Keresés

Részletes keresés

Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 14 órája 0 0 25623

Majdnem,de erre az van ráírva ,h Sharm El Sheikh Service

Előzmény: Ti Ti (25620)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 14 órája 0 0 25622

Sharm El Sheik-ben a Naama Bay Oldmarket táv 5EGP  fejenként iránytaxival, Soho 10 EGP

Ezért érdemes váltani pénzt ill fontos tudni a tarifákat,amelyek éjszakai ára a nappali duplája

Előzmény: TLLaci (25621)
TLLaci Creative Commons License 28 órája 0 0 25621

Azt nem tudom milyen Hurghadán,Sharmon mi  egy kb 20 éves kék-fehérre festett turizmusból kiöregedett Toyota kisbusszal mentünk,le kell inteni,1 dolcsi vagy 20 LE/fő volt kb 6km a Sohóig este .Oldalsó ajtó nyitva,aki leinti felveszi,de azért halad.Helyiek nemigen adnak ennyit...

Előzmény: Ti Ti (25620)
Ti Ti Creative Commons License 1 napja 0 0 25620

Hi 

Az iránytaxi hogy néz ki? 

(olyan mint HRG-án?)

Előzmény: Sharm.El.Sheikh (25619)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2 napja 0 0 25619

Nemrég jöttünk haza pontosabban tegnap.

Akit érdekel a delfin show annak szívesen segítek.

Az utcai ár 20EUR ( csak a show) ill +45 EUR ( delfinnel való úszás)

Természetesen ez USD-ben is fizethető, de senki sem adjon többet mint az EUR  nominálisan azaz 20 ill 45 USD-t.

A helyszínen a show-ra való belépés 11USD az úszást nem tudom.

Itt a link

http://dolphina.net/

Itt hihetelen magas a delfinnel való úszás ára - 100USD.

A taxi max 150-200 EGP Na'ama Bay-ból egy útra.

Nabq Bay városrészben van.

Oda járnak iránytaxik is max 20EGP/fő,de rá kell kérdezni beszállás előtt.

Általában du 3-kor van show naponta.

toto1949 Creative Commons License 4 napja 0 0 25618

Köszönöm!

Előzmény: Sharm.El.Sheikh (25617)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 4 napja 0 0 25617

E szerint nincs

https://www.redseahotels.com/en/resorts/sharm-el-sheikh/the-grand-hotel-sharm-el-sheikh

A Siva Sharm-nak, Ghazala Beach-nek ill a Sharm Plaza-nak biztos van.

Mi nemrég voltunk a Grand-ban s ha azt mondom nem voltak guest friendly akkor finoman fogalmaztam.

Inkább Siva ha választani lehet, barátságosak és szép hotel,bár meredek a part és elég messze van downtown-tól értsd Na'ama Bay

Előzmény: toto1949 (25616)
toto1949 Creative Commons License 5 napja 0 0 25616

Elfelejtettem, fűtött medencéje van E?

Köszönöm!

toto1949 Creative Commons License 5 napja 0 0 25615

Üdvözlök mindenkit!

Volt már valaki a  Grand Hotel Sharm el Sheikh  szállodába , kérnék véleményeket!

Köszönöm!

Sziasztok!

oldbadboy Creative Commons License 6 napja 0 0 25614

helyesbítés

minden SSH-ben lévő redseahotel-be !

Az összes SSH-ben kicsit sok lenne..

Sorry

Előzmény: oldbadboy (25613)
oldbadboy Creative Commons License 6 napja 0 0 25613

Abdullah a neve

Egyébként most épp SSH-ba vagyunk.

Volt egy nagyon meleg időszak (éjszaka 23C nappal 30C körül) aztán 2 napig felhős volt , sőt esett az eső többször is!Rendes eső! Itt ahol évent max 1x 2x esik.

Mi 10x vagyunk itt de eddig még felhőt is alig láttunk nemhogy esőt!

Tegnap szeles volt ,de azért jól sütött a nap.

Arany Mahara Clubbosok lettünk így elmentünk vacsorázni minde SSH-ben lévő hotelbe.

Siva Sharm nyert, szuperek voltak, mindent végig mutogattak, szobába is bevittek seaview stb.

