom az új csapat játékon belüli alkotását.

 

Megint másik probléma, hogy ha csapatot akarsz készíteni a szerkesztőben, akkor a koordinátákat a google térképről tudod "x százalékos" pontossággal megadni, ami vagy jó vagy nem, értelemszerűen a koordinátával nem rendelkező csapatok kiakasztják a játékot, mert a gép nem tudja hol játszák a hazai ill idegenbeli meccseket, tehát azt nem tanácsos elhagyni és ezt ahogy láttam sok csapatnál meg is oldották. Másik hiányosság ami már elhangzott azthiszem az, hogy sok bajnokság ténylegesen csak elfekvő, mert nem jön ki kerek perec a csapatok száma, nincs fejlődési szint sem, értelemszerűen nincs alacsonyabb vagy magasabb liga szint, ahová tudnának fejlődni.

 

A kis hibákból én csak annyit emelnék ki, hogy senki se akart a játékosok változatosságával foglalkozni, nem is csináltak külön sablon arcokat, amivel változatosabb lenne a játék, ehhez meg egy 3ds modellező programot kéne találni, meg valahogy beleprogramozni a játékba, amihez még jelen helyzetben nem értek, más ismerősök meg nem igen tud ebben segíteni. Azon kívül meg még van olyan apróság is, hogy ha tözsdéznél, még mindig csak angoloknál tudsz résztvényt venni és a világ többi helye elhanyagolt...

 

A játék 3ds motorja meg nem kapott olyan érdemi orvoslást sajna, hogy azok a hülyeségek amiket a játékosok direkt elkövetnek hogy idegeljenek téged, egyszer s mindenkorra eltűnjön. Lásd : passzolásnál gondolkodás nélkül elpasszolja, belerúg agyatlanul a másikba, lövésnél mindig egy sarkot vesz célba, amikor ott a nagy kapu, szereléseknél nem képes rendes szerelést végrehajtani, hanem mindig felrúgja az ellenfelet, védők folyamatos hátrálása és noku kitámadás.

 

Összességében most ennyit vennék bele, amiket lehetne még orvosolni a játékban, akkor ez tényleg az egyik legjobb játék maradna a foci menedzselők közt. Ezekhez kellene némi programozási és dizájnolási ismeret, meg hogy olyan változót is bele tegyünk, ami nem volt még akkor benne.

 

A ligás kérdésedre a válasz meg leginkább annyi, hogy haladástól függően olyan liga, amit a legkevésbé ismerek. :) Azért, mert nem ragaszkodok teljesen a történelmi hűséghez, tehát nem halálos, hogy más játékosok vannak a legtöbb csapatban mint akik valójában voltak, mert az nagy utánajárás és kérdezősködés lenne, ha korrekten akarnánk csinálni. A magyar ligát is akarnám fejleszteni, pl 20 csapatosra pakolni az első osztályt és változtatni a pénzügyi dolgokban "ez általános a világban" és egy rendes másodosztályt harmad osztályt és megyei kis ligákat valamint "ifi/alsó" osztályos csapatokat, csak ez sok idő lenne és más ligáknál is ugyanez a gondom, hogy lenne mit beletenni.

Amúgy a magyar liga minimum 200 csapatos, mert én szeretem megadni a lehetőséget kis csapatoknak, hogy fejlődjenek és ez mégis csak változatosabbá teszi a játékot. Amennyiben egyszer lesz rá teamem, akkor neki esek ezeknek komolyabban, most nem tudok mondani időpontot mikorra lenne egy ilyen kész. Következő évben meglátom, hogy jut rá idő, de foglalkozok vele :)

 

Egy remake játékon is gondolkodok, csak az meg még odébb van. Köszi, hogy elolvastad és bocs, ha sok volt az írás.

 

billy76 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 2249

mivel néha még én is tolom, ezért édekelne a frissítés...

 

melyik ligával akarod kezdeni?

 

feltölteni bárhova lehet, csak dobj linket...

 

egyébként asszem 2010-ben a németek csináltak egy database frissítést, de nem lett teljesen kész,mert nagyon Németországra koncentráltak...

 

azt el tudom küldeni, vagy felrakom, ha kell...

 

ők a  a mai topp játékosokat a felnőtt keretbe rakták be, fiatalon, így nem vonultak vissza mint ifik, és fejlődtak töretlenül...

Előzmény: animastudio50 (2248)
animastudio50 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 2248

Sziasztok! Én még játszok a totalclub manager 2004 essel :) az lett szerintem a széria legjobbja, meg könnyen szerkeszthető és ezért úgy éreztem, hogy többet is ki tudok hozni a játékból ezért fejlesztek egy adatbázist. Akit érdekelne az szóljon, majd igyekszek frisstgetni és valahová majd feltöltöm amiket alakítottam. Jó lenne játszani online vele :)

billy76 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 2247
2004/2005:


érkezett Vadócz Krisztián (TKÖ) Bp.Honvéd 1,3 millió euro
távozott Rednic Cheltenham 21.700 euro

a tartalékok az NB II-be jutottak a Winner csop. vezetik 2 forduló után kapott gól nélkül 100 %-osan...

a szuperkupát tizenegyesekkel védtem meg a DVSC ellen 6-5, a bajnokságban 4 forduló után 7 ponttal a 3. vagyok úgy, hogy ezeken a B csapat játszott...

az első csapat a bl-ben vitézkedett, aminek szerződés hosszabítás lett a vége a vezetőséggel

i= idegenben, o= otthon

selejtező 2. forduló:

Zimbru C. (moldáv) 2-2 i, 3-0 o

3. forduló:
Sporting Liszabon 2-2 i, 2-1 o

BL csoportkörbe jutottam!!!

