..hát igen - mondaná Trivasek Bobó, ezt is megértük. Anno, ugyebár akinek nem ment az fogta magát és bezárta boltját, tollát, lapátját a szegre akasztva megkapta a helyi pártitkár, a tsz elnök, a körzeti orvos meg a helyi pap hálátlan jelzőkkel tüzdelt becsmérlő szavait és kész. Befejezte üzletét, ennyi! Mára azonban ez megváltozott! Mára már dicsőség a törvények felett állva veszteséges vállalatot, mi több milliárdokkal veszteséges vállalatot működtetni, lassan már nem csak milliós végkielégitéseket, de magas állami és nemzetközi kitüntetéseket is fognak adni érte. Vegyük csak néhány "jól menő" államilag finanszirozott vállalatot, hazánkban pl. a Magyar Televizió a fő mintapélda, de szomszédainknál pl. Hollandiában a KPN, Németországban a DT. Mind három esetben a fő szempont, hogy milliárdos legyen az adóság! Ugyebár a magyar TV-nél ez adva van, KPN, DT, meg milliárd csak euróban ugyebár cirka 20 milliárd! Na már most, ugyebár magyar vállalkozó 90 napon túl fizetésképtelen, jól bezárhatja a boltot, kicsukják, becsukják, feljelentik, meghurcolják, ugyebár rajtuk végre lehet hajtani az adott jogszabályokat! Na de ugye, az állami vállalatokra ez nem vonatkozik!
Mit nem vonatkozik?
Nagy ivben átlépik az összes minden honpolgárra vonatkozó jogszabályt! Mondhatnánk erre, hogy Ők az állam, csak hogy az állammal szemben és a jogszabályok jogérvényesitésére vonatkozólag, nincsen külön jogszabály. Ugyebár ami meg nincs, azt nem lehet külön értelmezni! Tehát?
Aki 20 milliárd körül tartozik, és Ő maga az állam, akkor neki minden fölött állóként joga az állampolgárok pénzét használva a már kialakult milliárdos veszteségeket finanszirozva, akként felülértékelni a mindenkire vonatkozó jogszabályokat, hogy azzal az állampolgárok által befizetett milliárdokból akár a veszteséget is finanszirozzák!
Köszönöm, a lehetőséget hogy megértette velem az állam, nekem pont annyira kell ennek az országnak a törvényeit betartanom mint Ők, akik azt alkották és nem tudják betartani!
Köszönöm, mert azt hittem, okom van lelkiismeret furlalással rendelkeznem, ha késve adtam fel az adóivemet, vagy ha később fizettem be az áfá-mat! Elgondolkodom ezen...