Kevés a vendég mindenütt,de nekünk ez nem zavaró,sőt...

Ha van kérdés még 3 napig tudok innen válaszolni,m letelik a 2 hét.

Üdv mindenkinek!

Előzmény: 60korulisszex (25608)
60korulisszex Creative Commons License 2019.02.07 0 0 25612

Köszönöm! 

Előzmény: Vén Halász (25609)
andi.x Creative Commons License 2019.02.07 0 1 25611

Sharm Resort/Plaza

Télből a nyárba

Sharm el Sheik, Sharm Resort  

(2019.01.23-01.30)

Rengetegszer jártunk már Egyiptomba, de mindig csak a nyári időszakban. Eddig április volt a legkorábbi időpont, amikor voltunk, de most hirtelen indíttatásból úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk milyen is a télből elmenni egy kicsit a nyárba. A Sharm Resort szállodára esett a választásunk, részben azért mert olcsó volt, részben pedig azért, mert már jártunk itt két éve, és tudtuk, hogy szép az élővilág, illetve a szálloda egy öbölben fekszik, ami eléggé szélvédett, és ez nem egy hátrány januárban.

Indulás:

Amikor otthonról elindultunk még csak hószitálás volt, de mire a reptérre értünk, már nagy pelyhekben esett a hó. Az indulás a  Flyegypt charterével reggel 7:15-re volt kiírva, de biztos voltam benne, hogy a hó miatt késésre kell majd számítanunk. Meglepő módon időben történt a beszállás, és minimális, kb 15 perces csúszással fel is szálltunk.

Mivel már repültünk velük, tudtuk, hogy nincs túl nagy ellátás a fedélzeten, csomagoltam szendvicseket, melyeket jóízűen el is fogyasztottunk, hiszen korán keltünk, addigra jól meg is éheztünk. Amit adnak, az egy kis kifli sajttal, egy piskóta szelet, egy kis dobozos üdítő, és egy pohár víz. Kávé, tea fizetős, ha jól emlékszem talán 2 euró.

A felhők felett mindig süt a nap, már az is jól esett, amikor felszálltunk és megláttuk a napocskát, arról nem is beszélek, hogy valami fenomenális volt megérkezni a „nyárba”. Enyhe szellő lengedezett, hétágra sütött a nap, én pedig ott álltam csizmában, bundás kabátban, és majd megsültem. Vízumot nem vettünk, nem terveztünk Kairóba menni, ezért nem volt rá szükségünk.

Érkezés:

A reptéren gyorsan ment a csomagok felvétele, a biztonsági ellenőrzés. Netkártyát mindenképp akartunk venni. Négy pult volt, Vodafone, Orange, Etisalat, és egy új szolgáltató, akinek sajna elfelejtettem a nevét. A Vodánál és az Orange-nál sokan álltak sorba, így az Etisalat-hoz mentünk, ahol 8 dollárért vettünk 10GB netet. Itt tényleg előttünk bontotta ki a kártyát, be is tette a telefonba, és mire kiértünk a buszhoz már aktív volt. Nem csaptak be, azt kaptuk, amit vettünk.

A szobakiosztásról már sokan írtak, köztük két éve én is, semmi nem változott ahhoz képest. Előre leosztott szobák vannak, a bejelentkező lap kitöltése, az útlevél másolása után borítékba adják át a törölköző kártyákat és a szobakártyát. Két éve is a Resortba fizettünk be, de írtam a hotelnek, és van Mahara kártyánk, így a Plázába a II. blokkban kaptunk szobát. Most kb. ugyan erre számítottam, de idén ez már nem működött, hiába nem volt szezon, és hiába nem volt teltház. A Resortba fizettünk, a Resortba kaptunk szobát, a VIII. blokkban. Nem volt ezzel semmi probléma, hiszen nem esett nehezünkre sétálni, főleg nem januárban. Viszont a IX. blokk már ilyen szempontból cinkes, főleg nyáron a dögmelegben, mert elég messze van a tengertől. Szóval jó tanács: aki tuti a Plázába szeretne kerülni, az oda is foglaljon.