B-csoport

Inter Miláno
Celta Vigó
Panathinaikos Athén
MTK Budapest

hát érdekes lesz megpróbálok tovább jutni...
ja és jövőre 2 magyar csapat indulhat a BL-ben...
billy76 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 2246
a játék kezdetén az ír válogatott szerződését fogadtam el, Oroszo és Svájcot is megvertem így csoport első lettem kijutottam a Portugál EB-re 2004-ben

a csoport körben 3. lettem és kiestem Svédország 0-1, Olaszország 1-1, Hollandia 1-0
ha eggyel több gólt rúgok a hollandoknak mi megyünk tovább nem az olaszok...

a 2006-os VB selejtezőkön nehéz csoportba kerültem, de meccset még nem játszottam...
billy76 Creative Commons License 2009.08.11 0 0 2245
Total Club Manager 2004 játékbeszámoló
Megapatch 2.0
TCM HSP 1.1 patch

MTK Budapest
2003/2004:

érkezett: Németh Norbert (BKÖ) Vasas 370.000 euro
Bobi Bozinovski macedón (ÉK) Vardar Skopje 650.000 euro
távozott: senki

a szezon jól indult a Szuperkupát elhoztam a Fradi ellen (2-1), a bajnokság összel katasztrófális volt a nemzetközi szereplés miatt

BL: selejtező: Kaunas (litván) 1-0, 0-0, Galatasaray 0-1, 0-0
UEFA Kupa: 1. ford. Haka V. (finn) 1-0, 2-1
2. ford G. Bordeaux 3-3, 0-1

ennek a mecsnek az érdekessége az volt, hogy a 85. percben kaptam itthon az 1 gólt, és így kiestem, mert addig idegenben lőtt gólok miatt továbbjutásra álltam...

a télen ki akart rúgni a vezetőség, menthetetlen voltam, de a csapatnak bejött pár meccs, lendületbe jöttek....

jan/februárra editorban ligakupát gyártottam, amit a döntőben veszítettem el a Vasas (NBI/B) ellen 0-1...

a csapat formába lendült, új taktikai variációt gyakoroltam be 4 védő 2 vkp 2 szélső kp 1 tkp 1 ék ami sikeres lett idegenben hosszú labdákkal , otthon pedig 1 vkp helyett 1 ék játszott vegyes passzos taktikával...

télen leigazoltam Palásthy Norbertet az NBI/B-s REAC-ból 16 meccsen 19 gól, de aztán tavasszal nem fért be a csapatba...

a Pécsi MFC-vel vívtam nagyküzdelmet sokáig 9 ponttal vezettek előttem, de behoztam őket a hajrában Pécsen nyertem 4-0-ra és bajnok lettem...

a Magyar Kupában elődőntőben estem ki a DVSC ellen 1-2
billy76 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 2244

akit érdekel, tesztelem a TCM 2004-hez készített Europa kupa javítást, ami csoportkörös UEFA-kupát rak be a teljesen magyar nyelvű Total Club Manager 2004-be, amely az egyetlen  magyar nyelvű TCm/Fifa Manager játék....

 

ha biztonságosan működik, akkor a vállogatottakat is javítom, majd a teljes adatbázishoz akarok hozzányúlni...

 

érdekel ez valakit ?

 

más manager játékoknál sokan nosztalgiából játszanak régebbi játékkal, én is kedvet kaptam hozzá...

billy76 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2243

sziasztok!

 

abban tud valaki segíteni, hogy melyik fájlban lehet átírni, hogy mely nemzetek EU-tagok...

a 12 új tagállamot (köztük Mo.) szeretném átírni, ill. adatbázis frissítésen 2009 szezon is gondolkozom...

csak az uefa kupa csoport körrel van baj, mert az ugye nincs... 

KenRosenberg Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2242
Hát akkor nem tudom hogy mi a probléma....
Előzmény: CSabesz (2241)
CSabesz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2241

Sajnos így sem megy....

 

Halvány marad az ikon....

Előzmény: KenRosenberg (2240)
KenRosenberg Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2240
Rákattintasz jobb gombbal a játékos nevére és a jobb alsó sarokban lesz egy opció hogy "move to the first team".,De előbb ki kell vanni a játékost a tartalékok kezdőcsapatából és a kispadról is
Előzmény: CSabesz (2239)
CSabesz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2239
Egy dologra nem jöttem még rá a 2004-ben, hogy a tartalékcsapattól miért nem tudok szezon közben embert felhozni a nagycsapatba, pedig sokszor a sérülések, eltiltások miatt szükség lenne rájuk....
Előzmény: KenRosenberg (2237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!