Szoba:

Tágasabb volt, mint a két évvel ezelőtti Pláza szoba, szebb volt a kilátás, viszont jóval többet kellett sétálni a partig. Mint írtam, ez januárban még jól is esett, de nyáron ebben nem lennék biztos.

Tisztaság volt, a berendezés dettó, mint a Plázában, két óriási ággyal. Ellenőriztem a víznyomást és vízhőfokot, mert két éve éppen, hogy langyos víz folydogált, ami januárban nem annyira lett volna kellemes, de nem volt vele probléma, tűzforró víz volt, nagy nyomással, úgyhogy megnyugodtam. Vízforraló, illetve kávé, tea bekészítés itt nincs, aki erre vágyik, annak sajnos magával kell vinni. A takarítónak mindig hagytunk az ágyon 1 dollárt és némi édességet. Cserébe kaptunk hattyút, szívecskét, elefántot, sőt, egyik reggel egy csokor virággal is meglepett. Nagyon rendesen takarított, pótolta a sampont, tusfürdőt, cserélte a törölközőt.

Személyzet:

Egyetlen kivétellel nekünk nem volt problémánk a személyzettel. A Fellini pizzázóban egy vékony, fiatal srác nem tudom, hogy milyen okból kifolyólag, de nem szimpatizált velünk, nagy kegyesen szolgált ki, nem azt hozta, amit kértünk, húzogatta a száját, pofákat vágott és motyogott ránk valamit arabul. Nem adtunk rá okot, de amikor ezt kétszer eljátszotta, akkor eldöntöttük, hogy oda többet nem megyünk. Ettől az egyetlen embertől eltekintve, mindenki nagyon kedves, mosolygós, és jó fej volt, amit természetesen baksissal honoráltunk.

Ellátás:

Érkezéskor adnak a borítékba tájékoztatót, hogy mikor, hol lehet enni, illetve az idegenvezető is elmondja, ezért ezt nem részletezem.

Mivel már jártunk itt, az ellátással kapcsolatban nem voltak túl nagy elvárásaink, nagyjából tudtuk, hogy mire számítsunk. Ehhez képest pozitívan kellett csalódnunk, sokkal, de sokkal jobb volt minden, mint két éve. A főétteremben változatosabb, finomabb volt a kaja, éhesek soha nem maradtunk. A süti kínálat a sokszorosára fejlődött. Minden nap volt csirke és marha, a gyümölcs választék viszont nem túl nagy.

Minden bejelentkezős éttermet kipróbáltunk, a tapasztalatom:

Via Venito: nekem két éve sem ízlett, most sem volt jó, nem tud senki meggyőzni, hogy az a legjobb

Mexikói: két éve is imádtam, most is nagyon finom volt, a legjobb szerintem

Libanoni: két éve sokkal jobb volt, most egyáltalán nem ízlett

Fellini: semmit nem változott, nekem ízlik ott a pizza, a kiszolgálás most nem volt a legjobb

Mahara vacsi: mivel Mahara kártyával rendelkezünk, ezért kaptunk meghívást egy VIP vacsorára, ahová előtte két nappal kellett bejelentkezni. Bejelentkezéskor derült ki, hogy ezt majd a Via Venito-ban tudjuk elfogyasztani. Mivel eleve fenntartásaim vannak ezzel a hellyel kapcsolatban, hiszen jót még ott nem ettem, ezért nem indultam nagy elvárásokkal. Még szerencse, mert nekem ez sem ízlett. A férjem szerint viszont nem volt rossz, tehát lehet, hogy velem volt a baj. J

Amúgy mindent ettünk (zöldség, gyümölcs, tejtermék) jégkockával ittuk az üdítőt, de szerencsére az átok messziről elkerült minket.

Part-medencék:

A partjáról már sokan írtak, illetve, ha valaki megnézi a képeket a szállodáról, láthatja, hogy egyáltalán nincs homokos, pancsikolós partja. Két stég van, ahonnan be lehet menni az egyből mély vízbe. Az élővilág nagyon szép, bár olyan érzésünk volt, mintha valamennyit pusztult volna a két év alatt. Az infó táblán 22 fokra volt írva a tenger hőmérséklete, ez nagyjából tükrözi is a valóságot. A fiúk volt, hogy másfél órát sznoriztak, rövid neoprén felsőben, én hosszú 3mm-es ruhában voltam, de még így csak max fél óráig esett jól. Medencéje több is van, elszórva, elrejtve az épület tömbök között, és van kettő csúszda is, ami januárban is üzemelt. Viszont ezekből csak egy van a SPA épület mögött, ami fűtött. Ez nem lassan mélyülő, hanem inkább úszómedence és kb 25-26 fokos a víz benne. Úszásra tökéletes, de senki ne számítson termálvízre. J A többi medence vize olyan hideg, mint ami a csapból folyik, számomra fürdésre teljesen alkalmatlan. Nem is volt tele egyik sem, egyszer láttam az egyikben egy kamasz gyereket, de Ő sem időzött bent túl sokáig. Ezek miatt úgy gondolom, hogy kicsi gyerkőccel nem ez a legideálisabb szálloda, télen meg pláne nem.

Időjárás:

Nos, ettől tartottam a leginkább, mert rettenetesen fázós vagyok, nem úgy, mint az átlag, hanem attól sokkal jobban. Ezért úgy indultam el, hogy több volt a meleg ruha nálam, mint a nyári ruha. Azt kell mondanom, hogy pozitívan csalódtam, sokkal jobb volt, mint amire készültem és számítottam. Reggel általában felhős időre ébredtünk, és nem is volt túl meleg, olyan 17-18 fok lehetett. Elmentünk reggelizni, és mire végeztünk, 9 óra után, már melegen sütött a napocska. Persze árnyékban akkor sem volt kánikula, de már kellemes. Mire lementünk a partra, addigra meleg volt. Az a jó ebben a szállodában, hogy öböl részben fekszik, és kevésbé szeles. Az egy hét alatt napközben nem is nagyon fújt a szél, a víz szinte mindig tükör sima volt. Egy nap nem sütött teljes erejével a nap, hanem szűrt fény volt, fátyolfelhős, de akkor is meleg volt, és aznap is sikerült megpirulni. Tehát napközben olyan idő van, mint itthon júniusban, kellemes, de nem döglesztő meleg, napon simán 30 fok. Viszont délután 5 óra körül, amikor már megy le a nap, érezhetően hűl a levegő. Ilyenkor nekem már nem esett jól a fürdőruha, fel kellett vennem egy vékony pamut felsőt. Nyilván este sem olyan, mint nyáron, hanem sokkal hűvösebb, de nem hideg. Általában olyan 20 fok körül lehetett, a fiúk sokszor pólóban voltak, néha egy vékony pulcsi is volt rajtuk, de én azért elbírtam a pulcsi, vékony dzseki kombót. Hosszú nadrág, zokni, zárt cipő. De rengeteg ember volt rövid nadrágban, tangapapucsban este is, valószínűleg kevésbé fázósak, mint én. Az egy hét alatt egyszer volt „rossz” idő, akkor elő sem bukkant a nap, pötyörgött az eső, de igazán hideg akkor sem volt. Előtte néztem mindenféle időjárás előrejelzést, de azt kell mondanom, a fele sem jött be annak, amit ott írtak. Azt viszont el kell ismerni, hogy nem annyira kiszámítható, mint nyáron, és teljesen más a hőérzet, ha süt a nap, ha fúj a szél, vagy, ha elbújik a nap. Szóval a tél ott is tél, de még mindig jobb volt, mint itthon a mínuszok.

Fakt. program

Pont a kiszámíthatatlan időjárás miatt előre nem fizettünk és nem is foglaltunk sehová. Úgy voltunk vele, hogy ha rosszabb az idő, akkor max. elmegyünk valahová, de egyébként a napsütés minden percét a parton szeretnénk élvezni, mert nem túl sok az egy hét. Az ominózus felhős, pötyörgős időben felesleges lett volna a szállodában maradni, ezért bementünk Nama Bay-re. A hotel taxi-ját vettük igénybe, aminek fix díja volt, 8 euró oda, 8 euró vissza. Egy másik párral közösen mentünk, így osztoztunk, és nekünk bőven belefért ez a 8 euró, hogy ne kelljen taxit vadászni, meg alkudozni pár euró miatt. Az autó patyolat tiszta volt, nagyon jó illattal és egy kedves, fiatal sofőrrel, aki teljesen normálisan vezetett. Annak ellenére, hogy nem este, hanem napközben voltunk bent, Sharm nem volt kihalt. Nagyon jókat vásárolgattunk, megvettem életem cipőjét, J kávéztunk, sétálgattunk.

Sajnos az egy hét hamar eltelt és elérkezett a hazaút napja, jobban mondva éjszakája. Ez nálam a horror kategória, mert egyáltalán nem vagyok bagoly típus, nem bírom az éjszakázást. De sajnos mindig így van, vagy az indulás vagy a hazaút éjszakára esik, szóval túl kell élnem valahogy. A transzfer, az indulás tűpontos volt, szavunk nem lehet. Az ellenőrzés a reptéren most is alapos volt, de nem annyira szigorú, mint két évvel ezelőtt. Nem valami kellemes időjárási körülmények között jöttünk, végig nagyon rázkódott a gép, sokat voltunk „bekötve”. Nem volt kellemes, de volt már rosszabb is. Ami ettől sokkal, de sokkal rosszabb volt, kijönni a terminálból, szembesülni a mínusz öt fokkal, és letakarítani a havat a parkolóban hagyott autóról. Már abban a pillanatban hiányzott Sharm, a napsütés és a tenger….

Összegezve: A szálloda most is azt adta, amit vártunk, ár-érték arányban nem csalódtunk, hiszen nem Baron Palace színvonalra számítottunk.  Az időjárás kegyes volt hozzánk, és hihetetlen módon feltöltött az, hogy kiszakadtunk az itthoni szürke, ólmos, nyálkás, havas, hideg időből. Ez volt az első téli nyaralásunk, de remélem, hogy nem az utolsó.

volvo s80 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25610

Egyiptomi Red Sea hotelek kedvelői   https://www.facebook.com/groups/redseafunhu/

Vén Halász Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25609

Az ETI-nek van magyarul  beszélő idegenvezetője, arab, ő fog várni a reptéren és elkísér a szállodába. lehet velük is menni fakultatívra, de erre sok más lehetőség is van. 

Előzmény: 60korulisszex (25608)
60korulisszex Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25608

Üdvözlöm !

Hozzászólásából úgy gondolom , hogy az ETI  utazási irodával járt  Egyiptomban , érdeklődnék ,hogy az érkezéskor van e magyar nyelvű idegenvezető?  Pontosabban  abba a szállodába akarunk menni  március elején.

Köszönöm. 

Üdv: T: L:

Előzmény: iszompacsirta (25586)
60korulisszex Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25607

Üdvözlöm !

Hozzászólásából úgy gondolom , hogy az ETI  utazási irodával járt  Egyiptomban , érdeklődnék ,hogy az érkezéskor van e magyar nyelvű idegenvezető?

Köszönöm. 

Üdv: T: L:

Előzmény: zsuzso100 (25602)
Ti Ti Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25606

Faraana öbölben vmelyik hotel. Előnye 3 zátony úszva elérhető. Ras Katy, Temple, Ras umm Sid.

Melia Sinai, Baron a Ras Nasrani reefnél. Ezek drágábbak.

A saját bázisnak nincs különösebb jelentősége.(inkább hátrány mert drágább)

Straits of Tiran és a Ras Mohamed National Park kötelező hajós program.

Előzmény: Mabé2017 (25605)
Mabé2017 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 25605

Sziasztok!

Itt a fórumon teljesen új  vagyok, ahogyan Egyiptom témában is kezdő. Éppen ezért a segítségeteket szeretném kérni. A férjemmel most tervezzük az egyiptomi nyaralásunkat. Kérlek adjatok némi útmutatást, hogy mely szállodát érdemes választanunk. A mi fő szempontunk a snorkelezés, éppen ezért olyan szállodát választanánk, amelynél a legszebb a víz alatti élővilág, könnyen megközelíthető, nem szükséges kirándulást választani ahhoz, hogy megcsodáljuk az élővilágot, van saját mólója a szállodának, valamit búvárbázis is található ott.

Kinek milyen tapasztalatai vannak? Várom az ötleteket és előre is köszönöm a segítségeteket!

Mabé

Ti Ti Creative Commons License 2019.02.05 0 0 25604

Hi

10 éve nem voltam shs-en. Valaha fixárak voltak a taxikra matricázva. 

Kérdés még mindig így van?

Estleg árakat tud-e valaki írni 

Sharm Plaza (Crown Plaza)  -  Naama és Oldmarket útvonalakra.

Köszi

stoffi55 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 25603

Sziasztok
Ajánljatok nekem légyszi szállodát Sharmon.

Már voltam 4x 2 x a Grand Azurban 2x az Iberotel Fanarában.Most a 8 éves unokánkat is vinnénk.Fanara mindenben megfelelne,de 64 éves vagyok és a sok lépcső már nehezemre esik.Ami szükséges: Jó ellátás,fürdési lehetőség a tengerben,látványos élővilág.Köszönöm

zsuzso100 Creative Commons License 2019.01.13 0 2 25602

Sharm Plaza 2019.01.04.-11.

Hirtelen ötlettől vezérelve lefoglaltunk egy téli nyaralást, ha már jó áron volt és mindig is érdekelt, hogy milyen lehet a télből a nyárba…de azt gondoltam, hogy nem lehet olyan meleg, amit én szeretek és habár nagyon jó elmenni a melegbe, de visszajönni…konkrétan megfagyok. Ünnepek után általában jó árak vannak, érdemes kihasználni és jó társaság is ígérkezett a hotelbe, így nem volt min gondolkodni.

Ismét Bécsből indultunk, Pegazus transzferrel és Air Cairo járattal. A gép pontosan indult, talán kicsit előbb is és kb 20 perccel előbb is landoltunk. Habár vészkijáratnál ültünk, helyünk is volt, de egy örökkévalóságnak tűnt az utazás.

Érkezéskor a szokásos procedúra, regisztrációs lap, ellenőrzés, csomagok, netkártya és mehettünk is a buszhoz. Vannak fejlesztések, az ellenőrző bódénál felszereltek automatákat és fényképezőket be és kilépésnél is, ezek még nem üzemelnek, de gondolom valami automatizálás a cél.

Az osztrákok külön busszal mentek ismét, mi csehekkel és szlovákokkal mentünk, egy nagy busz csak a Sharm Resort/Plazaba ment. A procedúra a szokásos volt, az egyik konferenciaterembe tereltek bennünket, regisztrációs lap kitöltés, útlevél fénymásolás, karszalag és indulhatott a nyaralás. Szokás szerint egy gyors ebéd a főétteremben – ahova szerintem ebédre kb csak az érkező utasok járnak. Napközben én nem látom értelmét felöltözni és felsétálni a partról…persze aki a hátsó blokkokban van és éppen medencés napot tart, nekik érdekes lehet.

A hotelról már írtam kétszer is, harmadszor tértem vissza. Így ez a beszámoló most nem lesz túl hosszú, inkább a változások, a téli időjárás lehet érdekes.

Nagyon FONTOS, ha valaki a Plaza részbe szeretne kerülni, mindenképpen oda foglaljon, mert a tavalyival ellentétben, idén oda tesznek, ahova foglalsz, ami abszolút érthető is, mert gondolom sokan játszottak arra, hogy foglalnak a Resortba, aztán várják, hogy egy jó tengerre néző Plaza szobát kapjanak, ami nem sokkal kerül többe, de nekik gondolom ez a 10ezer is számít. A Resort rész a hátsó blokk és a tengerrel szemben állva a bal oldali szélső, aminek azt hiszem, hogy csak egyik része üzemel…ez sem lenne rossz, de sajnos a part felőli lépcső le van zárva, így el kell kerülni a recepció fele, ami kicsit hosszabb út.

A másik NAGYON POZITÍV változás a tengerparti C’View étterem. Nekem korábban nem voltak jó tapasztalataim, a kaja választék most is ugyanolyan szegényes a benti részben, kint sütnek halat és gyrost. Mivel most kevés vendég volt, így nem volt olyan nagy sorbanállás, mint pl júniusban és a kiszolgálás is sokat javult, persze lehet, hogy egyik kedvenc pincérünknek köszönhető, de azonnal hozták az italt, akár kérés nélkül is.

ÉTELEK

Reggelit szokás szerint a főétteremben ettük mindig, a szokásos, omlett, sajt, zöldségek, fuul. Kétszer ettem falafelt (kétszer volt csak), de nem volt túl jó, elég száraz volt. A reggeli itallal itt sem volt gond, mire az asztalhoz értünk a másik kedvenc pincérünk már hozta az italunkat, kérni sem kellett, emlékezett, mit ittunk októberben.

Ebédet mindig a C’Viewban vagy a Shishben ettünk, vagy mindkettőben. Nekünk tökéletesen megfelelt ez a könnyű ebéd, nem vágytunk rendes főéttermi ebédre.

Vacsora már változatosabb volt, első napon ettünk a Via Venetoban, ami nagyon jó hely, bár az elmúlt két alkalommal nem jutottam el oda, kár kihagyni!
Következő napon a mexikóiban, ez is jó volt, szerencsére az idő is jó volt és blézerben nem fáztunk a parton. Habár különböző dolgokat kértünk, végeredményben elég hasonlót kaptunk! J
Vasárnapra szeles időt jósoltak, így is lett, így aznapra terveztük be a Farshat és a Fares seafood éttermet az Old Marketben. Mindkettő kifogástalan volt. Aki szereti a tengeri kajákat, mindenképpen ajánlom, 47 $-t fizettünk és már alig bírtuk megenni a végén, tehát nagyon jó áron, kb 10-12 $/fő áron lehet friss és finom halételeket enni.
Hétfőn a Mahara vacsira mentünk, ami szintén a Via Venetoban van, ez tulajdonképpen egy fix menüsor volt, ízletes, látványos ételekkel.
Kedden volt egy búcsúvacsoránk a csapat egy részével, így a főétteremben ettünk, abszolút jó volt, bőséges választék, finom kaják, sütik. Nem tudnék egy rossz szót mondani.

Szerdán ismét a főétteremre esett a választás, ismét abszolút rendben volt. Itt mindig volt kétféle leves zöldségek, saláták, hal, csirke, marha valamilyen formában, pasta station. De észre lehetett venni, hogy jelentősen kevesebb a vendég, kisebb részre volt terítve, mint pl októberben.

Utolsó esténken a Naama Bayben ettünk vacsit, majd sütire beugrottunk a főétterembe, illetve sorban elbúcsúztunk a pincéreinktől, akik már barátként üdvözöltek érkezéskor is.

Sajnos a libanoniba most nem jutottunk el, utolsó estére terveztük, de valami seafood vacsora volt, így ezt buktuk…vissza kell menni! :D

PART

Erről nem tudok újat mondani, nekem nagyon tetszik, általában sík víz, messze úszható, egyelőre még nem unom. A szokásos csapat üdvözölt bennünket, Tóbiás, Napóleonok, Trigger…sajnos a sasrájával most sem találkoztunk. L

A víz 24 fokos volt, bőven fürödhető neoprén nélkül is, mikor vízbe mentünk, azért hidegnek éreztük, nem volt a megszokott simogató meleg, mint nyáron vagy ősszel, de 1-2 perc alatt már tökéletes volt, simán lehetett 1 órát is sznorizni.

IDŐJÁRÁS

Ez az, amitől nagyon tartottam, sose voltam még télen és hiába néztem a hőfokot, olvasgattam utána, hihetetlen volt, hogy tényleg szuper meleg lesz. Követtem a ruhaválasztásnál a tanácsokat, nappalra fürdőruha, estére pedig zárt cipő, hosszú nadrág, vastagabb pulcsi. És valóban így volt. Reggelizni farmerben, szandálban és pólóban mentem, kicsit hűvös volt. Nyilván ez egyéni, hogy ki mennyire fázós vagy éppen nem, én a saját tapasztalataimat tudom leírni, illetve nagyrészt hasonlóan voltak többiek is. Páran pulóvert is vettek reggelinél.

Visszaérve egyből fürdőruhára vetkőztem és irány a part, kb 9-fél 10 körül már strandidő volt.

Ha fúj a szél, az általában hideg szél, illetve ha felhő van, akkor már nincs meleg, de a napon nagyon-nagyon jó idő van, egyszerűen hihetetlen volt számomra, hogy január van, égetett a nap, nem éreztem hidegebbnek, mint októberben. Egyedül a vasárnap volt szeles és felhős, ekkor is optimistán lementünk a partra fürdőruhában, aztán csak takaróztunk be, végül felöltöztünk farmerbe és pólóba, így ültünk a parti bárban, délután pedig úgyis készültünk elmenni, szóval nem volt akkora probléma. A többi napon maximum rövidebb szeles, fátyolfelhős időszak volt, ami kb 10 perc lehetett, tehát abszolút szerencsénk volt. Utolsó reggelünkön volt totál felhős ég, de az is felszakadozott délre, így lehetett még egy utolsót sznorizni is. Nem gondoltam, hogy ennyire jó lesz, de amint megtapasztaltam, már legszívesebben első napon átírtam volna kéthetesre a nyaralást. Nagyon jó volt kicsit elszakadni a hidegből, megúsztuk a havazást is!

Hazafele kicsit döcögősen indult, egy nagy busz jött értünk, amire nem fértünk fel, kb 20 ember lemaradt, vártunk még kb fél órát, akkor jött még egy nagy busz és a Sivába is vettünk fel utasokat…kb utolsóként értünk a reptérre, de most is sikerült elcsípni a vészkijáratot….asszem az én magasságommal legközelebb is csak ide fogok helyet kérni, normálisan el lehetett férni.

A gép indulásának kiírása olyan egyiptomos volt. :D 3.20 volt a gépindulás, de minden kijelző 3.00-t írt, nyilván 3.20-kor indultunk el ténylegesen. J
Hazafele is sima utunk volt, kicsit gyorsabban, szerencsére tudtunk aludni is.

Miért tértem vissza harmadszor is? :) Nyilván szempont az ár, ez egy nagyon olcsó szálloda, ehhez képest szerintem ár-értékben nagyon jó, ezer éve fix személyzet, akik barátként köszöntenek, végtelenül kedvesek és barátságosak, ha kérésed van, ahol tudnak, segítenek, szuper part, hangulatos szálloda....nekem ennyi elég, ahhoz, hogy jól érezzem magam. A fakultatív éttermekkel pedig változatosan lehet vacsorázni is.

drp1 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 25601

Szia, Megbíztam egy céget

Előzmény: pluhi1 (25597)
kjani069 Creative Commons License 2019.01.06 0 0 25600

Szia.Hol lehet foglalni 390 euróért?

Előzmény: zsuzso100 (25572)
pluhi1 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 25599

Ha a pénzváltóban veszed meg. Nekem sikerült a reptéren az Eti pultnál ahol kapod a papirt amit ki kell tölteni a vizumhoz és ahogy vissza viszed azonnal belepecseteli az utleveledbe és kéri a 28 eurot dollár nem volt jó szóval még  meg sem érkeztem már lehúztak  😀

Előzmény: Sharm.El.Sheikh (25598)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2018.12.27 0 1 25598

Köszönjük hihetetlenül korrekt beszámolódat.

Egyetlen helyesbítés: az afrikai részre szló vízum 25USD/fő

pluhi1 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 25597

Szia te magad intézted a reklamációt vagy megbíztál egy céget aki ezzel foglalkozik? 

Előzmény: drp1 (25595)
pluhi1 Creative Commons License 2018.12.21 0 1 25596

Mina már nem ott van elköltözött de ugyanott a sétányon a szállodai 210euros ár helyett 130 euróra alkudtam le a repülős utat ugyanúgy hétfő reggeli indulással. Desert valami van kiírva ha valakit érdekel naama bay.

drp1 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 25595

Most kaptam pénzt. Dél-Amerikából EU-ba

Előzmény: pluhi1 (25592)
drp1 Creative Commons License 2018.12.20 0 0 25594

Nem. Ha eu-ból indul vagy eu ba érkezik...

Előzmény: pluhi1 (25592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!